Viršutinių drabužių priežiūra

Kaip valyti dirbtinius kailius namuose?

Kaip valyti dirbtinius kailius namuose?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Jei tarša yra paviršutiniška
 2. Baltas krūva
 3. Jei produktas yra labai purvinas
 4. Dėmių šalinimas
 5. Naudingos rekomendacijos
 6. Cheminis valymas
 7. Batai

Šiandien dirbtinis kailis populiarėja, o taškas yra ne tik gamtos išsaugojimas. Žmonės gauna kailinius paltus, skrybėles, parkus, tokias medžiagas, kilimėlius ir kitus panašius produktus. Naudojant šiuolaikines technologijas, šiandien galima gaminti labai patrauklius sintetinius kailius, kurie yra daug pigesni nei natūralūs, bet ne daug prastesni už grožį. Tačiau kartais jis taip pat tampa purvinas, ir jūs turite galvoti apie tai, kaip tinkamai jį nuplauti namuose.

Jei tarša yra paviršutiniška

Tuo atveju, kai dulkės ant dirbtinio kailio ant striukės ar kito produkto atsirado laikant, bus galima lengvai ją atsikratyti. Paimkite švarų, drėgną medvilninį audinį, padėkite jį žemyn, padėkite jį ant jo ir išmuškite naudodami kilimėlį. Taigi galite atsikratyti dulkių, sukauptų tarp pluoštų: jis liks ant šlapio paviršiaus.

Kai produktas yra švarus, ištiesinkite ir išdžiovinkite.

Jei išmušėte daiktą, bet nešvarumai neužsikimšę, pašalinkite jį muilo tirpalu. Turime veikti taip:

 • Valomas paviršius turi būti vertikalus. Norėdami tai padaryti, pakabinkite kailius ant pakabos.
 • Paimkite skaidrią šampūną, kuriame nėra jokių papildomų priedų. Tai bus pakankamai 3 šaukštai. Ištirpinkite šampūną skystyje, jis turėtų būti šiltas. Maišykite mišinį rankomis: atsiranda pūkuotas putos.
 • Naudodami šepetėlį, atsargiai įdėkite produktą į paviršių. Vanduo neturėtų būti gaminio pagrindu.
 • Jei elementas turi vidutinį arba ilgą uodegą, jį reikia valyti augimo kryptimi. Mažos villios traktuojamos priešinga kryptimi. Dirbtiniai kailiai turėtų būti valomi tik tokiu būdu - šią taisyklę galima pavadinti pagrindiniu.
 • Atsikratykite perteklinių putų naudodami drėgną medvilnės skudurą. Iš anksto ją išspauskite, kad ji beveik išdžiūtų.
 • Jei norite džiovinti produktą, nuvalykite jį švariu frotiniu audiniu. Tada padėkite jį išorėje arba gerai vėdinamoje vietoje. Venkite saulės spindulių. Šildytuvai neturi stovėti per arti gaminio.
 • Kai krūva išdžiūsta, šukuokite ją metalo šukomis. Jos dantys turėtų būti reti.

Kad kailio apykaklė būtų purus, blizgėtų, sumaišykite gliceriną (vieną arbatinį šaukštelį), vandenį (0,5 litrų), etilo alkoholį (0,5 litrų) ir apdorokite su šiuo mišiniu. Švelniai įmaišykite mišinį į šerius, naudojant vatos tamponą arba purkštuvą.

Nepamirškite pakartotinai šukuoti produktą, kai jis išdžius.

Baltas krūva

Baltas kailis išvalomas citrinos sultimis:

 • Vienodomis proporcijomis sumaišykite vandenį su citrinos sultimis.
 • Į šį mišinį supilkite vatos tamponą ir naudokite jį valymui.
 • Galite naudoti citrinos rūgšties miltelius, o ne citrinos sultis. Sumaišykite dvi skysčio dalis su viena miltelių dalimi.

Kitas metodas, tinkantis baltai saulei, yra vandenilio peroksido naudojimas:

 • Vieną litrą vandens ištirpinkite vieną šaukštą 3% peroksido.
 • Skleiskite produktą, įdėkite mišinį.
 • Norėdami, kad viskas būtų sausa, pakabinkite juos lauke arba patalpoje, kuri dažnai vėdinama.
 • Naudokite metalinę šuką. Jos dantys turėtų būti nuobodu ir ne dažni.

Jei norite padaryti baltą, naudokite mėlynumą:

 • Į vieną litrą vandens pridėkite keletą lašų mėlynos. Jis turėtų padaryti šviesiai mėlyną mišinį.
 • Į tirpalą supilkite tamponą, pagamintą iš medvilnės arba kempinės, įdėkite produktą.
 • Drėgnas produktas išdžiovinamas išorėje arba gerai vėdinamoje patalpoje.
 • Šukuokite krūvelę naudodami metalo šuką su retais dantimis.

Norėdami gauti efektyvų mišinį, su kuriuo galite išvalyti baltą daiktą, naudokite amoniaką, vandenilio peroksidą ir vandenį. Sumaišykite ingredientus lygiomis dalimis. Naudokite purškimo buteliuką ant paviršiaus. Kailiai turi gerai išdžiūti. Išdžius, nuimkite geležinę šuką ir šukuokite.

Jei produktas yra labai purvinas

Tokiu atveju, kai produkto pagrindas buvo užterštas, verta jį plauti. Dirbtinė krūva gali būti plaunama, jei ji yra sumaišyta arba sintetinė. Tai gali būti poliesterio, viskozės, medvilnės pluošto, poliolefino pluošto mišinys. Nuplaukite daiktą rankiniu būdu. Norėdami tai padaryti, atlikite šiuos veiksmus:

 • Ištirpinkite skalbiklį vandenyje, kuris yra skirtas plauti daiktus iš sintetinių medžiagų, šilko, vilnos. Būtina atsižvelgti į instrukcijose nurodytas rekomendacijas. Tirpalo temperatūra neviršija 40 laipsnių.
 • Panardinkite produktą į skystį ir švelniai spauskite rankomis. Negalima pernelyg sunkiai patrinti. Priešingu atveju bus sunku ištiesinti kailius vėliau.
 • Kruopščiai nuskalaukite, vandens reikės keisti kelis kartus. Optimali temperatūra yra nuo 15 iki 30 laipsnių. Galima naudoti antistatinį ploviklį. Po to du kartus nuplaukite elementą, ne daugiau, priešingu atveju antistatinis efektas išliks.
 • Galite naudoti frotinį rankšluostį - jis gali būti naudojamas pertekliniam vandeniui pašalinti. Apvyniokite drėgną produktą į jį ir šiek tiek išspauskite.
 • Išskleiskite ją ir pakabinkite ant vonios. Tam galite naudoti pakabos. Kai vanduo nustoja lašinti, kailį perkelkite į gatvę arba į gerai vėdinamą patalpą.
 • Šukuoti džiovinti kailiai.
 • Naudodami šiltą geležį, galite šiek tiek geležies. Tai geras pasirinkimas, jei kailis yra pamušalas.

Dėmių šalinimas

Jei norite atsikratyti nešvarių dėmių ant dirbtinio kailio, atlikite šiuos veiksmus:

 • Paruoškite šiltą vandenį (0,5 l), ištirpinkite skalbimo miltelius (du šaukštus).
 • Švelniai patrinkite skystį į gaminį kempine. Reikia judėti iš kraštų į vidurį.
 • Pašalinkite kempinę nešvarumais ir plovikliu. Jei reikia, dar kartą atlikite procedūrą.
 • Sausas dalykas, temperatūra turėtų būti kambario temperatūra.
 • Kai dauguma nešvarumų buvo pašalinti, palaukite, kol jis išdžius, ir švelniai nuimkite jį šepečiu.

Jei dėmės yra riebios ir ką tik atsirado, nedelsiant pripilkite jį absorbuojančiu (sugeriančiu) agentu. Naudokite šiam tikslui, pavyzdžiui, miltus, kūdikių miltelius.

Jei neatsikratote nešvarios vietos, nuimkite jį su benzinu:

 1. Jis turi būti išvalytas, kitaip bus išsiskyrimų dėl dalykų. Norėdami patikrinti, kaip tirpiklis yra, pilkite jį ant popieriaus. Jis turėtų išdžiūti. Jei ant švaraus balto lapo paviršiaus lieka dėmių, jūs negalite naudoti benzino.
 2. Drėkinkite švarų medvilninį audinį arba vatos tamponą tirpikliu. Suspauskite medžiagą, kad pasiektumėte maksimalų sausumą. Švelniai nuvalykite nešvarius kailius, pašalinkite nešvarumus. Taigi išvalykite rankogalius, apykakles.
 3. Tam tikrais atvejais ant nugaros pripildomas išgrynintas benzinas ir sugeriantis. Riebalai pašalinami tirpikliu ir sugeria absorbentą. Benzinas pridedamas prie absorbento.
 4. Įdėkite pusiau skystą mišinį į dėmę, palikite jį šiek tiek, palikite išdžiūti.
 5. Tada nuvalykite jį šepečiu.

Gali būti benzino kvapas. Norėdami atsikratyti, kruopščiai orą ištraukite.

Naudingos rekomendacijos

Valant krūvą, reikia laikytis kai kurių rekomendacijų:

 1. Įsitikinkite, kad pasirinkta priemonė yra saugi. Pasirinkite nedidelį apdorojimo plotą. Jei krūva nesilieja, nustoja spindėti ir nekeičia atspalvio, galite išvalyti visą.
 2. Prieš apdorojant produktą, reikia dėvėti gumines pirštines. Jei naudojate amoniaką ar benziną, užtikrinkite vėdinimą, atidarykite langus, kad patalpa būtų gerai vėdinama. Nelaikykite gaminio šalia atvirų ugnies šaltinių.
 3. Kalbant apie skalbimo mašinos naudojimą dirbtinių kailių valymui, pirmiausia turite pagalvoti apie galimas pasekmes. Išnagrinėkite produkto etiketę, sužinokite, ką gamintojas sako apie tokio plovimo galimybę. Jūs neturėtumėte eksperimentuoti su prastos kokybės kailiais.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip valyti dirbtinius kailius, žr. Šį vaizdo įrašą.

Cheminis valymas

Sausas valymas yra geras pasirinkimas, jei tarša yra labai stipri. Tokiu atveju neturėtumėte pabandyti su ja elgtis pats, nes kitaip galite sugadinti šį dalyką. Tačiau ne visi produktai gali būti valomi tokiu būdu.

Visa informacija apie tai paprastai nurodoma etiketėje.

Batai

Dirbtiniai kailiai yra ant daugelio batų ir batų. Atrodo labai gražus, bet rūpintis dėl tokių batų nėra lengva. Yra įvairių būdų pašalinti nešvarumus nuo batų:

 1. Jei kailis yra šviesus, baltas, galite naudoti talkas, miltus, kūdikių miltelius. Pasirinktą produktą įpilkite ant krūvos ir po tam tikro laiko (paprastai kelias minutes), nuimkite jį šepečiu.
 2. Riebalai, nedidelis purvo kiekis gali būti valomi soda. Gali būti keletas tokių procedūrų - jums reikia užtikrinti, kad produktas nustotų tapti purvinas. Dažai pašalinami benzinu.
 3. Jei krūva yra tamsi, nerekomenduojama valyti miltų. Priešingu atveju dalykas gali pablogėti. Naudokite pjuvenas, kad išvalytumėte tamsią krūvą: jie turės būti pilami ant kailio.
Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys