Virtuvės reikmenys

Viskas apie pietų dėžutes

Viskas apie pietų dėžutes

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai?
 2. Privalumai ir trūkumai
 3. Rūšis
 4. Formos ir dydžiai
 5. Medžiagos
 6. Spalvos ir dizaino pasirinkimas
 7. Gamintojų apžvalga
 8. Kaip pasirinkti?
 9. Priežiūros funkcijos

Pietūs - tai nepakeičiamas elementas tiems, kurie nori greito ir skanaus maisto, kuriam nereikia ilgai stovėti parduotuvėse ir maitintis. Kokybiškos pietų dėžės gali ne tik išsaugoti maisto šviežumą, bet ir ilgą laiką jį išlaikyti. Apsvarstykite informaciją apie pietų dėžutes: įprastas veisles, taip pat naudokite jų privalumus ir trūkumus.

Kas tai?

Pietūs - tai atskiros arba sulankstomos rūšies indai, skirti ilgalaikiam maisto saugojimui ir išsaugoti jo skonį, vitaminą ir virimo temperatūrą. Galima aptarnauti kokybiškus pietų dėžutės modelius ne tik pagrindiniams patiekalams ir užkandžiams laikyti, bet ir ilgai išlaikyti sriubas, salotas ir vaisius.

Privalumai ir trūkumai

Visi pietų dėžių modeliai skiriasi tiek individualiais, tiek bendrais teigiamais ir neigiamais. Iš pradžių turėtumėte atkreipti dėmesį į privalumus.

 • Taupymas. Savarankiškai paruoštas natūralus maistas, kurį jūs įdėjote į konteinerį būsimam vartojimui, yra daug pigesnis nei produktų ir prekių, perkamų kioskuose ir maitinimas. Be to, šiuolaikinė maisto rinka suteikia mums didžiulį biudžetą ir aukštos kokybės konteinerius, puikiai išsaugančius maistą.
 • Kokybė. Jūs galite būti 100% tikri, kokie maisto produktai yra valgomi, kai kalbama apie natūralų maistą iš pietų dėžutės. Tuo tarpu niekada nesate tikri dėl produktų, naudojamų patiekalams iš valgyklų ar parduotuvių, kokybės.
 • Laikas. Vienas iš pagrindinių maisto produktų privalumų yra tai, kad jūs galite pradėti valgyti bet kuriuo patogiu metu, netrukdydami mitybai ir nesukeliant bado. Be to, jei reikia pusryčių su konteineriais, nereikia praleisti laiko valgyklų ir parduotuvių eilėse.
 • Dizainas. Šiandien yra daugybė įvairių spalvų ir dizaino pietų dėžių.

Gražūs, nauji ir kokybiški konteineriai ne tik saugo maistą, bet ir nuleidžia nuotaiką visą darbo dieną.

  Be akivaizdžių konteinerių privalumų ir jų trūkumų.

  • Erdvė. Net aukštos kokybės pietų dėžės užima daug vietos kuprose ir krepšiuose. Tai ypač pasakytina apie modelius su keliais skyriais.
  • Kvapas. Žemos kokybės konteinerių modeliuose ir dauguma jų šiandien maistas gali įgyti nemalonų aromatą, kuris gali sugadinti visą apetitą. Be to, jei valgote tokią maistą viešoje vietoje, šis kvapas gali atkreipti kitų žmonių dėmesį į jus. Konteineriai su prastai uždarytomis arba užsandarintomis dangčiomis gali ne tik sugadinti jūsų daiktų ir maišų kvapą, bet ir dėmių.
  • Skonių mišinys. Pagrindinė daugiafunkcinių pietų dėžių problema yra ta, kad įvairiuose skyriuose patalpintų maisto produktų kvapai per tam tikrą laiką susilieja į vieną nuolatinį skonį. Šis aromatas toli gražu nėra malonus visiems ir gali sugadinti maisto malonumą.
  • Įšilimas Deja, ne visi šiuolaikinių pietų dėžių modeliai gali būti pašildyti mikrobangų krosnelėse, o ne kiekviena darbo vieta gali aptikti darbo mikrobangų krosnelę. Maistas valgyklose ir parduotuvėse bus šviežias ir, jei reikia, pašildytas.
  • Laikas Jei konteinerių atveju nenaudojate laiko laukti valgyklose, tada išleiskite jį reguliariai virti. Norėdami tai padaryti, kiekvieną dieną pusvalandį ar daugiau reikia pakilti maistui ruošti ir įdėti į konteinerį.

  Rūšis

  Priklausomai nuo konteinerių naudojimo ir dydžio, yra keletas įprastų pietų dėžių tipų.

  Pietūs vaikams su šildymu

  Tėvai dažniausiai perka tokias pietų dėžutes savo vaikams, kurie eina į mokyklą ar grupes, nes už kokybišką švietimą jiems reikia tik pilno, sveiko ir savalaikio valgio. Be to Šie konteineriai ilgą laiką saugo maistą ir sveikatą, jie gali išlaikyti patogų temperatūros lygį, kad jis ilgai išliktų šiltas ir šildomas.

  Šio tipo pietų dėžės paprastai turi sandarias ir visiškai užsandarintas dangtis, taip pat turi nešiojamą rankeną patogiam maisto transportavimui rankose. Be to, tokiuose modeliuose paprastai teikiami keli skyriai: karštiems patiekalams, salotoms, vaisiams, miltams. Vienas iš tokių modelių trūkumų yra palyginti su suaugusiųjų pietų dėžutėmis, jų santykinai didelėmis sąnaudomis ir sumažinta apimtimi.

  Dviaukščiai maistiniai lagaminai

  Šias pietų dėžes sudaro du arba trys nedidelės pakopos atskiriems maisto produktams. Karkasai jie vadinami, nes tokie konteineriai yra dedami į specialius audinio maišelius ovalių kamienų pavidalo rankena. Ypatingas tokių pietų dėžių bruožas yra tai, kad atrodo, kad jie negali būti teigiami, kad maistas yra laikomas viduje.

  Paprastai šis variantas yra pietų dėžės, kurias naudoja sportininkai arba pikniko mėgėjai.

  Tokios pietų dėžės turi tokius privalumus:

  • jie vienu metu gali nešiotis 2 atskirus pilnus patiekalus;
  • Dėl patvarios rankenos ir stilingos išvaizdos šios talpyklos gali būti be jokių rūpesčių vežamos į bet kokią viešą vietą ir dirbti;
  • Tokių konteinerių rinkinyje paprastai yra stalo įrankių rinkinys: šakės, šaukštai ir peiliai, kurie palengvina maisto naudojimą.

  Šildomos sumuštinių dėžutės

  Ypač populiarus neseniai yra talpyklos, skirtos išskirtinai užkandžiams ir greito maisto ruošimui. Tokios pietų dėžės naudojamos kaip miltai ir sumuštiniai. Paprastai jie atrodo kaip dideli dėžutės su specialia vidine izotermine danga, kuri leidžia duonos ir mėsos produktų išnykti ir išlikti šviežiomis kelias valandas.

  Paprastai šiuose „kanistruose“ yra specialus diržas, kuris supaprastina jų perkėlimą iš vienos vietos į kitą. Taip pat yra vidinis diržas, kuris tvirtina sumuštinį iš anksto nustatytoje padėtyje ir neleidžia jam sulūžti ir sutraiškyti.

  Dažniausiai tokios galimybės yra perkamos vaikams ir studentams, kurie turi per trumpą tvarkaraštį, kad galėtų eiti į valgyklą.

  Šis pietų dėžutės variantas turi šiuos privalumus:

  • platus produktų dizaino pasirinkimas;
  • puikus pasirinkimas;
  • kompaktiškas ir mažas dydis vežimui.

  Pietūs dėžės šiluminių pakuočių pavidalu

  Jie yra labiausiai biudžeto ir kompaktiškas variantas tarp visų pietų dėžės. Paprastai tokie paketai yra standartiniai paketai, padengti viduje su medžiaga, skirta atspindėti ir išlaikyti šilumą. Tokiose pakuotėse produktai lieka šilti iki kelių valandų, sandarumas užtikrinamas tvirtinimo detalėmis arba specialiu velcro. Dažniausiai ši parinktis naudojama pietų dėžutėse vaisių, daržovių laikymui arba kaip papildomas šilumos izoliatorius kitiems konteineriams.

  Vienkartinės pietų dėžutės

  Tokioms galimybėms pietų dėžės naudojamos putų polistireno, kuris ilgą laiką gali išlaikyti šilumą ir nepažeisti maisto skonio ir kokybės. Tokių konteinerių trūkumas yra jų mažas stiprumas, apsaugos nuo terminio apdorojimo stoka ir ilgalaikis saugojimas žemoje temperatūroje. Tokie konteineriai turi ne daugiau kaip 3 maisto produktų padalijimus.

  Formos ir dydžiai

  Verta pasakyti, kad, atsižvelgiant į jų dydį ir formą, nėra oficialios pietų dėžių klasifikacijos. Tai reiškia, kad gamintojas pasirenka, kuriuos matmenis ir kiek skyrių jam sukurti. Taigi, šiuolaikinėje rinkoje galima susitikti kaip 500 ml talpos pietų dėžutes, kurių tūris yra 2 arba daugiau litrų.

  Priklausomai nuo lygių ir lygių skaičiaus, pietų dėžės skirstomos į šiuos tipus:

  • vieno lygio;
  • dviejų lygių;
  • trijų lygių.

  Priklausomai nuo skyrių ir sekcijų skaičiaus, konteineriai skirstomi į: vieną sekciją, 2 sekcijas ir 3 sekcijas. Taip pat galimi modeliai su daugiau nei 4 skyriais užkandžiams, salotoms, padažams ar paštetams. Didelių arba mažų konteinerių pasirinkimas priklauso tik nuo maisto kiekio, kurį ketinate pasiimti su jumis pėsčiomis ar dirbti.

  Geriausias ir populiariausias variantas yra ne daugiau kaip 1,5 litrų ir 2-3 dalių talpos pietų dėžės.

  Medžiagos

  Šiuolaikinės pietų dėžės gali būti pateikiamos daugeliu medžiagų, kurios yra daugiau ar mažiau tinkamos tam tikriems maisto produktams laikyti.

  Metalas

  Metalo konteineriai turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, jie yra patvaresni nei dauguma kitų talpyklų, ilgą laiką saugo šilumą, deformuojasi nuo temperatūros ir ilgą laiką saugo maistą šaldytuve.

  Tačiau metaliniai konteineriai yra sunkesni, brangesni ir jiems reikia ypatingos priežiūros, kad nebūtų skatinamas maisto oksidavimas.

  Didžiausias metalo pietų dėžių privalumas yra tai, kad jie gali turėti keletą vidinių sluoksnių vienu metu. Šis metodas leidžia gauti iš brangiausių metalo maisto saugojimo modelių ne 4-6 valandas (kaip ir kitų pietų dėžių atveju), bet kelias dienas. Idealus variantas būtų aukštos kokybės nerūdijančio plieno modeliai.

  Plastikiniai

  Šiandien labiausiai paplitęs maisto produktų konteinerių gamybos variantas yra plastikas. Paprastai plastikiniai modeliai yra visiškai sandarūs, nebrangiai kainuoja ir jiems nereikia jokios ypatingos priežiūros. Renkantis plastikinius konteinerius atkreipkite dėmesį į pakavimo elementus.

  Jei pakuotėje nurodoma, kad gaminyje nėra bisfenolio A, būkite tikri, kad tokia pietų dėžė nepažeis jūsų sveikatos. Šis elementas yra labai žalingas žmogaus organizmui.

  Tokie konteineriai turi tokius privalumus:

  • nebrangios, palyginti su metalo ir keramikos gaminiais;
  • galimybė atskirti maistą į kelis skyrius, taip pat galimybė išsaugoti visą maisto skonį ir kokybę; daugiausiai matmenų pietų dėžių modeliai su įvairiomis sekcijomis ir pakopomis yra pagaminti iš plastiko;
  • plastikinius konteinerius galima rasti kiekvienoje techninėje parduotuvėje;
  • dėl pramonėje naudojamo plastiko naudojimo universalumo, tokie pietų dėžutės gali turėti visą reikiamą talpyklų ir įrankių rinkinį visam maistui;
  • plastikiniai indai paprastai užsandarinami, o tai neleidžia maišyti skirtingų rūšių maisto.

   Tarp minusų yra šie:

   • plastikas be papildomų kaitinimo elementų labai greitai suteikia šilumą ir negali ilgai laikyti jį konteinerio viduje;
   • plastikiniai modeliai dėl nuolatinio sąlyčio su drėgme ir riebalais labai greitai pablogėja, praranda išvaizdą ir pertrauka;
   • ne visi plastikiniai konteineriai yra tinkami šildymui mikrobangų krosnelėse.

   Stiklas

   Konteinerių variantas iš šios medžiagos yra randamas daug retesni nei kitų veislių. Tuo tarpu stiklo pietų dėžės turi tiek teigiamų, tiek neigiamų savybių.

   Tarp privalumų, kuriuos verta paminėti:

   • permatomi stikliniai indai leidžia stebėti maisto būklę, nepažeidžiant talpos sandarumo, o tai gali padidinti maisto laikymo laiką;
   • stiklo dirbiniai priklauso „eko“ tipui - jis neišskiria kenksmingų elementų ir netampa bakterijų plitimo ant patiekalų;
   • beveik visos šiuolaikinės stiklo pietų dėžės pritaikytos šildymui mikrobangų krosnelėje, todėl jos yra konkurencingos prieš plastiko, silikono ir polistireno modelius.

    Trūkumai yra šie:

    • stiklo dirbiniai yra daug sunkesni nei netgi metaliniai pietų dėžių modeliai, dėl kurių jis praranda galimybę naudotis ilgomis pėsčiomis ir kelionėmis;
    • nepaisant tokių patiekalų išorinio stiprumo, stiklas yra labai prastai atsparus fiziniam įtempiui ir slėgiui; nuo kritimo ant plytelių ar akmens, stiklo indai krekingo ir trupėja;
    • dėl pernelyg didelio stiklo tankio neįmanoma sukurti modelių su daugybe padalinių ir pakopų;
    • stiklas blogai reaguoja į staigius temperatūros pokyčius - jei šaldiklyje laikote maistą stiklinėje talpykloje, tuoj pat neturėtumėte jį nuleisti šiltu vandeniu, nes pietų dėžutė gali įtrūkti;
    • Stikliniai indai negalės būti laikomi atviroje vietoje - jie netrukdo saulės šviesai patekti į maistą, iš kurio jis gali pablogėti.

    Keramika

    Keraminiai konteineriai taip pat nėra populiarūs tarp kitų modelių.

    Pažymėtina, kad geresniam šilumos išsaugojimui keraminiai indai kartais yra suvynioti į specialų audinį. Tai leidžia jums padidinti maisto laikymo laiką esant patogiai temperatūrai.

    Privalumai yra tokie:

    • ilgalaikio šilumos išsaugojimo galimybė dėl keramikos struktūros;
    • santykinai didelis tankis, palyginti su plastikiniais ir silikoniniais modeliais;
    • neturi įtakos maisto skoniui ir kokybei, nesumaišo kvapų ir taip pat laikomas ekologišku pasirinkimu;
    • Jei stiklo modeliuose yra minimali galimybė sukurti pietų dėžes su keliomis sekcijomis, tada keraminiai modeliai dažniausiai būna tik su vienu kokybės atskyrimu.

     Tarp minusų yra šie:

     • toks sunkus kaip stiklas - jis yra blogas pasirinkimas ilgoms kelionėms;
     • aukštos kokybės keraminės pietų dėžės yra daug brangesnės nei plastikiniai, silikoniniai ir net stiklo modeliai, bet pigesni nei nerūdijančio plieno modeliai;
     • Keramikos stiprumas yra toks pat trapus kaip stiklas - nuo mažiausio kritimo tokie konteineriai gali sulūžti arba įtrūkti, taip trikdydami visą sandarumą ir šiluminę izoliaciją.

     Silikonas

     Kai kurie šios medžiagos konteineriai vežami į „eko“ tipą - jie nesaugo bakterijų, visada yra malonus kvapas. Silikoniniai dangteliai užtikrina visišką sandarumą, sandariai pritvirtintus prie talpyklos, kuri neleidžia išpilti mišinių ir skysčių. Be to, silikoniniai konteineriai yra daug pigesni nei metalo ir keramikos gaminiai.

     Spalvos ir dizaino pasirinkimas

     Laimei, rinka šiandien siūlo daugybę pietų dėžių bet kokiam skoniui, kai kalbama apie konteinerių dizainą ir dekoravimą. Šiuo atžvilgiu nerūdijančio plieno ar keramikos modeliai naudojasi didžiausia įvairove: išorinis konteinerių sluoksnis yra dekoruotas įvairių spalvų piešiniais ir piešiniais. Jei kalbame apie galimybes, pagamintas iš plastiko, silikono ar polistireno, tada čia dažniausiai yra vieno spalvos modeliai.

     Dažniausiai pietų dėžių išdėstymui ryškios šviežios spalvos yra naudojamos maisto šviežumui pabrėžti: žalia, geltona, raudona, žalia, mėlyna. Polistireno talpyklų atveju juodos ir baltos spalvos variantai yra dažnesni.

     Gamintojų apžvalga

     Tarp žinomiausių kokybiškų konteinerių gamintojų galima identifikuoti 5 iš labiausiai paplitusių: Tupperware, GoEat, Gipfel, IKEA. Šį reitingą gamintojai šiandien gamina geriausios kokybės pietų dėžutes, pasižyminčias puikiu šilumos valdymu, šildymu ir ilgaamžiškumu. Pavyzdžiui, „Tupperware“ pietų dėžės yra žinomos dėl didžiulio dizaino, spalvų ir interjero dalių skaičiaus. Šie indai yra iš karto pagaminti iš kelių medžiagų, o tai leidžia subtiliau laikytis maisto kokybės.

     Pietūs Bento išskirtinis sandarumas, ilgaamžiškumas ir tinkamumas naudoti namuose. Paprastai šiose talpyklose yra du sveiki sluoksniai - vidinis - storas nerūdijančio plieno sluoksnis, išorinis yra pagamintas iš patvaraus ir karščiui atsparaus ABS plastiko.

     Tupperware
     Gipfel
     Goeat
     Ikea

     Kaip pasirinkti?

     Šiandien maisto konteinerius galima rasti beveik visose parduotuvėse, tačiau, deja, ne visi pateikti modeliai yra aukštos kokybės ir galės tinkamai išsaugoti visą maistą. Kad pasirinktumėte optimalų pietų dėžutės modelį savo poreikiams, turėtumėte ištirti jo aprašymą, specifikacijas, nuotraukas ir dokumentus. Renkantis konteinerius patartina atkreipti dėmesį į kelis punktus.

     • Maisto rūšis. Kiekvieno tipo pietų dėžutė ir konteineris pritaikyti tam tikram maisto tipui. Pavyzdžiui, karštų skysčių, pavyzdžiui, sriubų, arbatų ar kompotų, saugojimui, verta rinktis termozes, saugoti pagrindinius patiekalus ir užkandžius, pavyzdžiui, salotas, turėtumėte pasirinkti klasikinius konteinerius. Visų vaisių ir daržovių sandėliavimui turite rinktis pietų dėžių modelius su izotermine danga - jie ilgiau išliks švieži ir skanūs.
     • Tvirtumas. Pietų dėžutės modelis, nepriklausomai nuo veislės, turi būti hermetiškas - tai turi būti glaudus ir gerai uždarytas dangtis. Idealus variantas būtų modeliai su dangčiu, pritvirtinti papildomais plastikiniais užraktais arba tvirtinimo detalėmis.
     • Įšilimas. Šiuolaikiniuose pietų dėžių modeliuose paprastai nurodoma, kokiomis temperatūromis jie gali būti naudojami. Jei ši informacija nerasta - susisiekite su konsultantu ir išsiaiškinkite šį klausimą. Be to, šiandien yra pietų dėžių modeliai su šildymu arba termo maišeliu, pavyzdžiui, termosas, maisto, iš kurio nereikia pakartotinai šildyti.
     • Išvykimas Šiuolaikinės pietų dėžutės, ypač daugiafunkciniai modeliai, dažnai turi nepatogų techninės priežiūros ir skalbimo projektą. Jei turite savo indaplovę, turėtumėte pasitarti su konsultantu, jei jis gali būti plaunamas.
     • Atskyrikliai. Jei darbo metu praleidžiate daug laiko ir dirbate kelis patiekalus, turite pasirinkti kelių konteinerių konteinerių modelius skirtingiems produktams.
     • Priedai. Kai kuriuose brangiuose pietų dėžių modeliuose pateikiami papildomi elementai, kurie suteikia patogumo valgant maistą. Tai gali būti šaukštai, šakutės, įkišami konteineriai, mini padėklai, sulankstomi akiniai.

     Priežiūros funkcijos

      Laimei, bet kokioms šiuolaikinėms technologijoms paruoštoms pietų dėžėms nereikia jokios specialios priežiūros. Kalbant apie konteinerių priežiūrą, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į optimalias gamybos medžiagos laikymo sąlygas. Taigi, pagrindinės visų pietų dėžių priežiūros taisyklės.

      • Nepriklausomai nuo medžiagos visada laikykite konteinerius švarius. Po kiekvieno valgio kruopščiai nuplaukite indą, nuvalykite audiniu arba palikite išdžiūti šiltoje vietoje. Nepamirškite, kad konteineriai turi būti nuvalomi nuo išorinių ir vidinių pusių.
      • Pabandykite išvengti per didelio ar žemos temperatūros pietų dėžutėje. Daugelis pirmiau aprašytų medžiagų gali deformuotis dėl ilgalaikio šalčio ar karščio poveikio.Be to, kai kurios medžiagos, iš kurių gaminami šiuolaikiniai maisto konteineriai, terminio apdorojimo metu gali išskirti pavojingas ir nesveikas medžiagas.

      Apie tai, kaip pasirinkti pietų dėžutę maistui, žr. Žemiau.

      Parašykite komentarą
      Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

      Mada

      Grožis

      Ryšys