Virtuvės reikmenys

Slapukų formos: tipai ir atrankos kriterijai

Slapukų formos: tipai ir atrankos kriterijai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Rūšis
 3. Medžiagos
 4. Formų įvairovė
 5. Atrankos taisyklės
 6. Naudojimo patarimai

Naminiai sausainiai - vienas iš mėgstamiausių nuo vaikystės. Šiuolaikinė meilužė yra sunku įsivaizduoti kepimo procesą be improvizuotų konditerijos įrankių pagalbos. Šiandien yra daug įvairių slapukų pjaustymo formų. Formos skiriasi pagal savybes ir paskirtį. Gamintojai gamina modelius, skirtus meduolių, saldainių, pyragų, riešutų, sausainių pjaustymui.

Savybės

Produktai skirstomi į du tipus:

 • nuimamas;
 • kieti modeliai.

Nuimamas patogus ruošiant birius konditerijos gaminius. Jie pagaminti iš aliuminio arba plieno. Visi produktai tinka pjaustyti iš slapukų. Jie gali būti vienkartiniai (popierius, folija) ir pakartotinai naudojami.

„Cookie cutters“ parduoda atskirai arba rinkiniuose. Produktai pagaminti iš įvairių medžiagų. Jie yra įvairių dydžių ir temų.

Dėl formų, jūs galite lengvai ir greitai duoti tešlai sudėtingą formą, o dėl kai kurių produktų nelipniosios padengimo tešla neužsidega ir neliks ant paviršiaus.

Be to, pelėsiai išsiskiria pagal temą. Parduotuvių lentynose parduodami įvairūs atostogų ir renginių modeliai. Dideli poreikiai yra skaičiai ir raidės. Naujųjų metų tema taip pat yra paklausa. Skanūs sausainiai, pvz., Snaigės, sniego vyrai ir Kalėdų eglutės, bus puikus papildymas šventiniam stalui. Velykų sausainiams kepti taip pat yra įvairių viščiukų, kiaušinių, kiškių.

Visų rūšių pelėsiai turi skirtingas savybes ir savybes. Kokybės forma yra atspari aukštai temperatūrai, turi didelį šilumos laidumą, nesiliečia, kai liečiasi su produktais.

Patikimas, aukštos kokybės produktas gali tęstis daugelį metų.

Rūšis

Slapukų iškirpimo šablonai taip pat vadinami pjaustytuvais, kirtimais ar pjaustytuvais. Visi jie skiriasi pagal rūšis ir turi savo tikslą. Pjaustymo produktai gali būti suskirstyti į du tipus:

 • kontūro pjovimas (vienas);
 • lapo forma (tabletė).

Pirmasis tipas naudojamas atskirų dalių arba elementų tešlos iškirpimui. Siekiant pagreitinti pjovimo procesą, naudokite didelį lapo formos. Vienas iš tokių lapų turi keletą skylių formos figūrą. Dėl šių skylučių vienu metu galite gauti daug slapukų.

Yra formų, suprojektuotų birių ir plokščių kepimui. Tokie pelėsiai vadinami stūmokliu. Naudodami šią konditerijos įrangą, galite iškirpti slapukus ir piešti su reljefiniu silikoniniu antspaudu.

Tabletė
Vienišas

Daugelis iš vaikystės prisimena žinomus riešutus su kondensuotu pienu. Kepant riešutus su kondensuotu pienu, naudojama speciali metalo forma. Tai buvo dviejų tipų: tuščiavidurių ir pilnateisių slapukus.

Šiuolaikinės elektrinės oreshnitos yra panašios. Formos sudaromos su specialiomis skylutėmis. Prieš kepant, ląstelės yra tepamos augaliniu aliejumi, užpildytos tešlos ir kepamos. Tada baigtas kepimas užpildomas grietinėlės.

Tarp įvairių kepimui skirtų gaminių yra specialūs meduolių pjaustymo modeliai. Gingerbread'ams naudojami daiktai naudojami tvarkingiems ir sklandžiam skaičiui gauti.

Maisto gaminimas yra lygiai toks pat, kaip kepimo sausainiai: tešla yra išlenkta, skaičiai iškirpti ir išdėstyti ant kepimo skardos tolesniam kepimui.

Medžiagos

Siekiant pasirinkti patikimą produktą iš aukštos kokybės žaliavų, būtina suprasti medžiagų savybes ir savybes.

Praktiniai ir patvarūs metalo gaminiai yra skirtingi. Formos yra pagamintos iš plieno arba alavo ir yra suskirstytos į keletą tipų.

 1. Kirtimas. Šis klasikinis slapukų pjovimo variantas atrodo kaip metalo gaminys. Susilietus su tešla, forma nesąmonuoja ir neišskiria kenksmingų junginių, jame nėra dažiklių ir nesugeria kvapų ir alyvos. Naudojant pjovimą, skaičiai yra lygūs ir atskirti be jokių problemų. Net ir mažas vaikas gali dirbti su šiuo įrankiu. Renkantis pjovimą, reikia atkreipti dėmesį į produkto kraštus. Jie turi turėti aukštos kokybės apdorojimą, nes kitaip kyla pavojus supjaustyti. Taip pat perkant turėtumėte atsižvelgti į tvirtinimo detalių, jungiančių kraštus, patikimumą. Kokybiškas produktas neturi aštrių pjūvių.
 2. Formos, grioveliai. Naudojant produktą, tešla įdedama į formą. Šoninės dalys sušildo per trumpą laiką, o tai prisideda prie greito kepimo. Dažniausiai tokių auginių paviršius yra su nelipniu sluoksniu. Pelėsių grioveliai taip pat skirstomi į keletą porūšių:
  • mesti;
  • Puodelių arba krepšelių formos;
  • spurgai.
Sumažinimas
Žiedas

Liejimo modelių paviršius gali būti lygus, banguotas arba su išgaubtu vaizdu. Dėl to, pyragaičiai puošiami raižyti vaizdai.

Porcijų formos taip pat gali būti naudojamos krepšelių kepimui. Naudojant kūgius, tešla suka ant produkto. Šis metodas naudojamas vamzdžių ir plokštelių kūgiams gaminti.

Vienkartinio ar pakartotinio naudojimo aliuminio modeliai, naudojami sausainiams, pyragaičių tortų sluoksniams, tartletams. Aukštos kokybės, daugkartinio naudojimo forma turi gerai poliruotą, sklandų interjerą. Vienkartinius produktus prieš kepimą reikia sutepti.

Plastikiniai tešlos išpjovimai yra saugūs ir paprasti. Naudojant plastikines formas, tešla yra gerai atskirta, o skaičiai gaunami lygiais kraštais.

Produktai skirstomi į du tipus:

 • mažinimas;
 • stūmokliai.

Yra paprastas medienos ruošimas ir raštas. Paprastų kirtimų naudojimo principas yra toks pat, kaip ir metalo formoms. Tiesiog paspauskite ant tešlos ir figūra yra paruošta. Iš plastiko pjaustymas su modeliu turi vidinį atvaizdą, kuris suteikia slapuko paviršiui įdomų modelį ar ornamentą.

Stūmoklis yra plokštelės pavidalo paviršius su stūmokliu ir spyruokle. Norėdami iškirpti slapukus, turite pridėti produktą prie tešlos ir paspausti ant stūmoklio. Kai taip atsitinka, tešla išspaudžiama. Skaičiai yra tvarkingi su lygiais kraštais. Pjaustant tešlą stūmokliu, konditerijos gaminiai yra maži ir maži. Renkantis plastikinį produktą, reikia apsvarstyti keletą aspektų.

Saugus produktas nėra kvapas ir tolygiai dažomas. Jums reikia pasirinkti minkštų atspalvių formą. Per ryški spalva rodo didelį dažų kiekį.

Silikoninės formos yra atsparios aukštai ir žemai temperatūrai. Yra produktų, kurių atsparumas temperatūrai nuo -70 laipsnių iki +290. Silikoninės formos yra visiškai saugios ir neišskiria kenksmingų junginių. Gamintojai gamina sudėtingus modelius su modeliu, atspausdintu reljefu ant vidinio paviršiaus ir lapo formos, turinčio specialų ženklą.

Silikono forma turi keletą privalumų. Produktas kepamas tolygiai, neužsidega. Norint ištraukti slapukus, jums reikia tik įjungti formą. Silikoniniai produktai yra patogiai laikomi ir turi ilgą tarnavimo laiką. Suvart: kai liečiasi su silikoniniu pelėsiu, naudojami mediniai arba gumos peiliai, naudojant peilį arba šakutę, gali būti deformuojamas pelėsis.

Daugelis gamintojų gamina modelius su nerūdijančio plieno rėmu.

Ketaus modeliai sausainių pjaustymui laikomi labiausiai pasenusiomis galimybėmis. Tačiau tuo pačiu metu iš ketaus pagaminti gaminiai yra labai patvarūs ir laiko patikrinami. Ketaus greitai įkaista, o tai prisideda prie vienodo produkto kaitinimo. Dėl šios priežasties tešla lieka neapdorota ir nedega.

Keraminės liejimo formos taip pat turi vienodą šildymą ir stilingą išvaizdą. Medžiaga gali atlaikyti bet kokios temperatūros kaitinimą, o kepimas neužsidega. Tešla kepama tolygiai ir nedega dėl storų keraminių sienų.

Verta paminėti gerą keramikos atsparumą karščiui ir gebėjimą praeiti orą. Šioje formoje galite saugiai kepti pudingus, troškinimus ir netgi troškinti įvairius patiekalus.

Trūkumai: tokie produktai yra labai trapūs, užima daug vietos ir praranda savo savybes, kai susiduria su temperatūros pokyčiais.

Stiklo modeliai pagaminti iš karščiui atsparios medžiagos. Jie naudojami kepant didelius konditerijos gaminius. Stiklo gaminių sienos yra labai storos. Tai daro tešlą net kepant.

Taip pat yra trūkumų: kepimas dega ir sunku valyti vidinį stiklo paviršių. Kad būtų išvengta patiekalo deginimo, įdėkite stiklinę pergamento popierių.

Jei kyla problemų, bakas nedelsiant plaunamas indaplovės plovikliu.

Formų įvairovė

Parduotuvėse yra didžiulis bakeware bakeware asortimentas. Dažniausiai pasitaikančios formos yra rombo, trikampio, apskritimo, ovalo formos, žvaigždės, gėlės. „Valentino dienos“ temai tinka paveikslai „Širdelės“, „Drop“ ir „Tulpė“.

Originalūs pjovimo įrankiai laikomi sudėtingesnėmis formomis. Pvz., Gyvūnų auginiai. Formos "Lokys" ir "Žuvys" sužavės visus vaikus ir įtrauks jį į įdomų žaidimą.

Taip pat pateikiamos formos ir raidės. Šio slapuko dėka galite papuošti pyragus ir įvairius desertus su sveikais užrašais.

Slapukai numerių ir raidžių pavidalu bus įdomus švietimo žaidimas vaikui, kuris tik pradeda mokytis aritmetikos ir abėcėlės.

Dėl ypatingos progos galite paruošti šventinį saldų maistą. Mėgstamiausia atostogos visiems yra Nauji metai. Parduotuvėse galite rasti daugybę imbiero kalėdinių sausainių formų. Taigi, Kalėdų tema atstovauja Kalėdų eglutės, Kalėdų Senelio ir Sniego mergelės, elnių, sandmanų, angelų, kumštinių pirštinių, Kalėdų skrybėlės, varpai, rutuliai, saldainiai ir snaigės. Populiariausi produktai yra snaigių pavidalo gaminiai. Slapukai tampa gražūs ir švelnūs su ažūriniu ornamentu.

Kalėdų konditerijos gaminių modeliai taip pat pateikiami rinkiniuose, kuriuose yra keletas formų.

Tokios priemonės sutaupo daug laiko. Vienu metu galite kepti įvairius slapukus. Pagal gamybą naudokite metalą, alavo, silikono ar plastiko. Kad būtų patogiau, gaminys yra saugomas ant specialaus žiedo.

Taip pat išleido Velykų bakeware šventinius slapukus. Velykams gamintojai sudaro „Tulip“ ir „Egg“ formas. „Kiaušinių“ forma kai kuriose parduotuvėse pateikiama kaip lapų forma su skylėmis. Reljefinis vaizdas yra įspaustas ant kiekvieno elemento vidinio paviršiaus. Brėžinyje atliktas konditerijos gaminys labai originalus ir įdomus. Reikalingi viščiukų, kiškių, kryžių, vyrų ir krepšelių produktai.

„Halloween“ galite rinktis įdomius kepimo produktus.

Mažos dėžės, kaip vaiduokliai, katės, šikšnosparniai, moliūgai, vorai ir raganos, atrodo labai originalios ir džiugins ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

„Madeleine“ pjovimo modelis gaminamas kaip silikoninė lapinė forma su ląstelėmis pagal prancūzų slapukus. Ląstelės yra pagamintos iš kriauklių. Tešla nelipina, nelipina ir lengvai atskiriama nuo formos.Ląstelių dydis yra 6,8x4,8x1,5 cm. Be to, lapų forma gali būti naudojama šokolado puošimui.

Yra vienkartiniai produktai. Paruoškite tokius folijos modelius, bet ilgą laiką jie nebegali. Plius yra produktų praktiškumas. Po naudojimo galite tiesiog jį išmesti. Vienkartinio naudojimo modelius galima įsigyti atskirai arba kaip rinkinį. Paprastai rinkinys susideda iš 6-12 dalių. Tokių formų pasirinkimas pateikiamas bet kurioje namų ūkio ar konditerijos parduotuvėje.

Kai kurie gamintojai teigia, kad prieš kepant nereikia tepti vienkartinių formų.

Tai ne visai teisinga. Prieš kepant pyragus, folijos produktas turi būti tepamas.

Vienkartinio naudojimo gaminiuose galite kepti meduolius. Pelėsiai iš medvilnės, pagaminti iš kartono. Skaičiai yra lygūs ir lengvai atsiliekantys.

Atrankos taisyklės

Norint pasirinkti kokybiškus produktus, būtina atsižvelgti į medžiagų savybes ir formų paskirtį.

 • Slapukai ir bandelės gerai veikia, jei juos kepate silikoniniais modeliais. Juose tešla neišdžiūsta, nedega ir puikiai atskiria. Silikoninės skardinės yra lengvai prižiūrimos ir užima mažai vietos. Taip pat būtina žinoti, kad silikoniniai modeliai turėtų būti pagaminti iš medicinos, o ne iš techninės medžiagos. Silikono kepimo formų kokybė turi būti patvirtinta specialiu dokumentu arba kokybės sertifikatu.
 • Pasirinkus silikoninius gaminius, taip pat reikia žinoti atspalvių ryškumą. Nereikia pasirinkti ryškių produktų. Juose yra didelis dažų kiekis. Iš naudos, kurią verta pažymėti, kad prieš kepant silikoninį pelėsią nereikia tepti. Neseniai silikono formoms buvo suteiktas specialus metalinis rėmas. Tokių formų perkėlimas iš orkaitės į stalą tampa patogesnis.
 • Klasikinė galimybė pjauti tešlą sausainiams yra metalo forma. Jie yra patvariausi ir praktiškesni. Metalinės formos nėra deformuotos ir nerūdija ir nerūdija. Metalo gaminiuose nėra dažiklių, o konditerijos gaminiai gaunami su švariais kraštais.
 • Norėdami sutaupyti laiko ir gauti daug slapukų vienu metu, naudokite pelėsių rinkinį. Jie gaminami lakštų arba plokštelių pavidalu su ląstelėmis. Jie yra metalas, plastikas arba silikonas. Skirti pirmiausia sausainių ir kepimo kepimui.
 • Vafelių paruošimui naudoti specialius silikoninius formus su ląstelėmis, kurių vidiniame paviršiuje yra atvaizdo atvaizdas. Taip pat gamina specialią įrangą - elektrinius vaflių formuotojus. Įranga veikia pagal įrankį, skirtą riešutų kepimui. Formos paviršius padalintas į reljefines ląsteles, kurios yra užpildytos tešlos ir padengtos ta pačia antra pusė su skylutėmis. Po kurio laiko gatavas produktas ištraukiamas ir dekoruojamas desertu.

Naudojimo patarimai

Labai paprasta naudoti slapukų pjaustytuvus. Jei gaminys yra naujas, pirmiausia reikia nuplauti šiltu vandeniu plovikliu ir gerai išdžiūti. Tada reikia ištiesti maždaug 5 mm storio tešlą. Siekiant išvengti tešlos prilipimo, būtina įpilti pelėsių į miltus. Po to, kai reikia įdėti produktą ant tešlos ir stumti. Naudojamos bandymo liekanos surenkamos, jas galima naudoti dar kartą.

Laikydamiesi kelių eksploatavimo ir saugojimo taisyklių, patikimas aukštos kokybės produktas bus naudojamas daugelį metų.

Kai kurios sausainių pjaustymo gairės:

 • Ant atviros ugnies ir ant elektrinės viryklės neleidžiama naudoti aliuminio modelių, kuriuose yra nelipnios dangos;
 • Draudžiama valyti pelėsius nelipniu sluoksniu su abrazyviniais plovikliais ir šepetėliais su standžiais šeriais;
 • silikoniniai modeliai, pavyzdžiui, aliuminio formos, bijo atviros ugnies ir naudojasi elektrinėmis krosnelėmis;
 • metalo gaminiai nėra naudojami kepimui mikrobangų krosnelėje;
 • Laikykite bet kokį produktą sausoje, tamsioje vietoje.

Jei norite kepti skanius ir originalius slapukus, naudokite įvairius pjovimo modelius. Sunku atsakyti į klausimą, kuris produktas yra geresnis. Tinkamas pasirinkimas gali būti vadinamas kelių tipų slapukų įsigijimu. Įvairių formų pagalba galite sukurti įvairius konditerijos gaminius visai šeimai.

Daugiau informacijos apie tai, kaip užpildyti slapukus, žr. Toliau.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys