Indai

Stalo reikmenys: kas tai yra, rūšys ir pasirinkimai

Stalo reikmenys: kas tai yra, rūšys ir pasirinkimai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Savybės
  2. Medžiagos
  3. Kokie patiekalai?
  4. Formų įvairovė
  5. Stiliai
  6. Reikalinga minimali šeimininkė
  7. Kaip pasirinkti?

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinio žmogaus be patiekalų gyvenimą. Ką reiškia ši sąvoka ir kokie patiekalai? Mes suprasime šį sunkų klausimą šiame straipsnyje.

Savybės

Patiekalas yra platus elementų grupė, apimanti maisto ruošimo, valgymo ir valgymo produktus bei maisto saugojimą. Iš pradžių beveik visi patiekalai buvo pagaminti iš kepto molio, tačiau nuo 6 iki 7 a. Atsirado metalo kolonos, pirmiausia ketaus, tada vario. Vėliau, dvidešimtojo amžiaus, nerūdijančio plieno gaminiai atsirado tuo pačiu metu, kai pirmą kartą jie pradėjo kalbėti apie nelipnią dangą.

Medžiagos

Pirmieji patiekalai buvo pagaminti iš molio. Buvo naudojamas specialus chamotas, kuris atlaiko iki 1000 laipsnių kaitinimą. Šiandien taip pat yra keramikos ir keramikos kolegas. Jis skirtas kepimui orkaitėje (įvairių puodų, kepimo formų).

Tačiau taip pat yra keramikos , tačiau jie privalo turėti armatūra. Tik šiuo atveju galite virti ant krosnies.

Toliau pateikiamas populiariausių virtuvės reikmenų gamybos rūšių sąrašas.

Ketaus

Tokie patiekalai pasižymi storu dugnu ir sienomis, kurios užtikrina vienodą paviršiaus šildymą ir ilgalaikį šilumos išlaikymą. Be to, ši medžiaga yra natūrali nelipni danga, lengvai valoma, patvari. Iš trūkumų - didelės išlaidos ir didelis svoris.

Aliuminis

Aliuminio indai yra lengvesni nei ketaus, bet taip pat gerai veikia ir išlaiko šilumą. Jame esantis maistas nėra oksiduojamas, todėl emalio danga yra neprivaloma. Apsaugokite maistą nuo degimo. Aliuminio indai gali būti užspaudžiami ir išmesti, pirmenybė teikiama tam, kad antrasis būtų patikimesnis.

Plienas

Plieniniai indai taip pat pasižymi ilgaamžiškumu, tačiau būtinai turi būti emalio danga. Jei ant jo atsiranda įtrūkimų ar žetonų, indai turi būti pakeisti nauju.

Nerūdijantis plienas

Nerūdijantis plienas yra stipri inertiška medžiaga, stabili nuo aukštos temperatūros, rūgščių poveikio. Jis beveik nebijo mechaninio poveikio, paviršiuje nėra įbrėžimų ir žetonų.

Varis

Varis gaminamas iš brangių, paprastai išskirtinių indų. Medžiaga greitai įkaista ir atvėsina taip pat greitai, netinka visiems patiekalams. Paprastai varis naudojamas indams ruošti atviroje ugnyje, taip pat kavos turkai.

Metaliniai indai paprastai yra apsauginė nelipni danga. Dažniausias variantas yra teflonas. Tokios dangos pranašumas yra galimybė ją pritaikyti bet kokio konfigūracijos indams, didelėms nelipimo savybėms, prieinamumui. Tačiau teflonas negali būti šildomas virš 200–240 laipsnių (paprastai gamintojas nurodo tiksliausią aukščiausio šildymo tašką konkrečiam jų produktų modeliui).

Nepaisant reklamos pažadų, nevalgius visiškai nevirsti sviesto. Į paviršių gali atsirasti įbrėžimų gana greitai, tokiu atveju indų naudojimas turėtų būti sustabdytas. Medžiaga taip pat bijo temperatūros pokyčių, nerekomenduojama nuplauti „indaplovėje“.

Ekologiška ir patikima danga yra keramika. Jis atsparus šildymui iki 400 laipsnių, šis įrankis yra patvaresnis nei kolegų su teflono apsauga.Yra kepimo keptuvės su keramine danga purškiant ir valcuojant. Pirmasis metodas apima keraminio sluoksnio purškimą ant gatavos dangos. Mezgimo metodas yra keramikos valymas ant metalo lakštų, kurie vėliau virsta keptuvėmis ir kitais indais. Virtuvės indai su keramine danga yra brangesni, tačiau taip pat bus ilgiau.

Akmens danga - viena iš patvariausių. Norėdami gauti, sujunkite polimero kompoziciją su granito arba marmuro lustais. Gautas mišinys apdorojamas viduje ir išorėje. Gamintojai tokią dangą tvirtina kaip itin tvirtą, tačiau šis skaičius priklauso nuo apsauginio sluoksnio storio. Optimaliai, jei indo dugno storis yra 4-6 cm, o akmens sluoksnis padengiamas 4-5 sluoksniais.

Tokia keptuvė įkaista greitai ir tolygiai. Mėsą ir žuvį bei kitus produktus, kurių sudėtyje yra riebalų, galima kepti be aliejaus. Jei pasirinksite aukštos kokybės modelį, tai tikrai bus ilgiau nei analogai su keraminiais arba teflono nelipniais sluoksniais. Tačiau baldų su akmens apsauga kaina yra brangesnė. Ji bijo staigių temperatūros pokyčių, ne visi modeliai gali būti plaunami indaplovėje.

Labiausiai patvarus ir patvarus (tarnavimo laikas - iki 20-25 metų) titano danga. Nepaisant to, kad šio elemento turinys apsaugos sluoksnyje yra minimalus, tai pakanka, kad būtų patobulintos patiekalų techninės charakteristikos. Titano danga yra atspari išblukimui, įbrėžimams, mechaniniams pažeidimams. Medžiaga nėra oksiduojama, nekeičia produktų skonio.

Ne visada ir ne visi virtuvės reikmenys turi apsauginę nelipnius dangą. Tai gali neturėti aliuminio (indai bus labai kaprizingi) ir ketaus modelis. Ketus turi natūralų apsauginį sluoksnį, tačiau dėl jo išvaizdos būtina uždegti indus su maža šiluma.

Ketaus ir plieno puodai paprastai yra emaliuoti. Jis apsaugo produktus nuo oksidacijos, pailgina keptuvų tarnavimo laiką. Emalio puodelyje patogu ruošti sriubas, virti ir troškinti daržoves ir mėsą. Tačiau norint virti pieną (ir jo pagrindu pagamintus produktus), tokių patiekalų makaronai nerekomenduojami. Turinys bus prilipęs prie patiekalų, sudegins.

Moderni virtuvės reikmenų versija pagaminta iš karščiui atsparaus stiklo ir silikono. Stiklo modeliai tinka orkaitėms, mikrobangų krosnelėms. Jie atrodo gana patrauklūs, bet gana atsargūs ir silpnesni nei metalo kolektyvai. Daugeliu atvejų stiklo formos nėra tinkamos kepimui.

Silikono formos, priešingai, yra vienas iš geriausių variantų gaminti pyragus, bandeles, sausainius.

Keraminės formos ir puodai, taip pat stalo reikmenys gali greitai įkaisti ir ilgai išlaikyti šilumą. Virtuvės keramika paprastai padengiama glazūra, kuri pailgina jo gyvavimo laiką, bet jei norite virti indus, kurie yra kiek įmanoma autentiškesni puode, pasirinkite stiklų modelius be glazūros. Taigi ant indų paviršiaus yra išsaugotos poros, per kurias pašalinamas perteklius.

Patiekalai patiekalai gali būti pagaminti iš keramikos, keramikos, įvairių rūšių maisto, metalų. Arbatos, kavos komplektų, patiekalų, salotų dubenys paprastai gaminamos iš porceliano, stiklo, keramikos ir keramikos.

Porcelianas

Porceliano gaminiai yra malonė, nedidelis svoris, padidėję ilgaamžiškumo rodikliai ir gana didelė kaina. Beje, brangiausias visada yra plonasienis Kinija. Jam taip pat būdingas lygus blizgus paviršius. Kai kuriais atvejais tokių patiekalų apačioje gali būti šiurkštumas, o ne santuoka. Tai kyla dėl to, kad skrudinimo metu ji buvo prijungta prie krosnies lentynos.

Fajansas

Tokie patiekalai yra mažesni už elegancijos porceliano pusę. Jis yra storesnis ir kietesnis, turi didesnį drėgmės absorbcijos greitį. Norėdami lyginti šią funkciją, galima naudoti glazūrą.

Stiklas

Labai patvari medžiaga, stipresnė už porcelianą 6 kartus.Stiklo dirbiniai yra skaidrūs ir nepermatomi, dažniausiai tinkami naudoti mikrobangų krosnelėje. Geriausias pasirinkimas atsižvelgiant į kainos ir kokybės pusiausvyrą.

Akiniai, akiniai, indai alkoholiniams gėrimams yra pagaminti iš stiklo, kuris gali būti paprastas, krištolas, karščiui atsparus. Iš naujų produktų reikėtų išskirti produktus iš dvigubo stiklo, kuris leidžia išlaikyti gėrimo temperatūrą ir neleisti rankoms pajusti gėrimo šilumos ar vėsumo.

Plastikiniai

Plastikiniai indai yra vienkartiniai ir pakartotinai naudojami.. Pirmasis dažnai naudojamas iškylose, jame patiekiami užkandžių barai, pyragaičiai, greito maisto vietos. Tokie patiekalai neturėtų būti pakartotinai naudojami. Pakartotinai naudojamos medžiagos yra daugiaspalviai permatomi plastikiniai patiekalai, kurie gali būti plaunami ir naudojami karštiems patiekalams.

Medis

Mediniai patiekalai šiandien - tai gana dekoratyvinis elementas. Taip pat medinėse lentose gali būti patiekiamos mėsos, sūrio, duonos ir pyragaičių. Tačiau verta prisiminti aukštą medžio higroskopiškumą. Jis greitai sugeria riebalus, sultis, kvapus.

Kokie patiekalai?

Visi patiekalai gali būti skirstomi į grupes. Šios klasifikacijos pagrindas bus jo naudojimo sritis.

Tradiciškai skirti virtuvės reikmenis arba virti. Visų pirma, ši grupė apima puodus, keptuves, virdulius, kepimo formas, taip pat pagalbinius maisto ruošimo prietaisus - kaušus, skimmerius.

Virti maistas yra išdėstytas dubenyje, kuris dedamas ant stalo ir iš kurio valgoma maistas. Tai vadinamieji tarnaujantys įrenginiai - tureenai, lėkštės, salotų dubenys, stiklai, puodeliai ir indai - peiliai, šakės, šaukštai. Žodžiu - tai visi patiekalai, naudojami stalo nustatymui.

Specialus maistas naudojamas maisto laikymui. Tai visų rūšių skardinės, konteineriai, alyvos, indai padažams ir augaliniam aliejui. Į šią grupę įeina visi produktai, tinkami žaliavų arba virti maisto laikymui.

Be to, kartais išskiriami pagalbiniai patiekalai, įskaitant šampano kibirus, servetėlių laikiklius ir prieskonių rinkinius.

Apsvarstykite išsamiau kiekvieną veislę.

Kepimui

Iš pavadinimo aišku, kad šioje grupėje yra indai, kuriuose ruošiamas maistas. Paprastai jis yra pagamintas iš metalo, pasižyminčio stiprumu ir ilgaamžiškumu. Virtuvės įrankiai gali turėti skirtingus pajėgumus - nuo dviejų dalių iki daugelio litrų didelės įmonės.

Visi įvairūs virtuvės įrankiai gali būti skirstomi į pogrupius, priklausomai nuo jų išvaizdos ir funkcionalumo.

Kepimo keptuvės

Indai skirti kepimui ant krosnies ir kepimo krosnyje. Tai metalo karščiui atsparūs patiekalai, paprastai apvalūs arba kvadratiniai, su mažomis pusėmis. Kad būtų patogiau, keptuvėje yra dangteliai, rankenos.

Kiekvienos dienos keptuvę galima pavadinti universaliu. Tai gana didelis, su apvaliu dugnu ir vidutinio aukščio sienomis (yra tiesios arba šiek tiek išlenktos). Būtinai turėkite nelipnius dangą. Tarp populiariausių tarp jų yra teflonas, tačiau jis taip pat yra labiausiai kaprizingas. Maksimali šildymo teflono danga temperatūra - 200-220 laipsnių. Taip pat yra keraminė danga - atsparesnė, atlaiko iki 400 laipsnių kaitinimą.

Laikoma patvariausia titano nelipni danga, nors tokios keptuvės kaina bus didelė.

Mėsos ir daržovių troškinimui tinka kepimas krosnyje šveitimo indas Tai gilus indas su dviem rankenomis ir metaliniu dangčiu. Jis turi storas sienas ir apačią, todėl yra optimalus virti kopūstų, mėsos, įdaryti pipirai.

Wok pan numatyti Azijos patiekalai - daugiausia makaronai su daržovėmis. Tokia keptuvė lengvai atpažįstama pagal išgaubtą apačią ir storas sienas.Dėl konstrukcijos ypatybių maksimalus šildymas vyksta apatinėje dalyje, todėl svarbu jame naudoti specialias plonas makaronus ir smulkiai supjaustyti daržoves. Be to, indai turi būti maišomi visą laiką.

Tiems, kurie nori kepti be aliejaus ir pageidauja sveiko maisto, galime rekomenduoti Grilis. Jis lengvai atpažįstamas briaunomis. Šios formos dėka iš keptuvės kyla karštas oras, o maistas paruošiamas nenaudojant alyvos. Be to, iš maisto išleidžiami riebalai teka per briaunuotą dizainą iki visos apačios, o tai reiškia, kad maistas nebesilieja. Ant grotelių keptas patiekalas taip pat atrodo labai patrauklus - juose yra traškių juostelių.

Jei dažnai gaminate vištienos tabaką ar kitus patiekalus, kuriems reikia spaudos, tuomet verta įsigyti specialią keptuvę. Tai didžiulis storos sienos indai su spauda, kuris maistas yra nuspaustas iki keptuvės dugno.

Pan su skirtingais filialais patogu skrudinti kelis produktus tuo pačiu metu. Svarbus dalykas yra kuo daugiau virimo zonų yra, tuo mažesnės dalys bus.

Vaflinis geležis - Kitas keptuvės tipas, turintis ypatingą briauną, kurio dėka gaunami Vienos vafliai ir panašūs desertai.

Tradiciniams itališkiems paella patiekalams ruošti naudokite specialią keptuvę. Tai yra apvalūs storio sieniniai indai su stora apačia, žemos pusės ir rankenos abiejose pusėse.

Dėl blynų taip pat geriau pirkti atskirą blynas. Tai apvalūs indai su mažomis pusėmis ir plonu dugnu.

Kepimo skardos

Metalo lakštai su mažomis pusėmis, naudojami indų kepimui orkaitėje.

Bakeware

Padedantys pyragai, duona, pyragaičiai. Nustatyti įvairūs formų ir dydžių parametrai, nustatykite norimą konfigūracijos testą.

Puodai

Gilūs indai, skirti sriuboms, daržovėms ir kai kuriems antriems kursams ruošti. Pagrindiniai reikalavimai vazonams - atsparumas karščiui, gana aukštos sienos. Keptuvės skiriasi įvairiais kriterijais - medžiaga, dugno skersmuo ir sienų aukštis, talpa.

Maži 1-3 litrų talpos puodai, tinkami mažoms porcijoms ruošti. Jie patogūs verdant kiaušinius, grūdus, verdantį pieną.

3-5 litrų tūris yra optimalus šeimos žmonių puodams. Tokiuose patiekaluose galite virti borschtą visiems namų ūkiams, mėsai, virti koldūnai arba spageti.

5 litrų talpos puodams reikės labai didelės šeimos, taip pat kompotų gaminimo, kopūstų sūdymo, ruošinių ruošimo žiemai.

„Pereinamieji“ indai tarp keptuvės ir keptuvės gali būti vadinami stewpan. Ši maža keptuvė arba keptuvė su didelėmis sienomis ir stora dugne tinka daržovių troškinimui, sriubų, bulvių koše.

Katilai ir virduliai skirtas rytietiškų patiekalų paruošimui - pilau, troškintos daržovės, mėsos patiekalai. Atkreipkite dėmesį, kad, gaminant ant krosnies, šio tipo indai turi turėti plokščią dugną, analogus su išgaubtu dugnu - tik kepimui ant atviros ugnies.

Jei dažnai virėjas košė, apsvarstyti pirkti dvigubi dugniniai puodai. Vanduo pilamas į tarpą tarp dugno, kuris šildant prisideda prie grūdų virimo. Dėl šios priežasties košė nedega, primena tai, kas yra virti rusų viryklėje.

Garintuvai ir Mantovarki suprojektuoti kepimui ant poros ir dvigubos keptuvės su tinkleliu arba lygiais. Vanduo pilamas ir maistas pasiskirsto ant pakopų. Pastarasis ruošiamas garų pavidalu.

Kaušai - nedideli puodeliai verdančiam vandeniui ar kitam skysčiui. Kartais naudojamas verdant kiaušinius, daržoves, grūdus.

Kepimo puodai, kokteiliai - patiekalai, leidžiantys virti antrus patiekalus, daržoves, Juliennes orkaitėje. Paprastai tie patys indai patenka į patalpos kambarį, nes patiekalas patiekiamas ant stalo.

Taip pat yra virtuvės reikmenys kriauklė (kibiras su perforacijomis apačioje), įvairūs kaušai, mentelės, skiediniai, grotelės ir šlifuokliai, dubenys, smulkinimo lentos.

Tarnauti

Lentelių nustatymas paprastai prasideda nuo plokščių išdėstymo. Vakarienė gali būti suprojektuoti pirmajam (gilesniam) ir antrajam (lygesniam) patiekalui. Užkandžių plokštelės tarnauja tiek karštų, tiek šaltų užkandžių. Valgomojo plokštelių skersmuo gali būti 20-30 cm.

Pagal pyragus, krutonus, duoną patiekiama patty plokštės, o desertams - 20 cm skersmens desertas, į kurį taip pat galite įdėti vaisių.

Žuvų plokštelę galima atpažinti pagal pailgos formos formą. Sovietmečiu jie taip pat buvo vadinami silkėmis. Maži plokšti patiekalai - ikrai. Giliau, apvalkalo forma yra skirta austrėms, jūros gėrybėms ir jų salotoms.

Plokštelė, panaši į valgomąjį po antrojo, bet su šonais, patiekiama po kiaušiniais ir kiaušiniais, omeletais. Po padalijimo patiekalas reiškia plokštes su separatoriumi. Jie gali patiekti patiekalus iš karto su padažais.

Salotos patiekiamos į gilias plokšteles, paprastai jų tūris yra 120 ml. Jie taip pat gali įdėti marinatų, marinatų.

Skambinamos mažos (iki 10 cm skersmens) gilios plokštės lizdai, ir jie skirti uogienei ir uogienėms. Kremai aptarnauja želė, uogos ir vaisiai. Jie turi šiek tiek mažesnį skersmenį nei lizdas ir gilesnis dubuo.

Dažnai ledų dubenyje yra trumpas, storas „kojos“.

Dėl gėrimų naudokite puodelius - arbatą, kavą. Standartinė puodelio tūris yra 250 ml. Jie patiekiami su lėkštele. Kavos puodeliai nusileidžia išoriškai su arbata, tačiau jų tūris paprastai yra 150 ml. Smulkesnėms puodelėms (75 ml) tiekiama stipri kava. Didesnis (200-250 ml) - kapučino.

Teakupo analogas yra puodelis, tačiau jis viršija arbatos puodelį pagal tūrį. Naudojamas arbatos ir kavos kasdieniame gyvenime, bet ne patiekiami stalo serveryje. Sultiniams yra įprasta tarnauti bulvėms - tai gilus dubuo su dviem rankenomis. Piala yra rutulio formos rytinė puodelių analogė, bet be rankenų.

Alkoholiniai gėrimai patiekiami akiniais, akiniais, vyno taurėmis. Beveik kiekvienas gėrimas ir net jos porūšiai turi savo patiekalus (pavyzdžiui, baltųjų ir raudonųjų vynų vyno taurė, atsižvelgiant į šiuolaikinę etiketą) turėtų skirtis. Sultys, kompotai, vanduo paprastai pilamas į akinius. Jie gali būti aukšti ir žemi, o sienos plečiasi į viršų.

Lentelių nustatymas apima naudojimą stalo įrankiai. Jie yra suskirstyti į pagrindinius (skirtus individualiam naudojimui) ir pagalbinius (naudojami daliai iš bendros plokštės perkelti į asmenį).

Minimalus stalo įrankių rinkinys - šaukštas, šakutė, peilis, šaukštelis arba šaukštas. Tačiau čia turėtumėte atsižvelgti į tai, kokie patiekalai bus patiekiami, nes yra žuvų šakės ir peilis (žnyplės), salotų šakutės ir užkandžių baras, desertiniai šakutės ir peiliai, stand-up, vaisiai, jūros gėrybių produktai.

Jei norite aptarnauti, jums reikės virdulio ir kavos puodelio, ąsočio su dangčiu, cukraus dubenėlį, keptuvės.

Maisto saugojimas

Indai, skirti laikyti, pirmiausia yra įvairūs konteineriai. Šiandien jie yra pagaminti daugiausia iš maisto kokybės, silikono. Taip pat tinka stiklo analogai. Tačiau maisto negalima laikyti šaldytuve esančiame stikliniame inde ir tada kaitinti mikrobangų krosnelės turinį. Dėl temperatūros skirtumo stiklas krekingo.

Mažus emaliuotus puodelius taip pat galima pavadinti sandėliavimo reikmenimis. Dėl emalio sluoksnio oksidacijos procesai jose nėra, tačiau tai tinka tik išlaikant emalio vientisumą.

Formų įvairovė

Šiandien nedaugelis žmonių nustebins neįprastos formos patiekalais. Kaip ir keptuvėms ir puodams, tai paprastai yra apvalūs patiekalai. Keptuvės ir kepimo formos gali būti kvadratinės.

Tarp plokščių taip pat populiarus apskritimo ir kvadrato formos. Be to, parduodant galite rasti patiekalų lapų, gėlių, sudėtingų geometrinių formų pavidalu. Pirkdami tokius produktus reikėtų nepamiršti, kad jie gali sukelti sunkumų saugant, užimdami daug vietos.

Stiliai

Yra patiekalų tam tikrai šventei. Dažniausiai galite rasti rinkinius Naujųjų Metų ar Kalėdų stiliaus. Vaikų indai taip pat visada yra teminiai - jame esantys vaizdai skirti animacinių filmų ir pasakų herojui, taip pat galite rasti teminius gimtadienio rinkinius vaikams.

Klasikinės ar romėniškos virtuvės patiekalai paprastai yra masyvi keramika, paprastos geometrinės formos, grynos kietos spalvos (balta, smėlio, dramblio kaulo).

Empire stiliaus ar modernūs patiekalai dažnai yra išgalvotas porcelianas, sudėtingos formos ir neįprasta spauda. Stiliui taip pat būdingi stiklo dirbiniai su mozaikomis.

Gotų rinkiniai - Tai yra neįprastas, bet tuo pačiu metu gana paprastas patiekalų, medžio, metalo derinys. Aukštųjų technologijų ženklas bus stiklas, plastikas.

Produktai Japonų stilius taikyti keramiką, porcelianą, molį. Objektai atrodo originalūs, demonstruoja istorines šalies ypatybes, stilizuojami kaip senovės nacionaliniai patiekalai.

Ir čia kinų patiekalai, skirtingai nei japonai, pasižymi daugybe papuošalų, modelių. Čia esančios formos yra elegantiškesnės, o patiekalai yra elegantiškesni.

Šalies stilius - tai mediena, keramika, molis. Privalomas elementas - vaizdingos papuošalai su gėlių ir gėlių motyvais. Patiekalai iš ispanų stiliaus - permatomi, ryškūs, dažnai derinantys keletą kontrastingų spalvų. Skandinaviškoje virtuvėje vyrauja mediniai ir keraminiai balti ir violetiniai atspalviai. Stilingas formų paprastumas ir glaustumas - tai šio stiliaus bruožai.

Prancūzų stilius - Tai skaidrūs ir permatomi daiktai, vazos ir vyno taurelės iš matinio porceliano, spalvų suvaržymas.

Reikalinga minimali šeimininkė

Virtuvėje pageidautina turėti 3 keptuves. Tūris - 5-7 litrai (sriuboms ir troškintiems vaisiams gaminti), 3-5 litrai (antrajam, šoniniams patiekalams) ir 1-2 litrai (pašildyti maistą, gaminti košė). Tačiau grūdams ir padažams rekomenduojama gauti troškintą keptuvę.

Jei virtuvėje nėra daug vietos, turėtų pasirinkti rinkinį keptuvėms. Patogu juos saugoti, vienas kitą sudėti. Jei perkate reikmenis atskirai, tokia „matryoska“ negali būti suformuota.

Reikalinga bent 2 skardos - daugiau (mėsai, troškintoms daržovėms, šoniniams patiekalams) ir mažesniems (ryte kepti kiaušiniai arba kiaušinėliai). Patogiai, jei didelę keptuvę galima naudoti tiek viryklėje, tiek orkaitėje. Tačiau orkaitėje rekomenduojama įsigyti bent vieną kepimo indą.

Valgomųjų įrankių, stiklų, puodelių ir plokščių skaičius - giliai ir po antros, paprastai apskaičiuojamas pagal namų ūkių skaičių. Vidutiniškai šis skaičius dauginamas iš 2-3. Mažai šeimai reikės 2-3 sriubos kaušelius, tą patį skimmerių skaičių, menteles.

Kaip pasirinkti?

Renkantis patiekalus namams svarbu atsižvelgti į jo paskirtį. Renkantis keptuvę reikia atkreipti dėmesį į dugno ir sienos storį. Optimalus dugno storis yra 4-6 mm, sienos - 2-4 mm. Plonesni indai greitai deformavosi, ant jo patiekiami indai. Storesnės dugnai ir sienos bus peršilusios per ilgai, o tai gali paveikti gatavo patiekalo skonį.

Renkantis grotelių keptuvę pirmenybė turėtų būti teikiama. kvadratinis produktas, ypač jei ketinate ant jos kepti kepsnius iš mėsos ar žuvies, entrecotes. Kvadratinė forma bus talpesnė - galėsite vienu metu pakepti 4 porcijas.

Tačiau, jei turite dujų degiklius, geriau teikti pirmenybę įprastai apvaliai keptuvei, šiuo atveju kvadratinis ekvivalentas negaus vienodo šildymo.

Kitas virtuvės reikmenų parinkimo kriterijus - atitinkantis savo krosnies tipą. Reikalingiausi patiekalai - indukcinė viryklė. Indai turi turėti feromagnetinį dugną, kitaip jis nešildys. Indelio dugnas turi būti storas (keptuvėms ne mažesnis kaip 5 cm), skersmuo - ne mažesnis kaip 12 cm.Priešingu atveju, magnetinis ritė neįjungta. Svarbu, kad indų dugnas būtų lygus, kitaip nebus gaunamas vienodas šildymas.

Stiklo keraminėms plokštelėms reikalingi indai su visiškai plokščia ir lygia apačia. Paprastai gerai žinomi prekiniai ženklai tokių įrankių dugną apdoroja specialiu tamsiu junginiu, kuris pagerina gaminio šilumos laidumą ir sumažina įbrėžimų riziką.

Dauguma įrankių tipų tinka dujinėms viryklėms, tačiau geriau pasirinkti vieną su grioveliu apačioje. Jo dėka šiluma tolygiai skiriasi nuo centro iki patiekalo dugno periferijos.

Visi virtuvės reikmenys, jei įmanoma, nepriklausomai nuo viryklės tipo turi turėti tą patį dugno skersmenį kaip kaitvietė. Kuo platesnis indas (jei jo skersmuo atitinka degiklio dydį), tuo patogiau maišyti maistą. Tačiau Kai kuriais atvejais, pvz., Gaminant spageti, labai naudinga puodelis.

Patogiau įsigyti virtuvės reikmenis su dangčiu. Jis gali būti iš tos pačios medžiagos, kaip ir pats įrankis, arba iš karščiui atsparaus stiklo. Pastarieji yra patogūs, nes leidžia stebėti procesą.

Svarbus dalykas - dangtis turi būti tvirtai prigludęs prie pan. Idealiu atveju ji turi perforacijas garų ištraukimui ir karščiui atsparią, patogią rankeną.

Apie kokių patiekalų ir kaip jais rūpintis, žr. Žemiau.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys