Viršutinių drabužių priežiūra

Nuplaukite membraninius drabužius skalbimo mašinoje

Nuplaukite membraninius drabužius skalbimo mašinoje

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Šiek tiek apie membranos savybes
 2. Kaip plauti?
 3. Skalbimo funkcijos
 4. Naudingi patarimai

Šiandien ne tik profesionalūs sportininkai renkasi membraninius drabužius, bet ir mėgsta jį: slidininkai, snieglentininkai, taip pat turistai ir paprasti žmonės, kurie mėgsta jaustis patogiai ir įvairiomis oro sąlygomis. Tokie produktai yra unikalūs dėl savo aukštųjų technologijų savybių.

Šiek tiek apie membranos savybes

Membrana yra plona plėvelė su labai mažomis skylutėmis, kurios gaminamos pagal tam tikrą technologiją. Porų forma turi tokią struktūrą, kuri suteikia medžiagos vienpusį pralaidumą. Membraninis audinys yra daugiausia a sintetinė medžiaga, kurios vidinėje pusėje specialiu būdu dedama membraninė plėvelė. Tai leidžia jums pašalinti drėgmę, kuri susidaro po drabužiais aplinkoje, o išorinė drėgmė neleidžia patekti į vidų.

Taigi audinys „kvėpuoja“ ir garantuoja komfortą žmonėms, kurie naudojasi fiziniu aktyvumu gryname ore.

Paprastai membraninio audinio paviršius yra apdorojamas specialiu vandeniui atspariu impregnavimu, dėl kurio drėgmė, krenta ant drabužių, susitraukia lašais. Tai gali žymiai sumažinti membranos apkrovą ir papildomai užtikrinti, kad daiktai apsaugotų nuo drėgmės. Be to, membrana puikiai apsaugo nuo vėjo. Didesnės tokios medžiagos savybės, padaro jį daug stipresnę ir daug lengviau.

Pagal konstrukcijos ypatybes toks audinys yra trijų tipų:

 1. Dvigubas sluoksnis Čia membrana, tarsi „suvirinta“ į išorinį audinio sluoksnį iš netinkamos pusės. Tokiuose drabužiuose visada yra pamušalas, naudojamas apsaugoti membraną nuo užsikimšimo ir įvairių pažeidimų;
 2. Dviejų sluoksnių ir pusė. Šio audinio konstrukcijoje membrana apsaugota putų apsauginiu sluoksniu, kuris iš vidaus padengtas dviejų sluoksnių audiniu. Membraniniai drabužiai, pagaminti iš tokios medžiagos, yra daug lengvesni nei trys sluoksniai ir reikalauja pamušalo;
 3. Trijų sluoksnių, kurių atvirkštinė pusė yra audinys, turintis gana smulkų tinklelį. Visos šio audinio dalys: membrana, viršutinė dalis ir megztos medžiagos tinklelis yra klijuojamos į vieną struktūrą laminavimo būdu, kur tiksliai tinklelis atlieka apsauginę membranos funkciją nuo pažeidimų ir užteršimo.

Struktūrinės membranos, poros, besorovye ir kombinuotos:

 1. Porovaja ant išorinio sluoksnio yra daug mikroskopinių porų, ir dėl savo neįtikėtinai mažo dydžio medžiaga neleidžia drėgmės iš išorės, bet leidžia išgaruoti, kurie yra renkami pagal drabužius. Pagrindinis tokio audinio trūkumas yra tas, kad gaminio dėvėjimo metu membranos poros užsikimšia, o oras nustoja efektyviai cirkuliuoti, o netinkamai prižiūrint ar plaunant, produktas pradeda nutekėti;
 2. Paviršius be mokesčio membrana savo struktūroje neturi porų, todėl dėl prieigos kelių trūkumo vanduo negali patekti į drabužius. Šiltas oras, susidarantis viduje, kaupiasi ant vidinio membranos sluoksnio ir labai lėtai išgaruoja, todėl medžiaga laikui bėgant gali būti drėgna;
 3. Kombinuotas b e s i s k i r i a n t i s tuo, kad ant porų pagrindo paviršiaus padengiama apsaugine danga. Jis jungia tiek porų, tiek ne porų membranos funkcijas, todėl jis laikomas geriausia membraninio audinio sudėtimi, efektyviausia naudoti. Jos poros nėra užsikimšusios ir sukauptos garų drabužiuose, kurie laisvai rodomi išorėje.Tačiau audinys, kurio sudėtyje yra tokios sudėties ir iš jos pagamintų produktų, yra gana didelė.

Tokio audinio savybės leidžia gaminti įvairius aukštos kokybės ir patogius sportinius drabužius varžyboms, turistų ir kalnų slidinėjimo atostogoms, medžioklei ir žvejybai. Tai gali būti snieglenčių striukės, slidinėjimo kostiumai, šilti kombinezonai. Labai populiarus, ypač žiemą, vaikiški drabužiai, pagaminti iš panašių audinių, yra lengvi, leidžia laisvai judėti ir nešlapti. Naudojant membranas taip pat gaminami slidinėjimo drabužiai: pirštinės, kepurės, megztiniai. Šiandien Rusijos rinkoje yra daug skirtingų membraninių audinių, tačiau gore-tex yra vienas garsiausių, populiariausių ir aukštos kokybės.

Tokią membraną neįmanoma nusipirkti audinio pavidalu, o tik sertifikuoti gamintojai turi teisę gaminti daiktus.

Kaip plauti?

Membraninis audinys yra aukštųjų technologijų medžiaga, kuriai reikalinga tinkama ir subtili priežiūra, kad nebūtų pažeistos jos apsauginės savybės. Skalbimas, ypač ranka, yra labai geras būdas valyti striukę, kombinezonus ar kitus įrenginius iš panašaus audinio nuo purvo. Atsižvelgiant į tai, kad laikomasi visų rekomendacijų ir priežiūros taisyklių, tokie drabužiai nepraranda savo savybių netgi dėl kelių mašinų plovimo.

Produktus plauti iš membraninio audinio nenaudokite paprastų milteliųKadangi jame yra agresyvių medžiagų, chloro, baliklio, jis blogai tirpsta vandenyje, kuris gali sugadinti ir sugadinti membraną.

Idealiu atveju geriau naudoti specialius produktus membraninių audinių plovimui, jie parduodami bet kurioje techninėje parduotuvėje.

Jie gali būti tik valomi, bet galite įsigyti specialų gelį, kuris taip pat apima impregnavimą. Taigi po plovimo tokiu įrankiu nereikia papildomai mirkyti drabužių su vandeniu atbaidančiais.

Aptariamas vienas geriausių specialių ploviklių Nikwax Tech Wash. Jis gerai pašalina nešvarumus, išlaikydamas visas funkcines membranos savybes. Taip pat puikiai nuplaukite įvairius teršalus. Denkmit Fresh Sensation gelis, DOMAL Sport Fein mados balzamas. Tačiau, jei toks įrankis nebuvo prieinamas, galite naudoti paprastus gelio tipo skysčius.

Taip pat galite naudoti buitinį ar skystą muilą kaip skalbimo elementą. Jie neturi agresyvios aplinkos ir idealiai tinka bet kokiems membraninio audinio produktams.

Tai svarbu į tokių drabužių valymo agentai turėjo daugiau natūralių komponentųc) cheminės savybės buvo lengvos, o tai padės membraniniams produktams išlaikyti savo kokybės funkcijas ilgiau.

Skalbimo funkcijos

Mašina plaunami įvairūs membraniniai produktai turi daugybę funkcijų. Tinkamai nuplauti membraninio audinio drabužius, Turite atlikti šiuos veiksmus:

 • Prieš įkeliant tokius drabužius į skalbimo mašiną, būtina pritvirtinti visus užraktus, užtrauktukus ir kišenes;
 • Atidžiai išnagrinėkite ir laikykitės etiketėje gamintojo nurodytų drabužių priežiūros rekomendacijų;
 • Pasirinkite skalbimo mašinoje švelnesnį skalbimo režimą, pvz., Subtilų arba rankinį;
 • Jei yra keletas dalykų, patartina ne viską įdėti į mašiną vienu metu, bet atskirai ištrinti;
 • Plovimo membranos drabužiai geriausiai tinka ne aukštesnėje kaip 30 laipsnių temperatūroje. Kuo žemesnė vandens temperatūra, tuo geresnis vanduo jokiu būdu neturi būti karštas;
 • Svarbu visiškai išjungti sukimo režimą, nes bet koks mechaninis poveikis membranai sukels poras, todėl netgi rankinis sukimasis yra draudžiamas;
 • Po plovimo produktas turi būti gerai išplautas, kad atsikratytumėte likutinio ploviklio. Tada jums reikia švelniai gauti drabužius, pakabinti ant pakabos ir leisti nuleisti perteklių;
 • Draudžiama džiovinti panašų audinį ant šildymo prietaisų, šalia atviros ugnies ar skalbimo mašinoje. Kad produktas būtų gerai išdžiovintas, jį reikia kruopščiai ištiesinti, horizontaliai uždėti ant sauso, švaraus audinio arba rankšluosčio ir periodiškai apversti. Pageidautina, kad patalpa būtų gerai vėdinama.

Naudingi patarimai

Bet kokių drabužių skalbimo iš membraninio audinio metu neįmanoma naudoti visų rūšių tirpiklių, priemonių dėmėms pašalinti, įvairiems agresyviems mišiniams, kad nebūtų sunaikinta membrana. Taip pat draudžiama naudoti oro kondicionierius, nes jie sukuria plėvelę ant audinio, kuris yra labai žalingas medžiagai.

Tokio audinio neįmanoma lygintiAukštos temperatūros poveikis gali pakenkti jos struktūrai. Tiesiog lyginkite dalyką, kad išvengtumėte raukšlių ir raukšlių.

Atkreipkite dėmesį, kad membraninės striukės, kombinezonai nenaudokite. Ilgalaikis poveikis vandeniui žymiai pablogina tokio audinio savybes, ir tokie drabužiai ilgą laiką gali būti gerai nuplauti be mirkymo.

Jei nuolat dėvėsite iš membraninio audinio pagamintus gaminius, juos reikia nuplauti bent kartą per mėnesį, kad dulkių ir purvo dalelės neužkimštų membranos porų.

Kad tokie daiktai jums tarnautų ilgą laiką, jie turi būti gydomi fluoru, kuris gaminamas purškimo pavidalu ir dedamas į plaunamą ir gerai išdžiovintą produkto paviršių. Tokį purškimą pageidautina taikyti po kiekvieno plovimo, jis suteikia papildomą apsaugą drabužių membraninėms savybėms, pašalina išsipūtimą ir padidina atsparumą dilimui.

Dėl nedidelės taršos nereikia naudoti mašinų plovimo. Tokiu atveju geriau nuvalyti nešvarias gaminio viršų dalis rankiniu būdu. Tai galite padaryti naudodami muilo tirpalą arba specialų įrankį. Būtina švelniai tvarkyti užterštumą šepečiu arba kempine, nedarant daug pastangų, kad sugadintumėte audinį.

Sandėliuojant, sulankstant ir sukant daiktus, pagamintus iš membraninio audinio, nerekomenduojama, todėl po to, kai apjuosite striukę, kostiumą ar kombinezoną, turite pakabinti ant pakabos ištiesinta forma, iš anksto supakuota į drabužių maišelį ar maišelį. Jei ant drabužių patenka dulkės, jis pamiršs membranines poras ir sumažins produkto savybes.

Tinkamai prižiūrint ir plaunant produktus iš membraninio audinio, galėsite dirbti daugelį metų, neprarandant pagrindinių funkcijų, ir suteiks galimybę praleisti ilgą laiką gamtoje, patogiomis sąlygomis, net esant pakankamai žemai oro temperatūrai.

Daugiau informacijos apie tai, kaip plauti membraninius drabužius skalbimo mašinoje, žr.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys