Virtuvės reikmenys

Viskas apie medinius padėklus

Viskas apie medinius padėklus

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Gamyba ir medžiagos
 2. Stiprybės ir trūkumai
 3. Naudojimo taisyklės
 4. Kaip pasirinkti?
 5. Dizainas

Mūsų laikais padėklai skirti ne tik patogumui. Programos formos, išvaizda ir variantai paverčia paprastą virtuvės atributą į novatorišką apdailą. Viduje arba virtuvėje medinis dėklas taps neįprastu modeliu, kuris pritraukia dėmesį, ypač jei jis yra dažomas arba gražiai išraižytas.

Gamyba ir medžiagos

Gamyboje naudojama natūrali mediena. Iš esmės - buko, bet taip pat gali būti vyšnios, ąžuolo, vyšnios, beržo. Padėklai gaminami naudojant mašiną arba rankiniu būdu. Tačiau drožyba ar specialios spalvos, naudojant papuošalus, atliekamos kapitono.

Daugelis padėklų iš metalo laužo arba medžio laužo. Tai geras pasirinkimas tiems, kurie nori pasirinkti virtuvės reikmenis griežtai interjerui ar ilgaamžiškai dizaino idėjai.

Viskas ko jums reikia: padėklo pagrindas, klijai, sraigtai, glaistas ir lakas medienai, jei pageidaujate, dažai, būtinos priemonės.

Stiprybės ir trūkumai

Pagrindiniai medinių padėklų privalumai - nebrangūs ir ekologiški. Natūrali medžiaga neišskiria toksiškų medžiagų ir yra daug pigesnė nei metalinių ir plastikinių kolektorių padėklai. Tačiau pirkėjai pastebi grybelio atsiradimo pavojų, jei apsauginiai sluoksniai yra pažeisti. Kitas medinių patiekalų privalumas - tai įvairovė. Padėklą galima papuošti bet kuriuo modeliu arba padaryti raižytą pusę.

Parduotuvėse taip pat yra pakankamai modelių kiekvienam skoniui. Iš minusų - medinės dangos priežiūra ir lako sluoksnio nusidėvėjimas, kuris turi būti periodiškai atnaujinamas.

Naudojimo taisyklės

Tarnauti padėklus ilgą laiką, jei jie tinkamai prižiūrimi. Mediniai indai paprastai reikalauja ypatingo dėmesio. Bet jei laikosi šių taisyklių, tarnavimo laikas ir gražus vaizdas išliks metų:

 • nuplauti indaplovėje;
 • po kontakto su skysčiu nuvalykite sausu audiniu;
 • įtrūkus, atnaujinkite lako ir alyvos vaško dangą;
 • Nenaudokite stiprių cheminių savybių turinčių ploviklių.

Kaip pasirinkti?

Tarp daugelio produktų yra labai sunku rasti tinkamą medinį padėklą. Kai kurie jų skiriasi pagal formą ir naudojimą, priežiūros būdą. Pradžioje verta apsvarstyti klasifikaciją, nuspręsti dėl parametrų ir tada pasirinkti tinkamą parinktį. Pavyzdžiui, užimtas žmonių, kurie daug laiko praleidžia kompiuteryje, padės padėklo stalui ir tiems, kurie mėgsta šeimos pokalbius - besisukantys. Ir nereikia jį įdėti į virtuvę.

Kiekvienam namų kampui yra dizainas, kuris prideda komfortą ir originalumą.

Medinių padėklų tipai gali skirtis pagal kelis kriterijus. Padėklų forma gali būti tokia:

 • paprastas (apvalus, kvadratinis);
 • neįprastas (pavyzdžiui, žuvies ar trikampio pavidalu).

Kalbant apie funkcionalumą, jie gali būti tokie:

 • su kojomis ir šonais;
 • be kojų, bet su šonais ir rankenomis;
 • be kojų ir šonų;
 • sukasi.

Pagal paraišką būtina atskirti tokius tipus:

 • maisto tiekimui;
 • tarnauja;
 • dėklo lentelė;
 • stovėti.

Svarbu! Rankų darbo arba pagaminti interjeras negali būti jokia klasifikacija. Jau išrado vyno ir alaus padėklai, dviejų ir trijų aukštų, su įvairiais formų, šonų ir kojų variantais.

Įprasta forma

Stačiakampė forma - klasikinis tarp visų veislių. Tai leidžia jums patalpinti ant paviršiaus daugybę patiekalų.Padėklas skirtas maitinti, daugiausia pusryčius (britų kultūros mėgėjams). Yra sektoriuose kurioje galite įdėti kietąjį maistą. Jie idealiai tinka kebabui arba sušioms. Ir arbatos ceremonijai yra apytikslė forma į aikštę. Paprastai apačioje yra kojų arba pagalvės, paviršius nudažomas piešiniais arba hieroglifais.

Dėklas su stačiu kampu laikomas vyrišku, lygintu - moterišku.

Padėklai, stalai, dažniausiai stačiakampiai. Jie puikiai tinka jaukiems pusryčiams lovoje ar ant kilimo. Taip pat galite įdėti juos į nešiojamąjį kompiuterį ar telefoną su maistu ir gėrimais žiūrėdami filmus ar dirbdami. Apvali forma labiau atspindi. Toks dėklas yra skirtas restoranams ir kavinėms. Vakaruose ar šventėse jie tiekia kokteilius, vyną. Jų skersmuo paprastai yra 30–38 cm.

Sukamasis apvalus dėklas - tinkamo stalo nustatymo estetika, o jei jis susideda iš kelių aukštų, šis dizainas atrodo labai įspūdingas ir turtingas. Apvalūs padėklai be kojų ir šonų vadinami stendais, jie yra labai patogu. Stovas tarnauja kaip puodų ir plokščių vieta ir neleidžia aukštai temperatūrai pažeisti baldų dangos.

Neįprastos formos

Padėklai, pagaminti gyvūno, daugiakampio ar savavališkos formos, paprastai nėra naudojami įstaigose (jei nėra atitinkamo dalyko) ir džiaugiamės akimis namuose. Dažniausiai - tai rankų darbo, simbolizuoja komfortą ir akcentuoja virtuvės dekorą. Šis produktas naudojamas pirminiam maisto tiekimui, šventiniam stalui tiekti namuose arba kaip priedą.

Jei yra kojos ar pagalvės, pusryčiai, pietūs ir vakarienė bus patogiai laikomi bet kurioje patogioje vietoje (mėgstamiausia kėdė ar sofa). Yra daugiaaukščių vyno padėklų, panašių į medieną, kurioje galite įdėti butelį mėgstamo vyno ar kito gėrimo.

Dizainas

Mediniai padėklai yra praktiški ir patogūs gyvenime. Veislės ir formos plėtoja jų taikymo sritį. Gražus ir ryškus rankų darbo variantas gali būti puiki dovana ar aksesuaras jūsų namuose. Savininko prašymu jis gali būti papuoštas nuotraukomis, piešiniais, užrašais ar aplikacijomis.

Padažas

Nuo seniausių laikų padėklai buvo drobė menininkams ir tiesiog mėgėjams. Jų kūriniai paliko savo ženklą menui: tapybos ir neįprastų formų, kurios išliko iki šios dienos. Šiandien, gausu spalvų ir įrankių, skirtų kurti savo darbą, yra laiko ir finansų klausimas.

Įkvėpimas gali būti sudarytas iš profesionalų idėjų. Padedant įrankiams ir dažams, galite pagaminti unikalų dėklą, kuris puikiai dera į interjerą ir bus kūrėjo pasididžiavimas. Jei nėra obliavimo, šlifavimo staklių, pamačiau, galite nusipirkti iš ąžuolo ar buko pagamintą pardavimo dėžutę ir dažyti.

Galite naudoti tiek paruoštas idėjas, tiek savo.

Tapyba

Šiais laikais nebūtina išmokti sienų per metus. Pakanka rasti trafaretą su jums patinkamu stiliumi - tai gali būti bet koks: derlius, retro, klasika, Gzhel. Spalva taip pat neturi jokių apribojimų: balta, raudona, mėlyna - kurią norite. Pasirinktas modelis turi būti pritvirtintas prie dėklo ir dažomas akrilo dažais, paliekant 4-6 valandas. Po to galite papuošti interjerą originaliu darbu.

Dekupažas

Paviršius turi būti nuvalytas nuo lako ir alyvos vaško dangų. Eikite per bet kurio mėgstamiausio atspalvio smėlio popierių ir dažų pagrindą. Taikomasis raštas gerai išpjautas iš servetėlių ar vyniojimo. Priklijuokite klijus ant netinkamos pusės, pritvirtinkite prie dėklo dugno ir nuvalykite drėgnu skudurėliu, kol jis bus lygus. Po džiovinimo uždenkite paviršių 2-3 sluoksniais akrilo laku. Pagamintas priedas idealiai derinamas su interjeru, jei tuos pačius darbus įklijuosite ant kitų virtuvės baldų ar patiekalų paviršių.

Siūlai

Medžio drožyba reikalauja pastangų ir būtinų įrankių: peilių, peilių, staklių, pjūklų ir pan. Ranka turi būti „įdėta“, o įgūdžiai turėtų būti išpjauti. Tačiau atliktas darbas yra verta. Daugelis pjaustytų medinių padėklų modelių su gražiai raižytomis pusėmis ir kojomis. Toks virtuvės atributas nebus nepastebėtas ir taps pagrindiniu namo apdaila.

Magnetinė parinktis su šiferio dugnu

Magnetinio skalūno dažai duos apvalumą. Ant tokio paviršiaus patiekiami indai bus mažiau, o pats dizainas taps neįprasta namų dekoracija. Pagrindinė dėklo savybė yra tai, kad jūs galite palikti pastabas ir užrašus, pridėti magnetus, piešti kreida. Kad sukurtumėte dėklą, reikės: juosta ir šepečiu. Šonus reikia klijuoti lipnia juosta, o nuo paviršiaus pašalinti apsauginį sluoksnį ir riebaluoti alkoholiu. Po 3-5 dažų sluoksnių ir palikite vieną dieną. Po džiovinimo nereikia nieko padengti. Kietas matinis paviršius truks labai ilgai.

Nudegimas

Šis dekoro metodas tinka net tinginiui. Jums tereikia lituoklį ir trafaretą, kuris padengiamas pieštuku ir sudegintas. Svarbiausia - ištrinti lako sluoksnį ir taikyti naują po procedūros. Leiskite jam išdžiūti. Dirbant su karštais įrankiais reikia būti atsargiems.

Kaip pagaminti medinį padėklą, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys