Indai

Zhostovo padėklai: istorija ir funkcijos

Zhostovo padėklai: istorija ir funkcijos

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Istorija
 2. Aprašymas
 3. Formų įvairovė
 4. Brėžinių ir modelių tipai
 5. Tapybos etapai

Mažas Zhostovo kaimas, netoli Mytishchi, tapo žinomas už Maskvos regiono (ir net Rusijos), nes unikalus, spalvingas, atpažįstamas paveikslas tarp dešimčių susijusių krypčių. Zhostovo padėklai - vienas iš Rusijos liaudies meno simbolių. Jis kilo 19-ajame amžiuje, jį galėjo suvokti liūdna daugelio per anksti dingusių amatų likimas, tačiau Zhostovo tapyba vis dar gyvena šiandien.

Istorija

1825 m. Fabrike, kur jie dirbo, 1813 m. Gyveno amatininkai Vishnyakovs, grafo Šeremetjevo gerbėjai, metalo gaminių lakavimo technologija ir papieras-mâché dizainas. Taigi vienuolės Trejybės parapijos kaimuose ir kaimuose pasirodė dirbtuvės, kuriose gaminami dažyti lakštai, pagaminti iš papierų.. Yra dar viena versija: miniatiūrininkas Vishnyakovas, sostinės gamyklos savininko sūnus, pradėjo garsų prekybą.

Dėl pavadinimų atsiradusi painiava neleidžia mums tikrai pasakyti, kas tapo garsiųjų Zhostovo padėklų protėviu. Tačiau mene yra sąvoka, kuri gali būti vadinama „kūrybiškumo brandinimu“. Taigi, pačioje Trejybės parapijoje, keliose jos gyvenvietėse buvo sukurta atmosfera, kuri sukėlė unikalią kūrybinę kryptį. Ir nebėra taip svarbu, kas buvo pirmasis: Vishnyakovo broliai, kurie nusipirko save į laukinę gamtą, arba miniatiūrininkas, turintis tą pačią pavardę.

Zhostovo amatai yra įdomūs, nes meistrai neturėjo mėginių, rašė pagal vaizduotę, improvizacinius. Tačiau už šios improvizacijos buvo aiškus taisyklių ir tobulos technikos supratimas. Sąžiningai reikia pasakyti, kad padėklo tapybos motyvai buvo paimti iš Tagil menininkų Zhostovo meistrų. Žvejyba „Tagil“ yra šimtmečio senesnė nei „Zhostovo“, kuriai būdinga ta pati metalo padėklų apdaila.

20-ajame amžiuje Novoseltsevskaya darbo artelis buvo įkurtas Novoseltsevo mieste, viename iš Mytishchi rajono kaimų. Bendrovė gamino metalinius padėklus su lako danga. Po dvejų metų buvo įsteigti dar du filialai Zhostovo - Zhostovskaya Labor and Special Kustar, po to - Lakirovshchik ir savo darbas (tik Troitske). 1928 m. Jie visi sujungė į vieną sistemą.

Geografinė kaimo vietovė buvo menininkų rankose: jie, naudodamiesi tarpininkų paslaugomis, galėjo parduoti prekes Maskvoje. Taip pat patogu įsigyti žaliavų darbui. Tuo pačiu metu, pirmieji sovietmečiai nebuvo lengvi Zhostovo meistrams: laikas atkurti socialinį realizmą ir natūralizmą mene, tradiciniai amatai tapo nereikšmingi. Tačiau menininkai sugebėjo išlaikyti kryptį, kurios susidomėjimas vėl pasirodė Chruščiovo „atšildymo“ metu. Rusų kūryba atėjo į tarptautines parodas, o užsienio paklausa sukėlė masinę nebrangių suvenyrų gamybą.

Šiandien jūs galite aplankyti įdomiausią Zhostovo muziejų, ekskursijos supažindins tiek mažus, tiek didelius lankytojus ne tik su garsiomis plokštelėmis, bet ir su kitomis dažytomis talpyklomis, unikalia technika, senovinių amatų dalykais ir ypatumais.

Aprašymas

Pagrindinis Žostovo tapybos motyvas buvo gėlių puokštė. Kūrybinėje kryptyje yra aiškus derlingas gėlių ir dekoratyvinės bendruomenės, kuri yra panaši į tradicinį rankomis dažytą paveikslą, kuris puošia verpimo ratukus, skrynią ir tuyasochki, realistiškumą. Tokio gėlių puokštės sprendimas yra ilgametė dekoratyvinių schemų plėtra, jie gali būti matomi sodo gėlių rinkinyje - tai surenkamas puokštė, rožių puokštė, girnelė ir vainikas.

Zhostovo darbai turi dvi pagrindines savybes.

 • Ryškios spalvos. Tradicinis juodas fonas, bet su juo atrodo mėlynos, žalios ir raudonos spalvos. Kartu su dėklo kraštais - lengvas susuktas gėlių ornamentas.
 • Technologija, tradicinis piešimo modelis. Menininkas dirba su plačiu šepetėliu - sumaniai piešia kompoziciją ant paties padėklo. Dirbdamas jis užtikrina, kad gėlių atvaizdas yra gana išraiškingas, taip pat spalvinga dėmių ritmiška vieta.

Darbas valdo voverės šepečius ir aliejaus dažus. Dažai tradiciškai praskiedžiami sėmenų aliejumi, šepečiai plaunami terpentino tirpalu. Kiekvienas menininkas turi turtingą šepečių kolekciją: nuo plonos, su stora adata iki didžiausio. Ir kiekvienas šepetys veikia savo stroke.

Formų įvairovė

Šiandien pagaminti produktai yra užspaudžiami profesionaliais presais, kurie leidžia nustatyti gaminį bet kokia forma. Jei tuščiasis antspaudas yra antspauduotas, tada pradžioje eskizas sudaromas trafaretu, o tada jis iškirpiamas ir ištraukiamas ant elektros spaudos.

Tačiau yra ir išskirtinių užsakymų, ir tada kapitonas rankiniu būdu padaro reikmenis. Kovalas gauna geležies lakštą, išskiria formą specialiomis žirklėmis, tada ištraukia formą ir ištraukia ją. Produkto kraštas yra susuktas, viela priklijuojama prie jo, o tai suteikia gaminiui reljefinę formą ir tuo pačiu stiprina jį. Žinoma, padirbtas gaminys bus labai brangus.

Zhostovo padėklai gali būti:

 • turas;
 • ovalo formos;
 • gitara;
 • aštuoniakampis;
 • stačiakampis (dažnas variantas);
 • sparnuotas (su šukuotais kraštais);
 • kartu.

Negalima teigti, kad viena forma yra populiaresnė už kitą: apvalios ir ovalios padėklai atrodo tradiciškesni, tačiau gitaros yra paklausos, o kombinuoti produktai suranda savo klientus (ir, beje, tampa interjero akcentais).

7 nuotrauka

Brėžinių ir modelių tipai

21-ajame amžiuje griežta kanonizacija, kai fonas turi būti aiškiai juodas ir ne daugiau, nebėra. Sidabro, raudonos ir malachitinės fono spalvos nebėra netikėtos Zhostovo padėklų atžvilgiu. Tačiau gėlės lieka pagrindiniu laivo modeliu. Žostovistai ėmėsi tokios temos iš Uralo meistrų, kurie taip pat meniškai interpretavo lauko ir sodo gėlių grožį.

Dažyti padėklai Zhostovo stiliumi turi daug atpažįstamų niuansų.

 • Kompozicijos centras su dideliais augalais, taip net ir su tokia panache, tarsi gėlė auga nuo dėklo vidurio. Palei kraštus - gėlės mažesnės.
 • Pagrindinis spausdinimas yra gėlių puokštė arba gėlių vainikas, Privalomi ir gėlių ornamentai, skirtingi.
 • Spalvų pasirinkimas pagal asmeninį autoriaus sprendimą. Kiekvienas dailininkas vaizdavo ant dėklo tas gėles, kurios jam patiko.
 • Šiuolaikinė temų ir modelių plėtra. Šiandienos „Zhostovo“ tapybos meistrai nudažo natiurmortus, paukščius, gyvūnus, peizažus ir įvairius teminius vaizdus.
Dideli augalai
Gėlių vainikas
Autorius
Su paukščiais

Kūrybiškumas yra gyvenimo procesas. Šiuolaikiniai meistrai, tęsiantys ir šlovindami išskirtinę kryptį, ieško naujų idėjų (formų, modelių, spalvų). Tai neprieštarauja kanonams, bet plėtoja Zhostovo tapybą, iš dalies ją įterpia į tikruosius kūrybinius tyrimus, jokiu būdu depersonalizuojant, neatimant individualumo.

Turiu pasakyti, kad ši meninė tendencija taip pat labai nukenčia nuo sukčiai, kurie daro klastotes ir perduoda juos kaip tikras Zhostovo padėklas.

Tačiau galima atskirti nuo originalo suklastotas.

 1. Jame gaminamo dirbtuvių antspaudo logotipas tikrai yra ant šio gaminio.
 2. Padirbti padėklai gali turėti aštrių briaunų, bet tikrieji meistrai niekada neleis tokiam trūkumui - kraštai tikrai bus valcuoti. Krašto apdorojimas yra būtinas ne tik meniniu požiūriu, bet ir siekiant, kad dėklas taptų stipresnis.
 3. Šis dėklas yra gana storas: jis turėtų būti taip, kad išlaikytų samovarą ir patiekalus, kurie patiekiami su juo. Jei ant dėklo įdėjote kažką sunkų, bet jis sulenktas - tai nėra tikras „Zhostovo“ produktas.
 4. Šis dėklas turi veidrodžio paviršių. Jis yra pakartotinai gruntuotas, kiekvienas sluoksnis turi būti poliruotas. Ir lakas ant paviršiaus sukelia bent du sluoksnius, kiekvienas iš jų yra poliruotas. Galima sakyti, kad Zhostovo dėkle viskas atsispindi kaip veidrodyje. Ir jei tai neįvyksta, tai reiškia, kad lakavimo etapas yra praleistas, o tai gali būti tik suklastotas.
 5. Puiki technika. Šiuose meistruose negali būti kreivų linijų, nuobodu spalvų, fuzzy brėžinys. Tai nepriimtina, viskas turi atitikti standartą ir tradicijas.

Dėl šios priežasties produktas, kuris yra pernelyg pigus a priori, negali būti Zhostovo dėklas. Toks daugiapakopis sunkus darbas su gerai patikrinta kokybės kontrole nėra pigus, tačiau jis daugelį metų tarnaus padėkliui.

Tai puiki dovana, jei norite perteikti dovaną iš savo tėvynės ar tiesiog pasimėgauti savo artimaisiais ilgaamžiu, gražiu, klasikiniu dalyku.

Tapybos etapai

Žydovo dėklo tapyba taip pat išsiskiria savo sluoksniu. Pirmasis sluoksnis yra danga. Balintų dažų kapitonas spalvų dėmes, pumpurus ir lapus skleidžia į įvairias sudėties schemas. Kiekviena vieta turi rasti savo vietą, o ne nukrypti nuo autoriaus ketinimų.

Po to prasideda džiovinimas, o po džiovinimo kapitonas pereina į antrąjį etapą - atspalvį. Skaidrūs dažai glazūros menininkui suteikia tamsių, mažesnių gėlių elementų detalių.

Kitas žingsnis vadinamas tarpikliu, kurio metu autorius rengia šviesias sritis su tankiais ir nepermatomais dažais. Tada jis einabe to, kiekvienas kapitonas autoruoja: vienas yra mažas, o vienas yra platus. Blizgesį galima palyginti su muzikos ritmu.

Kitas žingsnis yra brėžinys. Meistras atkreipia šviesius žiedlapių kraštus, lankstinukų, gėlių, pumpurų kraštus. Pavyzdžiui, „padaryti sėklą“ reiškia mažiausių detalių registravimą pumpuruose / gėlės. Toliau yra privalomas: švelnus piktžolių užpildymas tuščias tarpas tarp elementų daro kompoziciją vienodą ir harmoningą.

Vienas meistras daug dėmesio skiria privalomiesiems darbams, kruopščiai nustato mažiausias detales, kitas - minimalistinius principus. Vienas autorius bus ryškus, kitas bus dinamiškai pritaikytas prie dėklo fono.

Tarpiklis
Brėžinys

Šiame etape dėklo tapyba faktiškai baigiasi: dėklas išdžiovinamas ir perduodamas dekoratyvininkui.

Jei eskizuosime darbo su dėklu procesą, jame bus keli veiksmai.

 1. Silpna pagrindo spalva kapitonas atkreipia gėlių ir kitų kompozicijos komponentų eskizus.
 2. Toliau menininkas dirba permatomais šešėliais. Šiame etape rengiami žiedynai ir lankstinukai.
 3. Spalvos suformuotos naudojant apdailos atspalvį.
 4. Po džiovinimo autorius atvaizduoja atspindį, tai suteiks jai didžiąją dalį.
 5. Smulkus šepetys Autorius pateikia mažiausius darbus, kurie jį užbaigia.
 6. Vyksta darbas fone.
 7. Dėklo kraštams taikomas ornamentas. - paprastai tai yra gėlės arba geometrinis paveikslas. Ši procedūra laikoma apdaila, tačiau vis dar neįmanoma pateikti Zhostovo dėklo be jo.

Šiandien nereikia nuotoliniu būdu suprasti kompetencijos Zhostovo laivų paslapčių. Maskvoje atidarė vienintelę studiją „Zhostovo“, kur visi geriausi meistrai moko.

Specialiuose kursuose galite gauti gilesnį pasirengimą.

Toliau galite peržiūrėti arčiau gamybos padėties gamybos procesą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys