Vestuvės

Vestuvių tradicijos ir papročiai Rusijoje

Vestuvių tradicijos ir papročiai Rusijoje

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Derinimas
 2. Nuotakos kaina
 3. Vestuvių ceremonija
 4. Apranga
 5. Šventė
 6. Dovanos
 7. Tradicijos antrą ir trečią dieną

Rusijos vestuvės yra įdomi senųjų nacionalinių tradicijų, sovietmečio tendencijų ir vakarietiško stiliaus elementų simbiozė. Nors daugelis porų mėgsta švęsti vestuves vakarietišku būdu (išvykimo registracija, toastmasterio pakeitimas lyderiu, konkurencijos trūkumas, harmonistas, tradicinis išpirkimas, susitikimas su duona ir druska), dauguma vedėjų seka klasikines tradicijas.

Derinimas

Senovėje, prieš siųsdami pirštines į namus į nuotaką, jie buvo kruopščiai atrinkti. Paprastai giminaičiai tapo giminaičiais. Pagrindinis pagelbėtojo tikslas yra būti autoritetingas žmogus kitų akyse ir žinoti, ką pasakyti konkrečioje situacijoje. Vestuvės ypatumai Rusijoje buvo tai, kad nuotaka prieš vestuves nebuvo susipažinusi su būsimuoju sutuoktiniu, ir tai priklausė nuo rungtynių dalyvių įgūdžių, ar vestuvės vyktų visai.

Tik jų kalbomis būtų galima suprasti, kaip geras vestuvės savybės ir savybės. „Matchmaking“ visada lydėjo anekdotai, dainos, šokiai.

Kaip susitikimo dalis buvo atlikta daug simbolinių ritualų, iš kurių kai kurie laikomi šiandien.

Loaf

Šis atributas dažniausiai atnešė pirštais iš jaunikio. Jei mergina sutiko su vestuvėmis, ji supjaustė kepalus į gabalus ir išdalino visiems dalyviams, pradedant nuo tėvų. Loaf reikia valgyti iki paskutinio gabalo - tada būsima santuoka buvo laikoma sėkminga ir laiminga.

Rushnikas

Šis atributas buvo naudojamas suknelėms, jei mergina sutiko vestuves. Pagyvenusieji pristatė rankšluostį kaip nuotakos tėvų dovaną jaunikio tėvams.

Šiandien „rushnyk“ yra naudojamas kaip kepalų patiekalas. Po rungtynių - saugoma iki iškilmingos dienos.

Buvo tam tikros datos ir net dienos, kai rungtynių rezultatai galėjo būti sėkmingiausi. Šie skaičiai buvo kiekvieno mėnesio 3, 5, 7 ir 9, taip pat spalio 14 d. Paskutinė data buvo ypač reikšminga, nes tai buvo šventųjų Šventųjų apsaugos šventė. Bet kurio mėnesio 13 dieną neįmanoma pabusti. Tarp savaitės dienų, savaitgaliais, antradieniais ir ketvirtadieniais geriausiai tinka susitikimams.

Atlikėjai, patekę į ateities nuotakos namus, niekada atvirai nepasakė savo apsilankymo tikslo. Jie kalbėjo su namo savininkais abstrakčiomis temomis, o tada atėjo iš atstumo iki taško. Nuotakos tėvai nuoširdžiai priėmė svečius, buvo gydomi gėrimais (juos tarnavo ateities nuotaka).

Šiuo metu draugai žiūrėjo į mergaitę, pradėjo tyrinėti apie ją ir ištiesti jaunikį. Jei jaunikis gavo atsisakymą, paprastai jis buvo labai glaustas atsakymas: „Mūsų obuolys nebuvo pilamas dar“, „Mūsų prekės nėra parduodamos“, „Dowry dar nebuvo pakankamai išgelbėtas“ ir kiti.

Jei rungtynių rezultatai buvo teigiami, tada aptarę organizacinius klausimus, nuotaka davė išduotą rankinę - nosinę.

Kepalas buvo suvyniotas į galvos šalį, o piršlys jį nugabeno ir pakėlė, kad kiekvienas galėtų matyti, kad rungtynės buvo sėkmingos, o vestuvės netrukus vyks.

Šiandien mėgėjai priima sprendimą dėl pačių vestuvių. Tik po to tėvai ir kiti giminaičiai sužinos apie būsimą renginį. Žinoma, iki šiol vyksta daugelio šeimų susitikimas (kaip tam tikras duoklė senosioms tradicijoms, tėvams). Per šią vestuvių ceremoniją nuotakos tėvai gali geriau pažinti ir pripažinti jaunikį.

Šiandien „matchmaking“ yra supaprastinta forma. Atlikėjai nėra patenkinti teatro spektakliais, dainuoja mažai ir nekalba. Vestuvė, įžengusi į nuotakos namus, pristato gėles visoms dalyvaujančioms moterims. Atlikėjai atneša vaisių, alkoholinių gėrimų, saldumynų. Nuotaka gauna vertingą dovaną iš jaunikio ir būsimo tėvo ir kūdikio.

Dažniausiai tai papuošalas, bet galbūt senas šeimos paveldas. Nuotakos tėvai pateikiami nebrangiai dovana, bet su prasme: pasaga (žavesio gyvenimui), graži žvakė (už komfortą ir šilumą namuose), nuotraukų albumas (už gerus prisiminimus) ir kt. Kai tik pasikeitė dovanos ir abipusis pasveikinimas, visi dalyviai kviečiami į stalą, kuriame aptariami būsimų vestuvių detalės.

Į rungtynes ​​nepatenka į nuobodų vakarą, jums reikia pasirinkti tinkamus rungtynes. Tinkamiausias variantas - kalbinės prigimties, kuri nėra apsunkinta suvaržymu, kompleksai, galintys vežti visus.

Jaunikis, kuris atvyko kartu su pirštais, turi tylėti. „Elocution“ turėtų spindėti tiksliai piršlybių. Pasveikindami visus dalyvius ir informuodami apie vizito tikslą, piršlys gali sugalvoti visą komiškų bandymų ir sudėtingų klausimų klausimą. Tos pačios užduotys, kurias kruopščiai paruošė nuotakos giminaičiai, laukia jaunikio.

Ypatinga vieta rungtynių viduryje su būdingais anekdotais yra rankų ir širdžių siūlymo momentas. Tuo metu tiek jaunikis, tiek nuotakos tėvai turi būti labai rimti, bet nuoširdūs. Tėvai gali paprašyti tėvų duoti jam dukterį pačioje susitikimo pradžioje arba prie stalo.

Po to, kai buvo paskelbtas dalyvavimas, pradėtos pagrindinės vestuvių pastangos. Nuotaka, kartu su namų ruošos darbais, turėjo pasiruošti karjera ir siūti vestuvių suknelę. Kurčiuose kaimuose netgi buvo paprotys kiekvieną dieną eiti savo tėvų namų verandoje, nuskusti ir apgailestauti dėl baimės patekti į naują gyvenimą. Šiais laikais šis ritualas nebevyksta.

Be to, vestuvių išvakarėse buvo surengta vištų partija. Šiandien Rusijoje bachelorette vakarėlio šventė labai švelniai ir garsiai švenčiama, o senomis dienomis tai buvo gana ramus vakaras su liūdnomis dainomis.

Bridesmaids pynė jos pynes, pynė satino juosteles, po to atplėšė.

Manoma, kad tokiu būdu nuotaka atsisveikina su savo buvusiu nesusituokusiu gyvenimu. Pati nuotaka šaukė ir apgailestavo. Nuotakos juostos buvo laikomos turinčiomis prasmę: merginos paėmė jas atskirai ir laikė jas laimingomis ir greitai santuoka.

Vestuvių pasiruošimas vestuvėms buvo kepti didžiulę puoštą kepalą, puoštą gėlėmis, figūromis ir įdomiais tešlos modeliais. Visa moteriškoji pusė namo po dainomis buvo susijusi su šio kulinarinio šedevro kūrimu prieš aušrą. Vestuvė vestuvių išvakarėse surengė bakalauro vakarėlį. Šį vakarą pristatykite savo giminaičius ir draugus.

Nuotakos kaina

Rusijoje nuotakos išpirkimas buvo labai svarbus dalykas, reikalaujantis didelės dosnumo iš jaunikio. Šiandien pinigų komponentas išnyko į foną. Pagrindinis išpirkos tikslas šiandien: išlaikyti visus testus, bridesmaidų rengiamus konkursus, jaunikis įrodo visiems, kaip gerai žino ir myli savo būsimąjį sutuoktinį. Draugai iš jaunikio visada gali ateiti į pagalbą.

Pasibaigus išpirkimui, nuotakos tėvai organizuoja mažą stalą dalyviams.

Vestuvių ceremonija

Po oficialios ceremonijos registracijos skyriuje vestuvės gauna naują atspalvį. Daugelis šiuolaikinių porų maloniai kviečia save ir svečius salėje oficialioms ceremonijoms ne tik su pirmuoju bučiniu, bet ir su pirmuoju šokiu (tam, kad susitartų dėl konkrečios sudėties, būtina atlikti preliminarų susitarimą).

Po oficialios svečių dalies, laukiančios fotosesijos su jaunais žmonėmis. Tada šventės svečiai turėtų stovėti abiejose išėjimo iš registro tarnybos pusėse, kad jauni žmonės galėtų rūkyti žiedlapiais, ryžiais, monetomis ar saldumynais.

Pagal liaudies ženklus šis apeigas (priklausomai nuo pasirinktų produktų) suteikia jauniems žmonėms gerovę, sveiką palikuonį, romantišką ir saldus gyvenimą kartu. Jei jaunavedžiai iš tikrųjų yra tikintieji, tada pagal tos pačios dienos Rusijos žmonių papročius jie vyksta vestuvių ceremonijoje.

Po oficialių renginių prasideda švenčių šventės. Paprastai jie dalyvauja tik artimiausiuose drauguose.

Siekiant išlaikyti spalvotas nuotraukas kaip prisiminimą, jauni žmonės lanko ir surengia fotografiją labiausiai vaizdingose ​​miesto kampuose.

Vestuvė, turinti nuotaką per tiltą, taip pat yra neatsiejama Rusijos vestuvių tradicija. Pasak legendų, jauni žmonės turėtų tą pačią procedūrą atlikti septyniuose tiltuose, tada jų sąjunga bus stipri. Tačiau šiuolaikinių švenčių ir užimamų pagrindinių miesto magistralių sąlygomis tai ne visada įmanoma, todėl laikomasi tradicijos, tačiau objektų skaičius sumažinamas iki vieno. Taip pat palikta paminklo pilis su jaunimo inicialais kaip santuokos tvirtovės simbolis.

Rusijoje jaunavedžiai po santuokos dalyvavo jaunikio tėvo namuose. Tėvas su jais susitiko su duona ir druska (kepalas), o jos tėvas tuo metu laikė piktogramas. Nuotaka ir jaunikis turėjo užkasti kepalą. Užsikimšusio gabalo dydį nustatė šeimos vadovas. Tuo pačiu metu, naujosios šeimos palaiminimo ritualas. Šiandien susitikimas su kepalėmis vis dažniau vyksta banketų salėje, dalyvaujant svečiams.

Apranga

Pirmas dalykas vestuvėse visada atkreipia dėmesį į nuotakos suknelę. Jo spalva dažniausiai yra balta. Nuotaka gauna naują suknelę, nors kai kurios mergaitės mėgsta savo motinos suknelę iškilmingai dėvėti, norėdamos paveldėti savo laimingą šeimos gyvenimą. Nauja suknelė yra įėjimo į naują gyvenimą simbolis, o baltas - jaunimo ir grynumo simbolis. Štai kodėl keletą kartų susituokę moterys vėlesnėse ceremonijose dėvi mėlynus arba smėlio spalvos drabužius.

Jei Rusijoje vestuvių suknelė visada buvo ryškiai raudona, tuomet šiuolaikinėse šventėse galite pamatyti brides baltu drabužiu su ryškiais akcentais arba subtiliais pasteliniais atspalviais.

Raudona spalva šiandien yra daug drąsių ir ypatingų asmenybių. Šiuolaikinių vestuvų šydas tapo neprivalomas. Ji suvokiama kaip dekoratyvinė šukuosena. Pakeiskite šydą, gali būti skrybėlę su šydu.

Pasak įsitikinimų, nuotakos drabužiuose turi būti kažkas seno. Dažniausiai tai yra šeimos apdaila arba motinos vestuvių suknelės elementas. Šis atributas - tai kartų tarpusavio bendravimo simbolis. Taip pat suknelė turi būti išsami informacija, pasiskolinta iš merginos. Manoma, kad tada šalia jaunimo visada bus tikri draugai, kurie yra pasirengę padėti sunkiu momentu.

Kad jaunoji šeima galėtų valdyti harmoniją, nuotaka turi turėti kažką mėlyną spalvą: keliaraištis, aksesuaras, suknelės elementas, makiažo komponentas.

Šventė

Vestuvių scenarijus yra suprojektuotas taip, kad jame sveikintume. Tėvai visada yra pirmieji, kurie kviečiami. Tada žodis duodamas artimiesiems ir draugams. Kad piniginiai vokai nesudarytų netvarkingos krūvos, o vakaro pabaigoje ir netrūkus, nuotaka pati arba jos draugai specialiai sukūrė langelį su lizdu. Liudytojas padeda nuotakai surinkti dovanų pinigais šventės dieną.

Po pirmųjų skanėstų ir užkandžių svečiai kviečiami į šokių aikštę. Tradiciškai, pirmasis šokis visada yra jauniems (jei jis nebuvo registro biure). Labai madinga šiandien šokti šokius, dėl kurių nuotaka ir jaunikis jau kelis mėnesius dalyvauja šokių studijoje. Dėl įspūdingo nuotakos ir jaunikio veikimo tam tikrą laiką gali įdėti kitus drabužius.

Kitas tradicinis šokis šventės metu yra nuotakos šokis su tėvu. Šiuo veiksmu jis palaimina dukterį už laimingą gyvenimą kitoje šeimoje.

Pasibaigus vestuvių šventėms, toastmaster praneša apie poreikį perkelti šeimos židinį iš tėvų į vaikus. Šis apeigas vykdomas taip:

 • žvakės platinamos visiems dalyviams;
 • visi eina į kambario vidurį, stovėkite apskritime ir šviesos žvakėse;
 • šviesa kambaryje išnyksta;
 • fonas skamba lėtai lėtai muzikai, kurios metu skanėstas kalba apie šios tradicijos svarbą;
 • abiejų pusių jaunuolių tėvai apšviečia savo žvakes ir išeina į kambario centrą, artėja prie savo vaikų, iš savo žvakių šviečia naują šeimą.

Pasibaigus vestuvėms, nuotakos motina ar naujai pagaminta motina padeda mergaitei atsiimti savo šydą. Iš pradžių ji turi atsispirti tai, bet po įtikinimo ji turi sutikti. Po to jaunasis vyras ištrina savo nerija. Ceremonijų meistras šiuo metu pasakoja apie šio papročio istoriją.

Dovanos

Senosiomis dienomis labiausiai paplitusi vestuvių dovanos buvo:

 • gyvūnai (karvė, arklys, paršelis, vištiena, antis);
 • rankšluosčių rinkinys be pakraščių;
 • plakti.

Jie visi turėjo simbolinę reikšmę. Gyvūnai simbolizavo sveikų kūdikių išvaizdą, rankšluosčius - sklandų gyvenimą, plakti - vyrų vyrams šeimoje.

Šiandien į vestuves įprasta paaukoti pinigus, indus, kompiuterius ir buitinę techniką, patalynę, stalo įrankius, garso ir vaizdo įrangą.

Neseniai buvo išdalinta išankstinė dovanų eilė: jaunavedžiai, prieš pat vestuves, informuoja svečius apie tai, ką jie norėtų gauti.

Tradicijos antrą ir trečią dieną

  Labai retai vieną dieną švenčiama Rusijos vestuvė. Paprastai diena po šventės reiškia neformalią aplinką. Antroji diena švenčiama gamtoje - su kebabais, stipriais gėrimais, dainomis. Ir trečią dieną pora gali eiti į medaus mėnesį tam tikrą karštą egzotišką šalį.

  Apie Rusijos vestuvių tradicijas, žiūrėkite žemiau esantį vaizdo įrašą.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys