Vestuvės

Armėnų vestuvės: papročiai ir tradicijos

Armėnų vestuvės: papročiai ir tradicijos

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Derinimas
 2. Įtraukimas
 3. Pasiruošimas šventei
 4. Vestuvių vestuvės
 5. Vestuvės
 6. Dovanos ir vestuvių stalas
 7. Kodėl gi ne šaukti „bitterly“?
 8. Po vedybų ceremonijų

Armėnų vestuvės yra labai linksmas didžiulių proporcijų šventimas. Tokios vestuvės laikomos vienu gražiausių pasaulyje. Žinoma, šiuolaikinė šventė jau skiriasi nuo prieš kelis šimtmečius vykusio renginio, tačiau sutuoktiniai laikosi pagrindinių tradicijų ir papročių. Būtina išsamiau apsvarstyti vestuvių su armėnais laikymo ypatumus, taip pat kokie yra jos skirtumai nuo kitų pasaulio tautų švenčių.

Derinimas

„Matchmaking“ yra būtinas etapas, kuris prasideda prieš vestuves. Ankstesni susitikimai buvo privalomi, tačiau šiandien daugelis jaunų žmonių laikosi šios tradicijos. Esmė yra ta, kad jaunikis turi pranešti būsimos nuotakos tėvams apie savo ketinimus. Dėl to tarpininkas siunčiamas į mergaitės namus arba, kai jie vadina ją, piršlys. Armėnijoje tarpininkas yra stiliaus vidurio giminė. Ji gali būti tik iš jaunikio šeimos moteris. Ji turi būti gerbiama, turi gerą poziciją visuomenėje. Net ir jaunikio motina gali sėkmingai susidoroti su šiuo vaidmeniu. Labai svarbu, kad ateities nuotakos tėvai žinotų pagelbėtoją. Iš pradžių piršlys atvyksta be atviro pasiūlymo, ji kruopščiai ir nepastebimai bando išsiaiškinti būsimos nuotakos tėvų požiūrį į santuoką ir jaunikį.

Po vadinamojo pasirengimo rungtynėms, pirštinės tėvams siunčiami piršlybos. - būsimo jaunikio giminės. Derybose dalyvauja tik vyrai. Atlikėjai papasakoja vizito tikslą ir paprašo ateities sutuoktinio tėvo sutuokti. Sprendimas paliekamas tėvui, kuris gali užsiminti apie sutikimą ir atsisakymą. Tėvas neturi teisės nedelsiant sutikti su žaidėjų pasiūlymu, nes manoma, kad tada jis nori greitai duoti savo dukterį santuokoje. Tik antrajame posėdyje tėvas tiesiogiai išreiškia savo sutikimą, nedelsiant aptariami dalyvavimo sąlygos, o tai yra kitas žingsnis prieš vestuves.

Įtraukimas

Bažnyčia yra gana svarbus pasirengimo prieš vestuves etapas. Pasibaigus sutarimui, nuotakos ir jaunikio tėvai glaudžiai bendrauja, kartu praleidžia daugiau laiko, padėdami jauniems žmonėms organizuoti vestuves. Šlifavimas vyksta per nustatytą dieną. Būsimų sutuoktinių tėvai susirenka jaunikio namuose, o jo šeima yra atsakinga už gydymą. Šventiniame stalelyje paprastai girdimi armėnų skrudintuvai, kuriuose svečiai nori jauniems žmonėms ilgą ir laimingą vedybinį gyvenimą. Tačiau ši šventė trunka ne visą dieną, nes tada visi eina aplankyti nuotakos tėvus, kur jie laukia šventinio stalo.

Pagal Armėnijos papročius svarbiausias dalyvavimas yra sėdintis tėvas arba konotacija. Paprastai šiam vaidmeniui kviečiama jaunikio krikštatėvis ar jo šeimos vertas žmogus. Tai buvo garbė, kad buvo garbė vadovauti nuotaka ir jos draugai prie stalo, kur nuotaka buvo pristatyta su prabangiais papuošalais. Po to, skonio praneša, kad dabar būsimi jaunavedžiai užsiima, o jaunikis turi puošti žiedinį pirštą kairėje rankoje su savo mylimu išskirtiniu žiedu su akmenuku.

Tai yra užduoties sudarymo dieną, įprasta derėtis dėl vestuvių datos. Aptariama, kokia bus nuotakos suknelė, kokie atributai bus naudojami pačioje santuokos ceremonijoje, atkreipiant dėmesį į elementus, kurie būdingi armėnų vestuvėms.Šią dieną baigiasi dar viena ceremonija, kurios metu merginos dainuoja liūdnas dainas, nes dabar ateities nuotaka turi atsisveikinti su savo tėvo namais, nes po vestuvių ji persikels į būsimo vyro namus. Pripažįstama, kad paskutinis „Uzundara“ melodija, ir kai baigiasi, nuotaka turi palikti tėvų namus.

Pasiruošimas šventei

Armėnai seka tradicijas, ypač kai kalbama apie vestuves. Pasiruošimas šiai gana svarbiai ir unikaliai dienai taip pat turi įdomių papročių ir tradicijų.

 • Nuotakos nuotaka. Po užduoties jaunikis turėtų sugrįžti į nuotakos namus, bet ne vieni, bet su savo artimu. Jis turi mylėti savo mylimą motiną ir seseris su įvairiais saldumynais. Po to, kitą rytą ateities motina patiria kaimynų vaikus su saldumynais, o ji veikia kaip nuotaka. Jei ši tradicija pastebima, tai reiškia, kad dabar jauni žmonės atvirai prieš vestuves gali matyti vieni kitus.
 • Kyasum trill. Tai dar vienas neįprastas, bet labai įdomus paprotys. Jos esmė yra tai, kad nuotakos ir jaunikio tėvai susitinka aptarti su vestuvėmis susijusius piniginius klausimus. Verta aptarti, kiek iš jų bus pakviestos iš kiekvienos pusės.

Kai laikomasi visų tradicijų ir papročių, prasideda pats svarbiausias dalykas - materialioji stadija. Paprastai organizatoriai yra samdomi organizacijai. Jie turėtų rasti kambarį, nusipirkti dekorą, kad papuoštų visą šventę, sukurtų banketų šventės meniu, siųsti kvietimus svečiams, sukurti šventės scenarijų. Jie neabejotinai atsakingi už vestuvių organizavimą bažnyčioje, nes būtent čia yra armėnų vestuvių sąjunga prieš oficialią santuoką.

Vestuvių vestuvės

Dauguma armėnų vestuvės vyksta rudenį arba ankstyvą žiemą. Šis laikotarpis yra palankiausias šventei, nes visas derlius jau nuimtas, jaunas vynas yra prinokęs. Pagal armėnų papročius ir tradicijas, jaunikio giminaičiai turėtų atnešti suknelę į nuotaką. Vestuvių dieną artimi jaunikiai draugai ir giminaičiai, vadovaujami Kaboro, ateina į nuotakos namus - jie paima nuotaką iš tėvo namų. Šį veiksmą lydi triukšmingos dainos ir įdomi muzika.

Jaunikis, atėjęs į būsimos žmonos namus, pristato ją savo artimiesiems „mėlyna“ - Tai įvairių vaisių patiekalų, gėrybių, spiritinių gėrimų, papuošalų ir, žinoma, nuotakos suknelė. Kavorkinas yra Kavoros žmona, kuri taip pat vaidina vieną iš svarbiausių vaidmenų vestuvių dieną, nes ji yra ta, kuri suknelė nuotaką šventiniu drabužiu. Pagal tradicijas, armėnai paprotys suteikti aukso papuošalus ir pinigus jauniems žmonėms vestuvėms. Tačiau šią dieną dovanos yra ne tik tuos, kurie susituokia. Didelis patiekalas su tradiciniais skanėstais gauna nuotaiką iš nuotakos motinos.

Šiuolaikinės armėnų vestuvės išsiskiria puikiais malonumais, įprasta linksmintis ir šokti, dainuoti vestuvių dainas. Tačiau pagal tradicijas nuotakos motina nedalyvauja šokiuose, nes ji liūdna, kad duktė jau išaugo ir palieka tėvo namus. Nuotakos ir jaunikio šokis nėra svarbus elementas, jį galima pamatyti gana retai. Armėnų vestuvių ypatybė yra ta, kad nuotaka šokėja su kitais vaikais, o tai leidžia jai patikrinti savo lojalumą savo būsimam vyrui. Jei jauna moteris elgtųsi oriai, nekreipdama dėmesio į kitus žmones, ji gauna iš jų dovanų.

Po oficialios santuokos įprasta susitikti su jaunais šeimos nariais su medumi, o lavashas yra išmestas ant pečių. Šis paprotys sako, kad jaunavedžių gyvenimas bus saldus. Ir taip pat įprasta pabarstyti santuokas su gėlėmis, saldainiais, grūdais ir net riešutais su razinomis. Armėnijos skrudintuvai nusipelno ypatingo dėmesio, nes jie yra tikra šio nepamirštamos dienos puošmena. Armėnų skrudintuvai yra labai gražūs, poetiški, paprastai derinami su įvairiais Armėnijos palyginimais.Skrudintuvėse naudojamos metaforos su supančios gamtos peizažais, nes Armėnija yra labai graži šalis, turinti daug nepamirštamų kraštovaizdžių.

Pirmasis nuotakos šokis yra labai populiarus. Paprastai ji eina į šokių salės centrą, o svečiai šokinėja aplink ją, o pinigus į rankas. Tokiu būdu sudaromas vadinamasis sabatas. Neretai, nuotaka pirmąjį šokį skiria savo vyrui.

Vestuvės

Oficiali santuoka yra tik pusė mūšio, nes visos poros tikrai susituokia. Ši ceremonija taip pat turi daug tradicijų ir papročių. Bet svarbiausia, per vestuves tarp jaunų žmonių niekas nepraėjo. Paprastai tai yra stebima, nes vestuvėse yra daug žmonių, kurie yra gana nepastovūs šiam reikalavimui. Vestuvių metu, virš jaunų galvučių, karūna laikosi tarp jų esančių apvalkalo ir kardo. Manoma, kad metalas gali apsaugoti jaunąją šeimą nuo įvairių nelaimių.

Kitas įdomus paprotys vyksta vestuvių metu. Kunigas, padedamas specialių raištelių, susieja nuotakos ir jaunikio rankas, o nėrinių galai būtinai padengiami vašku. Tokie nėriniai paprastai vadinami narotais. Tik kunigas turi teisę juos pašalinti. Kol eilutė bus panaikinta, jaunuoliai neturėjo teisės užmegzti artimų santykių.

Dovanos ir vestuvių stalas

Pagal tradicijas Armėnijos vestuvės švenčiamos tris dienas. Paprastai vestuvių šventėje yra įprasta paskersti bulius ir naudoti savo mėsą įvairiems skaniems patiekalams ruošti. Šventiniuose staluose visada yra kebabas, vaisių ir žolelių gausa. Vestuvių dieną jie suteikia aukso papuošalus ir, žinoma, pinigus. Paprastai dovanos pinigai vestuvėms surinko nuotakos motiną. Verta paminėti įdomią donorystės tradiciją, kuri slypi tuo, kad visos dovanos, išskyrus pinigus, yra paliktos giminaičiams.

Kodėl gi ne šaukti „bitterly“?

Vestuvės metu armėnai yra draudžiami kalbėti po toast "gražiai", ir ši taisyklė taip pat taikoma kitoms tautoms. Pagrindinė priežastis, dėl kurios buvo uždrausta „bitterly“ vestuvėse, yra tai, kad bjaurus yra parodyti savo jausmus priešais visus, ypač todėl, kad net nebuvo pirmosios vestuvės. Nuotaka vis dar yra nekaltas, todėl jaunikis gali pabučiuoti savo mylimąjį ant skruosto po santuokos registro skyriuje. Paprastai kiekvienas skanėstas šventėje baigiasi žodžiu „skerdena“.

Po vedybų ceremonijų

 • Krovinio siuntimas. Pagal šią armėnų apeigą naujai sukurtos žmonos tėvai siunčia visas jaunų dovanas į savo namus. Šiandien ši tradicija jau yra daugiau žaidimų.
 • Nuplaukite nuotakos galvą. Armeniečiai po vestuvių neturėjo teisės pamatyti savo motinos ir dukros. Tik pirmąjį šeštadienį po vestuvių motina galėjo atvykti į savo dukterį, kad padėtų jai plauti plaukus, o ji su šampūnu ir šukos.
 • Ugnis. Šis paprotys vyksta šiandien. Po vestuvių šviečia laužai, per kuriuos neprilygstamos merginos ir berniukai šokinėja po linksmomis dainomis.
 • Atsisveikinimas su namu. Šis ritualas šiandien yra formalesnis, tačiau daugelis jų laikosi. Tėvas paėmė savo dukterį iš namų po vestuvių, nes dabar ji juda gyventi su vyru. Nuotakos tėvas laiko ranką ir perduoda ją savo vyro tėvui. Šios šventės metu skamba liūdna muzika. Mergaitė dėkoja savo tėvams už viską, pabučia rankas.
 • Vestuvių naktis Pagal tradiciją namuose neturėtų būti nė vieno, kur jaunimas miega. Giminaičiai išvyko praleisti naktį su draugais. Prie namo durų galėjo pasiklausyti tik bridesmaids. Pirmąją naktį jaunuoliams buvo uždrausta šaukti. Po pirmosios nakties vaikinas jautėsi drovus, todėl jis nuvyko į draugus ir tik vakare jo tėvai atnešė namo. Nuotaka turėjo įrodyti savo nekaltumą, taigi po pirmosios vestuvių nakties ji parodė jaunikiui kruviną dėmę ant lapų. Po to jie davė savo sidabro monetas ir obuolius, o motiną - vyną ir vištieną.Jei vestuvių naktis buvo sėkminga, tada jie padarė keletą fotografijų ore. Bet jei nuotaka negalėjo įrodyti nekaltumo, tada ji turėjo atlikti gėdingą ritualą. Ji buvo dedama į asilą, o atgal, ir leido gyvūną išilgai pagrindinės gatvės gatvės. Toks gėdos matė visi kaimo gyventojai.

Armėnų vestuvių apžvalga, žr. Kitą vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys