Viršutinių drabužių priežiūra

Kaip valyti kailio apykaklę namuose?

Kaip valyti kailio apykaklę namuose?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Sausas būdas
 2. Šlapias metodas
 3. Natūralus kailis
 4. Dirbtinė krūva
 5. Mes pašaliname geltonumą
 6. Specialios priemonės
 7. Papildomos rekomendacijos

Kailiniai apykaklės suteikia viršutiniams drabužiams tam tikrą tvirtumą ir patrauklumą, taip pat papildomai izoliuoja tai, todėl šie švarkai ir apatiniai švarkai yra labai populiarūs. Tačiau laikui bėgant net ir aukščiausios kokybės kailiai susiduria su tarša ir praranda savo pradinę išvaizdą.

Norint ilgai tarnauti, neprarandant estetinių ir praktinių savybių, svarbu žinoti, kaip namuose išvalyti kailio apykaklę.

Sausas būdas

Kailiniai produktai nerekomenduojami nuplauti, nes drėgnas impregnavimas nuplaunamas iš medžiagos ir blogėja apykaklės išvaizda. Gera alternatyva įprastam skalbimui bus sausas valymas. Tokiam valymui naudokite šias priemones:

 • Talkas. Tai padės pašalinti riebalus nuo dulkių. Su šiuo valymo metodu apykaklę reikia pabarstyti dideliu talko miltelių kiekiu ir tada reikia įtrinti miltelius į kailius. Po 10-15 minučių talkas turi būti išmaišytas nuo produkto, o likučiai gali būti pašalinti plaukų džiovintuvu.
 • Miltai. Jis yra perkeltas į švarų indą. Kailis turi būti šukuotas, po to reikia pabarstyti produktą miltais. Be to, jums reikia nuvalyti prieš krūvą, kad miltai būtų paskirstyti per visą paviršių. Tada tiesiai atgal ir į priekį 5 minutes trinkite miltus į kailius. Po to apykaklė turi būti išjudinta ir šukuota medine šukomis.
 • Krakmolas Su juo patogu tvarkyti apykakles, kurios atsiduria nuo drabužių. Produktas dedamas į plastikinį maišelį ir padengtas krakmolu. Po to pakuotę reikia pakratyti. Tada šepečiu kailį tiesiai per polietileną. Baigus valymą, apykaklė yra kratoma iš krakmolo likučių ir kruopščiai išpurškiama.
 • Nupjaukite (kviečiai arba rugiai). Nešvarioje keptuvėje per mažą ugnį reikia apšilti, nepamirštant maišyti, apie 350 g sėlenos. Kailio produktas turi būti dedamas ant švaraus audinio ir pabarstytas karšta sėlenomis. Svarbiausios delnai prieš krūvą, jums reikia patrinti įrankį kailiuose. Tada produktas yra šukuotas su šunimis su retais dantimis.
 • Druska ir manų kruopos. Birūs produktai tinka valyti trumpąsias apykakles. Produktai sumaišomi santykiu nuo 1 iki 1. Kailiniai produktai pabarstomi gatavu mišiniu, po kurio krūva yra šukuota pirštais ir tada šepečiu.

Manka ir druska, sugerti nešvarumai, nuvalykite apykaklę. Procedūra kartojama tol, kol tekantis mišinys nustoja tamsėti ir sukti.

Šlapias metodas

Ilgas pūkų ar storų kailių apykakles galima valyti drėgniau. Be to, šlapias valymas yra švelnesnis nei produkto plovimas. Taikant šį kailių perdirbimo metodą naudojamos šios priemonės:

 • Gelis indų plovimui. Ploviklis sumaišomas su nedideliu kiekiu vandens. Kruopščiai išpjaukite gautą tirpalą, po to minkšta kempine ant kailio dedama stora putos. Tada putos turi būti pašalintos vandeniu sudrėkinta šluoste. Kailiai kruopščiai išdžiovinami ir šukuojami.
 • Skystas milteliai subtiliems audiniams ar šampūnui. Produkto valymo skystais milteliais arba šampūnu metodas yra panašus į indų plovimo gelio metodą.
 • Amoniako ir druskos tirpalas. Stiklinėje vandens reikia ištirpinti du šaukštelius druskos ir šaukštelio amoniako. Tirpalas pilamas į purkštuvą ir purškiamas ant apykaklės paviršiaus.Kad tirpalas nepatektų į odą, produktas virsta švaria šluoste, o kailis nuleidžiamas ir paliekamas 30 minučių. Tada kailis kruopščiai nuvalomas minkšta, drėgna kempine, pašalinant likusį tirpalą.
 • Benzinas Naudojant vatos tamponą, užteršiamas benzinas, neliesdamas apatinio sluoksnio. Po valymo kailis purškiamas vandeniu iš purškimo butelio. Džiovinimo etape kailiai turi būti periodiškai šukuojami.

Natūralus kailis

Renkantis natūralaus kailio apykaklės apdorojimo priemonę, pirmenybė turėtų būti teikiama sauso valymo priemonėms. Visas plovimas gali sugadinti produktą. Valant natūralios medžiagos apykaklę verta prisiminti keletą pagrindinių taisyklių:

 • Dirbtinės spalvos kailiai negali būti valomi naudojant drėgną metodą. Priešingu atveju, apykaklės spalva gali pasikeisti arba išnyks.
 • Apykaklės negalima džiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose arba šalia baterijų ir kitų šildymo prietaisų. Džiovinimas atliekamas kambario temperatūroje.
 • Džiovinimo metu valomas apykaklė turi būti periodiškai šepečiu - tada išilgai, o po to - nuo saulės. Tokie veiksmai leis krūvos išlaikyti savo struktūrą.

Lapės apykaklė išvaloma nuo nešvarumų talko milteliais arba kūdikių milteliais, kuriuose nėra alyvų. Šie produktai gali visiškai įsisavinti riebalus iš arktinių lapių, tačiau šis metodas tinka tik lengviems kailiams. Tamsiems produktams verta naudoti šlapio valymo metodą - naudojant valymo priemonę arba šampūną.

Kailis iš sidabro lapės yra išvalomas naudojant vatos tamponą, esantį ploviklio ir šampūno benzino ar putų saulėje. Po to iš kailių pašalinami panaudotų lėšų likučiai drėgna medvilnės tamponu. Valant produktus iš sidabro lapės, galite naudoti manų kruopą arba krakmolą.

Coypu, ūdra ar bebrų kailiai yra prastesni valomi dėl ypatingos krūvos struktūros. Tokių kailių kailis yra ilgas, o paltai yra gana trumpi. Visas purvas susikaupia apatiniame sluoksnyje, kuris apsunkina jo visišką pašalinimą. Šis produktas gali būti valomas upės smėliu.

Smėlis turi būti šildomas ant ugnies ir apvaliu judesiu įtrinamas į kailius. Po kelių minučių nuo apykaklės reikia sutrumpinti birių fondų likučius.

Dirbtinė krūva

Dirbtiniai kailiai yra mažiau subtilūs nei natūralūs. Dirbtinio kailio apykaklę galima plauti rankomis šilto vandens tirpalu (30 laipsnių) ir milteliai vilnai. Produktas turi būti mirkomas tirpale 5 minutes, po to jį reikia nuplauti po dušu.

Jūs neturėtumėte išspausti apykaklės - vanduo turi nusausinti, dėl kurio produktas turi būti pakabintas. Po džiovinimo kailiai turi būti šukuoti.

Produktą, pagamintą iš dirbtinio kailio, galima nuplauti skalbimo mašinoje, nustatant subtilų režimą be verpimo. Muilo tirpalas padeda pašalinti riebalų dėmes nuo produkto. Užterštos apykaklės sritys yra apdorojamos skalbimo muilo tirpalu, arba produktas plaunamas rankomis.

Norėdami pašalinti užsispyręs dėmes, galite naudoti benzino ir krakmolo mišinį. Norėdami valyti produktą nuo dulkių, pakanka naudoti reguliarų dulkių siurblį.

Mes pašaliname geltonumą

Beveik neįmanoma iš šviesių kailių išsiskirti geltonumo. Net sausuose valikliuose gali būti tik dalinis geltonų dėmių pašalinimas ir polių palengvinimas. Namuose, norėdami atsikratyti geltonumo, bus naudinga vandenilio peroksidas. Vanduo ir peroksidas sumaišomi santykiu 2: 1. Apykaklė nuvaloma tirpalu sudrėkinta kempine, po to ji gerai išplaunama ir išdžiovinama.

Kitas įrankis, naudojamas geltonoms dėmėms pašalinti iš balto kailio, yra bulvių krakmolas. Apykaklė yra pabarstyta krakmolu. Be to, per 15 minučių reikia atlikti tokius judesius, lyg jūs ištrintumėte rankiniu būdu. Po to bulvių krakmolo liekanos nuvalomos nuo apykaklės, o kailis išpjaunamas specialiu šepečiu.

Specialios priemonės

Daugelis gamintojų siūlo paruoštus rinkinius visapusiškam kailių gaminių priežiūrai. Šiuos rinkinius sudaro daugiausia specialus muilas, švaresnis ir redukcinis agentas. Pirma, stiprūs teršalai yra apdorojami giliai veikiančiomis muilo putomis.

Pašalinti taršos liekanas, taip pat dulkes ir šviežią dėmę naudokite švaresnį. Kailio struktūrai apsaugoti naudojamas redukcinis agentas. Aktyvaus nusidėvėjimo laikotarpiu ant kailio rekomenduojama naudoti reduktorių (per dvi savaites).

Pagrindinis šio rinkinio privalumas yra aukštos kokybės ir švelnus kailių valymas. Vienintelis neigiamas dalykas yra didelės profesionalių valymo produktų kainos.

Papildomos rekomendacijos

Kad pašalintumėte dulkes nuo baltų kailių ir pridėtumėte papildomą blizgesį, reikia nuvalyti krūvelę su vieno citrinos sulčių tirpalu į stiklinę vandens. Norėdami išvalyti kailio apykaklę nuo kosmetikos pėdsakų, užteršti plotai nuvalomi tamponu, sudrėkintu grynu medicininiu alkoholiu.

Benzinas puikiai susidurs su riebalų dėmėmis.

Pažymėtina, kad tokiems tikslams tinka tik labai išgrynintas benzinas. Jūs galite padaryti geresnę išvestį iš benzino, maišydami jį su krakmolu į pastą.

Daugiau patarimų, kaip valyti natūralų kailį nuo geltonumo, žr. Kitame vaizdo įraše.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys