Vestuvės

Kaip sėdėti svečius į vestuves?

Kaip sėdėti svečius į vestuves?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Pagrindiniai lentelių tipai ir išdėstymai
 2. Vietų nurodymo būdai
 3. Dizaino parinktys
 4. Taisyklės ir patarimai planui parengti

Svarbus organizacinis momentas yra vestuvių stalo svečiai. Psichologinis svečių patogumas ir bendra šventės nuotaika priklauso nuo tinkamai parengto sėdėjimo plano. Todėl šiam renginiui skiriamas didžiausias dėmesys, ir jame atsižvelgiama į visus susijusius veiksnius.

Pagrindiniai lentelių tipai ir išdėstymai

Prieš pradėdami planuoti ir suplanuoti svečių sėdimą vietą, turėtumėte nuspręsti dėl šventinių stalų vietos. Čia yra daug pasirinkimų, kurių pasirinkimas priklauso nuo svečių skaičiaus, banketų salės ploto ir asmeninių jaunikio pageidavimų su nuotaka. Pirmas žingsnis yra patikrinti būsimo banketų vietą ir parengti tikslų planą. Pageidautina parodyti ant grindų aukščių skirtumus, langų, durų ir DJ stalo vietą, taip pat stulpelių buvimą, jų vietą ir skaičių.

Jūs taip pat turėtumėte paklausti įstaigos darbuotojų, kokia forma ir dydis bus lentelės ir ar administracija leidžia jiems judėti. Taip yra dėl to, kad kai kuriose kavinėse ir restoranuose jau yra įrengti stalai, kuriuose atsižvelgiama į kambario architektūrinį dizainą ir personalo patogumą, ir jų negalima pertvarkyti. Jei institucijos vadovas neprieštarauja lentelių judėjimui, galite pereiti prie jų išdėstymo. Žemiau yra populiariausios vietos. tarp kurių yra ir tradicinių galimybių, ir naujų, o kartais netikėtų.

 • Klasikinė schema. Šis metodas laikomas paprastiausiu ir naudojamas iškilminguose banketuose su ribotu svečių skaičiumi. Salėje yra vienas ilgas stalas, sudarytas iš kelių nedidelių stalų, greta vienas kito. Šventės vykdytojai visada sėdi prie galvos, o jaunasis sutuoktinis sėdi prie savo vyro, o abiejų jaunavedžių pusėse yra jų liudytojai ir tėvai. Sėdėdami svečius aplink stalą naudokite tradicinę schemą, kurioje pakaitiniai vyrai ir moterys.
 • T formos stalo išdėstymas ilgą laiką buvo labiausiai paplitęs variantas. Toks susitarimas geriausiai tinka iškilmingiems iki 25 žmonių banketams, vykstantiems mažose salėse. Nuotaka ir jaunikis sėdi prie stalo, po to liudytojai ir tėvai, o kiti svečiai sėdi, nes jie yra patogūs, nes T formos išdėstymas prisideda prie geros svečių matomumo ir leidžia kiekvienam svečiui pamatyti ir girdėti visus iš dalyvių.
 • U formos Stalų išdėstymas tinka daugiau vestuvėms, kuriose svečių skaičius siekia 50 žmonių. Tai taip pat apima „W“ formos konstrukciją, kuri naudojama tais atvejais, kai svečių skaičius viršija 60 žmonių. Vis dėlto, abiem įsidarbinimo būdais, didelis dėmesys turėtų būti skiriamas svečių sėdėjimui ir jokiu būdu neleidžia jam eiti savarankiškai. Šis reikalavimas kyla dėl to, kad didelė pakviestųjų dalis bus grąžinta viena kitai. Tai rimtai trukdys bendrauti tarp artimų žmonių, kurie neturi vietos už „stalo“ rankos, ir priversti juos valgyti ir bendrauti per pusę apsisukimo.

Po to seka Europos variantų lentelės, kurias greitai priėmė Rusijos restoranai ir renginių organizatoriai, versijos, kurios buvo plačiai naudojamos iškilmingų banketų metu. Pagrindinis Europos schemos bruožas yra atskirų stalų buvimas salėje, veikiantis kaip alternatyva bendrai lentelei. Šis metodas yra labai patogus žmonėms sėdėti pagal jų interesus, amžių ir giminystės laipsnį.

Jauni sutuoktiniai taip pat sėdi prie atskiros lentelės, o liudytojai ir tėvai yra šalia esančių stalų. Tačiau ši naujovė kartu su gerbėjais taip pat turi priešininkus, kurie teigia, kad tokie susitarimai dėl gretimų stalų sėdinčių svečių šiek tiek sunku bendrauti, o jei jie yra pakankamai nutolę vienas nuo kito, tai visiškai panaikina. Kad būtų išvengta tokių akimirkų, o vestuvės nebūtų paverčiamos keliomis visiškai nepriklausomomis, o ne susikertančios viena su kita „interesų klubais“, dalyvauja toastmaster. O jei svečio organizatorius tikrai yra jo amatų meistras, jis galės tinkamai ir sumaniai organizuoti bendrus konkursus, žaidimus ir viktorinas, taip pat lengva susipažinti su visais svečiais.

Jei renginio metu nenurodytas skrudintojas, kyla tam tikra rizika, kad svečiai, sėdintys atskirose lentelėse, per banketą ir neužsikreips. Todėl renkantis Europos susitarimo variantus, reikia atsižvelgti į komunikacijos momentą.

 • Italų kalba apima keturių asmenų kvadratinių stalų išdėstymą. Lentelės turi būti įrengtos taip, kad svečiai iš bet kurios vietos galėtų laisvai pamatyti pagrindinę lentelę, kurioje bus jauni. Norėdami geriau matyti, jaunavedžių stalas yra ant scenos ar pakilimo, o tai leidžia jiems laisvai bendrauti su svečiais, o dalyviai gali aiškiai matyti ir išgirsti sutuoktinius.
 • Anglų kalba apima apvalias arba ovalias lenteles, už kurių sėdima aštuoni žmonės. Daugumos Europos psichologų teigimu, tai yra žmonių, kurie yra patogiausi bendrauti siaurame rate, skaičius. Anglų stilius taip pat apima dar vieną įdomų būdą, kuriuo svečiai gali sėdėti taip, kad nė vienas iš jų neturėtų grįžti į jaunimą. Šiuo tikslu kėdės dedamos tik į vieną stalo pusę, sėdint jas puslankiu. Dėl panašumo su kėdės buvimo vietos pavadinime institucijoje šis metodas buvo vadinamas „kabaretu“.
 • Kalėdų stalo išdėstymas yra vidutinis Europos ir tradicinių metodų variantas. Tokiu atveju jauni žmonės taip pat sėdi prie savarankiško stalo, o likusios lentelės, paprastai 8-12 žmonių, yra įstrižai išdėstytos iš pagrindinio stalo, lygiagrečiai viena kitai. Svečiai šioje vietoje turėtų sėdėti palei dvi ilgas stalo puses, o šoninės dalys lieka tuščios.

Tokiu būdu centrinė banketų salės dalis paprastai lieka laisva, paverčianti žaidimų, varžybų ir šokių laikymo vieta. Įdėjus „Kalėdų eglutę“, visų lentelių galai turėtų būti pažvelgti į jaunavedžių stalą ir jokiu būdu ne atvirkščiai. Vietovė, kurioje viena iš ilgų svečių stalo pusių „atrodo“, yra neteisinga.

 • Amerikos būdas susitarimas susideda iš to, kad palei kambario perimetrą jie steigė ilgus stalus su ant jų dedamais patiekalais, ir kiekvienas svečias atvyksta ir pasirenka viską, ką mėgsta. Salės centre yra dvi ilgos lentelės, kurios yra lygiagrečios viena kitai. Svečiai, patiekdami patiekalą, sėdi prie bet kurio iš jų ir valgo. Jaunavedžiai, sėdėdami atskiroje lentelėje, statmenai abiem svečiams.Amerikietiškos „savitarnos“ versijos privalumas - tai žymiai sumažėjusi produktų kaina, o trūkumai - tai savitarnos poreikis, kurio daugelis svečių gali nepatvirtinti.
 • Išdėstymas „bufetas“ jis naudojamas tuo atveju, kai nėra planuojama puiki banketų organizacija, o pora iškart po registracijos išvyksta į medaus mėnesį. Tokiomis aplinkybėmis idealus variantas būtų stacionarių stalų įrengimas be kėdės. Lentelėse paprastai yra gėrimų ir užkandžių, o pats renginys primena trumpą vakarėlį.

Vietų nurodymo būdai

Prieš pradėdami planuoti savo sėdimų vietų išdėstymą, turite parašyti išsamų svečių sąrašą ir atsiųsti kvietimus. Gavę atsakymus, galite pradėti rengti planą. Siekiant išvengti painiavos sėdimų vietų metu, ir kiekvienas greitai rado savo vietą, banketų salės vestibiulyje yra spalvingas stendas arba moliuskas su sėdynių schema. Prie jo pridedamos kortelės su svečių vardais ir nurodant stalo numerį bei iškrovimo vietą.

Informacinio plakato ir jo išdėstymo forma turi būti iš anksto apgalvota, o tai leis jums sukurti reikiamus rekvizitus be skubėjimo ir suplanuoti jį gražiai. Taigi, vestuvėms, laikomoms kaimo stiliuje, tikslinga padaryti langą formos plakatą ir įdėti jį į trikojį. Jei vestuvės vyks senoviniu stiliumi, galite stilizuoti lentą ir parašyti visą reikiamą informaciją kreida. Įdomus variantas būtų rašyti stalų ir svečių vardų skaičių su stikliniu stiklu.

Tačiau jūs galite papuošti moliuską ar plakatą ne tik su sąrašu. Tai gali būti gražiai parengtas banketų salės planas. Pasak jo, svečiai lengvai ras savo guolius ir žinos, kurioje kambario dalyje jie bus perduoti. Be to, jei stalai yra išdėstyti europietišku stiliumi, kiekvienam iš jų gali būti suteiktas originalus pavadinimas. Parinktys gali būti vynų veislės, sodo gėlės, brangakmenių, šokių ar atspalvių pavadinimai. Jei pakviestų žmonių skaičius yra daugiau nei 15 žmonių, tuomet reikia atlikti 2-3 identiškas kopijas ir įdėti jas į skirtingas salės vietas. Tai padės žmonėms išstoti eilėje, kad išsiaiškintų jų vietą ir prisidėtų prie greito ir tylaus sėdėjimo.

Kiekvienas stendo numeris atitinka savo kortelę su norimu numeriu arba svečio vardu. Jie yra ant stalų, o svečiai gali lengvai rasti tinkamą vietą ir sėdėti. Kurdami kortelių išdėstymą, reikia atsižvelgti į tai, kad svečio vardas atrodo žymiai įspūdingesnis nei beprasmiški skaičiai, todėl geriausia toliau nerimauti ir padaryti juos asmeniniais. Be to, tokios kortelės tęsia bendrą renginio stilių ir parodo svečiams, kaip kiekvienas iš jų yra svarbus jaunimui.

Kortelių dizainas turėtų kartoti kvietimų dizainą ir glaudžiai susieti su salės apdaila ir šventės spalvų tendencijomis. Kolegų pavadinimai yra parašyti nenurodant globėjo, o vyresnio amžiaus kartai būtina jį parašyti, tačiau abiem atvejais geriausia ne parašyti pavardės. Išimtis yra dviejų ar daugiau tų pačių pavadinimų žmonių buvimas banketuose. Šiuo atveju būtinas pavardės rašyba.

Dizaino parinktys

Spaudoje galima užsisakyti stendą su sąrašu ir nominaliomis kortelėmis, kurių specialistai padės pasirinkti reikiamą dizainą, atitinkantį pagrindinį atostogų stilių ir idėją. Tačiau spaudiniai, nesvarbu, koks jis yra gražus, tapo šiek tiek nuobodu ir nėra ypač įspūdingi visiems, todėl, laisvalaikiu, geriau surengti rekvizitus. Savarankiškai pagamintos kortelės atrodo daug nuoširdžiau atspausdintos ant spausdintuvo ir atostogų svečiai ilgą laiką prisimins.

Kortelių su savo rankomis technologija yra tokia:

 • iškirpti iš 10x10 cm kartono kortelių ir juos sulenkite per pusę;
 • vienas gabalas priklijuotas skaičiumi, iškirptu iš spalvoto popieriaus, turinčiu sėdynės ir stalo numerį, o kitas - gražus šriftas svečio vardu;
 • atviruko fonas turėtų atitikti bendrą šventės spalvų schemą, o numeriai turi būti vienodi, bet šiek tiek tamsesni;
 • tada kortelės kraštai puošiami satino pynimu, kuris yra pririštas lanku ir puoštas karoliuku;
 • viršutiniame kairiajame ir apatiniame dešiniajame abiejų kortelių dalių kampe yra blizgesys, svarbiausia yra tai, kad neturėtų būti per daug jų ir jie neturėtų apimti numerio ir vardo.

Gaminant korteles turite atlikti kelias neišpildytas kopijas. Tai padės greitai pridėti netikėtai pakeisto svečio vardą ir vietą, kuris anksčiau atsisakė pakviesti, arba naujas asmuo, atvykęs su vienu iš pakviestų svečių.

Korteles galite suskirstyti įvairiais būdais: tai gali būti klasikinis namas, širdis ar apskritimas, apvyniojamas žemiau ir ant vyno stiklo. Jei laikas ir pinigai leidžia, vietoj kortelės galite kiekvienam svečiui įdėti nedidelę dovanų dėžutę su pavadinimu, užrašytu ant viršaus, ir kažkoks simbolinis siurprizas. Origami kortelės, išdėstytos ant plokščių ir papuoštos saldumynais ar gėlėmis, taip pat puikiai atrodo.

Taisyklės ir patarimai planui parengti

Pasirinkus lentelės išdėstymo schemą ir vietų nustatymo būdą, galite pradėti sudaryti sąrašą: kuris iš svečių bus sėdintis šalia. Tam reikia naudoti paprastas rekomendacijas kuris padės kiekvienam svečiui patogiai įsitaisyti, taip pasirenkant įdomius pašnekovus ir malonią kompaniją.

 • Su bet kokiu stalų išdėstymu pageidautina, kad visi svečiai galėtų pamatyti progos herojus.
 • Tėvai ir artimi giminaičiai sėdi kuo arčiau jaunų žmonių, atsižvelgiant į giminaičių amžių ir giminystės laipsnį.
 • Jei banketuose yra aukšto rango asmenų, rekomenduojama sėdėti prie atskiros stalo, kuo arčiau jaunavedžių. Be to, jie neturėtų sėdėti prie to paties stalo su savo tėvais: tai paskatins tai, kad abu jie jaustis nepatogiai ir nieko nevalgys. Geriausias variantas būtų sėdėti juos su artimais jaunavedžiais. Šiame amžiuje vaikinai vis dar jaučiasi gana atsipalaidavę, o aukštų gretų buvimas jų nesupainioja.
 • Išsituokusios poros turėtų būti sėdimos viena nuo kitos, ir kiekvienas iš jų turėtų būti įspėtas apie buvusio sutuoktinio buvimą banke iš anksto.
 • Svečiai, atvykę vieni, neturėtų būti apgyvendinti poroms ar senų draugų grupėms. Geriau rasti tokį vienišą pašnekovą, kuris dažnai sukelia naujus ilgus pažįstamus ir galbūt naujų santykių formavimąsi.
 • Neatsiejama kolegų iš sutuoktinio pusės dalis yra geriau sėdėti šalia tos pačios draugiškos draugų ar klasių draugų iš žmonos. Paprastai šios dvi komandos greitai suranda bendrą kalbą ir turi pakankamai laiko.
 • Žmonėms, turintiems linksmą ir žvalią temperamentą, rekomenduojama pakeisti stalą su droviais ir ramus svečiais. Priešingu atveju, kai kuriuose staluose bus labai smagu, o kitiems banketams kyla pavojus paversti tylų valgį. Be to, pageidautina atsižvelgti į dalyvių interesus ir pomėgius.
 • Vaikai, jei yra daugiau nei trys žmonės, pageidautina į atskirą stalą su maistu ir gėrimais, pritaikytais jų amžiui. Taip yra dėl to, kad ne visi svečiai yra pasirengę būti gabenami mažų vaikų buvimu, o buvimas paprastoje rėkiančio kūdikio lentelėje gali sukelti nemalonų jausmą daugeliui dalyvaujančių žmonių. Vaikų stalą rekomenduojama laikyti atokiau nuo jaunavedžių ir garso įrangos. Paskutinė norma yra ypač svarbi, nes muzikinė šventės kelionė dažnai yra gana garsi ir gali pakenkti vaikų klausymams.
 • Geriau organizuoti užsienio svečius su žmonėmis, kurie kalba mažai savo gimtosios kalbos, arba su angliškai kalbančiais svečiais.

Tinkamas svečių sėdimas padės išvengti nepatogių ir konfliktinių situacijų ir leis Jums praleisti atostogas draugiškoje meilės ir linksmybės atmosferoje.

Apie tai, kaip tinkamai sėdėti svečius vestuvėse, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys