Viršutinių drabužių priežiūra

Kaip valyti odos striukę namuose?

Kaip valyti odos striukę namuose?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Reguliari priežiūra
 2. Ar galiu plauti ją skalbimo mašinoje?
 3. Atsikratykite dėmių
 4. Tepalo išvalymas
 5. Naudingi patarimai

Pradedant šaltajam orui, kiekvienas ruošia šiltus drabužius. Odiniai striukės, lietpalčiai, avikailių paltai yra labai populiarūs mūsų šalyje tarp viršutinių drabužių. Tokie dalykai yra šilti, jie yra patogūs, jie atrodo gražūs, stilingi ir patvarūs.

Tačiau yra trūkumų: įvairūs dėmės yra aiškiai matomos ant odos drabužių. Siekiant užtikrinti, kad specializuotų sauso valymo paslaugų teikėjai nepažeistų jūsų biudžeto, turėtumėte pabandyti atkurti savo mėgstamiausio produkto išvaizdą. Tai padės tautinių teisių gynimo priemonės ir prekybos centrų lėšos.

Reguliari priežiūra

Odos striukė atrodys švieži ir tvarkinga, jei periodiškai atliksite savo paprastą priežiūrą. Jis skirtas gaminiams iš natūralios odos ir odos pakaitalo.

Priklausomai nuo oro sąlygų ir kitų veiksnių Striukės paviršiaus valymas turi būti atliekamas maždaug kartą per mėnesį. Norėdami tai padaryti, užtenka praskiesti muilo tirpalą pridėjus keletą lašų amoniako ir švelniai nuvalykite visą paviršių. Geriau nuvalykite minkštu skudurėliu (pvz., Flaneliu) arba ne abrazyvine kempine, o prieš gerai nuvalydami gerai nuspauskite.

Negalima patrinti ir ištiesti odą, kitaip, po džiovinimo produktas gali būti deformuotas. Po muilo tirpalo švelniai nuvalykite viską švariu vandeniu. Paskutinis planuojamos priežiūros etapas po džiovinimo striukė paviršių, kad jis blizgėtų ir minkštų. Šiai procedūrai galite naudoti specialų odos ir dirbtinės odos ar improvizuotų medžiagų įrankį: ricinos aliejų arba gliceriną.

Šis valymo metodas leidžia jums atsikratyti dulkių, lietaus dėmių ir kt.

Ar galiu plauti ją skalbimo mašinoje?

Kai striukė yra labai nešvari, norima jį nuplauti skalbimo mašinoje. Yra atvejų, kai panašus skalbimas automatinėje mašinoje nepažeidė odos gaminio, tačiau gamintojai dažnai to nerekomenduoja. Tokie eksperimentai gali visam laikui sugadinti jūsų mėgstamą ir brangų dalyką. Yra dalykų, pagamintų iš dirbtinės odos ir ekologiškos odos, kurias leidžiama plauti automatiniu aparatu tam tikru režimu, tačiau tai turi būti nurodyta etiketėje skyriuje „Priežiūra“.

Aukščiausios odos drabužių skalbimas namuose leidžiama tik pamušalui ir tada - labai atsargiai. Striukę reikia iš išorės išjungti, stengdamiesi kuo labiau apsaugoti odą nuo drėgmės. Tada reikia gerai sudrėkinti pamušalo audinį, patrinti jį muilo tirpalu arba miltelių / skysto ploviklio tirpalu ir tada kruopščiai nuplauti jį švariu vandeniu. Palikite džiovinti apvalkalą toje pačioje apverstoje būsenoje kambario temperatūroje, vengiant tiesioginių saulės spindulių ir šildymo prietaisų.

Po visiško džiovinimo jūs galite lengvai geležį iškloti šiltu lygintuvu per audinį.

Kita galimybė nuvalyti nešvarų šviesią arba spalvotą pamušalą išimkite jį ir įdėkite į rašomąją mašiną. Tačiau ši parinktis tinka tiems, kurie vėliau gali nusiūti atgal. Tamsos spalvos pamušalas gali būti nuvalytas vandeniu ir actu sudrėkintu švariu audiniu.

Jei leidžiama plauti drabužius, pagamintus iš dirbtinės odos, rašomoje mašinoje, tada apsvarstykite šias rekomendacijas:

 • Geriau nuplauti daiktus iš vidaus, pritvirtinti kišenes ir tvirtinimo elementus, ištraukti diržą iš kilpų.
 • Naudokite skystą ploviklį, geriau nuplaukite.
 • Pasirinkite subtilų arba rankų plovimo režimą.
 • Nenaudokite sukimo.
 • Vandens temperatūra turi būti ne didesnė kaip 30 laipsnių.
 • Po plovimo apvyniokite daiktą į rankšluostį, palikite jį į audinį ir tada pakabinkite ant pakabos, kad visiškai išdžiūtų.

Dirbtinės odinės striukės rankų plovimas yra beveik toks pat, kaip ir mašinos, o temperatūros ir ploviklių reikalavimai yra tokie patys. Dėl didesnio efekto, galite įpilti acto į dubenį. Ir ne patrinkite dalyko, o naudokite skalbinį. Džiovinimo procesas yra toks pat, kaip ir mašinos plovimui.

Atsikratykite dėmių

Yra daugybė būdų valyti odos gaminius namuose nuo sunkiai pašalinamų dėmių, kurias galite pasirinkti, priklausomai nuo jūsų galimybių. Bet nepriklausomai nuo dėmės pobūdžio, pirmiausia turite valyti produktą nuo purvo ir dulkių, tinkamai nuplauti muiluotu vandeniu.

Visų tipų dėmėms nėra universalaus valymo, nes kiekvienai taršai yra atsparumas. Bet iš karto mes tai darome Bet koks jūsų pasirinktas valiklis yra geriausias, kad patikrintumėte odą, kuri yra viduje, Tai ypač pasakytina apie tai, kas dažoma ryškiomis spalvomis - raudona, geltona, žalia, rožinė. Yra tikimybė, kad oda, iš kurios prisiūta striukė, gali nepatirti sąlyčio su preparatu.

Taigi:

 • Scrubber, acetonas padės nuvalyti dažus. Užterštą vietą nuvalykite minkštu audiniu, sudrėkintu pasirinktu agentu, ir nuvalykite jį minkštinančiu produktu, pvz., Glicerinu, ricinos aliejumi arba specialia odos kremu. Netinkamas cheminis kvapas greitai išnyks, jei valyti drabužiai tam tikrą laiką bus vėdinami šviežio oro ore. Atsikratykite pelėsių pėdsakų padės benzinui, bet geriau valyti arba aviacijai.
 • Pirmiau minėti cheminiai tirpikliai tinka storai ir grubiai odai. Jei jūsų švarkas pagamintas iš plonos ir minkštos odos, geriau išbandyti daugiau natūralių produktų. Paimkite kreidą (jums reikia sutraiškyti iki miltelių pavidalo), bulvių krakmolą ar talką, įpilkite truputį vandens, kad gautumėte tirštą tirštą tirpalą. Įdėkite gautą junginį į dėmę ir palikite kelias valandas.

Tirpalo liekanos turi būti pašalintos servetėlėmis arba sausu skudurėliu, o paviršius taip pat turi būti tepamas minkštikliu.

 • Kitas nemalonus dėmių, kurių negalima pašalinti muiluotu vandeniu, tipas yra rašalas iš rašiklio. Labiausiai pastebimi tokie ženklai ant šviesios odos. Nuo veltinio švirkštimo priemonės arba švirkštimo priemonės lengvai pašalinamos žymės, naudojant medvilninę dėžutę, įterptą į medicininį alkoholį. Jis taip pat padės pašalinti riebus dėmes nuo maisto.
 • Druskos pėdsakai ir juostelės, kurios susidaro po kritulių, gali būti pašalintos naudojant labai biudžeto produktą, kurį turi kiekviena šeimininkė. Būtina nuvalyti paviršių su actu sudrėkintu servetėliu.
 • Kraujas yra dar vienas sunkus taršos šaltinis. Nedelsiant nuplaukite šaltu vandeniu ir muilu. Svarbus dalykas: pašalinti tokias dėmes, turite pereiti nuo krašto iki centro, kitaip užteršimo sritis padidės. Kraujas vis dar gali būti valomas vandenilio peroksidu, bet prieš tai išbandykite jo poveikį švarko viduje. Be to, galite pašalinti kraujo pėdsakus su aspirino tablete, ištirpinta vandenyje.
 • Pašalinus dėmes ant baltų daiktų, būtina būti ypač atsargiems, kyla pavojus, kad spalva pasikeis į gelsvą atspalvį. Paprastas pienas gali išgelbėti: jis nepaliks purslų ir dėmių ant striukės, be to, jis turi minkštinimo efektą. Čia yra dar vienas receptas, skirtas pašalinti šviesą nuo drabužių, pagamintų iš šviesios odos: sumaišykite 0,2 litrų vandens su 2 šaukštais amoniako ir 2 arbatinius šaukštelius kepimo sodos, o didesniam poveikiui įpilkite keletą lašų indų ploviklio.Trupinkite dėmę gautu tirpalu ir palikite mažiausiai 30 minučių, tada nuplaukite švariu vandeniu.
 • Norint pašalinti senas dėmes ant juodos ir rudos spalvos odos daiktų, yra dar vienas populiarus valiklis: reikia denatūruotą alkoholį ir terpentiną sumaišyti lygiomis dalimis, pridėti keletą lašų glicerino. Nuvalykite gautą junginį ant purvo ir truputį patrinkite, tada nuplaukite vandeniu. Būtinai naudokite švelnų šerių šepetėlį, senas dantų šepetėlis veiks gerai.
 • Dėl spalvotų odos gaminių geriau naudoti daugiau natūralių ingredientų. Paprastas svogūnas gali su ja susidoroti. Būtina išvalyti svogūnų pjūvio užterštumą, procedūra turi būti vykdoma keliais etapais, o pjūviai turėtų būti nuolat atnaujinami. Galiausiai nuvalykite švarką minkšta šluoste.

Jei nuvalysite dėmių namuose, geriau naudoti profesionalaus sauso valymo paslaugas. Tačiau geriau pasirinkti specialistus pagal draugų ir pažįstamų rekomendacijas, yra produktų sugadinimo atvejų.

Tepalo išvalymas

Verta atskirai kalbėti apie tokius užteršimus, kurie atsiranda odos gaminio sąlyčio vietose su šeimininko oda. Dažniausiai kenčia nuo riebalų ir prakaito apykaklės, rankogalių, kišenių, užsegimo. Tokios dėmės yra lengvai pašalinamos rankomis, nes tai yra keletas būdų:

 • Geležis gerai susidoroja su riebalų šalinimu. Įdėkite popieriaus servetėlę ant dėmės ir švelniai išlyginkite jį ant viršaus su šildomu geležimi. Nuo aukštos temperatūros riebalai pradeda išgaruoti iš striukės ir mirkyti į servetėlę. Tačiau šis metodas netinka valymui iš dirbtinės odos, nes geriau naudoti antrąjį metodą.
 • Alkoholis susiduria su švariais riebalais. Užterštą plotą reikia suskaidyti ant lygaus paviršiaus, švelniai nuvalykite alkoholiu sudrėkintu skudurėliu, tada tepkite su citrinos sultimis (tai padės ištirpinti riebius pėdsakus) ir užbaigti gaubto valymo su minkštinimo priemone procedūrą. Jei nėra citrinų sulčių, galite patrinti striukę su apelsinų žievelėmis, jis suteiks šviežumo ir paslėpti trina. Atminkite: apelsinų žievelės naudojimas leidžiamas tik valant tamsią odos striukę.

Jei panaši procedūra atliekama reguliariai, galima išvengti sunkių riebalų paviršių. Be to, pridedant prie drabužių spintos priedų skara ir pirštinėmis sumažės odos produkto sąlytis su oda.

Naudingi patarimai

Pavadinkime daugiau namų gynimo priemonių, kurios bus naudingos kaip namų dėmių šalinimo priemonės:

 • LCD monitorių valymo sprendimas. Toks tirpalas gali lengvai susidoroti su šviežiomis dėmėmis, nes tokių agentų sudėtyje yra paviršinio aktyvumo medžiagų ir alkoholio. Sudrėkinkite tirpalo medvilninį indą ir nuvalykite dėmę.
 • Kavos pagrindai. Šis gastronominis valiklis dažnai naudojamas batus, bet su jais galite pabandyti. Pabarstykite kavos likučius ant dėmės ir leiskite jam šiek tiek sėdėti. Po to nuvalykite likučius sausu skudurėliu.
 • Plokštelės valiklis. Kartais gelis arba plokštelinis purškalas taip pat naudojamas kovojant už išorinių drabužių švarumą. Tinka tepalo dėmėms šalinti, bet ant šio produkto laikykite ne daugiau kaip 1 minutę, o tada reikia kruopščiai nuvalyti naudojimo vietą. Kadangi šie įrankiai yra labai agresyvūs, atidžiai perskaitykite buteliuko sudėtį ir būtinai pabandykite ant netinkamos odos gaminio pusės. Jei spalva nepasikeitė, galite pradėti pašalinti dėmę.
 • Kiaušinio baltymas + citrinos sultys. Šis mišinys yra tinkamas naudoti lengvoms odos reikmėms, suteikia blizgesį ir gali susidoroti su tam tikra tarša.
 • Vazelinas. Paprastas vazelinas gali išgelbėti lakuotos odos striukės paviršių. Tepkite ant medvilnės tamponu ir nuvalykite juos tamsiai.
 • Amoniako + druska. Kartais dėmės yra gerai pašalinamos vandeniniu tirpalu, kuriame pridedama amoniako ir smulkios druskos (apie 1 šaukštas).Geriau pašalinti nešvarumus kempine, o po to reikia nuplauti vandeniu.
 • Specialūs valikliai. Parduodant yra įvairių įrankių pieštukų, purškiklių, kremų, servetėlių, skirtų pašalinti dėmes namuose. Paprastai jie gerai veikia su augalinės ir gyvūninės kilmės teršalais.

Jei jokios lėšos nepadėjo atsikratyti dėmių, galite pabandyti jį nudažyti. Tokiu atveju galite naudoti dažymo batų laką, tik jo atspalvis turėtų puikiai susimaišyti su švarko odos atspalviu.

Ir todėl retai turite kreiptis į valymo procedūras, Čia rasite naudingų rekomendacijų sąrašą:

 • Pabandykite pašalinti priemaišas iš karto po to, kai jie pasirodo, neleidžiant jiems giliai įsisavinti į odą.
 • Po valymo apdorokite odinius drabužius su specialiais vandeniui atspariais agentais.
 • Jei striukė skirta žiemai ir pavasariui, tai naudinga poliruoti ją vašku. Jis apsaugo daiktus nuo perdegimo saulėje ir skyrybų, kurie gali palikti lietų ir sniegą.
 • Nedidelis fizinis odos gaminių pažeidimas (įbrėžimai, įtrūkimai) pašalina „skystą odą“. Atsargiai pasirinkite spalvą ir vadovaukitės instrukcijomis.
 • Jūs galite pašalinti blogą kvapą sukurdami „pirtį“ jūsų švarkui. Surinkite vonios kambario karštą vandenį, įpilkite vieną ar dvi stiklines acto ir palikite apvalkalą maždaug 3-4 valandas.
 • Silpnas soda tirpalas palengvins striukę nuo tabako ir prakaito kvapo. Naudokite jį geriau iš purškalo.

Ir čia yra sąrašas, kas neturėtų būti atliekama su odinės striukės:

 • Niekada nešildykite odos drabužių prie šildymo prietaisų, nenaudokite plaukų džiovintuvo ir lygintuvo.
 • Negalima dėvėti šlapios odos, nes kitaip drėgna prisotinta oda gali ištempti.
 • Negalima piktnaudžiauti valymo produktais, ne kiekvieną dieną patrinkite savo mėgstamą striukę ir tik tuo atveju. Pernelyg didelis valymas gali sukelti spalvos pasikeitimą.
 • Neišmeskite daiktų ranka, jį sukite.
 • Nedelsdami neliesti rankų kremo nelieskite drabužių, gali likti nepageidaujamų riebalų dėmių.
 • Negalima nešioti tamsios arba spalvotos odos su lengvais odiniais drabužiais, nebent esate tikri, kad jie nepaliks žymių.
 • Nebandykite atsikratyti nemalonių kvapų (prakaito, dūmų, pelėsių) su kvepalais. Kvapas ne tik neišnyks, bet taps dar stipresnis.

Ypatingą dėmesį skiriame daiktų saugojimui. Kad išvengtumėte sumušimų ir deformacijų, visada pakabinkite švarkus ir paltus ant pečių. Kai sezonas yra virš jūsų švarko kojinių, išvalykite jį ir įdėkite į spintą iki kito sezono. Naudokite audinio dangtelius saugojimui, bet ne PVC.. Apsaugoti nuo kišenių kišenėje įdėkite nosinę, audinio gabalėlį arba medvilnės padą, ant kurios norite įdėti levandų aliejaus.

Kaip valyti odos striukę namuose, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys