Spalvų tipai

Madingos Pantone spalvos

Madingos Pantone spalvos

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai?
 2. Pagrindinės spalvos
 3. Populiari paletė
 4. Metų atspalviai
 5. Programos parinktys

Spalvos vaidina didelį vaidmenį gyvenime. Gamtoje kai kurios gyvūnų ar augalų spalvos gali įspėti apie pavojų arba padidinti išgyvenimo ir dauginimo galimybes. Žmogaus gyvenimas taip pat priklauso nuo aplinkinių spalvų.

Kiekviena spalva turi savo reikšmę. Kiekvienas iš jų daro įtaką asmens emociniam fonui, gali įkvėpti ir geras, ir blogas asociacijas. Spalvos ir tonai įvairiomis spalvomis. Yra specialistų ir visos įmonės, kurios jas analizuoja ir eksperimentuoja su įvairių atspalvių deriniais.

Kas tai?

Neseniai mados pramonėje leidyklose dizaineriai turi „metų spalvos“ arba „tendencijos spalvų“ koncepciją. Bet kas diktuoja geriausius atspalvius ir derinius pasauliui? „Pantone Institute“ yra kompanija, sėkmingai veikianti rinkoje jau daugiau nei pusę amžiaus. Visi žinome „Pantone“ iš kompiuterių programų, nuotraukų redagavimo programų: šis pavadinimas skamba visur, kur galite susidurti su atspalvių ir tonų palete.

„Pantone Color Institute“ yra kompanija, kuri subūrė ekspertus, kurie gerai išmano spalvas ir kasmet atlieka išsamią pasaulio politinės ir ekonominės padėties analizę. Jie tiria žmonių elgesį, jų įpročius, naujas meno, muzikos ir meno tendencijas. Atlikus išsamią ir išsamią analizę, institutas išreiškė spalvų pasirinkimą, pavyzdžiui, praeityje 2018 m. Ryškiai violetinė - ultravioletinė - buvo pavadinta tendencijos spalva.

Tokios pagarbios didelių mados dizaino pramonės šakų ir gerai žinomų leidėjų „Pantone“ požiūris yra paprastas - ši bendrovė ne tik sukūrė spalvų paletę, bet ir suteikė kiekvienam atspalviui savo numerį ir vardą. Naudojant profesionalią programinę įrangą arba kuriant dizainą, šis sprendimas leidžia lengvai rasti tinkamą spalvą. Taip pat šis institutas periodiškai skelbia įvairių spalvų derinių variantus ir sudaro tinkamą dizainerių ir žmonių, dirbančių tiesiogiai šiose srityse, skonį.

Pagrindinės spalvos

Spalvos pasaulyje yra 3 pagrindinės spalvos: mėlyna, raudona ir geltona. Jos laikomos pagrindinėmis dėl vienos priežasties: be spalvų derinių, maišymas įvairiomis proporcijomis gali sudaryti minėtas spalvas. Spalvų lentelių sistema „Pantone“ institute yra dviejų tipų.

 • Rgb. Išversta kaip raudona - raudona, žalia - žalia, mėlyna - mėlyna. Tai ekranų spalvų perdavimas. Įvairių atspalvių įvairovė, pagrįsta trijų spalvų maišymu: kai iš karto sumaišysite visus, ji tampa balta, spalvos stoka yra juoda.
 • CMYK. Ši programa yra įvairesnė ir turi daugiau galimybių gauti naujus atspalvius, dažniausiai ją naudoja dizaineriai. „Pantone“ spalvų schemoje yra daug skirtingų spalvų derinių ir yra gerokai pranašesnis už įvairias maišymo programas.

Jų spalvų katalogai yra didžiuliai, todėl tam tikros spalvos skiriamos sezoniškai ir kasmet, kad būtų lengviau suprasti ir naudoti originalius atspalvius.

Tokia koncepcija kaip pagrindinės spintos, dizaino ar interjero spalvos yra spalva, kuri, nepaisant mados tendencijų, nepamiršta. Jos dažniausiai yra juodos ir baltos spalvos: pirmasis dažnai naudojamas pabrėžti tvirtumą, sunkumą ir sunkumą, o antrasis - šventinis. Be to, pilka, mėlyna, ruda ir smėlio spalvos gali būti laikomos pagrindinėmis: tokie dažai žymiai sėkmingiau sukuria tandemą su kitais atspalviais.

Populiari paletė

Kasmet pavasarį-vasarą žiemos ir rudens sezonai dažų institutas gamina dešimt geriausių spalvinių sprendimų, pavyzdžiui, šių metų žiemos sezonui spalvų.

 • Green Quezal. Tai labai gilus žalios spalvos atspalvis, pakankamai tamsus, sumaišytas su mėlyna spalva (kai mėlyna, proporcingai užima didžiąją derinio dalį). Quezal yra Panamos paukščio, kurio plunksnų spalva atitinka paletę, pavadinimas. Spalva sujungia vandenyno ir žaliųjų lapų gylį.
 • Raudonasis kriaušė. Su prabanga susijusi spalva yra gilus raudonos spalvos paletės atspalvis. Naudojant priedus jis puikiai derinamas su žaliais lapais.
 • Herojaus aguonos. Ryškus raudonos paletės atspalvis gali suteikti šaltą šaltą žiemą. Tuo pačiu metu ji atrodo šiek tiek įžūlus ir pabrėžia jausmingumą. Puikiai tinka ryškiems asmenims, kuriems trūksta spalvų riaušių šalčio metu.
 • Imbiero apelsinas. Tai yra šilta saulė ir oranžinė spalva.
 • Crocus žiedlapis. Tai labai įdomus violetinės paletės atspalvis: tuo pačiu metu jis yra šiltas ir šviesus. Beje, šios subtilios jausmingos spalvos naudojimas puikiai atrodys prieduose. Be šiltų viršutinių drabužių, galima apsvarstyti ir šios spalvos batus ir šalikus.
 • Misty mėlyna. Viliojanti spalva, susijusi su atsidavimu, gali suteikti moterišką išvaizdą vyriškumo ir stiprybės.
 • Ceilono geltona. Kaip žadėjo Pantone institutas, ši žiema buvo pilna ryškių spalvų riaušių, Ceilono geltona - viena iš šių ryškių spalvų.
 • Lemputė. Rūgštinis geltonas atspalvis gali pareikšti rafinuotumą ir monoluką. Jis puikiai derina su kitomis spalvų tendencijomis.
 • Alyvuogių. Ši spalva laikoma kilni ir puikiai tinka klasikinei išvaizdai.
 • Ultravioletiniai. Šiuolaikiškos spalvos, švelnios savo švelnumu, šiais metais ir toliau populiarėja - daugelis žinomų dizaino namų ir toliau naudojasi savo madų šou.

Su ginklais su visomis „Pantone“ sąraše išvardytomis tendencijos spalvomis galite sukurti nuostabius aktualius ir madingus vaizdus, ​​kuriuos vertins kiti.

Metų atspalviai

Praėjusių metų rudenį „Pantone“ spalvų institutas pristatė pagrindinę 2019 metų spalvą. Jis buvo pavadintas "Gyvas koralas". Pasak instituto, ši spalva suteikia linksmumo, ryškumo ir ramybės. Pažvelkime į vardą.

Koralai yra jūros ir vandenynų gyventojai, bestuburių būtybių, augančių tam tikrose „kolonijose“, gyventojai. Jie tarnauja kaip daugelio rifų buveinių namai. Institutas pasirinko tokį pasirinkimą, grindžiamą šiek tiek nestabilia politine ir ekonomine pasaulio ir visuomenės padėtimi. Ir davė visuomenei spalvą, kuri gali šilti ir nuraminti.

Gyvasis koralas yra žmogaus siekių geresnis ir pozityvesnis mąstymas.

Kokie rezultatai suteiks galimybę naudoti šį atspalvį įvairiose srityse.

 • Internete daugelis mano, kad šios spalvos naudojimas yra įkvepiantis.
 • Mados pramonė. Šis atspalvis sukuria ryškų kontrastą, jei jis derinamas su kitomis spalvomis - ant kelio ir gatvės mados rodo daug drąsių eksperimentų pavyzdžių. Šis atspalvis buvo naudojamas kaip pagrindinė drabužių spalva, tačiau daugiau dėmesio buvo skiriama vaizdams: aksesuarai, nėrinių modeliai.
 • Interjere. Interjero dizainerių rankos yra „nesusietos“ - ši spalva puikiai tinka įvairioms sritims, tačiau pagrindinis dėmesys gali būti skiriamas pop menui. Ir nesvarbu, ar pagalvė yra minkšta antklodė, užuolaidos ant langų, stalas, vaza ar sienos spalva - ji papuošs interjerą ir suteiks neįprastą išvaizdą viskas, ramina ir džiugina tuo pačiu metu.
 • Gyvi koralai kaip pakuotė. Pasirinkę šį atspalvį tam tikram produktui pakuoti, galite būti tikri dėl paklausos. Tai spalvinga spalva, dėl kurios pirkėjas pradeda pasitikėti pardavėju.

Daugelis mano, kad spalvos yra artimos rožinėms, merginoms spalvoms, galbūt dėl ​​lyties spalvų suvokimo, tačiau dabar daugelis drabužių ir interjero dizainerių šiuos atspalvius prideda prie vyrų drabužių spintos arba vyrų kambariuose, panaikindami stereotipinio mąstymo ribas.

Programos parinktys

Mada

Šie atspalviai buvo populiarūs keturiasdešimtmečiuose ir penkiasdešimtajame dešimtmetyje, ir dabar jie grįžta. Daugelyje mados namų parodose eksponuojami ryškūs vaizdai: koralų sijonai, megztiniai, monokai, viršutiniai drabužiai ir daug daugiau. Apsvarstykite galimybes derinti šią spalvą su daiktais, kurie jau yra drabužių spinta.

 • Juoda. Jei turite juodus sijonus, sukneles ar kelnes, tada koralų akcentas, kuris gali būti megztinis, megztinis, šalikas, kailis, viršutiniai drabužiai ar maišelis, paverčia nuobodų vaizdą ir prideda jį į akcentą, šilumą ir ryškų akcentu.
 • „Versace“ namas taip pat parodė praktinį koralų priedų naudojimą, kai naudojami deriniai balta ir juoda, mėlyna ir balta.
 • Balta. Sujungus šiuos du atspalvius, vaizdas bus šventinis, ryškus ir šviežias.
 • Su koralais taip pat puikiai derinami vietiniai atspalviai, pvz raudona arba oranžinė. Šis derinys nustebina savo ryškumo šviežumu ir atrodo labai stilingas.
 • Šaltuoju metų laiku tinkamesnis koralų ir rudos spalvos, taip pat mėlynos ir pilkos spalvos atspalviai.
 • Jūs neturėtumėte gauti apvalios ryškūs raštai ir spaudiniai ant suknelių ar derinių.

Nepamirškite, kad koralas yra jūros gyvūnas, todėl šiltomis sezonomis bus laukiami karoliai arba auskarai jūrų juvelyrikos (mažų koralų šakų ar jūros žvaigždės) pavidalu.

Interjeras

  Dominuojant tokiomis tendencijomis kaip barokas ir rokoko, dažnai buvo galima patenkinti koralus, jis taip pat buvo plačiai naudojamas istorizmo laikais. Šiais metais gyvas koralas gali būti naudojamas bet kokiems interjero sprendimams.

  • Kaip pagrindinė spalva. Pasirinkę šį atspalvį kaip interjero pagrindą, galite sukurti neįprastai ryškią stilizuotą kambarį, kuriam patinka šiltų jūros spalvų riaušės. Toks interjero sprendimas puikiai tinka ryškiems asmenybėms, kurios netampa amžinojo optimizmo.
  • Ramesniems žmonėms bus akcentas. Yra žinoma, kad gyvas koralas atrodo puikiai baltame ir juodame fone. Ir jei nenusigalvojote savo kambario perdažyti, galite tiesiog nusipirkti naktinį stalą ar kavos stalą.
  • Verta paminėti, kad koralai eina gerai su visomis jūros gėlėmis, pavyzdžiui, turkis, vandenyno mėlyna ir mėlynos spalvos atspalviai.
  • Miegamiesiems tinka koralų antklodės, lovatiesės, pagalvės, užuolaidos. Taip pat galite imtis minkšto kilimo gyvenimo koralų.

  Sužinokite daugiau apie populiarias Pantone versijos spalvas, žiūrėdami šį vaizdo įrašą.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys