Vestuvės

Gruzijos vestuvių tradicijos ir papročiai

Gruzijos vestuvių tradicijos ir papročiai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Senovės apeigos ir tradicijos
 2. Vestuvių komplektai
 3. Puiki šventė
 4. Įspūdingi šokiai
 5. Kur be dainų
 6. Dovanos jauniems

Gruzija yra graži šalis, kurioje gyvena nuoširdūs ir nesavanaudiški žmonės, tradicijų šalis, beprotiškas grožis ir gera nuotaika.

Gruzinai, kaip ir niekas kitas, gerbia ir vertina savo šalies tradicijas ir ritualus, jų žmones. Daugelis jų egzistavo daugiau nei dešimtmetį ir yra perduodami iš kartos į kartą.

Šventės rengiamos pagal aiškias taisykles. Tokia šventė yra tradicinė Gruzijos vestuvė. Jis gali būti teisingai vadinamas vienu iš įdomiausių įvykių, taip pat šimtmečių senumo ir ypatingų vestuvių tradicijų pavyzdžiu.

Senovės apeigos ir tradicijos

Ši Gruzijos vestuvių ceremonija „Gaumardzhos“ būtinai vyksta pagal tam tikrus kanonus ir taisykles, kurios reikalauja tikslaus organizavimo.

Anksčiau buvo paprotys, kai jaunikis galėjo pavogti savo nuotaką. Nenustebkite, tai įmanoma šiuolaikiniame pasaulyje. Tradicija nėra išnykusi, tačiau dažniausiai ji naudojama nutolusiuose kalnų kaimuose.

Mes visi girdėjome apie gruzinų svetingumą. Ir jie nusprendė pakviesti visus artimus iš abiejų pusių į vestuves. Niekas atsisakė kvietimo. Kiekvienas nori pasidalinti savo džiaugsmu ir laimėjimu su jaunais žmonėmis ir bijo, kad jie nepažeidžia savo artimųjų atsisakydami eiti. Laikydamiesi šios tradicijos, Gruzijos vestuvės ir toliau renka neįtikėtiną žmonių skaičių.

Pirmoji jaunavedžių santuokos naktis baigėsi tuo, kad žinduolis viešai rodė lovą lape, kad įrodytų, jog dukteris išliko nekaltybę prieš vestuves. Jei staiga tai nebuvo, ji buvo ištremta iš namų.

Nė vienas iš vestuvių dalyvių negalėjo matyti, kaip valgyti nuotaką, todėl įprasta į jauną stalą įdėti tik saldus dalykus.

Buvo nuspręsta švęsti vienos iš jaunųjų namuose.

Ceremonijos

Vestuvių Gruzijos papročius sudaro keli etapai ir trunka keletą dienų.

Pagrindiniai etapai:

 • machankloba - matchmaking;
 • nishnoba - užburto apeiga;
 • triumfas.

Aš norėčiau išsamiai apsvarstyti visas šias akimirkas, kad bent šiek tiek suprastume šalies kultūrą, pagarbą tradicijų garbei ir žavisi žmonėmis.

Machankloba - susitikimas

Anksčiau Gruzijoje buvo nuspręsta išduoti savo vaikus, kurie dar nebuvo kilę iš kūdikystės. Taip pat tėvai, kurie norėjo susieti su šeima. Daugeliu atvejų tai buvo padaryta jėga. Labai dažnai pirmoji nuotakos ir jaunikio susitikimo vieta buvo jų pačių vestuvės.

Šiuolaikiniame pasaulyje, žinoma, kiekvienas pasirenka savo likimą, bet nieko neįvyksta be tėvų sutikimo.

Tai taip pat taikoma rungtynėms. Mes esame labai panašūs. Norėdami pasiūlyti, paprašykite rankų ir širdžių, jaunikis ir jo giminaičiai eina į namus į būsimą sutuoktinį, kur jo tėvai su juo susitinka. Paprastai viskas vyksta nuostabiame stalelyje, kartu su švente. Jaunikių giminaičiai „džiaugiasi jam“, nurodydami jo gerus ir teigiamus aspektus. Po nuotakos turi duoti sutikimą ar atsisakyti.

Jei nuotaka sako „taip“, šventė tęsiasi ir palaipsniui pereina prie jaunikio namų.

Nišnoba - užrašų apeigos

Pasibaigus rungtynių etapui, berniukas ir mergaitė oficialiai gauna nuotakos ir jaunikio statusą. Toliau ateina antrasis etapas - burtininkas. Šis ritualas yra įprastas namuose, kur nuotaka gyvena su savo šeima.

Prie stalo jaunuoliai sėdi šalia vienas kito. Viskas prasideda nuo skrudintojo, sakančio jaunikio tėvo. Jis turėtų atnešti laimę ir susižavėjimą, kad dvi šeimos sujungs į vieną.

Paskirtos vestuvių dienos. Būtinai aptarkite visas artėjančios šventės akimirkas - vietą, finansines akimirkas. Klausimas, kaip organizuoti viską, yra labai svarbus, nes daugelis žmonių vyksta vestuvėse. Taip pat reikalinga tradicija - tai lemia vyro pusė.

Įsidarbinimo etape vyksta dar vienas labai svarbus ritualas, kuris jau daugelį metų. Jis reiškia, kad jaunikio šeima duos dovanų jaunikiui.

Privalomos dovanos:

 • aukso papuošalai (dažnai jie perduodami iš protėvių);
 • nauji drabužiai;
 • brangus vynas arba brendis;
 • saldumynai;
 • gėlės;
 • jaunikis suteikia savo mylimam vestuviniam žiedui (ir pasirinkta nuotaka).

Triumph

Svarbiausia yra vestuvių ceremonija, kuri vyksta bažnyčioje prieš šventės pradžią. Gavę palaiminimą, naujai susituokę sutuoktiniai turi praeiti po arka, kurį jaunikių draugai susiformavo iš dagerų. Arka yra talismanas naujai šeimai, kuri yra jų apsauga.

Po to registro skyriuje yra oficiali dalis, o jaunimas gauna santuokos liudijimą. Pasibaigus formalumams, jo žmona eina į naują namą - vyrą.

  Ir čia ji nedaro be įdomių Gruzijos tradicijų.

  Čia jie yra:

  • naujos namų šeimininkės prisilietimas prie katilo, židinys - židinio simbolis;
  • Jaunikio giminaičiai prieš dukros atvykimą į namus, pastatyti puodą aliejumi ir ji turi praeiti 3 kartus aplink jį;
  • medis yra gyvenimo simbolis, todėl yra įprasta duoti dovanų iš medžio, kur bus apšaudoma
  • o žmona eina aplink visus namo kambarius, vyras sėdi ant jo namų stogo ir turi paleisti baltą balandį;
  • pritraukti sveikatą ir gerovę, kai mergaitė eina aplink namą, ji yra pabarstyta razinomis, ryžiais ir kviečiais;
  • už kalbų malonumą pripažįstama, kad nuotaka užsima savo lūpas su medumi.

  Vestuvių komplektai

  Renkantis šventinius drabužius, į tradicijas ir papročius būtina atsižvelgti.

  Nuotakos suknelę nupirko jaunikis. Jį sudaro du komponentai. Apatinis yra marškinėliai su apykakle - grynumo ir nekaltumo simbolis. Toliau - elegantiška, balta arba juoda suknelė su plačiomis plyšėmis ant rankovių.

  Svarbūs elementai: mergaičių diržo juosmens sutvirtinimas, nuotakos užsidengimas ir šydo buvimas. Karoliai yra papuošti gražia perlų karoliu.

  Jaunikio vestuvių suknelė - sniego baltas marškinėliai su stilingu apykakle, šviesiai arba tamsiai atspalviu. Lietaus paltai apgaubti aukso satinu. Tradiciškai jaunikis dėvėjo diržą, bet neėmė ginklą. Kojos buvo odos batai.

  Puiki šventė

  Kotsili - tai šventė skamba iš Gruzijos burnos. Atsižvelgiant į didelį pakviestų svečių skaičių, stalai yra kupini skanių patiekalų. Dažniausiai galite susitikti su tradiciniais Gruzijos patiekalais Gruzijos vestuvių šventėje:

  • visų rūšių sūriai;
  • vaisiai, daržovės;
  • sriubos - pagrindinis patiekalas vestuvėse;
  • kababi, ajapsandal;
  • satsivi, kusmachi;
  • tolma, chikhirtma;
  • daugelio žalumynų buvimas;
  • saldumynai

  Ant stalų yra didelis alkoholio kiekis. Gruziečiai renkasi vyną arba geros senėjimo brendį, kuris tokiam atvejui buvo saugomas daugelį metų.

  Privalomas elementas, be kurio nėra jokių įvykių, ypač Gruzijos vestuvės, yra skrudinta duona. Kiekvienas iš jų yra skirtas jaunimui, pripildytas gilios reikšmės ir labai vertingas.

  Toastmaster taip pat būtinai ten. Sveikinimo metu jis nepraleis nė vieno giminaičio, ir, greičiausiai, jis pats yra vienos iš šeimų giminaitis. Ceremonijų meistras vyną supilkite į didžiulį ragą. Svečias, kuriam buvo suteiktas grindys, turi pasakyti skrudintą duoną ir visiškai išdžiovinti ragą.

  Pažymėtina, kad kiekvienos mėgstamos „karčiosios“ Gruzijos vestuvėse neskambės. Taip yra dėl to, kad jie nenorėjo pabučiuoti žmonių.

  Šventės pabaigoje jaunuoliai supjaustė gimtadienio tortą. Geriausias ir gerbiamasis šventės svečias gauna pirmąjį kūrinį.

  Pėsčiomis galima tęsti iki aušros. Naujieji išvyksta anksčiau, nes jie turi daug svarbesnių dalykų.

  Kitą dieną svečiai vėl susitinka ir tęsia šventę atostogų lentelėje. Ir tai trunka keletą dienų.

  Įspūdingi šokiai

  Nepamirštamas ir nuostabus reginys yra Gruzijos šokiai. Be jų gruzinų vestuvės tiesiog nepasirodo. Pakvieskite tik geriausius šokėjus. Neįmanoma pažvelgti nuo drąsių dzhigitų ir gražių sudėtingų merginų.

  Nuotaka šoka tik su vyru ar jo artimaisiais. Jaunų šokis visada yra labai romantiškas ir pilnas šiltų ir švelnių jausmų. Atėjo momentas, kai nuotaka šoka savo solo šokį. Tai gali sužavėti visus atostogų stalo svečius.

  Kur be dainų

  Nėra šventės be dainų. Pažymėtina, kad UNESCO pripažino Gruzijos dainas kaip unikalų pasaulio kultūros reiškinį. Vestuvėse dainininkai yra tik vyrai.

  Labai dažnai tai yra sveiki ansambliai, kuriuose yra iki 15 ar daugiau žmonių. Jų polifonija skamba nuostabiai ir tvirtai prisiriša prie širdies.

  Dovanos jauniems

  Svečiai nedalyvauja dovanose. Įprasta duoti brangių ir gerų dalykų. Anonimiškumas nėra sveikintinas, turite pasirašyti savo dovaną. Gruzijos šeimose yra vadinamosios bendrosios knygos. Tokioje vestuvių lauko knygoje įrašomos visos vestuvių dovanos. Gausiausi svečiai gauna garbingų svečių statusą.

  Gruzijos vestuvės - neįtikėtinas grožio renginys. Jei esate laimingas ir dalyvavote tokioje šventėje, jis bus labai ilgai prisimintas ir, žinoma, norėsite į šią atmosferą pasinerti daugiau nei vieną kartą.

  Gruzijos vestuvėse - tradicijos, šokiai, dainos ir skrudintos duonos, žr. Šį vaizdo įrašą.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys