Peiliai

Žuvų nugarinės peiliai: atrankos ir naudojimo taisyklės

Žuvų nugarinės peiliai: atrankos ir naudojimo taisyklės

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Populiariausi gamintojai
 3. Kaip pasirinkti?
 4. Kaip naudotis?

Peilis gali būti laikomas vienu iš seniausių žmogaus sukurtų įrankių. Žinoma, per tūkstančius metų ji tapo visuotine pjovimo priemone į visai panašiai išvaizdą turinčiai šeimai, tačiau tuo pat metu šiek tiek skiriasi savo funkcionalumo elementais. Šiame straipsnyje atkreipiame dėmesį į specialius žuvų filė peilius. Šio tipo įrankių kūrimas prasidėjo prasidėjus masinei žvejybai ir žuvų surinkimui.

Parduodant žuvis visada buvo sudėtinga užduotis, o kai šis procesas įgijo pramoninių proporcijų, jis paėmė specialų profesionalų įrankį.

Savybės

Žuvis arba filė peilis žuvims atrodo gana neįprasta. Jis skiriasi nuo kitų peilių pirmiausia formoje. Įrankis turi šiek tiek išlenktą, ilgą ir siaurą peilį. Ašmenų ilgis kinta ir apima įvairių dydžių įrankius skirtingoms pjovimo ašmenims (nuo 14 iki 30 cm). Dažniausiai naudojami įrankiai yra 16-21 cm. Galandimas labai svarbus, idealiu atveju jis turėtų būti ne didesnis kaip 25 °, bet dažnai naudojamas 15 °.

Norint dirbti su žuvimi, reikia patogios rankenos, kuri neslystų iš rankų. Iš pradžių ji buvo pagaminta iš medžio, modernios gaminių versijos turi specialių plastiko ar gumos rankenas.

Namų ar restoranų virtuvės sąlygomis svarbi tvaraus žuvų kvapo faktorius, kuris galiausiai pralenkia rankenos medieną, o šiuolaikinių medžiagų naudojimas leidžia jį išvengti.

Žuvų perdirbimo įmonių parduotuvėse, kur jis buvo vadinamas paprasčiausiai žuvų peiliu, žuvies filė žuvims palaipsniui pradėjo migruoti į restoranų virtuvę, o vėliau ir į vietines. Restorano verslo plėtra paskatino sukurti specialią įvairių rūšių žuvų operacijų įrankių formą.

Didžiųjų žuvų užpylimui jis paėmė didelį peilį, dažnai su dantytu peiliu. Be tokio peilio bus labai sunku išpjauti didelę lašišą su stipria oda. Patogu pjauti menkes su filė, turinčia griovelius ant geležtės paviršiaus, kad mėsa nepatektų prie pjovimo paviršiaus.

Kadangi labai sunku gauti šviežių žuvų toli nuo uostų miestų, kadangi šis greitai gendantis produktas parduodamas užšaldant, šaldytai žuviai sumažinti reikėjo specialaus pjaustytojo.

Atsargiai supjaustykite žuvį - tikrąjį meną. Specialūs peiliai turi pailgą peilį. Pjaustyklų veislės padės sumažinti žuvis į sluoksnius, kubelius ar net šiaudus.

Kai kurie kiti reikalavimai taikomi patiekalui tiekiamam žuvų peiliui. Jie jį naudoja stalo virti žuvies dalis į porcijas.

Antroje XX a. Pusėje atsirado elektriniai žuvų peiliai. Mašinoje yra tipiškas ilgas, šiek tiek išlenktas peilis, kartais su įdubomis. Dažniausiai tokios priemonės įrankių rinkinyje yra keletas keičiamų peilių, kurie leidžia atlikti įvairias operacijas su įvairiomis žuvimis. Patogi rankena tiekiama su elektros pavara, kuri leidžia pjovimo judesiams.

Šis prietaisas maitinamas iš baterijų arba iš elektros tinklo.

Populiariausi gamintojai

Šiuo metu žuvų peilių gamyba yra sukurta daugelyje šalių.Tačiau tradiciškai geriausi šios įrangos gamintojai buvo Suomijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Japonijos kompanijos ne mažiau kaip pusę amžiaus.

Tačiau gamintojų apžvalga nebus plati.

Įžymios Suomijos įmonės Rapala ir Marttiini siūlo didelį virtuvės peilių pasirinkimą, įskaitant pjaustymo filė. Tai galbūt labiausiai pageidaujamų produktų, pvz., Geriausių kainų ir kokybės derinys. Naudojama nerūdijančio plieno ir šiuolaikinių neslystančių medžiagų rankenoms.

Rapala
Martini

Kaip profesionalūs restoranų virtuvės įrankiai, dažniausiai naudojami Japonijos kompanijose. Kasumi, Deta, Yanagida, Guito rinkiniai rinkimui. Šių kompanijų produktai pasižymi ne tik aukšta kokybe, bet ir aukščiausios kokybės plieno kokybe. Ne mažiau gerai žinomi ir populiarūs yra seni Vokietijos įmonės produktai. Wusthof. Šių kompanijų produktų kaina yra didelė, tačiau jų pagamintos priemonės tarnavo dešimtmečius.

Kasumi
Deta
Yanagida

Prancūzijos įmonės Opinel ir Laquiole tapo žinomas dėl savo lankstymo peilių. Sulankstomos konstrukcijos privalumai yra akivaizdūs - nereikia apsaugoti ašmenų ašmenų nuo visų rūšių poveikio, tokį produktą lengva laikyti, nereikia apvalkalo. Tačiau visa tai daro sunkesnį gaminti peilį ir atitinkamai paveikia jo vertę. Be to, Prancūzijos įmonės savo gaminiams gaminti naudoja tik aukštos kokybės medžiagas, kurios taip pat nesumažina jų.

Opinel
Laquiole

Šiuo metu Rusijos įmonės gamina gerus produktus. "Rusų bulatas" ir "SV Blade". Be standartinių pjaustytuvų gamybos, jie taip pat gali pagaminti individualų unikalaus rankų darbo užsakymą.

Darbui su plaukiojančiomis žuvų fabrikomis, ir apskritai, vadinamasis pjovimo peilis buvo išrastas žvejybai. Iš virtuvės žuvų peilio jis labai skiriasi. Paprastai jis turi santykinai trumpą lancetro ašmenį, kuris turi bendrą tik neįprastai aštrią aštrinimą su įprastu smulkintuvu. Putino metu tokie įrankiai intensyviai naudojami tiesiogiai ant laivo arba plaukiojančios bazės. Norėdami pereiti prie jų pagalbos, kartais reikia perdirbti pusę tonos žuvų. Tokio peilio operacijos yra gana šiurkščios;

 • žuvies pilvo pjaustymas;
 • galvos atskyrimas (pageidautina vienu judesiu);
 • vidaus organų pašalinimas.

Po šio apdorojimo skerdenos arba užšaldomos, ar toliau perdirbamos, kad būtų pagaminti konservuoti maisto produktai. Įrankis apjungia galimai nesuderinamų savybių aštrumą ir masyvumą, tačiau jo pagrindinis privalumas yra tai. Neapdorotų jūrininkų atveju, jūreiviai paprasčiausiai neturi laiko keisti peilių, atlikti įvairias operacijas reikia naudoti vieną maksimaliai universalų įrankį.

Komplekte yra daug šiuolaikinių žuvų rinkimo rinkinių ir peilių.

Elektros energijos amžiuje ir spartėjant mokslo ir technologijų pažangai vis daugiau ir daugiau įmonių siūlo aukštųjų technologijų elektroninius produktus. Neskiriamas dėmesys ir žuvies filė. Jau minėta Suomijos įmonė „Rapala“ aktyviai plėtoja šį rinkos segmentą, siūlydama elektrinius įrankius su ašmenų rinkiniu, palengvindama daugybę operacijų su žuvimi virtuvėje.

Kaip pasirinkti?

Žinoma, jei tai ne apie pinigus, tada pasirenkant žuvų peilį, geriau įsigyti geriausios kokybės produktą, pavyzdžiui, iš Japonijos ar Vokietijos gamintojų. Jei įrankį naudojate retai, Suomijos kopija yra tinkama. Jei peilis bus naudojamas labai retai, jo gamintojas apskritai nesvarbu.

Svarbiausia, kad įsigytas inventorius atitiktų kelis reikalavimus:

 • siauras, ilgas, šiek tiek išlenktas peilis;
 • ašmenys turėtų būti lankstūs, bet tuo pačiu metu gana sunkūs;
 • pjauti didelę žuvį ant ašmenų;
 • riebalinių žuvų pjaustymui ant ašmenų gali būti grioveliai;
 • aukštos kokybės galandimas;
 • ergonomiška rankena, pageidautina, pabrėžiant nykštį;
 • šiuolaikinės rankenos medžiagos, ne absorbuojančios kvapų;
 • apvalkalai, pagaminti iš plastiko ar kitos medžiagos, suprojektuoti išlaikyti peilių galandimą ir užtikrinti saugumą net ir tada, kai įrankis nenaudojamas.

Kartais turite žvejoti. Norėdami tai padaryti, daugelis naudoja įprastą lankstymo peilį. Tačiau žvejų lauko rinkinyje taip pat gali būti specialus pjaustytuvo lauko variantas, kuris yra daug patogesnis ir saugesnis naudoti pagal paskirtį. Tai lengva pasirinkti, ir čia, be pirmiau minėtų dalykų, turėsite vadovautis dar keliais reikalavimais.

 • Patogus apvalkalas su spaustuku, iš kurio žuvų peilis netyčia neišstums.
 • Patogus neslystantis sukibimas. Šiuo atveju mediena, kaip jos gaminimo medžiaga, nėra verta ignoruoti. Kai kurie žvejai yra apvynioti aplink rankas su odiniu diržu - tai visai neužkerta kelio klijuoti kvapus, bet padeda užtikrinti patikimą peilio padėtį rankoje.
 • Visi kiti reikalavimai yra tokie pat kaip ir virtuvės filė.

Dažnai rinkinys su žuvų peiliu, o kartais atskirai parduodamas specialus kotas, skirtas žuvims laikyti. Nepaisydami šio aksesuaro, tai nėra verta, paprastas naudoti prietaisas gali labai palengvinti darbą su žuvų karkasu, laikydamas jį visose pjovimo ir pjovimo operacijose.

Dažnai kartu su žuvų peiliu siūloma jis taip pat yra būtinas priedas, kurio nereikėtų pamiršti. Dažnai filė susidėvėjusi tik iš netinkamo galandimo.

Norint išlaikyti aštrumo kampą per visą ašmenų ilgį, nėra lengva, ir su peiliu parduodamas tvirtinimo elementas jau sureguliuotas iki reikiamo 25 ° arba 15 ° kampo.

Kaip naudotis?

Universalus pjovimo peilis neegzistuoja, užpildymui profesionaliame lygyje reikės įsigyti kelių pjaustytuvų rinkinį.

Žinoma, galite pjauti žuvį kempingo turistų lankstymo peiliu, tačiau tai yra žygis, kitas dalykas yra restoranas ar kavinė. Nepakanka tik žuvų pjaustymo, reikia jį tinkamai iškirpti.

Vienas iš žuvų pjaustymo reikalavimų yra privalomas pjaustymo lentos naudojimas. Be to, žaliavų pjaustymo lentos ir, pavyzdžiui, rūkytos žuvys, turėtų būti skirtingos.

Tiesiogiai filė peilis yra labai siaura specializacija, kurią sudaro siaurų ir plonų sluoksnių mėsos atskyrimas nuo kaulų ir odos. Todėl, jei turite daug dirbti su žuvimis, geriau turėti keletą žuvų peilių:

 • pašalinti svarstykles;
 • užsodinti;
 • atskirti galvą ir pelekus;
 • gali būti reikalingas peilis su dantytu pjovimo paviršiumi steikų pjaustymui;
 • pašalinti stuburą ir šonkaulius;
 • mėsos ir odos atskyrimui.

   Specialiems peiliams reikės dirbti su riebalinėmis žuvimis, pavyzdžiui, beluga ar kitu sturge. Tokio filė turi turėti skersinius griovelius.

   Informacijos apie žuvų filė peilių pasirinkimo taisykles rasite kitame vaizdo įraše.

   Parašykite komentarą
   Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

   Mada

   Grožis

   Ryšys