Indai

Fajansas ir porcelianas: koks skirtumas?

Fajansas ir porcelianas: koks skirtumas?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Gamybos technologija
 3. Pagrindiniai skirtumai
 4. Kuris geriau?
 5. Kaip rūpintis?

Fajansas ir porcelianas yra populiarios patiekalų gamybos medžiagos. Be išankstinio paruošimo ir žinios apie šių medžiagų savybes, bus sunku juos atskirti vienas nuo kito. Todėl prieš patraukdami patiekalus, turėtumėte žinoti tokių produktų savybes.

Savybės

Toks stiprus fajanso ir porceliano panašumas paaiškinamas tuo, kad molis yra pagrindinė jų gamybos medžiaga. Pridėjus kitų komponentų gamybai: mineralinis ir organinis. Kiekviena medžiaga turi savo elementus, todėl sudėtis vis dar skiriasi.

Fajansas

Fajansas yra keramikos porūšis, pagamintas iš kepto molio. Ji taip pat pridėta silikato, balto molio, kvarco. Gautas produktas turi mažas poras, jis yra gana trapus.

  Siekiant užtikrinti tokių patiekalų ilgaamžiškumą, jis papildomai padengtas specialia glazūra.

  Produktų asortimentas yra labai platus: galite lengvai įsigyti salotų dubenį, lėkštę, arbatos poras, servetėlių laikiklius, didelius patiekalus ir daug daugiau. Stalo reikmenys nėra per brangūs, nes jos gamyba yra gana paprasta.

  Yra keletas fajanso privalumų:

  • priimtina kaina;
  • neskaidrumas;
  • jėga

  Yra keletas trūkumų:

  • atmeta šilumą;
  • po tam tikro laiko jis pradeda krekingą su mažais įtrūkimais;
  • netinkamai prižiūrint, glazūros įtrūkimai ir „nuskaito“.

  Porcelianas

  Kalbant apie porcelianą, čia stebėsime tą pačią kompoziciją, tačiau proporcijos bus skirtingos: priešingai nei porcelianas, porcelianas turi mažiau molio. Produktai, pagaminti iš tokios medžiagos, yra patvarūs, jiems trūksta porų, galima stebėti skaidrumą. Žinoma, indai bus daug brangesni nei keramikos, nes porcelianą sunkiau gauti.

   Kasdieniam naudojimui tokie patiekalai retai perkami, dažniausiai jie yra elegantiški atostogų ar antikvariniai daiktai.

   Pažymime keletą privalumų:

   • sudėtinga ir elegantiška išvaizda;
   • kokybė;
   • visiškai nekenksmingas aplinkai;
   • puikus šilumos laidumas.

   Tarp minusų:

   • didelė kaina;
   • kruopščios priežiūros poreikis;
   • mažas atsparumas smūgiams.

   Gamybos technologija

   Pirmasis žingsnis abiejų medžiagų gamyboje yra paruošti ingredientus. Fajanso gamybai į molio ir kaolino mišinį pridedamas vanduo, o tada smėlis. Filtruojant mišinį, jis yra veikiamas filtrų, įdedamas į malūną ir tam tikrą laiką paliekamas vėsioje patalpoje. Tada masė siunčiama į antrąjį malūnėlį. Gaminant porceliano ingredientus taip pat sumaišomi ir apdorojami kelių rūšių maišytuvais. Tada filtruojama, filtruojama ir paliekama atvėsti. Praėjus reikiamam laikui, mišinys siunčiamas spaudoje.

   Antrajame fajanso meistrų ruože turi būti suteikta masė, o po to - sudeginti. Porcelianas formuojamas dėl gipso, po to kruopščiai išdžiovinamas. Ir tik po džiovinimo porcelianas sudeginamas, naudojant specialias krosnis, o temperatūra turi būti griežtai kontroliuojama.

   Trečiasis žingsnis abiem rūšims yra vienodas. Jie padengti glazūra, dažyti ir dekoruoti. Dažytos fajanso atveju paprastai naudojami paruošti trafaretai, porcelianas gali būti dažomas rankiniu būdu.

   Pažymėtina, kad rankomis dažyti indai turi didesnes kainas.

   Pagrindiniai skirtumai

   Produktai, pagaminti iš medžiagų, pavyzdžiui, keramikos ir porceliano, yra labai gražūs.Nepaisant išorinio panašumo, fizinės savybės ir gamybos technologija skiriasi. Apsvarstykite skirtumą tarp medžiagų ir palyginkite.

   • Daugiau nei 85% fajanso - molio, todėl produktai taip gerai patenka į vandenį. Porceliane molis yra daug mažesnis, didžiąją dalį kompozicijos užima nedidelės sudedamosios dalys, pvz., Lauko špatas, balta molis ir kt.
   • Gaminant labai aukštoje temperatūroje deginamus porcelianus, šie duomenys bus daug mažesni.
   • Porcelianas ne visai sugeria drėgmę, tačiau fajansas nesiskiria šia kokybe dėl to, kad didžioji jos dalis vėl gaminama iš molio.
   • Porcelianas yra skaidrus, stiklas, šviesa prasiskverbia per ją, tačiau antra aprašyta medžiaga yra visiškai neskaidri.
   • Jei pateksite į patiekalus, porcelianas skleidžia gryną, melodingą skambesį, o fajanso produktai reaguoja su nuobodu garsu.
   • Porcelianas nėra amžius, jis yra amžinas, bet plyšių, panašių į craquelure formą, fajanso modelių paviršiuje. Tačiau tai neturi įtakos vertei, nes laikui bėgant tokio modelio negalima išvengti.
   • Porceliano patiekalai bus lengviau, jei lygintumėte tuos pačius elementus iš abiejų medžiagų.
   • Paprastai porcelianas yra baltas, jį galima dažyti. Jei susiduriate su skirtingos spalvos produktu, tai greičiausiai yra fajansas.
   • Porceliano gaminiai bus šiek tiek, bet vis tiek stipresni už „konkurentą“, be to, jie bus plonesni.
   Porceliano patiekalai
   Keramikos dirbiniai

   Kuris geriau?

   Neįmanoma vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, kuris būtų geresnis. Čia turėtumėte sutelkti dėmesį į savo pageidavimus ir biudžetą. Jei norite gražaus patiekalo kasdieniam naudojimui, geriau, žinoma, pirmenybę teikti fajansai, nes jei reikia, skaldytų plokštelių ir puodelių galima lengvai ir nebrangiai pakeisti.

   Visų plonųjų estetai ir mėgėjai gali rekomenduoti porceliano patiekalus. Tinkamai prižiūrint, ją galima laikyti šeimoje keletą kartų, be to, tokie produktai yra tinkami bet kokiai šventei, jie sukuria prabangos ir gerovės jausmą. Tuo pat metu fajanso produktai išlaiko šilumą ilgiau, jie pasižymi įvairiais atspalviais, kurie suteikia daugiau galimybių, jei turite modernų interjerą.

   Pasirinkus patiekalus naudoti, neturėtumėte pirmenybę teikti pigiausiam.

   Būtinai patikrinkite skirtingus gamintojus, palyginkite gaminamus modelius. Fajansas ir porcelianas turi turėti aukštos kokybės glazūrą, kitaip jis gali pradėti absorbuoti vandenį ir kvapus. Be to, taip pat svarbu atidžiai pasirinkti, nes šias medžiagas dažnai pakeičia klastotės. Norėdami nusipirkti originalą ir nebūti nusivylę medžiagomis, rekomenduojama atkreipti dėmesį į keletą taisyklių.

   • Pirkdami porceliano patiekalus, turėtumėte pasiteirauti pardavėjo kokybės sertifikatų. Tai pirmas žingsnis siekiant teisingo pasirinkimo.
   • Paspauskite puodelį ar lėkštę šaukštu. Stiklo varpai jus informuos, kad priešais yra porcelianas. Be to, nebūtų nereikalinga apžiūrėti indus šviesoje - tai padės nustatyti autentiškumą, nes tik porcelianas šviečia.
   • Atminkite, kad tikras porcelianas nebus pigus. Jei Jums siūlomi produktai už mažesnę kainą nei visur, jie tikrai yra nesąžiningi pardavėjai.

   Kalbant apie fajansą, tai beveik niekada nėra suklastota, nes iš šios medžiagos patiekalai yra atpažįstami visur. Gali suteikti fajanso porcelianui, bet ne atvirkščiai. Be to, šios medžiagos gamybos technologija yra paprasta ir greita, todėl beprasmiška suklastoti rinkai.

   Kaip rūpintis?

   Nėra paslapties, kad bet kokie patiekalai išlaikys estetinę išvaizdą tik tinkamai prižiūrėdami. Čia aprašytos medžiagos nėra išimtis. Abiejų tipų produktai nepatinka per karšto vandens temperatūrai ir jų lašams. Todėl turiu plauti indus tik šaltame vandenyje, todėl būtina pamiršti miltelių žiniasklaidos ir sunkiai kempinės. Naudoti tik švelnaus muilo arba švelnų indų plovimo skysčio.

   Kartais net labiausiai atsargūs priežiūra porceliano gali patamsėti. Bet tai lengva valdyti, jei jūs nuvalykite produktą su vandeniu ir nedidelį kiekį kepimo sodos arba naudoti citrinos rūgšties. Tai leis balinti paviršių, atkuriant pirminę išvaizdą jį.

   Jei indai tamsintas, gauti jiems padėti amoniaką.

   citrinų rūgštis
   amoniakas

   Apliejimo puodeliai ir lėkštės turėtų būti iš karto, natūralus džiovinimas sukels negraži santuokos nutraukimo ir papildomo laiko apie vėlesnio poliravimo. Jei tai paslauga, kurią naudojate kas šešis mėnesius, patiekalai dedami į dėžutę, kiekvienas popieriaus gabalas suvyniotas į popierių. Dėžutė turėtų būti atskirai nuo kitų, įdėti savo dėžes, kitos talpyklos negali.

   Fajanso leido šyla mikrobangų krosnelėje, bet patiekalai turi būti tobula, be įtrūkimų ir žetonų. Iš krosnies poveikis turėtų būti trumpalaikis. Porceliano kaip šildymo draudžiama.

   Galima plauti indaplovėje Prekės abiejų tipų yra įmanoma, bet tik švelniu ciklą ir per atstumą vienas nuo kito. Bet apskritai, ekspertai pataria dar pirmenybę teikia rankinio plovimo.

   Skirtumai kokybės porceliano nuo klastotės į šį vaizdo įrašą.

   Parašykite komentarą
   Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

   Mada

   Grožis

   Ryšys