Indai

Uzbekų patiekalų charakteristikos ir tipai

Uzbekų patiekalų charakteristikos ir tipai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės ir istorija
 2. Pagrindinės veislės
 3. Tai įdomu

Tradicinis skonis, kurį gali pasigirti nacionaliniai Uzbekistano patiekalai, žavi daugeliu žmonių. Jis išsiskiria savo malonia išvaizda, ir, bet ne mažiau svarbu, šie produktai turi senų amatų patirtį. Vis dar naudojami šimtmečiais sukurti gamybos metodai, todėl Uzbekistano puodininkų produktai nusipelno didžiausio dėmesio.

Savybės ir istorija

Uzbekų požiūris į patiekalų gamybą apima ir paprastą keptą molį, ir keramiką. Dirbant su gaminiais, naudojami rankomis dažyti „Pasukos“. Klasikinis rytietiškas stilius visada atrodo harmoningai ir savaime, ir kaip interjero dalis. Dėl Uzbekistano požiūrio sudėtingumo galima suteikti komfortą ir šiltą atmosferą. Meistrai žino, kaip pasiekti aiškų motyvų atskyrimą.

Didžiojo šilko kelio metu pradėjo dirbti keramika ir porcelianas Uzbekistane. Visų pirma, jų gamyba prasidėjo Rishtano mieste. Klasikinis ornamentas buvo „pasukos“ - vadinamasis medvilnės gėlių modelis. Iš pradžių, Rishtane ir netoli jo, visa keramika buvo pagaminta griežtai ranka. Jis truko iki XX a. Tik 1920 m. Pradėjo gamyklų kūrimą vietoj seminarų.

Senosios amatų dirbtuvės patys palaipsniui uždarė. Juose dirbę puodžiai, prieš tai neišvykę savo laivo, ar perkelti darbuotojus į dideles įmones. Dabar čia veikia 2 pagrindinės gamyklos - Azijos mokėjimų keramika ir „Simax F + Z“.

Tačiau porceliano fabrikas Taškente, kuris prieš kelis dešimtmečius tiekė didelius patiekalus, dabar neveikia. Anksčiau jie patiekė patiekalus, pažymėtus žemiau paukščio „Anko“. Dabar tos pačios rūšies produktai gaminami:

 • kitus Uzbekistano miestus;
 • KLR;
 • Turkija

Uzbekų keramikos pramonėje naudojamas paveikslas atrodo kaip modernus Gzhelis. Ir tai yra gana natūralus panašumas. Stilistines savybes užėmė senųjų Rusijos regionų meistrai. Tik konkretūs vaizdai buvo geriau susipažinę su mūsų klientais.

Aukštos kokybės keramikos gaminiai tikrai patiks žmonėms, ir jie dažnai naudojami papuošti stalą prieš pagerbtų svečių atvykimą.

Prekių ženklas
Turkijos keramika

Pagrindinės veislės

Tarnauti pilaf, dažniausiai naudojami rinkiniai plokštės 4, 5 ar 6 asmenims. Be to, pagrindiniai rinkiniai paprastai prideda pagrindinį patiekalą, kurio skersmuo yra iki 0,5 m. Taip pat įeina arbatos rinkiniai, kuriuose yra keraminių puodelių ir puodelių, kuriose bus pilama arbata. Atskiras pokalbis nusipelno didelių plokščių patiekalų, vadinamų „Lyagan“. Jie yra išdėstyti stalo viduryje.

Varlių skersmuo svyruoja nuo 0,1 iki 0,3 m. Jos gali būti labai skirtingos:

 • aikštė;
 • ratas;
 • ovalo formos.

Seniausi Uzbekistano patiekalų tipai pasirodė Khorezm. Iki šiol keramika ten yra griežtai pagal senas taisykles. Naudojami tik klasikiniai motyvai ir natūralios technologijos. Nereikia bijoti, kad kažkur chemikalo gamykloje pagamintas modernus dažas arba sintetinis lakas. Tapyba Khorezm patiekalais apima stilizuotų žiedlapių naudojimą.

Bet kurio iš jų viduryje įdėkite durklas. Jo buvimas paveiksle nėra atsitiktinis - tai senas simbolis, kuris mitologijoje priskiriamas gebėjimui apsaugoti patiekalų savininkus. Tokiu atveju apsaugą prisiima ne tik iš asmeninių priešų, bet ir iš visų rūšių, kurios nėra susijusios su konkrečiais žmonėmis.

Šis motyvas yra įsišaknijęs senovėje. Jį galite susitikti net keramikoje, pagamintame prieš 2000 metų.

Khorezm

Khorezm papuošalai yra gerai atpažįstami, o vietiniai amatininkai kruopščiai vengia naujovių, nebent tai būtina. Štai kodėl jie sugeba išlaikyti neįprastą spalvingą spalvą nepakitusią. Kitas puikus antikvarinių indų tipas yra „Rishtan“. Keramika, pagaminta šiame mieste, žino žinovų visame pasaulyje. Ji išsiskiria ne tik neįprastais modeliais, bet ir retomis smaragdo spalvomis.

Visos gamybos žaliavos yra paimtos iš miesto. Čia jie gamina molinius ruošinius ir dažus, kurie yra naudojami galutiniam produktui. Žinoma, nuotraukos nėra pasirinktos. Visi suvenyrai, pagaminti Rishtane, turi griežtai apibrėžtą reikšmę. Jūs galite ją iššifruoti, tiesiog žinodami Uzbekistano žmonių kultūros kodą. „Rishtan“ meistrai tiki, kad geriausias molis pasaulyje yra jiems prieinamas.

Net manoma, kad nereikia išankstinio apdorojimo. Dažai gauti iš augalų, esančių šalia miesto. Dažymo mišinio receptas parenkamas senovėje. Ir iki šiol „Rishtan“ stiliaus keramika visiškai atitinka tas pačias proporcijas.

Tačiau tuo pačiu metu nėra stereotipinių produktų dizaino. Kiekvienas kapitonas turi savo vietines gamybos paslaptis. Dėl šios priežasties beveik kiekvienas produktas yra unikalus, o gamintojo rankas patikimai pripažįsta visi ekspertai. Kai kurie patiekalų ir arbatos rinkinių rinkiniai yra autoriaus stiliaus. Svarbiausia yra tai, kad jų kūrėjai visiškai atsisako bet kokių kanonų, atkurdami tik bendrus nacionalinius motyvus.

Uzbekų gyvenimas neįmanoma įsivaizduoti be mažų ir didelių geriamojo dubenėlių. Pusrutuliniai puodeliai, kuriuose nėra rankenų, randami visuose namuose. Labai dažnai yra ir miniatiūrinės geriamojo dubenėlių versijos, naudojamos konjako ir degtinės. Dvasininkų draudimai yra ignoruojami, tačiau XXI a. Negali būti jaučiamas. Didesnės nei dubenys, konteineriai - nerijos arba kasos (priklausomai nuo tarimo) - reikalingi sriubai, padažui, kitiems skystiems ar pusiau skystiems patiekalams. Pintinės yra įvairių dydžių. Tačiau dažniausiai naudojami tiksliai lagany. Jie reikalingi kietam ir trapiam maistui. Skysti maisto produktai šiuose patiekaluose nededami.

Svarbu: neturėtumėte vadinti Lyagan „plokštele“ - bet koks Uzbekistano ar tikrasis žinovas bus įžeidžiamas, kai išgirsite tokį neraštingą vardą.

Yra daugybė patiekalų, kurie atrodo kaip Lyagan, bet skiriasi nuo pavadinimo. Šis vardas visada vienoje ar kitoje formoje yra žodis „tovok“. Tai tiesiog reiškia tiesiog „dubenį“ arba „patiekalą“.

 • Neem-tovok - išverstas kaip „iš dalies atviras pajėgumas“. Iš išorės jis atrodo kaip didelis dubuo, turintis palyginti nedideles puses.
 • Tovoki Labgardon - leidžiama versti kaip „indą su išlenktais kraštais“. Ir, tiesą sakant, aplink perimetrą jis yra šiek tiek susuktas.
 • Porum produktai - plokšti indai, skirti duonos ir konditerijos gaminiams.
 • Andižano tradicija užsakymai naudoti palov-tovok. Kaip galite atspėti, tai reikalinga pilau naudojimui. Šio laivo bruožas yra vieta kojoje. Alyvos ant aukštų sienų teka į dubenį. Todėl galite mėgautis nesugadintu aromatinio pilafo skoniu. Svarbu: Taškente, priešingai nei Andižanas ir Fergana, jie nenaudoja malkų. Tikriausiai tai yra apie skirtingus riebalų kiekius patiekaluose.
 • Andižane ir Ferganos slėnyje apskritai dažnai naudojamos moterys. Tai patiekalas, kuris taip pat turi dangčio funkciją. Iš esmės tai yra būtina ne maitinimui, bet atskirų sudedamųjų dalių pateikimui. Eidami į Uzbekistano virtuvės patiekalus, dažnai galite pamatyti, kaip virėjas įdeda virtas mėsos gabalus į ponias.

Khorezm nustebina turistus ir egzotinių žinovų su kito tipo keraminiais indais - Bady (kitokiu kūno tarimu). Badia iš paddock skiriasi lentos gylis ir aukštis. Išorinė siena gali būti dedama tiesiai arba 85 laipsnių kampu. Tačiau yra ir tarpinių variantų - su santykinai išlygintu kampu. Kadangi Bodia visada yra ant kojų, kai kurie ekspertai daro prielaidą, kad jis tapo šalutiniu ponios vystymuisi.

Didesnio dydžio indai gavo pavadinimą „Togory“ - pažodžiui „dubuo“ arba „baseinas“. „Togor“ gaminamas ne tik iš keramikos, bet ir kartais iš metalo. Tačiau tai ne tam tikras patiekalų tipas, o kolektyvinis didelių giluminių laivų pavadinimas. Kadangi tai svarbu perkant per internetą arba užsakant katalogą tiksliai paaiškinti, ką reiškia. Metalinės pirštinės, skirtingai nuo keramikos, neturi ypatingos dekoratyvinės vertės.

Tai įdomu

Be bendro Uzbekistano patiekalų klasifikavimo, svarbu žinoti ir kitus niuansus. „Rishtan“ rankdarbių puodai kartais įdeda moliuskų arba paukščių plunksnų. Tolesniuose deginimo metu susidariusios tuštumos palengvina gatavus konteinerius ir suteikia termoso poveikio. Dėl ishkorova glazūros:

 • surinkti tą patį augalą;
 • sudeginkite;
 • jie degina pelenus aukštesnėje nei 1200 laipsnių temperatūroje, kad atsirastų kristalai;
 • sumalti kristalinius pelenus;
 • sumaišykite jį su kvarco smėliu;
 • įpilkite nedidelį kiekį miltų ir susmulkintų baltųjų akmenukų.
Varis glazūrai suteikia žalią spalvą, o mėlyna spalva - kobalto. Alavo ne dažymui, bet siekiant sustiprinti patiekalą.

Svarbu: alavas naudojamas labai mažais kiekiais, nes jis gali būti toksiškas.

Nepriklausomai nuo receptų ir technologinių niuansų subtilybių, tikrasis „Rishtan“ turi nedidelių įtrūkimų. Jie tiksliai atpažįsta originalų produktą; klastotės visada neturi jokių menkiausių trūkumų.

Pagrindinė Uzbekistano įmonė stalo reikmenų gamybai yra kompanija „Pakhta“. Ji:

 • pieno darbuotojai;
 • skrybėlės arbatinukams su stendais;
 • vazos;
 • fruktovnitsa;
 • prieskonių rinkiniai;
 • dantų krapštukai;
 • pipirų kratytuvai;
 • druskų kratytuvai;
 • grietinėlės;
 • Lėkštutės ir salotų dubenys;
 • trikampės, stačiakampės, ovalios plokštės.

Iš viso yra daugiau kaip 80 tokių patiekalų. „Rishtan keramika“ nėra toli gražu. Šios įmonės produktai yra šviesūs ir gražūs. Ji tikrai įkūnija tradicinių Uzbekų patiekalų idealą. Paveikslas visada yra tokio paties tipo, kuris leidžia be jokių problemų paimti atskirų komponentų rinkinius.

Kitame vaizdo įraše laukiate Uzbekistano katilų, peilių ir patiekalų privalumų ir trūkumų.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys