Šlepetės

Veltiniai šlepetės

Veltiniai šlepetės

prisijungti prie diskusijos

 

Veltinys yra tanki neaustinė medžiaga. Jis gali būti natūralus iš 100% avių vilnos arba iš sintetinių pluoštų.

Veltinis gali būti gaminamas gamykloje ir gali būti renkamas rankomis, naudojant šlapias veltines.

Garsiausias iš veltinio pagamintas produktas Rusijoje yra veltinio batai. Pagal Dal žodyną, visi veltiniai batai vadinami batus. Prieš kelis šimtmečius kaimai kaimuose buvo dėvimi ne tik gatvėje, bet ir namuose ir net vasarą. Dabar ši tradicija atgaivina veltinio šlepetes. Koks yra natūralaus veltinio ir batų unikalumas?

Privalumai

Šiuolaikiniai mokslininkai padarė išvadą, kad batai, pagaminti iš natūralios vilnos, turi terapinį ir profilaktinį poveikį žmogaus organizmui. Veltiniai batai padeda pagerinti kojų kraujotaką dėl to, kad vilnoniai vilnoniai plaukai slopina kojas. Po kelių naudojimo dienų pėdų prakaitavimas žymiai sumažėja, o kojos visada lieka šiltos, nes natūrali avių vilna gali sugerti iki 40% vandens.

Natūralūs riebalai, vilnoje esantis lanolinas, turi antiseptinį poveikį. Jo dėka, šlepetės gali apsaugoti kojas nuo grybelinių ligų. Lanolinas taip pat padeda minkštinti ir gerbti odą, turi teigiamą poveikį sąnariams. Veltiniai šlepetės padės sumažinti kojų nuovargį, raumenų skausmą ir stresą. Įrodyta veltinių batų efektyvumas kovojant su artritu, kojų sunkumu ir peršalimo pradžia.

Modeliai

Susidėvėjusių šlepetių privalumai, palyginti su kitais namų batų modeliais, yra akivaizdūs, todėl nenuostabu, kad juos pasirenka suaugusieji ir vaikai, vyrai ir moterys. Veltinės vilnos šlepetės yra gausios. Rankomis pagamintos kietos spalvos šlepetės yra labai populiarios. Tokie batai yra besiūlių.

 • šlepetės-baleto butai. Kartais šį modelį atlieka kapitonas su sagtimi ant mygtuko, suteikdamas šlepetėms dar daugiau moteriškumo ir švelnumo.
 • klasikinės šlepetės, šlepetės. Jie ateina su atviru arba uždaru pirštu, su nugara ir be jos. Šlepetės šlepetės dažniausiai pasirenka vyrai. Jie yra patogūs, praktiški, lengvai nuimami ir dėvimi.
 • šlepetės batai arba tiesiog sutrumpinti batus. Toks modelis tinka šilumos, komforto ir jaukumo mėgėjams, pavyzdžiui, bus puiki dovana jūsų mylimoms močiutėms. Ir tai taip pat puikiai tinka vaikams, nes jie sėdi ant kojų, netrukdo lauko žaidimams.

Pagal gamybos būdą taip pat galima atskirti megztus ir tada veltinius. Dažniausiai tokiu būdu batus gamina amatininkai, kurie neturi patirimo veltinio. Pirma, pora vilnonių kojinių arba rogių megzti, o tada nyksta, plaunant juos skalbimo mašinoje esant aukštai temperatūrai. Tokie šlepetės yra labai lengvos, minkštos ir plonesnės nei samovolks, tačiau tuo pačiu metu jos yra gana stiprios ir šiltos.

Taip pat aptikta veltinių šlepetių gamykloje. Dažniausiai naudojamas skalūnų šlepetės. Jie gaminami iš natūralios vilnos veltinio ir iš sintetinių ar mišrių medžiagų.

Veltiniai šlepetės taip pat gali būti padalintos iš pado buvimo. Šlepetės visiškai minkštesnės ir plastikesnės be padų. Tačiau jie yra mažiau patvarūs ir gali nuvalyti nuo dažno trinties ant grindų. Paprastai ant veltinių šlepetės susiuvami vienuoliai yra prisiūti prie jau gatavo produkto. Padarykite jį iš odos ir zomšos, arba iš sintetinių medžiagų. Šlepetės ant viršaus neužstoja ant grindų ir tęsis ilgiau, išlaikydamos savo pradinę išvaizdą.Kitas modernus būdas apsaugoti šlepetes nuo nuvalymo nuo trinties yra impregnuoti lateksą. Ši medžiaga gali būti dedama į visą pado plotą arba nukreipti tik tam, kad šlepetės būtų patogesnės ir mažiau slidžios, tačiau tuo pačiu metu palikite kojas kvėpuoti

Veltiniai šlepetės dažnai yra turtingi ir įdomiai dekoruoti. Meistrų kūriniai pasižymi daugybe dekoravimo elementų ir stilių. Čia taip pat galite nustatyti kelias populiariausias sritis:

 • dekoro su dideliais veltiniais elementais, pavyzdžiui, amatininkai dažnai naudoja gyvūnų ir augalų pasaulio motyvus - gėles, lapus, uogas, paukščius ir drugelius.
 • brėžinys visiškai sauso veltinio technika. Šis modelis yra patvarus, nes liejimo metu jis tampa neatsiejama šlepetės dalimi.
 • piešinys, nudažytas ant audinio. Šis metodas skiriasi nuo ankstesnio su aiškesniais kontūrais, tačiau tai yra pluta ant vilnos paviršiaus, dėl kurio brėžinys gali būti trumpalaikis. Populiariausias dizainerių sklypas - tradicinė Khokhloma tapyba.
 • šlepetės. Čia dizaineriai daugiausia dėmesio skiria nudažyto veltinio grožiui, įdėklams iš natūralios odos ir megztų vilnonių elementų.
 • dvigubo sluoksnio šlepetės, pagamintos iš veltinio, skirtingų spalvų. Šiuo atveju viršutinis sluoksnis yra garbanos, todėl susidaro įdomus modelis. Pavyzdžiui, veltiniai šlepetės buvo stilizuotos kaip gerai žinomi „Crocs“ batai.
 • stilingos šlepetės su pailgos išlenktos nosimis. Šis modelis tinka pasakų apie nykštukus mėgėjams.

Medžiaga ir spalva

Šiuolaikiniai dažikliai, suteikiantys galimybę pajusti beveik bet kokią spalvą ir atspalvį. Jei kalbame apie natūralų nepažeistą veltinį, jo spalva tiesiogiai priklauso nuo vilnos, iš kurios ji pagaminta, spalvos.

Pagrindinė veltinio gamybos žaliava yra šiurkštus ir pusiau šiurkštus vilnas, kurio pluošto ilgis svyruoja nuo 40 iki 90 mm. Tokia vilna pasižymi įvairiomis natūralios spalvos spalvomis: nuo grynos baltos ir grietinėlės iki pilkos ir tamsiai rudos spalvos. Dažnai žirklės gaminamos iš įvairių vilnos mišinių, suteikiančių jiems melanso atspalvį.

Dirbtinės vilnonės vilnoniui dažyti prieš veltinį gali naudoti natūralius dažiklius, tokius kaip svogūnų žievelės, dilgėlių lapai, beržas, granatų žievelės, henna ir Basma. Atspalviai išsiskiria minkštais natūraliais, rusvai žalios spalvos atspalviais.

Norėdami sukurti ryškius atspalvius, veltiniai naudoja paruoštus dažus, specialiai skirtus vilnai.

Kaip pasirinkti?

Jei esate linkę gamykloje pagamintoms šlepetėms, svarbiausia išsiaiškinti su pardavėju, kad jie pagaminti iš natūralaus veltinio be sintetinių priedų. Šlepetių gamyba iš akrilo ar polipropileno nuodėmių daugeliu prekių ženklų, nors jie to neslepia iš pirkėjų. Jų produktai yra pasirinkti už mažą kainą. Šiuo atveju natūralūs veltiniai šlepetės negali konkuruoti - jų kaina yra didesnė už sintetinius kolegas.

Ir jei jūsų pasirinkimas nukrito į „samovka“ šlepetes, čia dažniausiai pasitaikančios santuokos yra nepristatyti produktai. Tokie šlepetės greitai praranda savo formą, atrodys netvarkingi, greitai atsiras granulių ir spragų.

Kaip atskirti prastos kokybės veltinį rankų darbo produktais?

Štai keletas požymių:

 1. Šlepetės atrodo laisvos, ant jų paviršiaus yra raukšlių, neturinčių dekoratyvinės funkcijos. Aukštos kokybės veltinys turi sklandžią arba smulkiagrūdę struktūrą, panašią į soros košės išvaizdą. Jei puošia viršutinę šlepetės dalį, nedvejodami apsvarstykite veltinį iš netinkamos pusės.
 2. Šlepetių paviršius atrodo purus. Tai tikrai yra santuokos ženklas.
 3. Jei veltinis supjaustytas panašus į lapų tešlą, toks produktas tikrai bus trumpalaikis.Aukštos kokybės veltiniuose šlepetėse neįmanoma nustatyti vilnos pluošto krypties, todėl glaudžiai jie yra megzti vienas su kitu.
 4. Jei perkate produktą asmeniškai iš kapitono, o ne per internetą, turite patikrinti veltinio elastingumą. Gerai megztos šlepetės pavasarį ir puikiai išlaiko savo originalią formą.
Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys