Spalvų tipai

Kaip nustatyti spalvos tipą?

Kaip nustatyti spalvos tipą?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai yra?
 2. Spalvų tipo tipai
 3. Metodai
 4. Kaip sužinoti spalvų tipą?
 5. Kaip atpažinti savo spalvų tipą pagal plaukų, odos, akių spalvą?
 6. Spalvų apibrėžimo pavyzdžiai
 7. Palyginti spalvų tipus (pasukimo lentelę)
 8. Kaip pasirinkti drabužius?

Žemėje yra daugiau nei 7 milijardai žmonių. Mūsų žavesys yra tik skirtumas. Tačiau koloristai, vaizdo kūrėjai bandė susisteminti išvaizdos tipus. Ir jie tai padarė. Pagrindas buvo skirtingas akių, plaukų, odos spalvų derinys, taip pat atsižvelgta į kontrastą tarp visų komponentų. Todėl visi žmonės buvo suskirstyti į spalvų tipus.

Spalvų tipas yra tai, ką gamta apdovanojo mums. Ji suteikiama gimimo metu ir gyvenimo metu radikaliai nesikeičia, nesvarbu, kaip moteris bando tai padaryti.

Plaukų dažymas, antakių tatuiruotė, rauginimas ... Negalite nuslėpti tikrojo spalvos tipo.

Kas tai yra?

Tinkamai apibrėžta spalvų rūšis padės moteriai visada atrodyti įspūdingai ir harmoningai. Drabužiai, esantys „dešinėje“, pabrėžia tai, ką norite rodyti pasauliui, ir atidžiai slepia tai, ko nenorite reklamuoti. Žinant, kas yra įmanoma ir kas yra visiškai neįmanoma, taikydama makiažą ar pasirenkant plaukų dažus, moteris padės išvengti nepageidaujamų ir labai nesėkmingų eksperimentų.

Sutinku, retai kas nors gimsta su nepriekaištingu grožio jausmu ir gali intuityviai atspėti, kas jam labiausiai tinka. Tokie žmonės yra labai mažai. Spalvų tipavimas iš pradžių buvo sukurtas daugumai žmonijos, nes abejonės yra ypatingos visiems.

Mes naudojame savo drabužių spinta, remiantis mūsų pačių spalvų nuostatomis, taip pat pasitenkinimo jausmu. Šis jausmas formuojamas remiantis kitų žmonių nuomonėmis. Jei kolegos, pažįstami ar giminaičiai choras pasakys, kad tai yra žalioje suknelėje, kad esate gražus, kaip niekada anksčiau, tada nuoširdžiai tikėsite, kad žalia yra jūsų spalva. Tai gali būti klaida. Tik tinkamai sukurtas tipas gali suteikti raktus į nenugalimą vaizdą.

Spalvų tipo tipai

Atsižvelgiant į akių spalvos, plaukų, odos atspalvio, kontrasto laipsnio santykį, spalvininkai išskiria 4 pasaulinius spalvų tipus. Juos pavadino sezonais - „Žiema“, „Pavasaris“, „Vasara“ ir „Ruduo“. Kiekvienas spalvų tipas yra suskirstytas į tris papildomas subkategorijas, todėl yra 12 spalvų tipų, tačiau tuoj pat reikia pažymėti, kad nėra aiškiai išreikštų konkrečios spalvos tipų atstovų. Todėl galima kalbėti apie asmens priklausomybę vienai ar kitai spalvų rūšiai tik pagal jo maksimalų atitiktį kiekvienos grupės parametrams.

„Žiema“

Šaltojo metų spalvų schema natūraliai šalta. Todėl asmens išvaizda - „žiema“ visada bus kontrastas. Žiemą „oda“ paprastai yra labai lengva, arba atvirkščiai, gana tamsi. Akys - ruda, juoda arba netikėtai ryškiai mėlyna su plieno atspalviu. Plaukai yra labai lengvi arba labai tamsūs.

„Žiema“ yra trys potipiai - tamsus žiema, šviesus žiema, šaltas žiema. „Bright Winter“ atstovai - labiausiai pastebimi. Jie turi ryškią akių spalvą ir labai kontrastingus plaukus. „Tamsiai žiema“ - tai subkategorija, kuriai gali būti priskiriami žmonės, kurių išvaizda yra tamsios spalvos.„Šaltojo žiemos“ atstovai visiškai neturi šiltų spektrų, jų akys, ar jos yra tamsios, ar šviesos, turi ledinį blizgesį, kurio neįmanoma nepastebėti.

„Pavasaris“

Žmonės, kurių išvaizdą dominuoja šiltas gamas. Dažnai tokių spalvų tipų atstovams būdinga rausva oda, kartais su persikų atspalviu, pastebimi plaukai (pavyzdžiui, raudona arba kviečių), dažnai pavasarį žmonės turi aukso atspalvio strazdaną.

„Pavasaris“ yra skirtingas: šiltas, šviesus ir ryškus. Žmonės - „Šviesios pavasario“ atstovai garsėja savo grynais atspalviais, neturinčiais lygumo ir švelnumo, atrodo, kad jie šviečia. Tie, kurie priklauso „Warm Spring“ potipiui, savo vaizde visiškai neturi šaltų tonų. „Šviesus pavasaris“ - šiltas ir švelnus. Tokių žmonių akių, odos ir plaukų spalva užpildyta šiltais atspalviais.

„Vasara“

Šio spalvoto tipo atstovai dažniausiai turi šaltus atspalvius, ryškumas beveik nėra, kontrastas išvaizdoje yra minimalus. „Vasara“ žmonėms suteikiama natūrali šviesa, kartais šiek tiek alyvuogių atspalviu. Plaukai dažnai yra peleningi, šviesiai rudi. Akys - ruda, pilka, pilka-mėlyna. Tai yra labiausiai paplitusi spalvų rūšis mūsų platumose.

Visi „vasaros“ žmonės savo ruožtu yra suskirstyti į tris subkategorijas: šviesos vasara, švelnus vasara ir šalta vasara. Šviesus vasara - tai žmonės, kurių išvaizda yra mažiausiai ryški, jie turi aksominę odą, plaukus nuo šviesaus iki šviesiai šviesaus. Švelnus vasara - tiems, kurie išvaizda turi šilumą, bet yra nereikšmingi. Šaltoji vasara yra potipis, kurio vyrauja šalti atspalviai, kontrasto lygis yra vidutinis.

„Ruduo“

Žinoma, ryškus ir stebėtinai šiltas spalvų tipu. Jos atstovai niekada neturi šaltų atspalvių, plaukai beveik visada yra rausvi, o tendencija nėra raudona, bet šiltinant ir malonus akiai „varis“, „auksas“. Akys yra beveik visos žalios spalvos.

Yra trys subkategorijos: šiltas ruduo, lengvas rudens, tamsus ruduo:

 1. „Minkšto rudens“ atstovai pasižymi subtiliais išvaizdos atspalviais, vidutiniškai susilpnėjusiais.
 2. „Dark Autumn“ vienija žmones, kurių išvaizda yra didelis kontrastas tarp visų išorinių elementų - tarp odos, plaukų ir akių spalvos. Šilti atspalviai turi sodrumą ir gylį.
 3. „Šiltas ruduo“ yra potipis, žymintis ryškiausius „rudens“ spalvų tipų atstovus.

Metodai

Nustatyti priklausymą spalvų tipui galima atlikti įvairiais būdais.

Sezoninis analizės metodas

Pirmasis atsiradęs metodas, grindžiamas sąlyginiu žmonių klasifikavimu, analogiškai keturiems sezonams. Mes jau susitiko. Šio metodo trūkumas yra tas, kad jis atitinka tik ketvirtadalį pasaulio gyventojų. Tik 25% žmonių gali būti priskirti spalvų tipui naudojant sezoninį metodą. Profesionalūs spalvistai palaipsniui pereina nuo tokios spalvų diagnostikos, manydami, kad metodas yra beviltiškai pasenęs.

Laisvo (savavališko) pasirinkimo metodas

Šis metodas yra mažai susijęs su moksliniu požiūriu, bet kartais leidžia jums gana tiksliai „gauti“ į savo skonį. Jis pagrįstas pasirinkimu. Jums nereikės tiek daug - kantrybės, optimizmo, dienos šviesos ir veidrodžio.

Nuplaukite visą makiažą nuo veido, paslėpkite plaukus po šviesiu skara, kad net šaknys nepastebėtų.

Paimkite du bandinius skara arba kaklaskarius, o audinio gabalus. Tegul vienas iš jų yra turtingas šiltas gama, kitas šaltas. Pavyzdys yra koralas ir šviesiai rožinis.

Jums reikės paimti nosines, kad susidurtumėte po vieną.

Norėdami pradėti, nustatykite visus prioritetus. Pirmiausia nustatome odos, akių, plaukų ryškumo laipsnį. Jei viskas yra daugiau ar mažiau aiški su ryškumu dabar, laikas nustatomas spalvomis. Tarkime, kad esate ryškus, tuomet reikia iš dviejų geltonų ir mėlynų spalvų diapazonų paimti du audinio gabalus ir „pabandyti“, kad sužinotumėte, ar esate šilti ar šalti atspalviai.

Jei ryškios spalvos nėra jūsų pasirinkimas, pasiimkite pastelinių bandymų šalikus.Praktinio pasirinkimo rezultatas - spalvų tipas. Šviesus ir šaltas? Taigi, "Žiema". Šviesus ir šilta? Yra „Pavasaris“. Šaltai ir nutildyti tonai būdingi tipinei „Vasarai“. Minkštas ir šiltas - „Ruduo“. Gali atsitikti, kad jūs pajusite, kad priklausote dviem spalvų tipams vienu metu. Tokiu atveju turite naudoti abiejų tipų rekomendacijas arba atidžiai išnagrinėti kiekvieno išvaizdos kategorijos potipius.

Krypties metodas spalvų tipui nustatyti

Ši analizė, sudaryta iš visų tų pačių trijų savybių - plaukų, akių ir odos spalvos. Įvertinus šilumą, spalvos šaltumą, ryškumą ar slopinimą, taip pat šviesą ar tamsą, nustatyta viena svarbiausių savybių. Ji yra dominuojanti. Jo krypties metodas vadinamas spalvų temperatūra.

Paslaptis yra (DĖMESIO!) Tai, kad iš šių 8 mėlynų variantų TIK VIENAI bus tobula!

12 metodo spalvų tipai

Tiksliausias būdas iki šiol nustatyti spalvų tipą, kurio pagrindą XX a. Pradžioje sukūrė menininkas ir profesorius Albert Munsell. Jis paėmė spalvas ir padalino jas pagal šviesumą, toną ir sodrumą, įdėjo į įsivaizduojamą cilindrą trimatėje erdvėje ir priskyrė kiekvienam savo indeksą. Jis apibrėžia vadinamąjį spalvos laipsnį. Tai yra Manselio kolometrinė sistema, kurios egzistavimas priklauso visiems pagrindinių keturių sezoninių spalvų tipams.

Kaip sužinoti spalvų tipą?

Ką neturėtumėte daryti, todėl nebūtina nustatyti „Skype“ ar nuotraukos spalvų rūšies. Internete yra daug pasiūlymų, kad suteiktumėte jums spalvų pamokas „stilistams“ ir greitai bei tiksliai „įdėkite norimą spalvų diagnostiką“. Daugeliu atvejų tai tik būdas mokėti. Ne tai, kad rezultatas bus patikimas ar netgi bus.

Taip pat nereikia skaičiuoti spalvų tipo savikontrolės tikslumo. Su savarankišku pasirinkimu, jūs galite lengvai supainioti jums tikrai tinkančias spalvas. Tokiu atveju spalvų tipas bus neteisingai apibrėžtas. Geriau patikėti šį verslą profesionaliems dizaineriams ir spalvininkams.

Kaip atpažinti savo spalvų tipą pagal plaukų, odos, akių spalvą?

Visų pirma, jūs turėtumėte būti kuo objektyvesni ir dėmesingesni sau. Norėdami nustatyti plaukų spalva yra gana paprasta, todėl šis kriterijus yra esminis "sezoninės diagnostikos". Šviesūs, raudonplaukiai ir degančios brunetės yra lengviausiai atpažįstami.

Su daugybe rudos atspalvių (rudos spalvos) yra sunkiausia. Plaukų spalva nustatant tipą nėra tokia svarbi. Turėtų atsižvelgti į atspalvį, kuris saulės šviesoje gauna garbanos. Jei tai aukso, vario, kviečių, tada galime kalbėti apie šiltą diapazoną. Jei pelenai, sidabras yra šaltas gama.

Arčiau išvaizdos nusipelno odos atspalvis. Nėra sunku atskirti šaltų ir šiltų tipų: „žiemos“ oda visada yra lengva ir šalta, „vasaros“ oda yra šiltesnė „rudens“ žmonėms, ji turi auksinį toną, o mergina - „pavasaris“ greičiausiai turės persikų odos atspalvį.

Ir absoliučiai gerbiamas požiūris reikalauja akių spalvos diagnozavimo. "Šiltos" akys - "šokoladas", "riešutas", melsvos arba turkis. Šaltos spalvos tipai paprastai turi pilkąsias akis, skaidrias žalias, juodas, skaidrus mėlynas.

Lūpų spalva nėra būtinas kriterijus, tačiau jis gali būti naudojamas kaip papildomas užuomina apie sudėtingą užduotį nustatyti spalvų tipą. „Pavasario“ žmonių lūpos, dažniausiai rožinės, su šiek tiek pastelinių svarstyklių. „Vasarą“ jie turi pienišką atspalvį ir bendrą šviesiai rožinį foną. „Žiemos“ spalvos tipas reiškia šviesias lūpas, o „ruduo“ - šiltų rausvų atspalvių lūpas.

Spalvų apibrėžimo pavyzdžiai

Daug lengviau naršyti spalvų tipuose, žiūrint į įžymybių, turinčių ryškią spalvą, nuotraukas.

„Žiema“

Tipiški jų tipo Nastya Zavorotnyuk ir Liv Tyler atstovai.Jų išvaizdoje vyrauja žavingi kontrastai.

„Vasara“

Visi vėsioje „Vasaros“ privalumus demonstruoja Natalja Vodyanova, Uma Thurman. Juose nėra ryškus ryškumas, bet pėdsakai yra žavingi.

„Pavasaris“

Žydi ir pavasarinė šviesi Anna Kournikova ir princesė Diana.

„Ruduo“

Tipiški atstovai yra dainininkas Julija Savicheva ir aktorė Julia Roberts. Labai pastebimas, kaip ir visos šios spalvotos moterys.

Palyginti spalvų tipus (pasukimo lentelę)

„Žiemos“ dažymas

Spalva „Pavasaris“

„Vasaros“ dažymas

Dažymas

„Ruduo“

Plaukų spalva (galimi variantai)

Visi pelenai, juodi, kaštonai (tik tamsios versijos), šviesūs (platinos).

Šviesiai rudos spalvos (visos šviesos versijos), „pelenai“ ir „kaštonai“, sudegintos su auksu, „prinokusių šiaudų“ spalva.

Šviesiai rudi (tamsūs) ir šviesūs (šalti) atspalviai. Visada egzistuoja įvairaus intensyvumo „pelenai“.

Šilčiausias spektras. Visa „raudona“ paletė. Išimtis bus raudoni plaukai su rubino atspalviu.

Odos tonas

Šaltai šviesiai "porcelianas", alyvuogių. Spalva turi būti paslaptingas ir mėlynas.

Šviesa, su aksomo struktūra. Dažniausiai pastelinė gama - kepto pieno spalva. Gali būti natūralus skaistalai.

Rožinė, atspalvis arčiau „pieno, baltas, galimi variantai - mėlynas atspalvis. Kartais būna prinokusių alyvuogių.

Išskirtinai šiltos spalvos. "Medus", "Auksas" Bendra gama smėlio spalvos.

Akių spalva (galimos parinktys)

Švarus, aiškus, ryškus. Pilka, juoda, mėlyna ir žalia. Stiprus kontrastas su voverėmis.

Šviesiai žalia, mėlyna, riešutinė. Dažnai yra atskirų „spalvų“ fragmentų iš kitų spalvų.

Pilka, pilka-mėlyna su vėsiu atspalviu, pilka su žalumynais, ruda (šviesios versijos). Voverės nėra baltos, matinio atspalvio.

Pilka, plieno, mėlyna, žalia, gintarinė.

Šios rūšies dėvimos spalvos

Šaltas ir kontrastingas baltas, juodas, „turkis“, turtingas violetinis, mėlynas, pilkas, „smaragdas“, „plienas“, metalinis.

"Persikų", "Abrikosų", "Lašišos", ryškiai geltonos, rožinės, "karamelės", "koralai".

Mėlyna (dangus), citrina, alyvinė, "turkis", "slyva".

Ruda gama, „Auksas“, „Smėlis“, alyvuogių, terakotos.

Kad būtų išvengta atspalvių

Minkštas pastelis (smėlio, geltonos, rožinės spalvos). Negalima dėvėti pieno ir žaliųjų darinių atspalvių.

Gryna balta, gryna juoda, mėlyna spalva, ryški avietė, indigo.

Kontrastinga baltai juoda, oranžinė, abrikosų, indigo, fuksija.

Mėlyna, mėlyna gama, juoda ir balta tirpalai, violetinė. Taip pat turėtumėte vengti visų pastelinių „vasaros“ tonų.

Priedai ir papuošalai

Viskas, kas yra intriguojanti ir blizganti, yra deimantai, kristalai. Aukso papuošalai puikiai tinka.

Viskas, kas atrodo „brangi“ ir sudėtinga: perlas, auksas ir safyras.

Viskas, kas atrodo nepastebima. Juvelyriniai dirbiniai iš sidabro, balto aukso, platinos, su akvamarinu, opalas.

Visa tai pagaminta iš natūralių medžiagų. Puikiai dekoruoti plunksnomis, kailiais, odos ir kaulų produktais, papuošalais, pagamintais iš gintaro ir medienos.

Užpildykite

Labai drąsus ryškumo laipsnis, bet vidutinio sunkumo. Tai neturėtų būti per daug. Pirmenybė - rausvos, mėlynos, smėlio, smėlio spalvos, žalios spalvos atspalviai.

Švelnus ir kuo arčiau natūralių natūralių atspalvių. Nėra užkandžių. Idealūs atspalviai - persikai, lazdyno riešutai, akvamarinas.

Dažna gama yra šalta. Tai padarys sidabro atspalviai, ruda ir „violetinė“.

Dim. Natūralūs atspalviai vyrauja - „auksas“, ruda gama, alyvuogė.

Kaip pasirinkti drabužius?

Renkantis spintą, vadovaujant spalvų tipui, reikia labai atsargiai ir atsargiai. Ir nepriklausomai nuo to, ką pataria stilistai, ir kokių nereikėtų jūsų dabartinio sezono mados tendencijų, būtina atsižvelgti į individualias išorės savybes. Kažkas bus spalva, o „pagal mokslą“ jam paprastai draudžiama. Viskas yra griežtai individuali!

„Žiemos“ vaizdai

Merginos, „žiemos“ spalvos išvaizdos atstovai, nepavyks, jei jie dėvi ryškių ir turtingų, gilių, šaltų atspalvių drabužius.Jų ryški išvaizda bet kuriuo atveju „atkreipia“ dėmesį į save. Turkio ir smaragdo atspalviai, klasikiniai balti ir juodi, padės pabrėžti „Žiemos“ figūros privalumus.

„Pavasario“ vaizdai

„Pavasario“ tipo atstovai sunkiai renkasi drabužius, nes jiems reikia griežtai laikytis atspalvių „ant pražangos ribos“ pusiausvyros: pieno spalva papuošs „pavasario“ moterį, o balta spalva išnyks, erdvus rožinis suteiks jai romantikos, o turtinga avietė atrodys gerai yra pigus. Renkantis garderobą - „Pavasaris“ yra pirmenybė pastelinėms spalvoms.

„Vasaros“ vaizdai

„Vasaros“ tipo atstovai yra vienas iš nedaugelio, kurie visai nėra kontraindikuoti daugelyje mėlynų gama. Spintoje turi būti vėsių spalvų.

„Rudens“ vaizdai

Natūralūs ryškūs išoriniai duomenys gali „užgožti“ bet kokius drabužius. Renkantis drabužinės spalvas, vadovaukitės ne blizgiomis spalvomis - smėlio ir žemės tonais, „šokoladu“, „slyvomis“, galima paryškinti eksperimentai su raudonais atspalviais.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys