Indai

Duonos kepimo formos: pasirinkimo savybės, rūšys ir niuansai

Duonos kepimo formos: pasirinkimo savybės, rūšys ir niuansai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Medžiagos ir dydžiai
 3. Naršykite populiariausius modelius
 4. Kaip pasirinkti?
 5. Naudojimo rekomendacijos

„Duona yra visko galva“, - sako populiari išmintis. Tačiau šiuolaikinių kepinių produktų skonis ir sudėtis netinka daugeliui. Tačiau šiandien tai nėra problema, nes galite padaryti duoną savo rankomis. Be kompozicijos sudedamųjų dalių, jums reikės kepimo indo. Pastarasis ir bus aptartas šiame straipsnyje.

Savybės

Kepyklos forma - tai virtuvės reikmenų objektas, kuris leidžia kepti kepinius ne tik kepykloje, bet ir namuose. Pagaminti iš įvairių medžiagų, jie tinka krosnims, konditerijos gaminiams arba kepykloms, mikrobangų krosnelėms. Pirmieji duonos kepimo indai buvo pagaminti iš keramikos, molio. Šiandien vis dažniau naudojami metalo analogai (ketaus, aliuminio) su nelipniąja danga. Be to, yra karščiui atsparaus stiklo, silikono modeliai.

Konteinerio forma gali nustatyti gatavo duonos gaminio išvaizdą. Pvz., Stačiakampiai, kvadratiniai ir apvalūs modeliai naudojami duonoms, kurias paprastai randame parduotuvėse, vadinamosiose kepalėse. Židinio duona reikalauja specialios plokščios formos ir sferinio dangtelio. Pastarosios dėka susidaro mikroklimatas, panašus į Rusijos krosnies mikroklimatą. Tradiciškai krosnies duona buvo kepta apatinėje Rusijos krosnies dalyje (grindys - tai yra po).

Bagetų kepimui skirti produktai paprastai yra pailgi, turi ypatingą modelį. Kavos kepamos ant plokščių ovalių konteinerių. Skrudintos duonos kepimo forma yra stačiakampis konteineris, taip pat ruletės, kurios supjaustytos išilgai vamzdžio. Židinio duonai, kepalams ir bagetams reikalingas ne tik kepimo indas, bet ir tvirtinimo formos. Jie reikalingi tešlos tvirtinimui ir produkto teisingai gražiai formai. Virtuvė, skirta tvirtinimui, yra medinė, rotango, plastiko, silikono. Žinoma, šiuo atveju patogiausi yra silikoniniai modeliai - jų nereikia klijuoti, nereikia tepimo aliejumi.

Medžiagos ir dydžiai

Visus esamus formų modelius galima suskirstyti į profesionalų ir vidaus vartojimą. Pirmieji yra pagaminti pagal GOST, todėl jie turi standartinius dydžius - jie atitinka duonos kepalą. Dažniausiai tokie modeliai yra kelios talpyklos, tvirtinamos kartu skyriuje. Profesionalūs produktai skirti naudoti kepyklose, bet gali būti naudojami ir namuose.

Standartiškai profesionalios formos yra pagamintos iš aliuminio, kuriam būdingas didelis šilumos laidumas ir mažas svoris. Iš išorės jie turi mažą lovelį ir būtinai turi turėti GOST ženklą. Aliuminio formos trūkumas yra poringumas, dėl kurio tešla prilimpa prie paviršiaus. Kad tai būtų išvengta, specialus formos paruošimas leidžia pirmą kartą naudoti (jei trumpai, kruopščiai nuplaukite formą, užsidega orkaitėje, tepkite ir pašalinkite perteklių). Nepaisant aprašyto preparato, prieš kepant aliuminio formą, turi būti naudojamas aliejus arba naudojamas kepimo popierius.

Jei planuojate kepti namuose ir neturite daug patirties šioje srityje, geriau atsisakyti profesionalių formų naudojimui analogams, skirtiems vartoti namuose.

Ventiliatorių formos gaminamos iš skirtingų medžiagų.

Ketaus

Storas sieninis ketus padės kepti apetitinę duoną su ruddy pluta ir švelniu trupiniu.Taip yra todėl, kad medžiaga greitai įkaista, tolygiai paskirsto šilumą ir palaiko šildymo temperatūrą. Iš privalumų išsiskiria patikimumas ir ilgaamžiškumas. Tačiau teisinga pažymėti, kad produkto svoris bus gana didelis.

Iš esmės, ketaus savybės pasižymi nelipiančiomis savybėmis, tačiau jas reikia tinkamai įjungti. Tokios formos, kaip ir aliuminio analogai, prieš naudojimą kalcinuojamos. Be to, jie negali būti plaunami indaplovėje, naudojami abrazyviniai valikliai ir metaliniai šepečiai. Nepageidautina naudoti šią formą kitų patiekalų paruošimui, be duonos.

Aliuminis

Aliuminis yra lengvesnis ir plonesnis, lyginant su ketaus, tačiau jis yra mažiau patvarus. Amateur aliuminio konteineriai yra išlieti ir štampuoti. Pirmasis patikimesnis ir brangesnis. Pastarasis taip pat turi teisę egzistuoti jūsų virtuvėje, yra naudinga jas įsigyti, jei retai kepate duoną. Viduje aliuminio formos yra padengtos nelipniu sluoksniu ir išorėje - su dekoratyvine danga su karščiui atspariomis savybėmis.

Plienas

Tokiuose konteineriuose yra plonos sienos, tačiau jos yra stiprios ir atsparios aukštai temperatūrai. Tuo pačiu metu kepimas reikalauja tam tikrų įgūdžių ir įpročių. Plienas greitai užšyla, todėl svarbu neužkliūti duonos. Tačiau, jei viskas daroma teisingai, garantuojamas patrauklus plutos pluta.

Standartinės plieno formos yra pagamintos iš anglies plieno, tokį produktą galite atpažinti juodos spalvos. Patvaresni yra laikomi mėlynos blizgančio plieno analogais. Produktai turi stores sienas ir šonus. Tačiau tikslingiau juos nukreipti į pusiau profesionalius, nes mėlynos blizgios plieno formos reikalauja kalcinavimo ir alyvos apdorojimo. Pradedantiesiems toks manipuliavimas gali būti sunkus.

Svarbu! Po plovimo plieninis indas turi būti nuvalytas sausai, kad būtų išvengta rūdžių ant paviršiaus. Mažos dėmės gali būti pašalintos valikliu su abrazyvais. Po to būtina kalibruoti formą.

Molis

Tradiciškai Rusijoje duona buvo kepama keramikoje. Gaminant indus krosnims ar orkaitėms, tinka tik ugniai atsparus chamoto molis. Jis atsparus šildymo temperatūrai iki + 1000–1100 ° С. Yra įvairių molio formų, tokių kaip:

 • neglazūruotas - labiausiai kaprizingas, reikia 5 kartus kalcinuoti aliejumi;
 • glazūruoti - turi blizgantį paviršių;
 • pieniškas - būdingas rudos spalvos atspalvis.

Bet kokiu atveju, prieš kepant, molio pelėsiai turi būti tepami aliejumi arba naudojamu kepimo popieriumi.

Remiantis profesionalų pastabomis, jei užpildysite šiek tiek šildomą formą su tešla, tešla prilips prie jos.

neglazūruotas
pieno
glazūruoti

Keramika

Keraminės formos išsiskiria storomis sienomis ir dugnu, todėl jie ilgą laiką gali išlaikyti šilumą. Ruginė duona, kepiniai su užpildais bus ypač sėkmingi šioje formoje. (sėklos, žolės, prieskoniai). Tokia tešla lėtai pakyla, todėl lėtas šildymas yra labai naudingas. Norint gauti skanią kepimą, rekomenduojama keletą valandų iš anksto mirkyti keraminius indus į vandenį, tada drėgmė užpildys keramikos poras ir išgaruos šildant. Svarbiausia - kruopščiai nuvalykite ją sausai. Sugerti geriau nei prieš kepimą, bet vieną dieną.

Svarbu! Keraminę formą galima nuplauti tik po visiško aušinimo, ji netoleruoja temperatūros pokyčių ir plovimo indaplovėje.

Stiklas

Patyrę kepėjai nėra pernelyg smalsūs dėl karščiui atsparaus stiklo, kuris yra susijęs su prastu atsparumu temperatūros skirtumams, dideliu konteinerio svoriu ir trapumu. Apskritai, stiklo pakuotė nėra geriausias kepimo kepimo būdas, jis bus prastai suprantamas. Jūs vis tiek galite išeiti iš orkaitės arba mikrobangų krosnelės.

Silikonas

Silikonas yra patogi priežiūros priemonė.Tešla nelipina prie silikono paviršiaus, tačiau neįmanoma šildyti medžiagos virš + 200–220 ° C. Kartais tai gali būti kliūtis naudoti tokius patiekalus kepimui. Kitas svarbus dalykas yra tai, kad silikonas turi būti patvirtintas naudoti maisto pramonėje.

Kalbant apie medžiagas, taip pat turėtumėte sutelkti dėmesį į nelipnius dangas. Paprastai jie yra prieinami iš aliuminio, ketaus ir plieno gaminamų produktų, t. Y. Jie yra rasti beveik visų rūšių patiekaluose kepimui. Jei gaminys turi nelipnius sluoksnį, negalite įsisavinti. Neatrinkta danga gali būti keramika, akmuo (paprastai marmuras) ir teflonas. Pastarasis nėra tinkamas, nes maksimalus dangos šildymas yra + 200–240 ° C.

Kalbant apie formą, labiausiai paplitęs yra stačiakampis, ovalus ir apvalus. Pirmasis pageidautinas, nes jis tinka visų tipų orkaitėms ir orkaitėms, kurios yra ergonomiškos. Stačiakampio konteinerio kraštai gali būti aštrūs ir suapvalinti. Pastarieji yra saugesni ir patogesni, o aštrių kampų gali prilipti prie orkaitės elementų. Rupios duonos, kurios yra panašios į apatinę keptuvę su mažomis pusėmis, taip pat įrengtos kupolo formos dangteliais, yra skirtos riebiai duonai. Kartais ši forma yra stačiakampė. Gamybinė medžiaga - ketaus, keramikos, molio.

Dangtis reikalingas tam tikro mikroklimato, kuris panašus į Rusijos viryklės mikroklimatą, viduje. Kaip rezultatas, duona gerai išauga, paaiškėja, sodrus ir rožinis. Norint lengvai išimti duoną iš konteinerio, verta įsigyti analogą su nuimamu dėklu. Jis pašalinamas atskirai nuo dėklo, leidžiantis užkirsti kelią plutos prilipimui prie formos ir smulkinti duoną, kai ją įdedate į plokštelę.

Naršykite populiariausius modelius

Verta paminėti gerai žinomus gamintojus ir jų modelius.

 • Vienas garsiausių prekės ženklai - Kukmara. Jis gamina profesionalią formą, atitinkančią GOST. Vartotojai atkreipia dėmesį, kad duona yra gerai kepta, nedega, o jei kaitinate formą, ji tiesiog šokinėja iš jo. Šios formos apačioje turi būti pažymėta „L“. Tai reiškia, kad pelėsiai gaminami liejant, neturi siūlių. Po raidės yra numeris - formos ilgio, pločio ir aukščio santykio rodiklis. Kitaip tariant, skaitmeninis indikatorius gali nustatyti formos dydį ir jo pajėgumą. Šie produktai yra patvarūs, tinkami naudoti kasdien.
 • Kepėjų mėgėjai pasitiki ir formuojasi iš prekės ženklo Termico EcoCeramo. Pavadinimas rodo, kad medžiaga yra keramika. Iš tiesų, interjeras yra pagamintas iš šios medžiagos. Išorinis yra labai anglies plienas, kuris užtikrina aukštos kokybės duonos kepimą. Dėl keraminės dangos reikėjo minimalios formos tepimui, duona lengvai išimama iš formos. Optimalūs matmenys yra 28x15 cm ir 28x7 cm. Patogios rankenos taip pat yra vienas iš akivaizdžių produkto privalumų. Be to, ji yra patvari ir patraukli išvaizda.
 • Jei kalbame apie karščiui atsparias stiklo formas, verta nusipelno Simax produktai. Konkrečiai, duona yra klasikinė linija, pagaminta iš silikatinio stiklo. Tokios formos tinka mikrobangų krosnelėms ir orkaitėms.
 • Yra stiklo formų duonos ir. \ T Pyrex linijoje. Gamintojas savo gaminiams naudoja borosilikatinį stiklą. Tačiau bet kuriuo atveju turėtumėte laikytis stiklo dirbinių naudojimo taisyklių ir nepamirškite, kad jis netoleruoja staigių temperatūros pokyčių.
 • Jei ieškote silikono formos, atkreipkite dėmesį į „stačiakampius“ iš Proflex Tefal. Jie turi nelipnius, patogaus dydžio savybes. Be to, rinkinyje yra nerūdijančio plieno rėmas, kad būtų lengviau užpilti tešlos ir įdėti formą į orkaitę.
 • Tarp keraminių populiarių produktų formų prancūzų prekės ženklo emile henry. Dėl novatoriškų technologijų patiekalai turi atsparų glazūrą, kuris gali atlaikyti atviros ugnies poveikį. Be to, jis tinka dujinėms viryklėms, mikrobangų krosnelėms.

Kaip pasirinkti?

Renkantis duonos kepimo formą svarbu atsižvelgti į orkaitės tipą. Praktiškai visos parinktys tinka dujų krosnelei - indams, pagamintiems iš ketaus, keramikos, molio, aliuminio, plieno. Karščiui atsparus stiklas bus kaprizingas. Panašiai bus plačios pasirinkimo galimybės elektrinių orkaitių savininkams. Mikrobangų krosnelėje rekomenduojama naudoti silikono ir stiklo indus. Tačiau naudinga žinoti, kad tikroji duona pasirodys tik tada, kai mikrobangų krosnelė turi konvekcijos funkciją.

Rusijos krosnims galima naudoti ketaus, molio, keramikos ir aliuminio (griežtai iš metalo) formų. Silikonas ir stiklas neatlaikys aukštos temperatūros Rusijos viryklėje.

Pirkdami modelius su nelipniąja danga, turėtumėte įsitikinti, kad ant jo nėra jokių pažeidimų ar įbrėžimų. Būtinai patikrinkite, ar patiekalai yra ryškioje šviesoje. Aptarnavimas ir pažeidimai rodo, kad produktas yra prastos kokybės.

Naudojimo rekomendacijos

Įgiję profesionalias formas, jos turi būti kruopščiai nuplaunamos plovikliu be abrazyvinių medžiagų, tada nuvalykite ir karšta lėtai. Proceso metu bus išleistos alyvos liekanos, kurios gali būti suprantamos nedideliu miglumukuris išsiskiria, kai indai pašildys. Kai pasirodys šviesos dūmai, būtina iš vidaus sienų ir dugno užpildyti valgomą aliejų, pavyzdžiui, paprastą augalinį aliejų. Šiuo tikslu naudojami naminiai šepečiai - ant svirties turi būti pritvirtintas švarus putų gumos gabalas. Silikono pirkinių šepečiai netelpa.

Forma turi būti tepama 3-5 minutes, ir toliau laikykite jį ugnies. Jei jis bus pakankamai šildomas, pamatysite, kad dalis aliejaus yra įsisavinta į paviršių, užpildant poras. Likusi alyva gali būti nusausinta, kai ji atvės. Pati forma turėtų būti nuplaunama karštu vandeniu ir nuvaloma. Ateityje rekomenduojama plauti tik vandeniu, nenaudojant buitinių chemikalų.

Dirbant su stiklo gaminiais svarbu išvengti staigių temperatūros pokyčių. Jūs negalite įdėti tokio produkto ant šaltos grotelės, iš karto po virimo, kad nuplautumėte. Visa tai gali sukelti įtrūkimų. Ištraukus formą iš orkaitės, jis dedamas ant medinės lentos, apvyniotas švariu rankšluosčiu.

Kaip kepti skanius bagažus namuose, sužinosite iš šio vaizdo įrašo.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys