Indai

Kobalto patiekalai: savybės ir kilmės istorija

Kobalto patiekalai: savybės ir kilmės istorija

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kobalto virtuvės gaminių gamintojai
 2. Žinomo modelio kilmė
 3. Gamybos procesas
 4. Priežiūros funkcijos

Kobalto patiekalai yra arbatos rinkiniai, atskiri puodeliai, lėkštės, patiekalai ir net aukštos kokybės porceliano figūrėlės. Skirtingas šio virtuvės įrankio bruožas laikomas būdingu tamsiai mėlyna danga su kobalto dažais ir aukso tapyba, kuri yra unikali. Labai patiekalai ir modeliai, taikomi jai, jų kilmė patenka į tolimą praeitį.

Metalas, izoliuotas iš kobalto mineralų, tapo dažų dažų pagrindu. Tai įvyko XVIII a. Kinai pirmą kartą bandė naudoti kobaltą porceliano gamyboje. Tai yra tamsiai mėlyna spalva ir jos atspalviai suteikia objektams tūrio ir ypatingo gylio. Kinijos patirtį iš karto priėmė daugelis Europos šalių, įskaitant Rusiją.

Kobalto virtuvės gaminių gamintojai

Imperatoriškoji porceliano fabrikas buvo pastatytas karalienės Elžbietos I valdant 1744 m. Ši įmonė yra viena didžiausių porceliano gaminių gamintojų ne tik Rusijoje, bet ir Europoje. Po 152 metų darbo - po galios pasikeitimo - jis buvo pervadintas į Valstybinę porceliano fabriką. Po 8 metų jis tapo LFZ - Leningrado arba Lomonosovo porceliano fabriku. Tai tęsėsi iki 2005 m. Tada jis sugrįžo į pradinį vardą, jis vėl tapo Imperatoriumi.

Novgorodas taip pat garsėjo keramikos ir stiklo gamyba. Provincijoje sėkmingai veikė 6 augalai. Visos šios sėkmingos įmonės priklausė prekybininkui Kuznetsovui Ivan Yemelyanovich ir vėliau jo palikuonims. „Bronnitskaya“ gamykla dirbo su didžiausiu našumu, kuris po 1921 m. Tapo žinomas kaip „Proletary“ gamykla.

Kuznetsovas Ivanas Emelyanovičius

Antrojo pasaulinio karo metu augalas buvo evakuotas, o po to vėl pradėjo gaminti.

1966 m. Bendrovė atnaujino įrangą ir tapo žinoma kaip „Renesanso“ gamykla. Jo patiekalai buvo žinomi dėl savo kokybės ir modelių unikalumo, o produktai buvo visiškai padengti kobalto su aukso tapyba. Ją rankomis nudažė tik Sankt Peterburgo Mukhinskio mokyklos studentai. Jų sukurtų modelių eskizai. Porceliano gaminių molis buvo pristatytas iš Ukrainos, aukso tapybai - iš Maskvos regiono. Iš mėlynojo porceliano buvo išlieti keli rūšių produktai:

 • arbatos rinkiniai;
 • įvairių formų ir konfigūracijų patiekalai;
 • figūrėlės;
 • Suvenyrai vietinių lankytinų vietų pavidalu.

Žinomo modelio kilmė

„Kobalto tinklelis“ pelnytai laikomas Rusijos porceliano (tiksliau - LFZ) vizitine kortele. Pirmą kartą modelis buvo išrastas ir nudažytas dailininko Anna Yatskevich arbatos rinkiniu. Tai atsitiko 1944 m., Kai Leningrado blokada buvo tiesiog panaikinta.

Modelio sukūrimą įkvėpė Ana, kuriai būdingi liūdni įvykiai: priešgaisrinių prožektorių šviesa, atsispindėjusi kryžminiuose languose, patyrusių artimųjų mirtis. Būtent šiame piešinyje dailininkė tikėjosi laimingos ateities. Tikėjimas tuo, kad žmonės niekada nematys prožektorių skleidžiant dangų, kad, nors ir žavisi šiuo modeliu, jie prisimena pergalės kainą. Mėlynas kobalto tinklelis ant balto fono suteikia ekspresyvumo aukso tapybą.

Pirmasis arbatos rinkinys su aukso lapais, nupieštas garsaus kobalto tinklelio, turi pavadinimą „Tulpė“. Iš pradžių šis modelis negavo visuotinio pripažinimo. Jis įgijo populiarumą po 1958 m.Tuomet Pasaulio parodoje Briuselyje LFZ buvo apdovanotas aukso medaliu už paslaugą, papuoštą kobalto tinkleliu. Įrenginio logotipą taip pat sukūrė Anna Yatskevich.

Menininkas Anna Yatskevich

Gamybos procesas

Kobalto modelių spalva priklauso nuo dažų sluoksnio storio - tuo storesnis, tuo tamsesnis yra insultas. Pasak kai kurių pranešimų, kinai galėjo išskirti 7 kobalto atspalvius, iš jų tik 4 yra rusiškuose laivuose, o sunku slypi dėl to, kad prieš deginant negalite matyti produkto spalvos. Dažant dažai yra tamsiai pilkos spalvos atspalvis ir tampa mėlyni tik po dviejų degimo sesijų. Todėl Galutinio produkto spalvų schemos suderinimas su menininko eskizu visiškai priklauso nuo šeimininko patirties ir profesionalumo..

Kobalto šablonas ant indų dedamas nepakankamai. Tada produktas yra deginamas 850 ° C temperatūroje. Po to paviršius padengtas specialia glazūra, o degimo procesas kartojamas, bet jau aukštesnėje temperatūroje - apie 1350 ° С. Paskutinis etapas yra viršglazmo dažymo taikymas, ir tai dažniausiai daroma auksu ar sidabru.

Priežiūros funkcijos

Tamsiai mėlynas kobalto derinys su auksu baltos permatomos porceliano fone yra abipusiai naudingas derinys ir šeimininkės pasididžiavimas. Tekstūruotas apvadu suteikia ypatingą patiekalų patobulinimą. Jei norite, kad produktai būtų kuo ilgiau susižavėję, reikia laikytis kelių paprastų jų priežiūros taisyklių.

 • Tokius indus reikia nuplauti rankiniu būdu, nenaudojant agresyvių cheminių medžiagų ir abrazyvinių produktų.
 • Vis dėlto, jei vis tiek naudojate indaplovę, tada tik atidžiai ir esant minimaliai temperatūrai.
 • Naudojimas mikrobangų krosnelėje yra griežtai draudžiamas.

Arbatos gaminimui, žinoma, galite pasirinkti bet kokius patiekalus - gėrimo skonis nepasikeis. Tačiau elegantiškas rinkinys su kobalto tapyba ir auksu gali sukurti stebuklą.

Jis paverčia įprastą arbatą rafinuotame valgyje, papildys šį procesą iškilmingumu ir elegancija.

Daugiau informacijos apie tai, kaip porcelianiniai gaminiai gaminami su garsiuoju „Cobalt net“ dekoru, rasite toliau pateiktame Imperial porceliano gamyklos vaizdo įraše.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys