Viršutinių drabužių priežiūra

Kaip valyti kašmyrui skirtą kailį namuose?

Kaip valyti kašmyrui skirtą kailį namuose?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Valymo metodai
 3. Dėmių tipai ir jų valymas
 4. Priežiūros taisyklės

Kašmyro paltai visada buvo laikomi prabanga ir stiliumi. Iš tiesų, kašmyras yra gana brangus vilnos audinys, kuris suteikia dalykams sudėtingą ir elegantišką išvaizdą. Laikui bėgant, bet koks dalykas, kuris užterštas, nėra išimtis ir kašmyrui. Norint jį valyti, turėtumėte žinoti audinio savybes ir valymo procesą.

Savybės

Kašmyras yra šiltas, nors ir plonas. Jis gerai įšyla šaltuoju metų laiku ir vėjuotu oru. Su visa tai kašmyro yra subtilus ir jautrus audinys, kuris netoleruoja plovimo. Net jei gamintojas etiketėje teigia, kad yra galimybė skalbti mašiną, kyla pavojus, kad kailis praranda savo formą ir patrauklumą.

Todėl kašmyro sluoksnio valymas turi būti kruopščiai apdorojamas ir pirmenybė turėtų būti teikiama sauso valymo darbams.

Jei dėl kokios nors priežasties profesionalaus metodo neįmanoma nuvalyti purvo, dėmių ir dulkių sluoksnio, tai galite padaryti namie, tam reikia žinoti šio valymo savybes:

 • Visų pirma, turėtumėte kruopščiai apžiūrėti produkto žymą, susipažinti su leistinais valymo, džiovinimo ir lyginimo būdais;
 • Turite kruopščiai apžiūrėti, ar nėra dėmių, mažų purvo. Norėdami tai padaryti, kailis turėtų būti pakabintas ant pakabos ar kėdės galo. Svarbiausia, kad jis buvo vertikalus. Atidžiai išnagrinėkite „problemines sritis“ - padą, apykaklę, rankogalius, pažastus;
 • Naudokite šio tipo audiniams skirtą valymo šepetį. Paprastai jis turi minkštų šerių. Jį galite pakeisti putų voleliu arba minkštu audiniu. Net ir naudojant švelnias valymo priemones, nereikėtų truputį patrinti kailio arba švelniai judėti dulkes. Visa tai gali sukelti audinių deformaciją;
 • Po sauso valymo naudokite tik vertikalią džiovinimą, o drėgnuoju plovimu - horizontalų džiovinimą. Tokie metodai padės išsaugoti produkto formą ir patrauklumą;
 • Po sauso valymo galite palikti kailį ant karšto vandens baseino. Garas iš vandens išlygins visas raukšles ir atnaujins spalvą.

Žinant produkto savybes, galite lengvai susidoroti su dėmių šalinimu namuose. Stipresnis užterštumas padės pašalinti du pagrindinius kašmyro valymo būdus.

Valymo metodai

Kašmyro kailio valymas namuose gali būti atliekamas kompetentingai ir efektyviai. Tam reikia žinoti valymo savybes ir tipus. Siekiant atsikratyti dėmių ir purvo, taip pat nemalonaus kvapo, Galite naudoti šiuos metodus:

 • Sausas (cheminis valymas);
 • Šlapias (mašina).

Pirmasis variantas apima produkto valymą nenaudojant vandens arba nedideliu kiekiu. Kitas metodas tinka kasdieniam valymui ir stilingai išvaizdai. Užterštumo pašalinimas atliekamas naudojant sausas medžiagas, o tai gali būti tiek profesionali, tiek ir prieinama medžiaga (duonos trupiniai, manų kruopos, talkas).

Remiantis atsiliepimais, namų valymas tokiu būdu nėra prastesnis nei profesionalas pašalinant šiukšles ir suteikiant naują išvaizdą.

Ši procedūra yra tokia:

 • Pakabinkite gaminį vertikalioje padėtyje (patogiausiai tai bus daroma drabužių pakabos). Užtrauktukas su sagomis ir visi mygtukai.
 • Atsargiai patikrinkite, ar nėra smulkių šiukšlių, siūlų ir plaukų. Galite juos pašalinti naudojant drabužių ritinėlį.Jei tai nėra, galite naudoti šlapias gumines pirštines arba minkštą kempinę.
 • Per visą paviršių paleiskite specialiu kašmyro šepečiu. Galite keletą kartų švelniai purtyti. Tokie veiksmai pašalins paviršiaus šiukšles ir dulkes.
 • Giliam valymui reikia pabarstyti kailį milteliais, talko milteliais arba specialia skalbimo priemone. Tada švelniai šepečiu nuvalykite valymo produktus.

Drėgnas plovimas apima ne tik valymo priemonių, bet ir pakankamo kiekio ir formos vandens naudojimą. Todėl garą ir šlapias šluostes šepetėliu, skudurą taip pat galima priskirti šlapiam skalbimui.

Šis valymas naudojamas esant dideliam užterštumui, prarandamam išvaizdai ir nemalonaus kvapo buvimui. Naudojamas kitas plovimas prieš išleidžiant drabužius ilgam laikymui.

Pagrindinis drėgno dėmių šalinimo metodas yra plovimas rankomis arba automobilyje. Jei ant kailio etiketės yra toks plovimas, galite jį valyti namuose. Prieš mašininį plovimą būtina ištraukti kailius, jei yra, ir užfiksuokite mygtukus arba užtrauktuką. Būtina įdiegti tik subtilų režimą, nustatyti temperatūrą ne daugiau kaip 40 laipsnių. Sukimo režimas taip pat turėtų būti išjungtas.

Rekomenduojama plauti skystomis medžiagomis, o skalavimo metu reikia pridėti audinio minkštiklio arba minkštiklio vandeniui.

Galite pašalinti nešvarumus ir rankiniu būdu. Jums reikės šalto vandens (ne aukštesnio kaip 25 laipsnių) ir skalbimo gelio. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas skalavimui. Toks procesas turėtų būti atliekamas, kol bus išleistos visos valymo priemonės, kitaip ant drabužių gali būti dėmes. Suspauskite, taip pat neturėtų. Geriausias variantas būtų apvynioti paltą į didelį rankšluostį, kad jis sugeria visą drėgmę. Po to sausas sluoksnis turi būti horizontalioje padėtyje vėdinamoje patalpoje.

Dėmių tipai ir jų valymas

Gryninimo rezultatas labai priklauso nuo dėmių, su kuriomis reikėjo kovoti. Daugiau purvo ir dėmių nuo viršutinių drabužių galima pašalinti tokiu būdu:

 • Nedideli nešvarumai, ypač ant šviesaus sluoksnio, gerai nuplaunami muiluotu vandeniu. Norėdami tai padaryti, muilas yra ištirpinamas 1 litro šilto vandens ir drėkinamas medvilniniu padu. Tada nešvarus plotas keletą kartų nuvalomas švariu šlapiu disku arba kempine;
 • Talkas gali būti naudojamas riebiai dėmėms pašalinti ir suteikti baltą sluoksnį šviežumui. Medžiagą reikia dėti į kelis sluoksnius ant dėmės ir palikti kelias valandas. Kuo daugiau laiko praeina, tuo efektyvesnis bus valymas. Tada turėtumėte nuimti talkas iš drabužių šepečiu;
 • Nešvarumai, kava ir arbata padės pašalinti amoniaką iš paviršiaus. Tai užtrunka 0,5 šaukštelio alkoholio ir 1 šaukštelis glicino. Medvilninė vilna arba į šį tirpalą įmerkta kempinė nušluosto dėmę, kol ji visiškai išnyks. Jūs vis dar galite pakeisti alkoholio ir muilo tirpalą. Tik po šių procedūrų plotas kruopščiai nuplaunamas švariu vandeniu, kad nebūtų dėmių;
 • Užteršimas iš maisto padės pašalinti actu su alkoholiu. Sudedamąsias medžiagas sumaišykite santykiu 1: 1 ir sudrėkinkite skudurą arba medvilnę. Tada nuimkite dėmę, tiesiog nedarykite aštrių ir šiurkščių judesių;
 • Riebalų arba vyno pėdsakai padės pašalinti druską. Šiai sričiai būtina taikyti druską ir palaukti 2–4 valandas ar ilgiau. Po to, kai reikia išplauti šepetį ir švelniai nuvalyti dėmę nuo dėmės su muilu ir vandeniu;
 • Norėdami pašalinti nešvarumus iš juodos spalvos kailio, galite naudoti juodos arbatos gaminimą. Jums reikės medvilnės arba kempinės, panardintos į tokį užvirinti. Ji keletą kartų nuvalo savo nešvarų pėdsaką, jei reikia, pakartokite procedūrą.

Išsaugoti kailio išvaizdą ir formą gali būti, teisingai atsikratyti dėmių ir tinkamai prižiūrėti.

Priežiūros taisyklės

Kompetentinga kašmyrui reikalinga priežiūra padidins tarnavimo laiką ir išlaikys šviežią spalvą. Todėl būtina atlikti šias procedūras: \ t

 • 2-3 kartus per savaitę valykite paviršiaus paviršių nuo mažų šiukšlių, naudodami lipnią volą. Tai būtina kasdieniniam drabužiui. Dienos pabaigoje taip pat svarbu dulkinti paltą specialiu šepečiu;
 • Po plovimo griežtai draudžiama džiovinti kailį naudojant šildymo įrenginius (geležį, šildytuvą). Kašmyrui leidžiama naudoti tik natūralų džiovinimą;
 • Po plovimo taip pat draudžiama spausti produktą automobilyje arba sukant. Geriau švelniai išspausti vandenį rankomis;
 • Nerekomenduojama lyginti gaminį, tai geriau garuoti. Jei neįmanoma lyginti su garais, lyginimas turi būti kruopščiai ir atsargiai. Norėdami tai padaryti, ant geležies turite įdiegti subtilų režimą. Lyginti tik iš švelnios pusės arba naudojant marlės gabalą;
 • Šlapiam valymui pirmenybė teikiama švelniams kašmyro valymo priemonėms. Ir renkantis dėmių valiklio pirmenybę suteikti medžiagą be chloro ir esant dideliam deguonies kiekiui. Tai leidžia švelniai ir efektyviai pašalinti nešvarumus ir nepažeisti paviršiaus.

Kaip valyti kašmyrui skirtą kailį namuose, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys