Pavydas

Pavydas praeityje: kovos priežastys ir būdai

Pavydas praeityje: kovos priežastys ir būdai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Priežastys
 2. Kaip tai atsikratyti?
 3. Psichologo pratimai ir patarimai

Praeitis yra patirties bagažas. Skirtingi. Šiame lagamane yra gizmos, atneša malonius prisiminimus ir šypseną, yra tų, kuriuos norite laikyti rankose ir jaustis taip, lyg laikas būtų pasukęs atgal, ir yra keletas dalykų, kurių nenorite pažvelgti. Tokie „bagažo daiktai“ šeimos bagaže kartais pasirodo buvę sutuoktinių santykiai.

Priežastys

Pavydo dėmesys praeityje gali būti skirtingas. Dažniausiai vyras yra pavydus savo žmonai (arba atvirkščiai) buvusiam sutuoktiniui ar meilužiui. Sutuoktiniai gali pavydėti vienas kitam už ankstesnę santuoką. Apleisti vyrai ar moterys gali jausti pavydą savo buvusiam sūnui ar dukrui, kuris jam gimė nauja santuoka. Taip atsitinka, kad pavydą patyrė net jau miręs buvęs vaikinas ar mylimojo draugė. Kartais tai gali būti psichikos sutrikimas.

Pavydas gali būti kaip tikras santykis tarp buvusio ir turtingos vaizduotės. Apsvarstykite pagrindines pavydo priežastis.

Vyrai

 • Silpna valia ir nesaugumas. Žmogus reiškia ištvermę, dvasios jėgą, pasitikėjimą pasirinktu keliu ir jo veiksmais. Tai yra tada, kai apdairūs tėvai jį pakėlė ir neslopino šių savybių. Berniukas, kuris yra sugadintas ir apsaugotas kaip vaikas, kaip suaugusysis, prisiims, kad viskas priklauso jam, įskaitant ir moterį su visa savo asmenine erdve. Jos bendravimas su buvusiu partneriu gali sukelti jam nuosavybės jausmą, ir tada jis pareikalaus nuolatinio pranešimo arba nuolatinio gyvenimo šalyje, kenkdamas jos karjerai ar hobiui. Jei vaikystėje vaikinas dažnai buvo sulaikytas ir ištiesintas, tada suaugusieji nuolat abejoja savo nuoseklumu kaip vyrai, lygina save su kitais ne geriau ir nerimauja, kad jo draugė pasirinktų buvusį, kuris jam atrodė vertingesnis nei jis.
 • Nesėkminga praeities patirtis. Dažnai pasitaiko, kad vyras jau patyrė svetimavimo patirtį santykiuose su kitomis moterimis. Jei tam tikras buvusio mylėtojo elgesys sukėlė išdavystę (pavyzdžiui, ji atidžiai apsirengė prieš susitikimą su buvusiuoju), tada pasąmonėje toks elgesys įrašomas kaip išdavystės faktas. Naujuose santykiuose tas pats elgesys su partneriu bus išdavystės signalas, nors mergaitė neturi nieko blogo su savo mintimis, o rūpestinga savigarba yra tik geras įprotis.
 • Dažnai bendrauja buvę mėgėjai. Jei žmona nuolat susirašinėja arba dažnai kviečia, susitinka su buvusiaisiais, tada, žinoma, ji gali pakenkti vyrui. Nors šie susitikimai gali būti dėl bendrų reikalų ar bendrų vaikų reikalų. Tada pavydus žmogus gali perduoti savo dirginimą vaikams.
 • Psichikos sutrikimai. Taip atsitinka. Dažniausiai tai yra įgytas nuokrypis nuo normos dėl ankstesnių priežasčių, sukeliančių didelį stresą. Stresas nutraukia psichikos gynybos mechanizmus ir žmogaus elgesys tampa nepakankamas. Išreikštas partnerio siekiu, nuolatinio ir neatidėliotino pranešimo reikalavimas, padidėjęs įtarimas.

Moterys

 • Tikėjimo į save trūkumas. Moterims būdingas didesnis pažeidžiamumas nei vyrams. Ir jei mergaitė, kaip vaikas, buvo nepakankamai įvertinta, o jos moterų orumas buvo apleistas, tada, kaip suaugusia, ji gyvens su jausmu, kad ji yra prastesnė moteris, motina ir meilužė.Šie jausmai neleidžia jai visiškai atsiverti ir išreikšti abejonėmis, ji lygina potencialų varžovą ir bando išsiaiškinti savo gyvybingumą per partnerį. Ji gali nuolat paklausti jo apie jų santykius, kaip jie praleido laiką kartu, ką jis jai pasakė. Šioje versijoje pavydas gali plisti į vyresnio amžiaus žmones.
 • Tai primena jai pirmąją. Partneris pats pasakoja apie buvusį kompanioną, apibūdina savo gyvenimo akimirkas kartu, parodo vietas, kuriose jie kartu pailsėjo, saugo jai pristatytus dalykus. Moteris, kuriai būdinga emocija, yra lengviau įsivaizduoti, kaip jis jaučiasi apie buvusį ir suprojektavo juos į dabartį. Ankstesnių dovanos, iš tikrųjų nešančios dalį buvusio savininko, gali ne mažiau erzinti, o moterų fantazija šiuo pagrindu taps išdavystės vaizdu.
 • Susipažinkite su savo partneriu su buvusia moterimi. Tai gali būti asmeniniai susitikimai arba pokalbiai telefonu ir pokalbiai. Buvę partneriai gali kreiptis į bendrus reikalus arba, jei yra patikima žinoma, kad jie neturi bendrų reikalų, juos sujungia kažkas daugiau.

Kitas bendras vyrų ir moterų taškas yra praeities gyvenimas. Tai dažniausiai atsitinka, kai kai kurių iš jų santykiuose kažkas netinka, ir jie ieško priežasties už savęs.

Kaip tai atsikratyti?

Pavydus mūsų partneriui praeityje, pasineriame į nerealų pasaulį, tai yra, nors mes esame neigiamų jausmų rankena, mes negyvename dabartiniame momente, bet jau protiškai dalyvaujame jau praeityje. Galima nebe pavydi vaikinai buvusiai draugei ar žmonai buvusiam meilužiui. Ir tai visų pirma priklauso nuo pavydus. Nors tuos, kurie pavydi, taip pat galite pateikti keletą patarimų.

Jei turite pasitikėjimo santykius su partneriu, tuomet jūs jausitės ne dirginantis atsakydami į jo elgesio pasikeitimą, bet mylimojo kančias. Pabandykite jį palaikyti, tiesiog nepamirškite, jis pažemins jūsų partnerį, nesigailės žodžių, kurie padės jam jaustis reikšmingais ir vertingais. Jei pavydas yra nepagrįstas, pabandykite atvirai kalbėti su savo sielos draugu, jei įmanoma, draugiškoje atmosferoje. Sužinokite, ką skauda jūsų partneris. Jau jūsų nuoširdus dėmesys gali būti pakankamas, kad išnaudotų jūsų tarpusavio konfrontaciją.

Gali būti, kad po pokalbio jūs pats pastebėjote ar pastebėjote, kad provokuojate savo mylimąjį pavydą. Galbūt dažnai kalbate apie ankstesnius santykius arba parodote, kokių dalykų šitaip buvo paaukoti. Jei taip, pagalvokite apie tai, kodėl jums reikia savęs tvirtinimo?

Dabar išsiaiškinkime, ką daryti, kad įveiktume pavydą.

Į vyro praeitį

Grįžkime prie moterų pavydo priežasčių.

 • Abejojate. Pabandykite prisiminti, kas jums pasakė, ar kada, ar paaiškino, kad nesate tokiu būdu padažu, nesate moteriškas ir apskritai blogas šeimininkė? Prisiminkite šiuos ar panašius neigiamus teiginius. Tai svarbu norint suprasti, kad jie jums nepriklauso. Šias frazes kartais atsitiktinai ar tyčia pristatė jūsų tėvai ar kiti giminaičiai, merginos, tuos, kuriuos tikėjote, ir todėl tuos žodžius priėmė kaip tiesą. Dabar dirbti šiek tiek daugiau ir suraskite savo pareiškimus. Suteikite sau laiko šiam procesui ir brandinimui. Praktikuokite kasdien, nes gyvenimo scenarijus negali būti atšauktas.
 • Jis dažnai prisimena buvusį, pasakoja apie ją. Ar jis nori sukelti jūsų pavydą, ar tiesiog išdėstyti faktus, bet jaučiatės susierzinimas, skausmas, neapykanta ar kitas jausmas, sunaikinantis jus. Kad apie tai būtų pranešta savo vyrui, jūs neturite jam šmeižti, pasiimti ar pasiimti patiekalų. Galite pranešti apie savo būklę geresniais būdais. Sėkmingiausi iš jų - atviras pokalbis, iš tiesų, jūs norite, kad jis sužinotų apie jūsų jausmus. Taigi pasakykite jam apie juos.Tik tada, kai manote, kad galite ramiai kalbėti, pasirinkite momentą. Tokio pokalbio tikslas - ne įtikinti partnerį, koks jis yra piktadarys, bet jam pareikšti savo jausmus.

Mylintis žmogus, kuris vertina jūsų santykius, nors ir ne iš karto, bet su jausmų supratimu. Būkite kantrūs. Švelniai priminkite jam, kas yra jūsų mintyse, kai išgirsite ar matote dalykus, kurie jums primena savo buvusią aistrą.

 • Jūsų vyras yra pažintys su buvusiu mylimuoju. Jie tikrai gali turėti bendrų reikalų ir tai yra normalu. Kodėl jis turėtų sukurti priešus aplink jį? Norint išsaugoti normalius, žmogiškuosius santykius, galima kalbėti apie jo nesutarimą ir tai, kad jis neslepia jų nuo jūsų - apie jo sąžiningumą prieš jus. Įdomu: kaip jis kalba apie buvusių ar kitų mergaičių savybes, dažnai galima vertinti jo požiūrį į moterų lytį apskritai. Jei nėra jokios akivaizdžios pavydo priežasties, pabandykite pasinaudoti savo pranašumu, laikykite pirštą ant pulso. Jei tai vis dar nesuteikia taikos, turėtumėte pasikalbėti su širdimi širdimi su savo žmogumi, nežeidžiant jo, bet pasidalinti savo jausmais.

Į žmonos praeitį

Kuris iš šių priežasčių jums pavydi savo draugą?

 • Didelis savigarba. Ar rimtai manote, kad kas nors gali priklausyti jums? Tada reikia nepamiršti, kad gyvenime bus (arba jau atsiranda) situacijos, kai bus laikomas kažkieno priklausymo objektu.
 • Padidėjęs įtarimas. Kai kaip vaikas jūsų tėvai ar artimieji, nuoširdžiai norėdami tave tik gerai ir tikėdami, kad jūs turite stipriąsias savybes, raginote jus, kad jums kilo kilnus darbas prieš mergaitę, atsigręžė, kai parodėte tvirtumą ir nepriklausomybę gindami savo nuomonę, jūsų pasąmonėje buvo suformuotas psichinis įvaizdis: esu juokingas, nepatogu ir neturiu teisės į mano nuomonę ar kažką panašaus. Šių požiūrių, kuriuos jūs šiuo metu gyvenate, apibrėžimas yra pirmasis žingsnis, kad surastumėte save. Šis procesas nėra greitas, tačiau jį verta įgyvendinti.
 • Pavydas dėl praeities nesėkmių su moterimis. Šį procesą lengviau kontroliuoti, nes jis yra sąmoningesnis ir lengvesnis. Nepaisant kai kurių ankstesnių ir dabartinių santykių akimirkų panašumo, vis tiek turite suprasti, kad jūsų draugai yra visiškai skirtingi žmonės. Todėl svarbu atskirti praeitį ir dabartį, sąmoningai užsirašydami save.
 • Žmona dažnai bendrauja su pirmuoju. Visi klausimai išsprendžiami, jei jie išspręsti taikiai. Dirginamumas ir nepasitenkinimas tik atstumiami. Pokalbis su savo draugu padės jums susidoroti su savo jausmais. Pasakykite jai apie savo abejones. Jūsų išmatuojamos, išmatuotos mintys, ramus ir pasitikintis, bet ne stulbinantis tonas atliks savo darbą, ir jūs galėsite perteikti savo žmonai tai, ko norite. Norint, kad dialogas vyktų, būtina klausytis atsakymo, nepriėmus išankstinių išvadų, ir kitai pusei kalbėti.

Vaikams iš ankstesnių santuokų

Jei pavydi savo draugo vaikus, jūs patys esate nesubrendęs žmogus. Kadangi stabili ir stabili asmenybė paprastai yra sunku nesubalansuoti, toks asmuo žino savo vertę ir vertina bei gerbia kitų jausmus.

Ryšys tarp vaiko ir tėvų yra ryškus jausmas, tėvystės patirtis yra nepalyginama laimė! Jei turite tokią patirtį, jums lengviau suprasti savo partnerį, o jei ne, atverkite savo širdį. Supraskite, kad tikra meilė yra valstybė, kurioje jūs patiriate tai visiems ir viskas, kas jus supa ir jūsų draugas. Ji yra visapusiška ir nesiskiria šeima į tavęs. Pažvelkite į šį jausmą, pasirūpinkite savo tremuliais pasireiškimais, ir jūsų gyvenimas įgis naują prasmę, o džiaugsmas įsikurs tavo širdyje. Po to pastebėsite, kaip keičiasi jūsų požiūris į vaikus apskritai, jūsų sutuoktinio vaikų, ir paties paties sutuoktinio vaikų atžvilgiu.

Psichologo pratimai ir patarimai

Žmonės, turintys mažą savigarbą, turėtų išmokti pasidalinti savo ir kitų jausmais, mintimis, nuomonėmis.Jus aplankiusios žalingos mintys, kurios sulaužo vidinę harmoniją, trukdo bendrauti su artimais žmonėmis, galite ir turite išmokti paleisti. Norėdami tai padaryti, nustatykite tokią mintį patogiu būdu: pavadinimas, spalva, forma arba, jei taip suvokiama, kvapas, palieskite. Tai padės padaryti jį aiškesnį.

Ačiū už mokslą (jai dėka dabar galite geriau pažinti save dabar), atleiskite jai už jus trikdančią, atleidžiančią tai, kas padėjo ją sustiprinti ir protiškai atleisti. Jūsų išlaisvinta mintis ir jausmas gali skristi kaip balionas arba išnykti rūke arba išnykti kažkaip kitaip.

Psichologinė trauma dėl ankstesnių santykių pertraukos. Gyvenimas praeityje yra tas pats, kaip ir virtualioje realybėje. Norėdami sužinoti, kaip gyventi dabartyje, pabandykite atlikti paprastą pratimą: pasirinkti patogų laiką, vietą (pageidautina vien tik) ir maždaug penkias minutes (galite nustatyti laikmatį), pažymėkite, kuriuos jausmus pastebite, kokias mintis, jausmus, troškimus ateisite. Reguliariai praktikuokite, ir jūs patys pastebėsite, kad jūs vis dažniau dalyvaujate, ir jaučiatės vis labiau, kad esate realus.

Psichikos sutrikimų, kuriuos sukelia pavydas, atveju, problemos išsprendimą lemia tai, kad pavydas išmano savo nuokrypį. Jei jis žino apie jo būklę ir priežastis, dėl kurių jis buvo paskatintas, galite pabandyti išsiaiškinti problemą, naudodami straipsnyje aprašytus metodus. Jei negalite susidoroti su savimi, kreipkitės pagalbos į psichoterapeutą.

Kaip nustoti būti pavydi praeityje, žr. Kitą vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys