Batai

Nubukas ir zomšas: medžiagų savybės ir skirtumai

Nubukas ir zomšas: medžiagų savybės ir skirtumai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Charakteristikos
 2. Koks skirtumas?
 3. Kaip rūpintis?

Yra rūšių odos audiniai, kurie turi daug panašių savybių ir nėra labai skirtingi vienas nuo kito. Galima priskirti jiems nubuko ir suede. Iškart žmogus negalės nustatyti, kokie yra skirtumai, todėl dažnai jis neįgyja to, ko jam reikia. Nesąžiningi pardavėjai gali suteikti ne per brangias medžiagas geresniems analogams. Todėl turėtumėte žinoti, kaip atskirti vieną nuo kito ir nusipirkti tinkamą dalyką, kuris gali trukti ilgą laiką. Taip pat svarbu atsižvelgti į kai kuriuos drabužių ir batų, pagamintų iš tokių medžiagų, priežiūros niuansus.

Charakteristikos

Suede - viena iš brangiausių ir aukštos kokybės poliruotų odų. Jis gaminamas iš didelių laukinių gyvūnų odos. Ši žaliava apdorojama riebalų rauginimu, po to medžiaga pasižymi tokiomis savybėmis: smulkumas ir aksominis, aukštas minkštas šeriai. Jei oda išsiskiria tokiu būdu, ji yra higieninė, puikiai leidžia oro srautą, ji gali būti ištempta be jokių problemų. Medžiaga išlaiko savo originalią formą ir estetišką, išvaizdą gana ilgą laiką. Suede negali sukelti alergijos, yra visiškai saugus suaugusiems, vaikams ir gyvūnams.

Tačiau yra minusas. Audinys nėra atsparus drėgmei, todėl iš jo pagaminti elementai neturėtų būti dėvimi lietaus metu. Jums reikia naudoti specialius įrankius, kurie gali atstumti vandenį. Jie turėtų tvarkyti batus ir drabužius, kad jie galėtų apsaugoti daiktus ir leisti jiems ilgą laiką tarnauti savininkui.

Nubukas gaminamas iš birių galvijų kailių. Medžiaga apdorojama chromu rauginant. Šlifavimas atliekamas mažomis abrazyvinėmis medžiagomis. Dėl šio apdorojimo krūva nėra pernelyg ilga, audinys praktiškai neveikia. Paviršius gali greitai tapti nešvarus, ypač be tinkamo priežiūros.

Nubuko audinys yra akytas, todėl oda gali kvėpuoti. Taip pat bijo skysčio, nenaudojant specialaus impregnavimo gali prarasti gražią išvaizdą.

Yra keletas nubuko tipų.

 • Dirbtinis. Išoriškai jis gali būti supainiotas su natūralia medžiaga, ilgai tarnauja, patikimas ir patvarus. Tačiau nėra „kvėpavimo“ efekto. Oro pralaidumas yra labai mažas. Ji turi nedidelę kainą. Geras pasirinkimas tiems, kuriems reikalingas nebrangus, bet gana aukštos kokybės dalykas.
 • Nubuko aliejus Jis turi riebalų impregnavimą, kuris tinkamai apsaugo elementus nuo drėgmės.

Koks skirtumas?

Svarbu laiku matyti skirtingą medžiagą, kitaip galite nusipirkti kažką visiškai kitokio nei planuota. Yra tikslūs skirtumai, kurie padės pasirinkti kokybiškus elementus. Nubuko tekstūra yra aksominė, paviršius minkštas. Jis sukurtas poliruojant.

Keletas nubuko skirtumų iš suede.

 • Būtina įvertinti medžiagos kokybę. Dėl suede veiklos beveik visada naudojamas elnių ar briedžių odą. Nubukas yra pagamintas iš galvijų kailių.
 • Kaip jau minėta, medžiagų gamybai naudojamos įvairios medžiagos.
 • Audiniai yra labai panašūs vienas į kitą, tačiau nubukas gali būti lengvai atskiriamas nuo zomšos. Jo villiukai yra daug mažesni nei suede nap. Taip pat dažnai zomšiniai audiniai yra dvišaliai, o vienoje pusėje nubukas yra aksominis (priekyje).
 • Zomšas bus gerai ištemptas, tačiau nubukas yra tanki medžiaga, turinti šiek tiek elastingumo.
 • Medžiagos yra lengvai išskiriamos, jei jos laikomos rankomis. Gamintojai apdoroja zomšinius audinius iš dviejų šalių, todėl jis bus švelnesnis ir švelnesnis nei nubukas.
 • Medžiagos nepatinka skysčiui ir drėgmei, joms nedaug kontakto, bet nubukas yra jautresnis jų poveikiui.
 • Suede saugo pristatymą ilgiau nei lygiavertė.
 • Nubukas turėtų būti elgiamasi atsargiau, jis tarnauja mažiau nei zomšas.
 • Nubukas turi mažą kainą, o zomšas - brangiausia oda.

Veliūrą lengva atskirti nuo zomšos ir nubuko. Pažvelkite į struktūrą. Viena veliūro pusė yra lygi, o kita pusė (trumpas ir storas). Ši medžiaga dažnai gali būti supainiota su zomšiniais skalbiniais dėl krūvos, tačiau jos gamybai naudojamos žemesnės kokybės žaliavos. Gamybos technologija velūra - supaprastinta. Štai kodėl ji turi mažą kainą ir trumpą tarnavimo laiką. Jis pagamintas iš itin storų odos rūšių (kiaulių ir karvės odos) ir pažeistų žaliavų.

Kaip rūpintis?

Norint užtikrinti tinkamą priežiūrą, kad būtų užtikrintas ilgas gaminio tarnavimo laikas, kiekvienai medžiagai turėtumėte pasirinkti gerą ir aukštos kokybės šepetį. Nubuko drobės yra sunkesnės, todėl, jei naudojate šepetį, kai jie rūpinasi zomša, galite pažeisti minkštą žemyn ir padaryti ją mažiau estetišką ir patrauklią.

Keletas naudingų patarimų ir rekomendacijų, kaip valyti namuose:

 • Prieš naudodami batus, geriau juos apdoroti impregnavimu, kuris atstumtų šiukšles, drėgmę ir nešvarumus. Padarykite verta kelis kartus, palaukdami šiek tiek laiko, kad po kiekvieno prašymo išdžiovintumėte batus.
  • Medžiagą geriau valyti specialiomis gumos šepetėlėmis, kurias galima lengvai rasti bet kurioje specialybės parduotuvėje. Jei negalite naudoti šepečio, turėtumėte pabandyti atsikratyti purvo paprastu trintuku ar smulkiu šlifavimo popieriumi (branduoliais).
  • Veikiant būtina išeiti iš purškiklių. Prieš naudodami geriau atsikratyti ant batų esančių nešvarumų su drėgna kempine ir sausais daiktais.

  Kad nepatektų į sudėtingus pardavėjus, reikia žinoti apie įvairių medžiagų savybes. Būtina kruopščiai ir kruopščiai pasirinkti batus, nes tai priklauso nuo to, kiek laiko jis gali trukti neprarandant gražios išvaizdos.

  Apie suede ir nubuko priežiūros ypatybes, žr. Žemiau.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys