Indai

Kokios medžiagos gaminamos maistui?

Kokios medžiagos gaminamos maistui?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Pagrindinės veislės
  2. Kitos medžiagos

Šiandien bet kurioje parduotuvėje galite rasti valgomojo plokštelių - jie yra pagaminti iš įvairių medžiagų, kurių kiekvienas turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Apsvarstykite, kokie metalo patiekalai skiriasi nuo keramikos ir kokie yra keramikos privalumai ir trūkumai. Taip pat kalbėkite apie porceliano, stiklo, plastiko ir kitų tipų patiekalus.

Pagrindinės veislės

Populiariausios patiekalų gamybai skirtos medžiagos yra porcelianas, keramika, keramika ir stiklas. Būtina pasilikti ant kiekvieno tipo atskirai.

Porcelianas

Priklausomai nuo dažymo metodo yra keletas porceliano rūšių. Brangiausias yra manufaktūra, dekoruota rankomis - jos kaina yra tokia didelė, kad ji yra gana proporcinga Rolls-Royce kainai. Porceliano patiekalai gali būti dekoruoti lipdukais - tai reljefiniai papuošalai, naudojami graviruojant ar perforuojant. Kaulų porcelianas yra labai vertinamas. Tačiau porcelianas dažnai nėra dažomas, nes pati medžiaga atrodo gana iškilminga.

Iš esmės plokštės yra baltos spalvos, nes tai yra mėgstamiausias daugelio dizainerių atspalvis. Be to, tokie patiekalai yra universalūs - gali būti derinami su staltiesėmis ir bet kokiu stiliumi. Leidžiama šiek tiek nukrypti nuo baltos spalvos, kai yra aukso arba mėlynos spalvos atspalvis. Svarbiausia, kad jūsų plokštės būtų suderintos su kitais stalo įrankiais. Pavyzdžiui, jei patiekalai yra papuošti auksiniais ornamentais, būtų naudinga ant stalo uždėti auksu padengtus šaukštus, šakutes ar kitus daiktus.

Porcelianas turi daug neabejotinų privalumų.

  • Inertiškumas kontaktuojant su chemikalais. Maisto rūgščių ir šarmų, taip pat ploviklių įtakoje medžiaga nepraranda savybių.
  • Universalumas. Porceliano patiekalai atrodo svarbūs bet kokiame interjere, jis viršija mados tendencijas, todėl jis gali atrodyti stilingas daugelį dešimtmečių.

Iš porceliano plokščių minusų yra jautrumas aukštesnės temperatūros poveikiui: plokštelių nuplauti karštu vandeniu nerekomenduojama, maistas neturėtų būti šildomas.

Porceliano patiekalai naudojami tik patiekimui. Be to, naudojant ilgesnį laiką, medžiaga gali patamsėti.

Fajansas

Fajansas jau seniai vadinamas pigiu porceliano analogu. Šios medžiagos plokštės paprastai yra suapvalintos arba sutankintos, jos yra patvarios ir labai patogios, todėl jos yra optimalios didelių atostogų šventėms laikyti. Fajanso lengva atskirti nuo porceliano - jei paspausite porceliano plokštelę su mediniu lazdele, bus girdimas didelis melodingas garsas, o fajansas reaguoja visiškai.

Cheminiu požiūriu fajansas - tai verpimo, kvarco ir kaolino mišinys. be to, pastarosios dalis sudaro apie 85%, o tai suteikia medžiagai akytą struktūrą ir lemia esminius medžiagos privalumus:

  • maža kaina - didžiajai daugumai rusų šeimų galima įsigyti keramikos patiekalus;
  • gebėjimas išlaikyti šiltą: virti maistas, padengtos fajanso plokštelėmis, pernešamos jų šilumos, ir indai, savo ruožtu, palaiko reikiamą indo temperatūrą.

Tuo pačiu metu, keramika, kaip ir porcelianas, netoleruoja pernelyg aukštos temperatūros.

Keramika

Pagrindinis keraminių indų privalumas yra tai, kad jis gali reguliuoti drėgmės ir šilumos lygį. Keraminės plokštės ilgą laiką gali išlaikyti karštą sultinį, o atšaldytos okroshka jose nešildys. Molio induose leidžiama pašildyti maistą mikrobangų krosnelėje ir, jei reikia, galite juos įdėti į orkaitę.

Keramika turi daug privalumų, kuriuos klientai supranta visame pasaulyje:

  • ekologiškai saugi sudėtis;
  • šilumos dangtelis;
  • šildymo vienodumas;
  • lengva priežiūra.

Svarbu, kad keraminės plokštės būtų chemiškai inertinės: sąveikaujant su rūgšties ir bazės tirpalais, jie nekeičia jų sudėties ir neišskiria pavojingų medžiagų, o tai reiškia, kad jie gali būti naudojami be baimės tarnauti suaugusiems ir vaikams. Plokštelės iš molio ir mineralinių priedų mišinio turi drėgmės mainų savybę: dėl labai porėtos plokštelės struktūros jos sugeria ir kaupia drėgmę, o po to jas grąžina į produktus.

Pagrindinis keraminių plokščių trūkumas - priežiūros sudėtingumas. Faktas yra tai, kad beveik neįmanoma išvalyti riebalų iš tokių paviršių. Be to, jis sugeria visus kvapus ir netoleruoja temperatūros svyravimų - pavyzdžiui, jei į šaltą plokštelę pilate karštą sriubą, ji iš karto krekingo. Apskritai keramika yra gana trapi medžiaga: net ir su nedideliu fiziniu poveikiu, ant jo paviršių susidaro lustai.

Polimerų molis indų gamybai nenaudojamas.

Stiklas

Stiklo dirbiniai gali būti skaidrūs arba spalvoti, jo kraštai turi būti lygūs, su nedideliu smūgiu, stiklo įrankiai sukuria subtilų melodinį garsą. Dažniausiai stiklai yra pagaminti iš stiklo, taip pat tinka šioms medžiagoms gaminti, nors dažniausiai naudojama stiklo keramika. Stiklo gaminių populiarumas dėl mažo šilumos laidumo, todėl maistas išlieka šiltas ilgiau nei naudojant kitus patiekalus. Stiklą lengva valyti, o bet kokie valikliai, įskaitant abrazyvus, gali jį valyti.

Tačiau, jei pasirinksite stiklo plokšteles, nepamirškite, kad jie yra labai trapūs, ir su jais turite būti atsargūs.

Taip, ir pasirinkus staltiesę, reikės kentėti - ji turi būti derinama ne tik su vakariene, bet ir su patiekalo turiniu. Pvz., Jei ant stalo padėsite rožinę staltiesę, tuomet ant plokštės išpjaustytas kumpis tiesiog sujungs su juo.

Atskiros plokštės, pagamintos iš krištolo - tai brangiausia medžiaga po brangakmenių. Tokie prietaisai dažniausiai naudojami stalo nustatymui ir šaltų patiekalų - salotų, vaisių, saldainių. Jei kristalų temperatūrą paveiksite, jis bus padengtas žydėjimu ir tamsumu. Tuo pačiu metu medžiaga yra daug stipresnė už stiklą, ji pasižymi dideliu stiprumu ir įspūdinga išvaizda.

Kitos medžiagos

Be jau aprašytų medžiagų, plokštės taip pat gali būti pagamintos iš Corian, metalų ir plastiko. Tokios rūšys yra mažiau paklausos, tačiau jos vis dar yra atsargos.

Corian

Kartais plokščių gamybai naudokite šiuolaikinės chemijos pasiekimus, dėl kurių gimsta neįprastos medžiagos. Tarp jų yra dirbtinis akmuo, vadinamas Corian. Dėl išskirtinės išvaizdos ir fizinių-funkcinių savybių jūs galite gauti gražiausias, patvarias ir lengvai prižiūrimas plokšteles.

Metalas

Paprastai pagaminti iš metalo šakių, šaukštų ir peilių. Gaminant plokšteles labai retai naudojamas aliuminis, plienas ir nerūdijantis plienas, o tai yra dekoratyviniai prietaisai arba žygiuojančios emalio variantai, kurių nerekomenduojama įdėti į stalą kaip kasdienį variantą. Jei jums nepatinka vaikščioti per daug, galite ilgai laikyti maisto produktus esamuose geležies rezervuaruose. Tas pats pasakytina ir apie nerūdijančio plieno gaminius.

Be mikrobangų įdėti tokius patiekalus neturėtų būti. Bet ketaus ir vario plokštės nuskendo į tolimą praeitį - dabar tokius produktus galima rasti tik privačiose kolekcijose ir muziejuose.

Plastikiniai

Plastikinė yra pigi ir praktiška medžiaga, naudojama pakartotinai naudoti ir vienkartiniai indai, įskaitant plokšteles. Juos lengva plauti, patogu laikyti, ir jie yra pigesni nei visi kiti patiekalai.

Tačiau ilgą laiką aplinkosaugininkai teigė, kad plastikas yra nekenksmingas aplinkai: jis lėtai suskaido, į dirvožemį, vandenį ir orą išleidžia pavojingas medžiagas. Tai lėmė tai, kad daugelyje šalių buvo draudžiama naudoti šią medžiagą, ypač gaminant patiekalus, Šiais metais buvo priimtas įstatymas, draudžiantis gaminti ir platinti plastikinius indus Europos Sąjungoje - jis įsigalios 2021 m.

Kaip pasirinkti aukštos kokybės indus, galite pamatyti toliau pateiktame vaizdo įraše.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys