Vestuvės

Neįprastos pasaulio tautų vestuvių tradicijos

Neįprastos pasaulio tautų vestuvių tradicijos

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Europos muitinės
  2. Azijos apeigos
  3. Afrikos tradicijos
  4. Ženklai Pietų ir Šiaurės Amerikoje

Kiekviena šalis turi savo specifines tradicijas, įskaitant vestuves. Kai kuriems jų atrodo keista, bet kažkas labai įdomu. Kokios neįprastos vestuvių tradicijos egzistuoja Azijoje ir Europoje? Įdomiausia jau laukia jūsų mūsų medžiagoje.

Europos muitinės

Skirtingos pasaulio tautos turi savo vestuvių tradicijas. Tačiau vienas dalykas vienija visus - tai noras linksmintis iš širdies ir daryti viską, kas įmanoma, kad svarbiausia ir iškilminga diena jaunų žmonių gyvenime juos prisimintų amžinai. Be to, kiekviena tradicija ir papročiai turi savo ypatingą reikšmę. Senųjų ritualų dėka jaunesnė karta sugeba išsaugoti savo nacionalines šaknis, o tai leidžia šeimai jaustis dar vieningiau ir darniau.

Rusijos vestuvių papročiai yra gerai žinomi daugeliui, bet vis tiek apie juos įdomiausia.

Tradiciškai jauni sutuoktiniai susitinka su artimaisiais su duona ir druska. Jaunavedžiai turi užkasti didelį kepalą, o kas turi didesnį gabalėlį, bus šeimos galva. Žinoma, ryškiausia tradicija yra nuotakos kaina. Paprastai šio renginio organizavimas buvo susijęs su liudytojais. Jie iš anksto parengia įdomias ir linksmas užduotis. Jei jaunikis nesilaikys šios užduoties, jis turės ją sumokėti. Išpirkoje dažnai dalyvauja kiti giminaičiai iš jaunikio.

Baltarusijoje yra ne tik vestuvių ceremonijos, bet ir prieš vestuvių ceremonijos, kurias jie stengiasi stebėti iki šios dienos. Pavyzdžiui, galite pabusti tik pirmadienį, ketvirtadienį arba šeštadienį. Atlikėjai turi būti penki ar šeši žmonės. Rekomenduojama, kad piršlys pasiruoštų, jie turėtų ne tik elgtis, bet ir juokauti savo arsenale. Jei piršlys gali susitarti dėl vestuvių, kiekvienas dalyvis išgers butelį alkoholio. Kai butelis ištuštėja, į jį įpilamas grūdas, kuris simbolizuoja gerai maitinamą ir patogų jaunų žmonių gyvenimą. Be to, yra ženklas, rodantis, kad nuotaka turi pirkti trečiadienį suknelę ir penktadienį batus.

Vokietijoje yra labai įdomi tradicija, stebint, ką galite pritraukti jaunavedžių laimę ir gerovę. Pats šventės išvakarėse giminaičiai susirenka prie nuotakos slenksčio, o ne taupydami sukaupia didelį kiekį patiekalų. Kuo daugiau patiekalų, tai bus daugiau laimės ir meilės jaunoje šeimoje. O dabar, vakare, po vedybų ceremonijos, naujai sukurti sutuoktiniai turėtų sutrumpinti rąstus. Jei jie sugebės tai padaryti greitai ir lengvai, kartu gyvenimas bus laimingas. Pjovimo rąstai yra tam tikras ritualas, kuriame sakoma, kad pora jau pradėjo valdyti bendrą namų ūkį.

Graikijoje taip pat yra daug įdomių tradicijų. Žinoma, dauguma jų yra susiję su šokiu, kaip graikai mėgsta šokti. Ypač vestuvių šventei ši tauta turi ypatingą šokį - tai pinigų šokis. Jaunas šokis salės centre, o kiekvienas dalyvis privalo pridėti prie savo drabužių skirtingą pastabą. Kuo daugiau sąskaitų, tuo geriau jauni žmonės gyvens. Ir prieš pirmąją vestuvių naktį, pagal graikų tradicijas, vaikai turi šokinėti ir linksmintis jaunų žmonių lovoje.

Kuo daugiau vaikų ir linksmybių, tuo daugiau laimės ir gerovės bus jaunų sutuoktinių gyvenime.

Pagal vengrų tradicijas, vestuvių šventės metu nuotaka turėtų uždėti savo batus į salės centrą.Kiekvienas dalyvaujantis vyras, norintis pakviesti nuotaką šokti, turi įdėti batus į savo batus. Kas tarp vyrų sukelia daugiau monetų, pasisekė būti pirmuoju, kuris pakvies į nuotaką šokti.

Nyderlanduose nuotaka turi užsisakyti daugybę skirtingų saldainių prieš vestuves. Paprastai jie užsakomi iš skirtingų ir geriausių miesto konditerių. Visi saldumynai turi būti skirtingos formos ir skonio. Kas iš svečių gaus du identiškus saldainius, netrukus bus laimingas.

Vestuvių šventės Italijoje visada yra įdomios ir triukšmingos. Kiekviena italų pora prieš vestuves visada pasiekia didžiausią jų miesto medį. Tradiciškai pora turėtų vaikščioti aplink medį tris kartus. Tai simbolizuoja laisvę, laimę ir meilę. Pagal papročius, kartu su jaunaisiais, tiek artimieji, tiek profesionalūs fotografai, kurie gali užfiksuoti labiausiai nepamirštamus tokio pobūdžio apeigų momentus, siunčiami į medį.

Be to, italai tradiciškai organizuoja nuotakos pagrobimą. Žinoma, viskas aptariama iš anksto, ir visos šalys sutinka. Galų gale pagrobimas pasirodo šviesus, kaip teatro spektaklis, kurį jauni žmonės prisimena visą gyvenimą.

Danijoje yra labai juokinga tradicija. Prieš šventę, jaunikis specialiai sukuria skylę vienoje iš kojinių. Jie sako, kad jis išgelbės jaunąjį sutuoktinį nuo svetimavimo, nes jaunos mergaitės nemėgs pažvelgti į žmogų, kuris yra suplėšytas kojines.

Tačiau Prancūzijoje jaunavedžių draugai ir giminaičiai susirenka triukšmingoje kompanijoje po to namo ar viešbučio langais, kur sutuoktiniai praleidžia pirmąją vestuvių naktį ir visą naktį. Jie yra iš anksto saugomi su puodai, dangteliai, šaukštai ir kiti daiktai, kuriuos galite padaryti daug. Jei jauni žmonės vieni su kitais nori praleisti naktį tyloje, jie turi iš anksto paruošti gėrimus ir užkandžius svečiams. Tik po gero gydymo svečiai ramina ir sustabdys riaušes.

Šveicarijoje yra viena senoji tradicija, kurią daugelis laikosi mūsų šiuolaikiniu laiku. Pagal papročius, nuotaka turi būtinai mesti purvą. Kuo daugiau nešvarumų, tuo blogiau jis kvepia, tuo geriau. Būtina dušu merginą tiesiogine prasme nuo galvos iki kojų.

Šiuolaikiniais laikais vietoj nešvarumų jie naudoja natūralius produktus, savarankiškai gamindami „kvepalų“ mišinį.

Pavyzdžiui, jie sumaišys ketchupą, majonezą, žaliavinius kiaušinius, pieno produktus ir jau išlikusius maisto likučius. Ir dabar jie užpilkite šį skystį ant nuotakos. Po to, šios formos nuotaka savo sužadėtinių draugų kompanijoje turėtų eiti per viešąsias vietas, miesto gatves. Tai daroma dėl priežasties. Faktas yra tai, kad yra įsitikinęs, kad tokia vieša pažeminimo santuoka išgyvenusi mergaitė bus daug patogesnė su skirtingais jos jaunojo vyro skirtumais ir blogiu.

Azijos apeigos

Azijos šalyse taip pat stebina jų vestuvių tradicijų įvairovė. Turkijos, Azerbaidžano, Osetijos, Kazachstano, Buriato ir Indijos vestuvės - visos jos turi savo tradicijas. Žinoma, vienos šalies, pavyzdžiui, Kazachstano, musulmonų vestuvės kartais labai panašios į Kirgizijoje ar Tadžikistane egzistuojančias tradicijas. Tačiau vis dar yra muitinės, kurias verta išsamiau pasakyti.

Kinų tradicinės vestuvės turėtų būti raudonos. Tai yra, nuotakos suknelė, dėžutės su dovanomis, vokai su pinigais turi būti raudonos. Kuo daugiau ryškių spalvų bus šventėje, tuo geriau. Tradiciškai jauni žmonės geria iš stiklų, susietų su viena biurokratija. Tai simbolizuoja jų abipusius jausmus ir jaunosios šeimos vienybę.

Indijoje vestuvių ceremonija yra tikra spalvinga paroda. Labai dažnai jauni žmonės pirmą kartą mato vieni kitus tik vestuvėse. Pagal tradiciją šventėje turėtų būti didžiulis šviežių ir kvapnių gėlių kiekis.Tikimasi, kad žemiškų gėlių skoniai yra labai populiarūs dievų, todėl visos šios dienos maldos ir norai tikrai bus išgirsti.

Kazachstane dviejų jaunų žmonių vestuvės yra šventės, kurias paprastai švenčiama, ir pasiruošti iš anksto. Kazachstano susitikimas vyksta pagal senas tradicijas. Daugelis šiuolaikinių jaunuolių gerbia savo protėvių savybes ir iki šiol laikosi senųjų papročių. Jaunikio pusė būtinai suteikia nuotakos tėvui tradicines dovanas: nacionalinį drabužį, žirgą. Be to, jaunikio šeima turi mokėti „kalim“. Anksčiau nuotaka netikėjo vestuvėse, o ne pasikvietė į svečius ir visą laiką, praleistą atskiroje patalpoje su moterimis, kur ji buvo pasirengusi pirmai vestuvių vakarai.

Pakistane egzistuoja papročiai, kai prieš nuotakos rankų triumfą puošia tradiciniai henna modeliai. Kiekvienas brėžinys turi savo ypatingą reikšmę.

Pagal įsitikinimą šis ritualas padeda nuotaka pritraukti laimę ir gerovę, o tai reiškia, kad jos santuoka bus sėkminga.

Afrikos tradicijos

Kai kuriose pasaulio šalyse vestuvėse turi būti duona ir druska, kur kiekvienas sutuoktinis turi pakabinti spyną ant medžio ar tilto, kaip lojalumo ir meilės ženklo. Įvairių šalių tradicijos gali nustebinti, ir jos gali būti visiškai šokiruojančios. Žinoma, privalomos tradicijos ir papročiai, stebimi vestuvėse Afrikos šalyse, gali būti keista europiečiams.

Nigerijoje nuotaka turi būti atrinkta profesionalaus sutuoktinio. Atlikėjas priima merginą jaunikiui, atsižvelgdamas į visus šeimos reikalavimus. Tuomet piršlys asmeniškai asmeniškai tikrins merginą nekaltumui, ir tik tada galime kalbėti apie vestuves. Jau po pačios šventės, artimieji iš nuotakos pusės ir jaunikis stovi dviejose eilutėse, sukurdami savitą koridorių. Naujai sutuoktinis turi greitai važiuoti šiame „koridoriuje“, o tuo tarpu giminaičiai jį nugalės ilgais lazdomis. Laikantis šio papročio, manoma, kad žmogus yra visiškai pasiruošęs savarankiškam vedimui.

Etiopijos nuotakos yra gerai pasirengusios šventei. Dar prieš vestuvių ceremoniją mergaitė pašalina du apatinius dantis, po to praplaukia apatinę lūpą ir įdeda tradicinį molio diską. Kuo didesnis diskas, tuo didesnė nuotaka. Be to, yra tikėjimas, kad šis diskas apsaugo nuotaką nuo blogų dvasių, kad ji galėtų gyventi laimingai santuokoje.

Ruandoje yra Bakhutu gentis, turinti savo įdomias ir neįprastas tradicijas. Pavyzdžiui, nuotaka iškart po vedybų ceremonijos eina į savo jaunojo sutuoktinio namus ir surengia tikrą pogromą. Be to, jaunasis sutuoktinis turi sutraukti ir nugalėti savo naujai sukurtą sutuoktinį. Jis turi tai daryti. Kuo daugiau neapykantos jie išreiškia viena kitai šį vakarą, tuo geriau. Kaip taisyklė, kova ir chaosas trunka iki ryto. Tuo pačiu metu nei vyras, nei žmona neturėtų kalbėti vienu žodžiu. Kartais šis ritualas vėluoja keletą dienų. Manoma, kad po tokių kovų sutuoktiniai gyvens visą gyvenimą taikos ir harmonijos sąlygomis.

Kenijoje jauni sutuoktiniai po vestuvių turėtų eiti visą mėnesį moteriškoje suknelėje. Tai daroma taip, kad naujai gimęs vyras jausis, ką reiškia būti moterimi ir šeimininke.

Jie sako, kad po tokio pobūdžio ritualo vyrai, turintys didelį supratimą ir pagarbą, elgiasi su žmonomis.

Ženklai Pietų ir Šiaurės Amerikoje

Šiuolaikinės vestuvės Amerikoje yra labai įdomios. Šventė be tradicinės bachelorette partijos ir bakalauro vakarėlio. Tokių renginių organizavimas paprastai tenka liudytojų pečiams. Bet kurios amerikietiškos vestuvės gali būti netradicinės. Nėra jokių apribojimų ir specialių tradicijų. Jauni žmonės gali organizuoti šventę bet kokiu stiliumi.

Tačiau yra keletas tradicijų, kurių daugelis stengiasi laikytis iki šios dienos. Pavyzdžiui, yra paprotys, kad nuotaka turi dėvėti seną mėlyną suknelę vestuvių dieną. Dalykas turi būti dėvimas, nes jis simbolizuoja savo šeimos ryšius su šeima. Ir mėlyna yra ištikimybės spalva, kuri yra labai reikalinga santuokoje.

Be to, yra amerikiečių vestuvių tradicija, kuri jau taikoma daugelyje pasaulio šalių. Kalbama apie puokštę, kurią vakarą baigia nuotaka. Kas iš nesusituokusių merginų gaus šį laimingą puokštę, kuri netrukus turės vestuves.

Kai kuriose Amerikos šalyse vis dar yra tradicija, turinti labai įdomų pavadinimą - „lietus“. Jis pirmą kartą pasirodė 1890-ųjų pabaigoje. Tradiciškai visi bridesmaids, kurie dalyvaus šventėje, iš anksto turi paruošti daug mažų dovanų. Visos dovanos turi būti supakuotos į mažas dėžutes, ryškias pakuotes, o po to įdedamos į masyvų skėtis. Šventės metu bridesmaidai artėja prie nuotakos, atsidaro skėčiai, o visi pristato „srautą“ į laimingą herojaus. Šiuolaikiniais laikais daugelis dovanų pakeičia įprastas saldainius.

Dar viena amerikiečių tradicija yra susijusi su vestuvių tortu. Žinoma, tokios šventės nebus baigtos be didžiulio ir skanaus deserto. Vakaro pabaigoje jaunavedžiai turėtų supjaustyti tortą lygiai taip pat, kaip ir jų šventėje. Paprastai pyragas vakare nevalgomas, bet su juo jis nunešiamas. Jei nesusituokusi mergaitė į savo pagalvę įdeda vestuvių tortą, tada tą naktį jos būsimas vyras visada svajonės.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie pasaulio tautų vestuvių tradicijas, žiūrėkite šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys