Moterų apranga ir avalynė

Kostiumai ritmo gimnastikai

Kostiumai ritmo gimnastikai

prisijungti prie diskusijos

 

Ritminė gimnastika yra vienas iš mėgstamiausių mūsų šalies sporto šakų. Ir kostiumai, kuriuose sportininkai atlieka savo veiklą, dažnai yra panašūs į tikrus meno kūrinius. Įspūdingi sportiniai drabužiai padeda konkuruoti į spalvingą žavingą spektaklį.

Gimnastikos kostiumo savybės

Gimnastikos kostiumai (paprastai jie yra maudymosi kostiumėliai) yra skirti ne tik patogioms sportininko veiklos sąlygoms, bet ir teisėjams bei auditorijai perduoti kūrybinę kiekvieno spektaklio idėją. Todėl kiekvienai sporto programai jų specialus apranga yra kruopščiai atrinkta.

Paprastai jie pradeda užsiimti sportu labai jauname amžiuje. Pradiniame etape sportininkų drabužius atrinks tėvai, visų pirma, jie yra susirūpinę, kad kostiumas atrodo estetiškai malonus ir patogiai sėdi, neribodamas judėjimo. Nereikia pasirinkti vaiko maudymosi kostiumėlį augimui - kabantys pečiai neleis jaunam sportininkui pilnai įsitraukti.

Suaugusiems gimnastikams originalius kostiumus kuria dizaineriai, kurie seka naujausias mados tendencijas. Tai yra labai estetiški modeliai su žaviu blizgančiu dekoru. Tuo pačiu metu sportiniai kostiumai turėtų būti labai praktiški - turėti didesnę jėgą ir aukštą elastingumą: visiškai nepriimtina, kad maudymosi kostiumėlį lūžtų ar siūlės netikėtumoje. Be to, produktai turi turėti stiprią ir lygią siūlę, išskyrus odos šveitimą.

Modeliai

Rhythmic gimnastika turi specialius reikalavimus dėl kostiumų konkursams. Taigi, atsižvelgiant į šiuolaikines taisykles, sportininkai gali veikti maudymosi kostiumėlį, kombinezonas su ilgomis rankovėmis, o pirmasis ir antrasis variantai gali būti derinami su sijonu. Tačiau, nepaisant šių apribojimų, kiekvienas apranga visada yra unikalus dėl savo išskirtinio dekoro (rhinestones, aplikacijos, blizgučiai, akių intarpai). Be to, maudymosi kostiumėliai pasižymi savo stiliaus ir siuvimo technologija.

Kiekvienas konkursas turi atitikti sportininko figūrą, kad teisėjai galėtų tinkamai įvertinti savo kūno dalių buvimo vietą.

Kostiumai mergaičių treniruokliams iš esmės yra panašūs į suaugusiuosius. Tačiau šiuo atveju netinkamas stilius yra netinkamas. Be to, kokybiški sportiniai drabužiai yra griežtesni reikalavimai. Pavyzdžiui, produktai turi turėti stiprią ir lygią siūlę, išskyrus subtilios odos šlifavimą.

Kalbant apie batus, sportininkai ritmiškoje gimnastikoje atlieka specialius pusbrangius pirštus, dengiančius pusę pėdos (jie taip pat vadinami pusbėriais arba šlepetėmis) - kulnas ir kilimas turėtų būti atidaryti. Ši forma siejama su šios sporto šakos pratimų ypatumais.

Veislės

„Gymnast“ kostiumai spektakliams visada yra ryškiai originalūs. Tai galima išreikšti neįprastu asimetriniu pjaustymu, akį traukiančiomis spalvomis, įspūdingu dekoru. Svarbiausias - sukurtas vaizdas turėtų atitikti pasirinktą kompoziciją stiliaus ir temos atžvilgiu kiek įmanoma. Tada jis padės sportininkui sėkmingai konkuruoti konkurse.

Mokymo rinkiniai yra patogesni. Jie pašildo raumenis, vaidina apsauginį vaidmenį. Drabužių spalva ir supjaustymas neturėtų atitraukti sportininko nuo pratimų. Funkcionalumas yra svarbus ir patogumas.

Anksčiau treniruočių metu gimnastikai dėvėjo tik maudymosi kostiumėlį su ilgomis rankovėmis juodos spalvos. Šiandien naudojamos įvairios drabužių parinktys, be kita ko, specialios atšilimo priemonės, kurios suteikia kraujo tekėjimą į tam tikrus raumenis. (tai yra labai patogu ir naudinga, nes nesuštinti raumenys gali būti lengvai sužeisti). Šiems tikslams parduodamas pašildymas, antblauzdžiai ir kelnės, antblauzdžiai ir kombinezonai bei diržai.

Šildymui ar ne taip sunkiai atliekamiems pratimams naudojami paprasti marškinėliai, viršūnės ir šortai. Niekas nepanaikino tradicinių maudymosi kostiumėlių su ilgomis rankovėmis. Jei viršuje yra šifono sijonas, kuris netrukdo šuoliams ir strijų, drabužiai taps elegantiškesni. Drabužių pasirinkimas priklauso nuo temperatūros salėje ir kiekvienos klasės savybių.

Treniruočių batai turėtų būti tokie pat kaip ir spektaklyje - taip, kad jos kojos būtų pripratusios. Pusbačiai apsaugo koją nuo sužeidimų ir odos nuo nudegimo. Tokie batai gali būti pagaminti patys, nukirpę paprastus akinius ir juos susiuvantį elastingą. Geriausias variantas yra audinys (mikropluoštas) arba odos gaminiai.

Medžiagos

Jei pasirodymų kostiumai gali būti pagaminti iš aukštos kokybės sintetikos (čia estetinis komponentas atlieka svarbų vaidmenį), pageidautina rinktis mokymus iš natūralių medžiagų (medvilnės), nes kiekviena sesija trunka keletą valandų. Tokie dalykai netrukdo normaliam prakaitui, malonus kūnui, nedirgina odos. Sintetiniai dalykai, žinoma, pigesni, be problemų, greitai ištrinami ir išdžiovinami, bet oda tinkamai kvėpuoja.

Be to, audinys turėtų būti ištemptas ir gerai pritvirtinti sportininko kūnui (kaip antroji oda). Tokiu atveju treneris galės matyti visus trūkumus mokymo metu, nes varžybų metu rezultatas gali priklausyti nuo mažiausių detalių.

Spalvoti sprendimai

Ritmiškos gimnastikos treniruočių apranga paprastai būna juoda (pvz., Tamsiai mėlyna ir ruda) - tai netrukdo sportininkui (ypač mažajam) ir treneriui, leidžia pastebėti visus niuansus ir sutelkti dėmesį į technikos tobulinimą.

Konkursui tinkamas kostiumas gali būti visiškai bet koks, ryškiausias ir netikėtas.

Kaip pasirinkti

Pasirinkus varžybas, gimnastas, žinoma, turėtų pasikonsultuoti su treneriu: juk drabužių ir sporto savybės turėtų būti spalvos. Ritminėje gimnastikoje yra net atskiras atvaizdo vertinimas.

Atkreipkite ypatingą dėmesį į maudymosi kostiumėlį - jo tinkamumas turėtų būti tobulas. Tinkamai parinktas kostiumas nespaudžia ir nesudaro raukšlių pažastų ir kirkšnių srityje. Nurodykite produkto spalvą, nepamirškite, kad didelis modelis yra penėjęs.

Būtinai vadovaukitės gaminio priežiūros rekomendacijomis. Galų gale, apranga gali būti dažytos rankomis, aplikacijos, kristalai - visa tai reikalauja kruopščiai tvarkyti.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys