Indai

Kepimo folijos formos: savybės, veislės ir naudojimo taisyklės

Kepimo folijos formos: savybės, veislės ir naudojimo taisyklės

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Privalumai ir trūkumai
 2. Rūšis
 3. Naudojimo sąlygos
 4. Kaip tai padaryti patys?

Tarp karščiui atsparių indų įvairovės folijos formos užima ypatingą vietą. Šiuo metu jų populiarumas šiek tiek sumažėjo. Bet jie visiškai pamiršti. Yra daug patiekalų, kurie idealiai tinka folijos pavidalu. Savo gynyboje teigiama, kad yra daug naudingų savybių. Toks įsigijimas bus pelningas ir tikrai bus naudingas kulinarijos versle.

Privalumai ir trūkumai

Tokios formos nėra veltui pagamintos iš aliuminio. Dėl to jie turi daug teigiamų savybių.

 • Patogumas ir praktiškumas. Pagreitinkite maisto ruošimo laiką, taupykite energiją plaunant, jei modelis yra vienkartinis.
 • Daugiafunkcinis. Dėl gero terminio stabilumo jie gali ne tik kepti, bet ir užšaldyti bei laikyti maistą.
 • Vienodas šilumos pasiskirstymas. Patiekalas neužsidega kraštuose ir išliks neapdorotas.
 • Patraukli išvaizda. Malonus naudoti formas, ant stalo gali patiekti virti patiekalai. Tokie patiekalai padeda išlaikyti norimą temperatūrą.
 • Žmonių saugos standartų laikymasis, nuodingų medžiagų nebuvimas.
 • Ekologiškumas. Biologiškai skaidoma medžiaga nepažeis gamtos.

Palyginti su kitomis formomis (keramika, stiklas, plienas arba ketaus), padengtos yra lengvesnės ir patogesnės laikyti. Žinoma, jie yra prastesni ir gali raukšti. Kita vertus, rudenį jie nebus sudaužyti, kaip stiklas, jie nebus susmulkinti. Aliuminio folijos formos yra stabilesnės ir jų forma geresnė nei silikono arba popieriaus formų. Papildomas pliusas yra nebrangios ir geros kokybės. Tokie patiekalai kepimui gali sau leisti pirkti daugumą žmonių.

Folijos produktai yra saugūs sąlyčiui su maistu. Žinoma, jei ji nėra susijusi su rūgštine aplinka. Šiuo atveju kontaktas turi būti minimalus. Net ir dažnai naudojant aliuminio patekimą į maistą ir, atitinkamai, žmogaus kūną, jis yra nereikšmingas ir negali sukelti didelės žalos. Be to, kepimo indas, pagamintas iš folijos, padės padaryti dietą sveikesnę, nes jam nereikia alyvos.

Virti produktai yra kepami savo sultyse ir išlaiko visas naudingas medžiagas.

Rūšis

Kadangi yra nemažai metalo formų, reikia aiškiai suprasti, kas yra folijos produktas. Apibendrinant, jie gali būti suprantami tik kaip aliuminio kepimo indų veislės, pagamintos iš lapo (paspaudus). Aliuminio virtuvės indai yra visiškai kitokia išvaizda, o jo savybės bus kitokios.

Produktai gali skirtis. Didesnės pusės ir apačios suteikia galimybę pakartotinai naudoti. Tačiau netgi pakartotinai naudojamos formos turėtų būti elgiamasi atsargiai. Be to, formos gali skirtis pagal dydį, talpą ir šonų aukštį. Mažos formos yra skirtos porcijoms ruošti.

Paprastai perkant daugiau dėmesio atkreipkite dėmesį į išvaizdą. Dažniausiai:

 • kvadrato arba stačiakampio formos;
 • apvalios arba ovalios;
 • suprato (gėlių, širdies ir pan.).

Vieni variantai yra populiariausi, tačiau taip pat yra dvigubi variantai, taip pat tie, kurie susideda iš kelių skyrių. Dugnas gali būti lygus arba įspaustas.Briaunuotas dugnas tam tikro modelio pavidalu gali tapti patiekalo dekoru, ypač kai kalbama apie konditerijos gaminius. Tas pats pasakytina ir apie šonus.

Atkreipkite dėmesį į formų kraštus:

 • L formos kraštas paprastai būna modeliuose su dangteliais;
 • G formos kraštas labiau tinka kepimui ir gali būti padengtas tinkamu reguliaraus folija.

Būtina atskirti kepimo formas ir kasaletki - ypatingas vienkartines talpyklas, kurios padeda išsaugoti maisto šviežumą. Juose maistas gali būti pašildytas.

L formos kraštas
G formos kraštas

Naudojimo sąlygos

Folijos liejimo formos gali būti saugiai naudojamas:

 • kepimo kepiniai;
 • kepta mėsa, žuvis, vištiena, daržovės ir vaisiai;
 • šaltiems užkandžiams ir desertams ruošti;
 • virti patiekalai;
 • bet kokio tinkamo dydžio produktų gabenimas;
 • įšaldymas ir pašildymas.

Be orkaitės, jie gali būti naudojami kepimui ant anglių (tuo pačiu metu reikia vengti atviros ugnies). Apie mikrobangų krosnelę yra daug prieštaravimų. Folijos konteinerių gamintojai teigia, kad jie yra saugūs - tiesiog reikia užtikrinti, kad jie neliestų mikrobangų krosnelės sienelių ir nėra dangčio.

Norėdami naudoti aliuminio folijos formas nesukėlė nusivylimo, turėtumėte apsvarstyti keletą taisyklių.

 • Prieš pirmą naudojimą, nepaisant nuomonės, kad folija pasižymi antibakterinėmis savybėmis, geriau nuplauti produktą. Tam reikia minkštos kempinės ir įprastas ploviklis - abrazyvai ir kieti šepečiai. Prieš pakartotinai plaunant nešvarius pakartotinai naudojamus konteinerius, geriau nuplauti šiltu vandeniu, tada nuplauti ir išdžiovinti rankšluosčiu.
 • Sutepkite nebūtina formos. Tačiau įsitikinkite, kad temperatūra buvo optimali, o indas nėra sudegintas - būtinai.
 • Kad mėsa būtų tolygiai kepama, forma geriau uždaryti dangtį arba foliją. 10-15 minučių prieš pasirengimą dangtelis nuimamas ir patiekalas pripildomas rudai. Folija padės, jei dažniausiai nudegs. Hermetiškai uždaroje formoje orkaitė išgaruos nuo riebalų.
 • Negalima perkaitinti tuščių patiekalų. Prieš kepdami, reikia šildyti tik orkaitę. Tiesioginis sąlytis su ugnimi gali sudeginti.
 • Maisto išėmimas yra gana paprastas. Norėdami tai padaryti, galite naudoti ašmenis, apversti konteinerį arba supjaustyti šonus.

Kaip tai padaryti patys?

Pirkdami aliuminio folijos liejimo formas paprastai nėra jokių problemų. Jie gali būti įsigyti bet kurioje specialybės parduotuvėje, taip pat kai kuriose parduotuvėse. Tačiau, jei reikia, tokią formą galima lengvai padaryti savo rankomis, naudojant įprastą foliją. Jis lengvai sulenkiamas ir sutraukiamas, bet jis nesiplyšęs. Žinoma, formoms geriau naudoti foliją., tačiau ši informacija ne visada nurodoma ant pakuotės, taigi bet kas tai padarys.

Siekiant užkirsti kelią formai deformuotis virimo proceso metu, geriau naudoti kelis lapus, kurie yra vienas ant kito.

Lengviausias variantas yra pagrindas, tinkamas patiekalų dydžiui ir formai. Šiuo atveju turite veikti tam tikru būdu.

 • Lakštai dedami ant pasirinkto konteinerio išorinės arba vidinės pusės. Tai turi būti padaryta taip, kad apatinės dalies ir lakštų centras būtų maždaug vienodas, o šoniniai kraštai būtų vienodi.
 • Tada pereikite prie dugno formavimo. Konstrukcijos stabilumas priklauso nuo lenkimo tikslumo.
 • Po dugno, tęskite lapų spaudimą šonuose. Kai tai bus padaryta, suformuoti briaunos turi būti supjaustyti, o aštrūs kraštai sulenkti.

   Su mažomis formomis dar lengviau. Norėdami tai padaryti, paimkite du identiškus stiklus be rankenų. Apverskite vieną iš jų, ant viršaus uždėkite folijos lakštą (apačioje iš išorės) ir ant kito stiklo. Toliau tiesiog reikia nubrėžti kraštą.

   Folijos kepimo indai taip pat gali būti formuojami be kieto indo - tik rankomis. Kad būtų patogiau, kai kurios formos yra pagamintos su rankenomis.Tokiu atveju dugnas neturi būti lygus - naudojant turimus įrankius galite padaryti tinkamus spaudinius.

   Kaip gaminti folijos formą kepimui, žr. Žemiau.

   Parašykite komentarą
   Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

   Mada

   Grožis

   Ryšys