Viršutinių drabužių priežiūra

Kaip valyti kailį namuose?

Kaip valyti kailį namuose?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Bendrieji patarimai
 2. Valymo būdai
 3. Kaip ir ką valyti?
 4. Kaip pašalinti dėmes?
 5. Mes vertiname spalvas

Paltai yra nepakeičiamas drabužių gabalas kiekvieno gyventojo gyvenime. Nepaisant padidėjusio viršutinių drabužių, pagamintų iš vandeniui atsparių medžiagų, populiarumo, klasikiniai modeliai nepraranda aktualumo. Ir net sudėtinga priežiūra neskuba pirkėjų. Dėl didelio stilių, spalvų ir stilių pasirinkimo dauguma šio demi sezono žmonių teikia pirmenybę šiems viršutiniams drabužiams.

Norėdami mėgstamą kailį patiekti daugiau nei vienerius metus, jums reikia tinkamai rūpintis. Ir ne visada reikia kreiptis į brangius sausuosius valiklius, taip pat galite atkurti pradinę viršutinių drabužių išvaizdą namuose.

Bendrieji patarimai

Netinkamas valymas namuose gali sugadinti kailį. Stilingas dalykas reikalauja atsargaus požiūrio. Reguliariai prižiūrint ir pasirinkus tinkamą valymą, mėgstamiausias paltas tęsis daugelį metų.

Paltai turi būti valomi ne tik vieną kartą per sezoną, keičiant viršutinius drabužius, bet kiekvieną dienąypač jei nešiojate jį kasdien. Norint pašalinti per dieną sukauptas nešvarumus ir dulkes, kol jis tapo problema, pakanka praleisti vakarą ant audinio sausu šepečiu. Vien tik ši įprastinė procedūra yra pakankama, kad išlaikytų pradinę drabužių išvaizdą net iki sezono pabaigos.

Ypatingas prietaisas padės ne tik valyti audinį ir pašalinti žiedus, bet taip pat neleis susidaryti granulėms, kurios gali sugadinti net brangiausio ir elegantiškiausio kailio išvaizdą.

Tačiau didelė tarša padės pašalinti tik „bendrąjį“ valymą. Tokia priežiūra reikalinga bent kartą per sezoną ir netgi tada, kai nėra jokių specialių skundų dėl kailio kokybės.

Valymo būdai

Yra trys pagrindiniai valymo būdai. Svarbu supažindinti su rekomendacijomis dėl audinio priežiūros, būtina atsižvelgti į audinio sudėtį, rekomenduojamą vandens temperatūrą ir leistinas džiovinimo bei lyginimo galimybes. Kiekvienam produktui valymo metodas pasirenkamas individualiai, priklausomai nuo medžiagos ir taršos.

Pagrindiniai valymo būdai:

 • Naudojant sausą šveitimą, naudokite minkštą šepetėlį arba kempinę. Naudojant specialius miltelius ir aerozolius, galima apdoroti kailį ir pašalinti nedideles priemaišas, dulkes ir plaukus. Kontaktas su vandeniu neleidžiamas.
 • Šlapias valymas taikomas tam tikroms kailio vietoms, kai reikia atsikratyti dėmių arba išvalyti apykaklę, rankoves ir kišenes. Jis naudoja valymo produktus ir drėgną kempinę su minkštu napu. Šlapias valymas taip pat apima garo lygintuvą, su kuriuo galima nuplauti kailį.
 • Skalbimas tinka tik tam tikrų tipų sluoksniams, kurių sudėtyje yra sintetinių pluoštų bent 30%. Tai tikrai bus nurodyta gamintojo rekomendacijose. Kai kuriems produktams galite pasirinkti subtilų mašinos plovimo režimą kartu su valymo milteliais arba skystais plovikliais. Todėl prieš patepdami kailį, perskaitykite etiketėje išvardytų gamintojų rekomendacijas.

Gaminiams, pagamintiems iš kašmyro, užuolaidų ir vilnos, tinka tik sausas arba šlapias valymas. Tačiau, kaip taisyklė, gamintojai drabužių gamyboje derina keletą rūšių siūlų kai kurie modeliai netgi gali būti plaunami švelniu plovimo režimu. Ir geriau tinka šiems gelio tipo skystiems valikliams.

Jei nuspręsite nuplauti kailį savo rankomis, pasirinkite optimalią temperatūrą, remiantis gamintojo rekomendacijomis. Paprastai vandens temperatūra neturi viršyti 30 ° C. Ir jei tarša nėra tokia stipri, galite naudoti šaltesnį vandenį. Valymo produktai turi būti ištirpinti vandenyje, kad miltelių dalelės neužsikirtų prie audinio.

Atsargiai ir švelniai panardinkite sluoksnį į miltelius arba išnykę. Nenaudokite staigių judesių skalbimo metu, kad nebūtų deformuotas audinys, taip pat draudžiami kieti šepečiai ir stiprus trintis. Po to kruopščiai nuplaukite kailį nenaudojant stipraus vandens slėgio.

Bet kuriuo atveju neįmanoma išgręžti, galima pašalinti dalį vandens naudojant didelę sausą antklodę. Ir po to įdėkite produktą ant horizontalaus paviršiaus, tačiau taip, kad paltas nesitęstų pagal savo svorį, ir palaukite, kol vanduo pasibaigs. Taigi jūs neprisimenate ar deformuojate medžiagos ir pats produktas, net po plovimo, nereikalauja lyginimo. Venkite tiesioginių saulės spindulių ir kontakto su šildymo prietaisais.

Jei gamintojas neatsižvelgia į mašinų plovimą iš priežiūros rekomendacijų 30 laipsnių kampu pasirinkite subtilų režimą ir išjunkite gręžimo režimą.

Kaip ir ką valyti?

Norint tinkamai ir greitai įdėti žiemos kailį ar išvalyti nešvarumus namuose nuo purvo, reikia laikytis kelių paprastų taisyklių. Tačiau prieš tai būtina tinkamai paruošti drabužius:

 • Patikrinkite visų kišenių turinį ir kratykite drabužius. Nuimkite nuimamas dalis ir diržą, spalvotus mygtukus.
 • Dienos šviesoje patikrinkite, ar nėra sluoksnių. Paprastai labiausiai užterštos vietovės yra rankovės, vartai ir vietovės prie kišenių. Taip pat atidžiai patikrinkite vidinį pamušalą - tam reikia atskiro papildomo valymo.
 • Šepetėliu, lipnia juosta ir specialiais ritinėliais reikia pašalinti vilnius ir mažas granules.
 • Ir nors banalus tai gali skambėti - atidžiai perskaitykite priežiūros rekomendacijas, nurodytas ant kailio etiketės. Kadangi kiekvienam medžiagos tipui reikia taikyti tam tikrus metodus.
 • Prieš naudodami valymo priemonę, išbandykite ją ant mažos medžiagos dalies, audinys neturi pakeisti spalvos, tekstūros ar išvaizdos.
 • Išimdami atskirą vietą, gaminį iš krašto į centrą naudokite, kad išvengtumėte užteršimo.

Be to, nuvalykite lengvą paltą iš maisto produktų ir gėrimų, kurie padės alkoholio tirpalui. Alkoholis ir vanduo sumaišomi santykiu 2: 1, susidariusi kompozicija dengiama kempine, o lašai švelniai traukiami su apvaliais judesiais tol, kol jie bus visiškai išvalyti. Jei šis metodas nesuteikia rezultatų, sumaišykite gliceriną (kurį galima įsigyti vaistinėje) su amoniaku santykiu 1: 2, kad gautumėte grybinę medžiagą. Taikyti mišinį tolygiai ant dėmių ir palikti tam tikrą laiką. Tada nuvalykite plotą šepečiu, nuvalykite dėmių vandeniu su muilu ir kruopščiai nuvalykite kailį šlapiu šepečiu.

Be to, skystas amoniakas ir fiziologinis tirpalas (proporcijos 1: 4) gali parodyti riebų blizgesį ir išlyginti trina. Gautas tirpalas užtepamas 20-30 minučių, po to pašalinamas šepečiu. Puikus ir amoniako tirpalas su actu. Bet prisiminkite dirbant svarbu išvengti tokių mišinių sąlyčio su atvira oda.todėl dėvėkite gumines pirštines ir naudokite specialiai šiam tikslui skirtas kempines ir šepečius.

Nuvalykite bolonevo kailį nuo sudėtingų dėmių ir atsikratykite blizgaus, riebios vietovės su actu ir amoniaku. Toks sprendimas yra sumaišomas santykiu 1: 1 ir taikomas laisvai visose srityse, kuriose reikia valyti. Todėl kvapas bus labai patvarus ir nemalonus po procedūros būtina nuplauti kailįjei tai leidžia gamintojas, arba nuvalykite drėgna kempine ir vėdinkite gryname ore.

Jūs galite pašalinti seną dėmę švelniu šampūnu ar ne agresyviu ne chloro dėmių valikliu. Laikykitės gamintojo rekomendacijų ir nebus jokio užteršimo pėdsako. Prieš tai galite naudoti garintuvą - karšto krypties oras dėmę taps lankstesnis ir padės greičiau atsikratyti.

Jei atsiranda muilo dėmių, jas galima pašalinti minkšta, drėgna kempine.

Zomšinis kailis bijo drėgmės, todėl naudokite muiluotu vandeniu įleistą kempinę. Šis valymas turi būti atliekamas labai greitai, kad medžiaga neprarastų formos ir spalvos. Naudokite specialų zomšinį šepetėlį, tai padės pakelti vilnius ir padaryti medžiagą aksominį ir patrauklų.

Kad jūsų mėgstamiausias odos kailis būtų ilgas, svarbu tinkamai prižiūrėti ir periodiškai apdoroti paviršių tirpalu su glicerinu. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas toms sritims, kuriose yra didelis trintis: apykaklė, rankovės, rankogaliai ir vietovės prie kišenių. Muilo tirpalas padės atkurti originalų blizgesį nuo senos odos, pagaminto iš natūralios odos. Norėdami tai padaryti, sumaišykite švelnų valymo agentą, kuriame nėra agresyvių medžiagų ir chloro su nedideliu amoniako kiekiu, ir visiškai nuvalykite visą gaminį. Tada atsikratykite muiluotųjų dėmių drėgna minkšta kempine, įmerkta į vandenį.

Granulės dirbtinai „priglunda“ kailį, o netvarkinga drabužių išvaizda veikia bendrą asmens būklę. Namuose be sauso valymo ritė gali būti šalinama dviem būdais: naudojant skutimosi mašiną arba specialią mašiną. Dirbant su ašmenimis, labai svarbu dirbti labai atsargiai, kad nebūtų nupjauta medžiaga. Naudodami įrenginį, negalite nerimauti dėl saugumo, specialus prietaisas atjungia tik granules ir palieka sklandų ir gražų gatavą audinį.

Poliesterio ir boucle sluoksniai yra labai populiarūs šiuolaikiniuose dizaineriuose. Demi sezono metu tokį viršutinių drabužių variantą galima rasti kiekvienoje prekės ženklo parduotuvėje, taip pat veliūro sluoksnį, kuris, nors ir nėra kasdienio drabužių sąrašo dalis, yra kiekvienos mados drabužių spinta. Veliūro, poliesterio ir bukletai yra mažiau sudėtingi. Tokie produktai gali būti plaunami mašinoje su subtiliu rankiniu režimu. Tačiau svarbu stebėti 30 ° C temperatūros režimą ir naudokite gręžimą mažiausiu greičiu.

Tačiau jei gaminyje yra natūralių pluoštų, pvz., Kailio sluoksnio, jis turi natūralių ir sintetinių siūlų, tada reikia atidžiau ir kruopščiau rūpintis drabužiais.

Poliesterio sluoksnis
„Boucle Coat“

100% kašmyro sluoksnius galima valyti tik drėgna kempine. Prieš tai būtina visiškai apdoroti produktą sausu minkštu šepečiu, o po to su silpnu muilo tirpalu, kad būtų galima apdoroti visą paviršių.

Norėdami išvalyti užvalkalą, turite naudoti specialius vilnos valiklius. Sausas milteliai dedami ant produkto, išvalyto šepečiu, ir po poros valandų liekanos kratomos aštriu judesiu. Šis paprastas metodas nereikalauja daug pastangų ir padeda teisingai ir greitai įdėti žiemos kailį. Tai svarbu prisiminti Drapas ir kašmyro paltai reikalauja švelnų ir kruopštų valymą todėl, jei gautos rekomendacijos nesukėlė rezultatų, geriau kreiptis į sausą valiklį.

Kaip pašalinti dėmes?

Daugeliu atvejų nereikia valyti viso gaminio, dažnai pakanka pašalinti tik atskirus dėmes. Iš dalies valant rankoves, rankogalius ir sritis, esančias šalia kišenių, reikia atkreipti ypatingą dėmesį.

Atsikratykite šviežių dėmių druska. Jei ką tik suteptas kailis, pabarstykite daug druskos ant tamsinto ploto, kristalai greitai sugeria nešvarumus ir tik šluostę turėsite valyti šiltu vandeniu, bet tik tada, jei gamintojas leidžia valyti šlapias.

Pašalinti bus galima mazuto arba aliejaus pėdsakai indų plovimo priemonėsžinoma, kad jie atlieka puikų darbą su riebalais. Norėdami tai padaryti, užterštame plote užpilkite ir patrinkite daug skysto skysčio, putų ir palikite pusvalandį. Jei sluoksnis nebijo drėgmės, vėliau galite naudoti šiltą vandenį, kad vėliau pamirkytumėte produktą. Aktyviai, bet ne atšiauriai valykite dėmę šepečiu ir pašalinkite perteklinę valymo priemonę.

Kailis su guašu gali būti sudėtingas. Vandens pagrindu pagaminti dažai labai greitai sugeria į audinį. Daugumą spalvos pigmentų galima pašalinti šaltu vandeniu, naudoti drėgną kempinę ir sausus popierinius rankšluosčius. Valymas atliekamas keliais etapais: reikia pakankamai drėgną dėmę sudrėkinti, po to šalinti vandenį su servetėlėmis - taip reikia pakartoti kelis kartus. Po to šioje srityje naudokite skystį.

Druskos tirpalas padeda spindėti. Būtina ištirpinti druską tik vandenyje ir gautą skystį įterpti į užterštą vietą kempine. Tada pašalinkite perteklių sausu skudurėliu.

Pašalinkite riebias dėmes ir švarias blizgančias vietas padės žibalas arba benzinas. Tačiau tirpiklį reikia naudoti tik iš blogos pusės. Prieš pradėdami valyti, paruošite popierinį rankšluostį, būtinai mūvėkite pirštines ir naudokite kempinę. Užtepkite ant pleistro ant kūno išorės, naudokite talko miltelius arba kūdikių miltelius. Tai leis milteliams įsisavinti riebią dėmę, o visi nešvarumai bus absorbuojami į servetėlę. Šiuos veiksmus atlikite tol, kol bus pašalintas visas užterštumas. Tada naudokite standų sausą šepetį, kad išplautumėte miltelių likučius.

Talkas ar kūdikių milteliai taip pat padės išvalyti riebalinį apykaklę. Laisvai plaukite į vietą ir palikite kailį horizontalia padėtimi visą dieną. Po to, naudojant specialią kempinę su gumos pluoštais, pašalinkite talko perteklių. Jei blizgus plotas lieka, pakartokite procedūrą.

Nuo nuolatinio drėgmės demi sezono metu kailis gali tapti nemalonių kvapų šaltiniu, kurį bus sunku atsikratyti. Svarbu ne nusivylimas ir kantrybė, kad grąžintumėte savo mėgstamą produktą į savo pradinę išvaizdą ir malonų kvapą. Specialūs kvapai padės pašalinti prakaito ir miltligės kvapą. audinių gaivikliai. Aerozolis purškiamas ant pažastų ir vidinio pamušalo, tada sluoksnis keletą valandų yra atsparus sausai, gerai vėdinamai vietai.

Mes vertiname spalvas

Baltas paltas atrodo neįtikėtinai stilingas, drąsus ir elegantiškas, ir niekada neišeina iš stiliaus. Ir tuo pačiu metu tai labai nepraktiška drabužių spalva. Bet kokio menkiausio užteršimo ir nedidelio dėmės akis užsikrečia, atrodo netvarkinga ir gali sugadinti jus kaip visumą. Bet net ir su pačia sunkiausia tarša gali susidoroti.

Baltą ir lengvą kailį galima valyti kūdikių milteliai. Atsargiai plakti miltelius į dėmę ir palikti 10 valandų. Pašalinkite liekaną minkštu šepetėliu ir, jei dėmė lieka, pakartokite procedūrą.

Visos šviežios spalvos ir šviesos audinio dėmės gali būti pašalintos druska arba sausu arbatu. Kristalai ir lapai greitai sugeria drėgmę ir neleidžia dėmėms likti pluoštuose.

Šviesiai padengtą žalią, mėlyną, rausvą spalvą padengtą spalvą galima valyti benzinu arba amoniaku. Svarbiausia, kad turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad ant audinio naujai pašalintų dėmių nėra dėmes.

Juodą ir tamsų paltą galima greitai išvalyti. naudojant muilo tirpalą arba žaliąją arbatą. Šiuo atveju pakanka taikyti priemones su dygliuotu disku tose vietose, kuriose yra dėmių.Bet tamsioje medžiagoje visa tarša nėra taip aiškiai matoma, o pagrindinė problema gali būti mažos vilnos ir granulės. Kad būtų išvengta jų išvaizdos, naudokite kasdienį klipą su lipnia juosta. Ir periodiškai išvalykite peilį ar specialų įrenginį, kad pašalintumėte kai kuriuos matomus trūkumus.

Jei laikotės paprastų gamintojo patarimų ir rekomendacijų, galite ilgą laiką išsaugoti savo mėgstamą paltą savo pradinėje formoje.

Rekomenduojame žiūrėti vaizdo įrašą, kuriame viršutinių drabužių ekspertas kalbės apie tai, kaip tinkamai prižiūrėti, valyti ir laikyti kailį.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys