Viršutinių drabužių priežiūra

Ar galima skalbti skalbimo mašinoje paltą?

Ar galima skalbti skalbimo mašinoje paltą?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Parengimo taisyklės
 2. Žingsniai po žingsnio
 3. Kaip išdžiūti?
 4. Kaip pašalinti dėmes?
 5. Ką daryti, jei negalite plauti?

Rimtų Rusijos klimato sąlygomis rudenį-žiemą neįmanoma padaryti be šiltų viršutinių drabužių. Ir šalto grąžinimo pavasarį nėra reta. Kiekvienoje spintoje ar sandėliuose paslėptas demi sezono paltas, kuris vėliau pakeis žiemą, izoliuotas užpildu ir kailio detalėmis. Labai viršutiniai drabužiai, kurie ne tik šilta blogomis oro sąlygomis, bet ir atstovauja mūsų įvaizdį šaltojo rudens ir žiemos sezono metu. Ir kaip ir bet kokiems drabužiams, reikia periodiško valymo (arba plovimo). Sauso valymo paslaugos, kurios labai išaugo nuo ankstyvųjų sovietinių laikų, vis labiau verčia vartotoją galvoti, ar galima skalbti skalbimo mašinoje paltą, o ne sugadinti dalyką, taupant tinkamą sumą.

Parengimo taisyklės

Kailą galima nuplauti taip, kad jis nesėdėtų, neformuotų, neišnyks, neuždengtų granulėmis ir tuo pačiu metu šviežesnis, atsilaisvintų nuo nešvarumų ir dėmių apykaklės, rankogalių ar rankovių kraštų srityje, nešiojant krepšį ir kišenes. Norėdami tai padaryti, jums tereikia laikytis nekeičiamų taisyklių, kaip ruošti paltą skalbimo mašinoje, kad nebūtų apgailestaujami rezultatai.

Etiketės studijavimas

Pirma, būtina nustatyti, ar produktas gali būti apdorotas vandeniu, kruopščiai išnagrinėjęs ant kailio etiketės nurodytą informaciją. Jie padės nustatyti medžiagos (natūralios ar dirbtinės), iš kurios jis pagamintas, sudėtį: produkto viršuje, pamušalu, apdaila. Be to, etiketėje esančios piktogramos gali nustatyti, ar šiuo konkrečiu atveju leidžiama plauti: rankiniu būdu arba automatizuotai, naudojant skalbimo mašiną. Jei piktograma neperkelta (baseinas ar aikštė su jame įrašytu apskritimu, atstovaujančiu skalbimo mašiną), \ t tada kailis gali būti plaunamas namuose.

Jei gamintojas peržengė atitinkamą piktogramą, visa atsakomybė už veiksmus, kad viršutiniai drabužiai būtų patraukti, patenka į vartotojo pečius, nes geriausiu atveju produktas yra sausas valymas.

Mes atsižvelgiame į medžiagą

Nusprendę plauti skalbimo mašinoje, reikia atkreipti dėmesį į įvairių kailio medžiagų elgesį šiame procese: natūralus, dirbtinis (sintetinis), sumaišytas.

Natūralios medvilnės, vilnos, užuolaidos, kašmyro, zomšinės paltai gali būti plaunamos automatais su etiketėje nurodyto gamintojo leidimu, atidžiai stebint subtilų skalbimo būdą be verpimo, kad nebūtų deformuotas produktas.

Jei gamintojas prieštarauja, geriau ne rizikuoti ir naudoti alternatyvų cheminį valymą blogiausiu atveju rankiniu būdu. Tokių medžiagų kailio kaina yra nepalyginama su santaupų sutaupymu.

Suede reikės daugiau specialių įrankių odos gaminiams. Neretai tikėtina, kad kabliuko paltai atlaikys mašinų plovimą, taip pat produktą su odinėmis rankovėmis, jau nekalbant apie odos kailį. Bet kokia natūrali ar dirbtinė oda neišgyvens susitikimo su baseinu ar mašina. Jūs galite pabandyti plauti buferį atsargiai, naudodami subtilų režimą, nespausdami.

Kaip nuplauti rudens poliesterį ar bologną (ty sintetines medžiagas) nepriklausomai nuo purvo, piktogramą ant etiketės „Mašinos plovimas“ ir vandens temperatūrą - 40 laipsnių.

Paprastai žiemos kailis yra šildomas užpildu, natūraliu (pavyzdžiui, apatiniu plunksnu) arba dirbtiniu (sintetiniu žiemos laikikliu, holofiberiu). Produktas su kupranugariu užpildu yra geresnis nešiojamam valymui. Kartais gamintojas leidžia jį plauti rankiniu būdu. Mašina plaunama specialiu režimu, jei jis yra padengtas produkto viršuje. Taip pat galite nuplauti polsterį arba apvalkalą su holofiberiu: dygsnio neleidžia užpildyti užpildo, todėl galėsite išlaikyti produkto formą.

Viršutiniai drabužiai ant poliesterio arba holofiberio nebus sunkiai tvarkomi namuose, naudojant automatinę mašiną, be to, jį galima ištraukti naudojant centrifugą. Tokiu būdu nepageidaujamas spaudimas spaudžiamas produktas. Būtina leisti vandeniui nusausinti ir švelniai ištiesinti, išardyti pūkas, tolygiai paskirstyti jį tarp viršaus ir pamušalo.

Paprastai pamušalas yra pagamintas iš sintetinio pluošto (poliesterio arba viskozės). Suteikdami išplautos paltos formą, turite įsitikinti, kad pamušalas taip pat gerai ištiesintas, o ne nuimamas iš apatinių rankogalių ar gaminio.

Spalvos

Vidaus drabužių plovimo išorinių drabužių spalva neturėtų patirti proceso metu: išsiskyrimas, neįprastų atspalvių ir skyrybų įsigijimas, blyškios dėmės. Daug kas priklauso ne tik nuo pasirinkto režimo, bet ir nuo naudojamų ploviklių.

Pirmiausia turėtumėte patikrinti dažų ir vandens procedūrų stabilumą.

Pakanka bandyti nuplauti nedidelį audinio gabalą šiltu vandeniu su plovikliu. Jei vanduo nėra nudažytas, tada sugedusio vandens procedūros išvaizda nekelia grėsmės produktui.

Baltas sluoksnis ne visada gali būti papildomai balinamas, jis priklauso nuo jo medžiagos sudėties. Jis gali būti geras medvilnės gaminiui, audinys, pagamintas iš viskozės ar poliesterio, gali lengvai tapti geltonas ir prarasti pluošto stiprumą.

Lengvas produktas taip pat greitai užterštas, tačiau jo negalima naudoti su balikliu. Madinga viršutinių drabužių juoda spalva gali prarasti savo intensyvumą, gylį, dažnai plaunant, yra galimybė atsirasti užsienio atspalvį. Turėtų pasiimti juodas skalbimo plovikliskuris išlaikys produkto spalvą ilgiau. Dėl ryškių spalvų taip pat turi savo ploviklius, kurie prailgina produkto tarnavimo laiką.

Valymo produktai

Visi skalbimo milteliai ir skysti produktai, geliai skiriasi pagal paskirtį. Pakanka susipažinti su gamintojo instrukcijomis ant pakuotės ir išsiaiškinti, kokie drabužiai ir medžiagos yra skirtos, nesvarbu, ar jis tinka mašinų plovimui, ar tik rankų plovimui. Paprastai dėžutėje arba buteliuke esantis žodis „Automatinis“ nedelsdamas įspėja apie mašinos paskirtį. Skalbant viršutinius drabužius, pageidautina skysti produktai, geliai ar smulkūs milteliai, kurių pėdsakai proceso pabaigoje lieka ant audinio.

Galite naudoti kondicionierių, kad skalavimo priemonė būtų geriau pašalinta skalbimo priemonės likučiai, jei jis nėra panaudoto gelio sudėtyje (vadinamasis 2 in 1).

Programos pasirinkimas

Pirmiausia turėtumėte susipažinti su namų įrenginio galimybėmis plaunant tokius subtilius daiktus kaip kailis. Šiuolaikiniuose modeliuose yra daug įvairių funkcijų, skirtų palengvinti skalbimą namuose. Atsiradus sau tinkamą variantą konkrečiam atvejui, nebus sunku. Mažiausios skalbimo mašinos turi repertuaro režimą "Rankų plovimas", švelnus audinių apdorojimo procesas.

Labai svarbu rezultato kokybei yra temperatūros režimas, kuris paprastai yra susietas su skalbimo režimu.

Natūralios ir dirbtinės sluoksnio medžiagos, užpildas yra gana maža vandens temperatūra (maks. 30-40 ° C).) Atsižvelgiant į produkto sudėtį, galite pasirinkti „Synthetic 40“, „Cotton 40“, greito plovimo „Mini 30“, mišriems audiniams „Mix 30“, „ECO Cotton 40“, „Wool 40“. Aukštesnė temperatūra gali sukelti produkto susitraukimą ir deformaciją, spalvos pasikeitimą ir granules. Yra modelių, kurie užtikrina plovimą šaltame vandenyje. Tai geriausias būdas gaminti iš vilnos, kupranugarių. Yra specialios vilnonių ir downy produktų plovimo programos., jie nurodo atitinkamas piktogramas - piktogramas: „Vilnos vilna“ ir „plunksna“.

Svarbu programuoti papildomą arba pakartotinį skalavimą skalbimo procese, kad galiausiai būtų išleistas produktas iš ploviklių likučių ir po džiovinimo išvengta tolesnių dėmes ant audinio.

Skalbiant daiktus, kurių negalima nuspausti, reikia išjungti verpimo procesą (centrifugą) programoje arba sumažinti centrifugos apsisukimų skaičių iki priimtino. „Rankų plovimo“ režime paprastai nėra nugaros.

Žingsniai po žingsnio

Tinkamai nuplaukite kailį skalbimo mašinoje namuose ir gaukite gerą rezultatą atlikite tam tikrą veiksmų seką:

 • Studijuojame ant kailio etiketės, nustatome galimybę ir siūlomas plovimo sąlygas; mes lyginame jį su anksčiau ištirtomis namų skalbimo mašinos galimybėmis.
 • Išvalome kailio kišenes, nuimame (nuimkite arba švelniai) kailius ir dideles metalines dalis, pritvirtinkite visus esamus užtrauktukus (ir kišenėse), pasukdami gaminį į vidų.
 • Atsargiai įdėkite elementą į automobilį.
 • Mes uždarome būgną, matuojame ir iš anksto parenkame pasirinktą skalbiklį reikiamu kiekiu.
 • Įjunkite automatinę mašiną tinkle, pasukite vandens reguliatorių į darbinę padėtį.
 • Nustatėme skalbimo programą, pasirinktą iš anksto, įrenginio valdymo skydelyje („Rankų plovimas“ arba medžiagos + temperatūros režimas, „Papildomas skalavimas“, centrifugavimo greitis).
 • Paspauskite mygtuką, kuris paleidžia programą.
 • Pasibaigus tam tikrai programai, atidarome būgną; apvalkalas, atidžiai išimamas, nedelsiant uždėkite ant „paltelio“ (pakabos) arba ant vonios paruoštoje vietoje, kad ištekėtų perteklius.
 • Nusausinus perteklių, paltai gali būti šiek tiek suspausti, nesugriebti, pašalinti perteklių ir švelniai ištiesinti, kad nebūtų raukšlių.
 • Kailis išdžiovinamas gerai vėdinamoje vietoje.

Kaip išdžiūti?

Netinkamas džiovinimas po plovimo gali neigiamai paveikti kailio išvaizdą, ją iškreipti. Riešų ir raukšlių vietose produkto audinyje gali susidaryti dažų išsiliejimas. Vertikaliam džiovinimui galite naudoti tinkamo dydžio kabliuką („pakabos“), kad pečių ir drabužių nugarėlė neužtektų. Galima džiovinti horizontalioje padėtyje, padengti ir ištiesinti paltą pagal produkto formą. Turėsime sekti šį procesą ir pasukti jį tolygiai džiovinant. Abiem atvejais vieta turi būti gerai vėdinama, kad daiktas nepriimtų svetimų kvapų arba nesukeltų dygliuoto, pelėsių kvapo.

Negalima džiovinti paltų ant baterijų ir kitų šildymo įrenginių, tiesioginių saulės spindulių: jis gali būti padengtas dėmėmis, dryželiais, raukšlėmis, kartais sudeginti.

Kaip pašalinti dėmes?

Prieš pradedant plovimą patartina pašalinti ant išorinio drabužio dėmių. Ideali tai padaryti namuose yra įmanoma, jei turite kantrybę. Svarbiausia yra ne atidėti pašalinimo momentą: kuo daugiau šviežių dėmių, tuo lengviau jį pašalinti. Būtų malonu žinoti vietos pobūdį. Jei atsitiktinai sužeistas kraujas netyčia patenka ant drabužių, pirmiausia reikia nuplauti dideliu kiekiu vandens. jokiu būdu nenaudokite muilo. Tada, paskui plaunant plovikliu, kraujo baltymų pėdsakai išliks.

Rašto rašiklio pėdsakai yra sunkiau pašalinti, jie turi būti iš anksto apdoroti vandenilio peroksidu arba citrinos rūgšties tirpalu, bandant nepalikti halogeno.

Norėdami tai padaryti, apdorojimas tamponu arba medvilniniu tamponu (arba medvilnės tamponu) atliekamas nuo periferijos iki taško centro, prieš tai sudrėkinus aplinką aplinką vandeniu. Geras rezultatas leidžia naudoti įprastą plaukų laką.

Santykinai šviežios riebalų dėmės pašalinamos tirpikliu (pvz., Benzinu), nėra blogai, jei galite iš pradžių pašalinti riebalų perteklių, pabarstyti druska arba krakmolu, arba pamerkti jį servetėlėmis ir šildomu geležimi. Šiuolaikinės priemonės - dėmių valikliai, specializuoti (tam tikroms dėmėms) ir universalūs (bet kokio tipo) Išnykti), padės susidoroti su užduotimi ne blogiau, nei namuose gyvenantis gyvenimas iš močiutės tarybų. Taip pat galite pabandyti išspręsti problemą, susijusią su mazuto naudojimu, naudodami namų chemiją, jei nesate apgailestavę dėl kailio. Vis dėlto, cheminis valymas profesionalų pagalba yra saugesnis.

Ką daryti, jei negalite plauti?

Jei jūsų gaminio gamintojas kategoriškai prieštarauja vandens procedūroms bet kuriuo režimu (tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu), liks tikėtis sauso valymo. Galite pabandyti atsigaivinti kailį ranka, naudodami šepetėlį arba kempinę, šiek tiek sudrėkintą ploviklio tirpalu, arba tiesiog nuvažiuoti į artimiausią sausą valiklį ir patikėti mėgstamiausius dalykus ekspertams.

Sauso valymo procedūra yra daug brangesnė nei namų plovimas, tačiau nėra grėsmės sugadinti ir prarasti produktą negrįžtamai.

Jei sausas valymas apskritai nėra prieinamas, o paltai nėra pernelyg nauji, vis tiek galite bandyti rizikuoti ir kruopščiai nuplauti, nepaisant gamintojo draudimų. Bet tai visiškai jūsų sprendimas ir visi jūsų pavojai. Būkite pasiruošę naujam pirkimui.

Griežtai laikytis viso specialistų armijos rekomendacijų: viršutinių drabužių, skalbimo mašinų, valymo priemonių gamintojai gelbės turtą ir finansus.

Kaip tinkamai prižiūrėti savo kailį, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys