Vestuvės

Kodėl įprasta šaukti „bitterly“ vestuvėse?

Kodėl vestuvėse šaukė karčiai?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Įvairios tradicijos interpretacijos
  2. Paskyra metų
  3. Ar yra alternatyva?

Nė vienas renginys nėra įdomesnis ir romantiškesnis nei Rusijos vestuvės. Šis ritualas daugelį šimtmečių, ir jis sugebėjo įgyti įvairius ženklus ir prietarus, kurie yra svarbūs iki šios dienos. Net ir šiuolaikinės vestuvės negali padaryti be daugelio jų. Pavyzdžiui, viena iš pagrindinių ir pagrindinių tradicijų šaukia „bitterly“ jaunavedžiams, po kurių jie turėtų pabučiuoti. Kokia yra šios funkcijos priežastis ir ką tai reiškia?

Įvairios tradicijos interpretacijos

Šio įdomaus veiksmo kilmė turi būti ieškoma praeityje. Ir yra keletas galimybių paaiškinti, kodėl vestuvės šaukia „Bitter“.

Žiemos malonumas

Anksčiau vestuvės dažnai buvo švenčiamos žiemą, kai galėjote pertraukos iš pasėlių ir kitų derliaus nuėmimo. Legenda sako, kad šauksmas „Bitter“ atėjo iš vieno žiemos džiaugsmo, vadinamo „slidžiais kalnu“, kurio esmė buvo tokia: prieš tėvo priėmimą, jų tėvai pastatė sniego kalną kieme ir užpildė vandeniu, kol užšaldė.

Po to pati nuotaka tapo savo draugais, o jaunikis turėjo pakilti į šią kalną, kad pabučiuotų savo pasirinktą.

Visą šį žaidimo ritualą lydėjo linksmi šūksniai „Gorka“. Po bučinio, nuotaka ir jaunikis susitraukė.

Apsauga nuo blogos akies

Mūsų protėviai turėjo daug prietarų, kurie negalėjo atspindėti vestuvių šventės. Buvo tikima, kad „Bitter“ šauksmai gali apsaugoti porą nuo blogio. Faktas yra tai, kad blogos dvasios gali sutrikdyti laimingą jaunavedžių sąjungą, todėl buvo būtina įveikti šias tamsiąsias jėgas.

„Bitter“ balsai užsiminė, kad nieko blogo nebuvo, blogų dvasių nebuvo nieko įdomaus. Taigi svečiai gynė jaunimą nuo blogos akies ir blogio.

Gydo ant dėklo

Anksčiau nuotakos vestuvių šventės metu apėmė vyrų svečius, laikydami dėklą. Joje buvo puodelių degtinės. Kiekvienas, kuris gėrė nedidelį gėrimą, turėjo pasakyti „Bitter“, taip patvirtindamas, kad degtinė buvo tikrai kartaus ir saldino jį ant padėklo išmestų auksinių monetų. Taigi tradicija išaukštinti „Bitterly“, kuri buvo išsaugota iki šios dienos.

Yra ir kita bendra šios legenda versija: pats nuotakos turėjo pagirdyti kartaus gėrimo bučinį kiekvienam vyrui. Toks ritualas buvo pasmerktas užmiršti į užmarštį, nes tai, ką jaunikis bus malonus su savo naujai sukurtos žmonos bučiniais su kitais žmonėmis, net jei tai būtų komiksų forma.

Taip pat vyksta dar viena su gydymais susijusi versija. Svečiai šaukė „Bitter“ poros, sakydami, kad jie turėtų saldinti vestuvių vyną bučiniu.

Tik nuotaka turėjo pabučiuoti ne su svečiais, bet su pačiu jaunikiu.

Kartus įvykis

Yra dar vienas patikimas, bet ne visiškai džiaugsmingas šios tradicijos paaiškinimas. Senovėje vestuvės dėl nuotakos ne visada buvo savanoriškas ir laimingas reikalas. Todėl vestuvių metu pati mergaitė ir jos tėvai sušuko „bitterly“, todėl paaiškėjo, kad jiems tai nėra lengva.

Yra aiškinimas, kad šis šauksmas kilo iš svečių ir taip pat simbolizavo apgailestavimą, kad jaunimas nebegali dalyvauti jaunimo pramogose, nes tokia privilegija buvo prieinama tik laisviems žmonėms.

Nepaisant visuotinio džiaugsmo ir įdomumo, vestuvės buvo gana „kartūs“ ritualai.nes nuotaka išvyko iš savo artimųjų į keistą šeimą, jaunavedžiai atsisveikino su savo buvusiais pamatais ir įpročiais, kurių dauguma turėjo būti atleista. Buvo šaukta „Bitterly“, kad išnyktų visas šias liūdnas emocijas, kad santuokiniame gyvenime būtų lengva, beprasmiška ir laiminga. Tai taip pat buvo prietaras.

Paskyra metų

Po to, kai svečiai sako „Bitter“, jaunavedžiai bučiavosi po bendra sąskaita. Anksčiau panašus apskaičiavimas nustatė, kiek metų nuotaka ir jaunikis gyvens santuokoje. Mūsų laikais ši tradicija juokauja, bet senovėje jaunavedžiai bandė ištiesti savo bučinį, kartais net iki „šimto“.

Šis choralinis rezultatas buvo tarsi lemiamas dalykas, todėl nuotaka ir jaunikis ir svečiai jį rimtai paėmė.

Dabar sunku įsivaizduoti, kad jaunavedžiai viešai pabučiasi tokį ilgą laiką, tai bus varginantis ne tik jiems, bet ir svečiams. Todėl paprastai šiuolaikinis veiksmas nutraukiamas rezultatu „dešimt“.

Kitų tautų tradicijos

Vestuvės šaukimo „Bitter“ ritualas buvo pasiskolintas iš rusų ir kitų tautų: ukrainiečiai, bulgarai, baltarusiai, moldavai, ty kitos slavų grupės. Kalbant apie atokias šalis, Italijoje, pavyzdžiui, jie šaukia „Bacio“, o tai reiškia „bučinį“, o šūksniai yra lydimi anksčiau paruoštų varpų. Tas pats vestuvėse ir korėjiečiai. Ispanų šaukimas „Que ce besen“ reiškia „leiskite jiems pabučiuoti“. Kai kuriose angliškai kalbančiose šalyse tradicija stumti ant stiklo šakutės, taip skatinant jaunavedžius pabučiuoti.

Daugelis tautų dėl savo kultūros ar religijos nerodo savo jausmų vestuvėse viešai. Pavyzdžiui, tarp armėnų ar čigonų, nuotakos ir jaunikiai negali būti bučiuojami prieš kiekvieno akis, nes toks elgesys laikomas paprasčiausiai nepriimtinu.

Ar yra alternatyva?

Vestuvės laikui bėgant, nepaisant to, kad grįžo į pagarbą tradicijoms, vyko ir toliau vyksta pokyčiai. Naujienai kiekvieną kartą atneša kažką naujo. Kai kurie veda ceremoniją Europos tradicijose, visiškai nukrypstant nuo Rusijos muitinės. Dabar, kai planuojate vestuves, yra daug galimybių ir šitą šventę galite atlikti bet kokiu stiliumi, nuotaka ir jaunikiu, netgi neturėdami tradicinių suknelių.

Net ir nekaltas „Bitter“ šauksmas nepatinka visiems jaunavedžiams. Norėdami išeiti iš šio ritualo, galite sugalvoti alternatyvias kvietimų į mėgėjų bučinį versijas. Tik jie turi būti iš anksto aptariami su svečiais, kad pačios šventės metu nepatirtų nepatogių situacijų.

  • Jūs galite sekti italų pavyzdžiu ir išdalinti varpus svečiams. Kiekvieną kartą, vietoj „Bitter“, malonus ir draugiškas pokalbis bus vedamas per banketų salę. Tokiu būdu varpai gali būti dekoruoti, pavyzdžiui, jaunavedžių inicialai ir jų data vestuvėse. Po šventės šie originalūs gizmos gali būti palikti svečiams kaip suvenyrai.
  • Varpai gali būti pakeisti bambuko lazdomis. Svečiai atvers juos ant stalo, kai ateis pamatyti jaunikį. Garsas pasirodys sumaišytas (ne toks garsus, kaip ir varpas), ir toks neįprastas bakstelėjimas tikrai padės svečiui.
  • Norėdami parodyti humoro dėmesį į vestuvių šventę, yra tokia alternatyva: vietoj to, kad užrašytumėte „Bitter“, galite parašyti šį žodį kai kuriose tabletėse. Ir kartais kai kurie svečiai jį pakels, kad jaunavedžiai matytų užuominą. Vestuvei ir nuotakai galite užsirašyti taip, kad jie bučinių metu pasislėptų. Tokiu atveju galite papuošti juokais užrašais, kad būtų dar įdomesnis.
  • Jei nauji sutuoktiniai paprasčiausiai nemėgsta žodžio „kartūs“, tai kas neleidžia paprasčiausiai jį pakeisti kitu žodžiu? Fantazija nėra ribota, svarbiausia yra aptarti šį svarbų ceremonijos momentą iš anksto su moderatoriumi ir svečiais.

Norėdami sekti ilgas tradicijas ar ne, tai yra asmeninis kiekvieno pasirinkimas. Bet vis dėlto mėgėjų bučinys svarbiausiu jų gyvenimo įvykiu yra vienas ryškiausių ir romantiškiausių vietų.

Ką dar gali pakeisti „Bitter“ šauksmai, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys