Batai

Kalnų batai

Kalnų batai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Tipai ir modeliai
 2. Įranga
 3. Medžiagos
 4. Prekiniai ženklai
 5. Kaip pasirinkti
 6. Kaip rūpintis?
 7. Vaizdai

Kalnų kraštovaizdžio įranga turėtų apimti tinkamas avalynes, specialiai sukurtas norint įveikti didelį kelią, atsižvelgiant į kalnų kraštovaizdį. Šiuo tikslu buvo sukurti specializuoti kalnų batai, galintys atlaikyti didelę apkrovą, užtikrinti saugumą, išlaikyti šilumą ir apsaugoti nuo drėgmės.

Tipai ir modeliai

Kalnų batai turi tam tikrų tipų, juos lemia žygio sudėtingumas, ypač aukštis, kurį keliautojas planuoja lipti ir, atitinkamai, oro temperatūra.

 • Malonumas (arba turistų). Tokie modeliai suprojektuoti taip, kad pakeltų nedidelį aukštį. Pagrindinė tokių batų užduotis yra vėdinimas. Kokybiški batai turi specialų Vibram. Tokie produktai taip pat tinkami naudoti kaip laisvalaikio batai, jei jie tinka jūsų drabužių stiliui.
 • Sunkūs sekimo batai (keliauti vidutinio sunkumo laipsniu). Šie batai užima tarpinę poziciją tarp mėgėjų turistams ir profesionaliems alpinistams. Juose įrengtas kulno vamzdis, užtikrinantis papildomą stabilumą, jau minėtą padą Vibramas, membrana Gore-tex, išskyrus drėgmę batų viduje.
 • Techninio alpinizmo modeliai (sukurta sudėtingiems pakilimams). Šie modeliai yra labai patvarūs, jie turi turėti apatines kojeles ir standųjį padą. Jei reikia, žiemą galite pasirinkti daugiau izoliuotų batų.
 • Didelio aukščio alpinizmo batai (pagaminti specialiai laipiojimui į aukštį virš 5 km). Jų charakteristika yra dvigubas sluoksnis: viršutinis sluoksnis apsaugo nuo sniego, o apatinis sluoksnis išlaiko kūno šilumą. Šie batai taip pat turi padėklas, padas Vibramas.

Įranga

Specializuoti kalnų batai turi ypatingą technologinę informaciją:

 • Membraninė programinė įranga, skirta išvengti drėgmės prasiskverbimo batų viduje. Tuo pačiu metu aktyvus pėsčiomis aktyviai pašalinamas prakaito garas.
 • Specializuotas išorinis padas, kuris užtikrina geriausią sukibimą ant ledo, uolų ar drėgno paviršiaus. Tarpinė juosta iš nailono ir poliuretano putų padeda padidinti nusidėvėjimą, kai šokinėja. Be to, specialus kulno kūgis (anti-šokas) taip pat sušvelnina smūgio apkrovas.
 • Pritvirtinant katinas, įmontuotos iki 2 mm storio metalinės plokštės padidina standumą.
 • Vidpadžiai, kuriuose yra kalnų batai, jei reikia, gali būti pakeisti į funkcionalesnius - audinius, kuriuose yra guminis dugnas. Guma suteikia nejudamumo vidpadžius, o tekstilė tarnauja daug ilgesniam popieriaus analogui.
 • Jungiamosios detalės yra blokai, kurie palengvina nėrinių suveržimą, palengvina, ir kamščiai tarp virvelės viršaus ir apačios.
 • Apatinės dalies apsauga. Batai su juo nėra labai estetiški, tačiau vis dėlto tai labai naudinga (padidina batų ir vandeniui atsparių savybių gyvenimą).

Medžiagos

Populiariausia kalnų batų gamybos medžiaga - natūrali oda. Jai suteikiamos specialios savybės - padidėjęs stiprumas, atsparumas vandeniui ir „kvėpavimo“ struktūra. Šios medžiagos pranašumas taip pat yra tas, kad laikui bėgant jis užima anatominę pėdos formą.

Kita dėvėjimui atspari medžiaga - nubukas. Tačiau ji yra minkštesnė ir plonesnė už odą. Zomšas paprastai naudojamas žygių ir pėsčiųjų batų gamybai.

Laipiojimo batų gamybai naudojami ir sintetiniai tekstilės gaminiai. Jis suteikia lengvesnius produktus, stilingą dizainą ir dažnai iš pirmo žvilgsnio jungia nesuderinamas savybes. Tai, pavyzdžiui, Fly-tec - elastinga medžiaga, turinti puikias vėdinimo savybes, abiejose pusėse apdorota vandeniu atbaidančiu junginiu. Schoeller Keprotec - taip pat atsparus vandeniui lengvas, bet itin patvarus audinys. „Schoeller Dynamic“ - tekstilė, jungianti poliamidą ir likerį.

Idealus kalnų batų medžiagų derinys yra natūralių ir sintetinių žaliavų, papildančių viena kitą, derinant trūkumus, derinys.

Prekiniai ženklai

Alpinistų kelionėms skirtų avalynės gamyboje yra keletas pirmaujančių kompanijų. Jie pristato naujausias technologines naujoves į gamybą, be to, visuomet pateikia išplėstą jų produktų garantiją.

Vokietijos prekės ženklas LowaNuo pat tolimos 1923 m. istorijos, populiarus visame pasaulyje, batai buvo išbandyti ekstremaliomis sąlygomis keliautojams, ekspedicijų nariams. Prekių ženklo kalnų batai skiriasi unikaliu bloku, kuris tarsi prisitaiko prie pėdos, deformuodamas koją. Pirmą kartą kompanija pasaulyje pradėjo gaminti vulkanizuotą padą.

Gamintojo batai Asolo įkūnija nuolat tobulinamų novatoriškų technologijų rezultatus. Bendrovė valdo sistemą ASOFLEXvėliau AFS. Kalnų batai Asoloskirtas profesionaliems sportininkams, alpinistams, patvariems ir lengviems, pateikiami daugelyje modelių.

Įmonė Meindl Ji taip pat gamina aukštos kokybės avalynę, kuri visiškai atitinka šiuolaikinės rinkos poreikius. Pavyzdžiui, garsus kalnų batų modelis tapo žinomas. Cumbreir Užsienietis 1.0 gavo geriausių 2011 metų batų pavadinimą. Naujoviški prekės ženklo kūrimo būdai - savarankiškai formuoti batai: žmogaus kūno šilumos įtakoje avalynė užima koja, užpildydama visas tuščias.

Kalnų batai Bundeswehr (sukurta specialiai Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms) gamina Haix. Šis batas pagamintas iš aukščiausios kokybės veršelių odos, o padas pagamintas iš vulkanizuotos gumos. Apsauga nepalieka ženklų ant paviršių net ir labai stipriu poveikiu. Dėl membranos technologijos GORETEX kojos visada lieka sausos. Greita nėrinių sistema padės sutaupyti laiko skubant. Batų sužalojimo rizika beveik sumažėja iki nulio - net atliekant rizikingus manevrus, kojos neįsijungia. Šiame bate yra lengva cinch ir pritūpti.

BOREAL - garsus prekės ženklas, kuris gamina sportinius batus, skirtus profesionaliems alpinistams ir turistams. Visi produktai BOREAL pagamintas iš aukštos kokybės žaliavų, turi minimalų skaičių siūlių. Ilgalaikiai tyrimai leido sukurti daug patentuotų kūrinių.

Kaip pasirinkti

Visų pirma, turėtumėte nuspręsti dėl savo žygio sudėtingumo, priklausomai nuo to, pasirinkti sportinius batus (ir dizainą, spalvas, medžiagą - antrinę). Galų gale, jūs paprasčiausiai negalite lipti ant ledo ir uolų paviršių lengvose kelionėse. Panašiai sunkūs žiaurūs batai netinka mėgėjų turistams.

Svarbiausias kalnų batų elementas yra vienintelis. Ar tai įrodo gamintojai Vibramastai jau garantuoja kokybę, nes brangūs batai nebus įdėti į abejotinus batus.

Taip pat atkreipkite dėmesį į vidpadį, nes batų patogumas labai priklauso nuo jo. Geriausia būtų gydyti priešgrybelinį ir antialerginį gydymą.

Dydžio pritvirtinimas: jis užtikrina pėdų stabilumą, apsaugo raumenis nuo per didelio darbo ir sužalojimo.

Mes taip pat pastebime, kad kalnų batai nerekomenduojami pirkti per internetinę parduotuvę, nes šie batai reikalingi atsargiai.Produktai turėtų sėdėti ant kojos optimaliai patogūs, nes kitaip neišvengsite žiedinių ir lizdinių plokštelių. Batų dydis turėtų būti šiek tiek didesnis nei tavo (leiskite atotrūkį tarp kulno ir nugaros dalies apie piršto storį), nes nusileidę pirštai neišvengiamai pailsės ant batų pirštų ir gali būti skausmas įtemptuose batuose.

Būtinai išmatuokite batus ant kojinių. Yra specialios kalnų kelionės kojinės. Pagaminta iš sintetinės medžiagos (medvilnė netinka, nes ji sugeria drėgmę, didina grūdų riziką), jie sutirština reikiamose vietose.

Įvairių įmonių avalynė turi skirtingą aukštį ir plotį. Montuodami įsitikinkite, kad kulnas atsilieka nuo kulno, tačiau neatjunkite nuo pado. Batai turi būti tvirtai prigludę prie kojos, tačiau kai kuriose vietose jie neturi išspausti.

Kaip rūpintis?

Ypač svarbu, kad brangūs kalnų batai būtų funkcionalūs. Yra paprastos jų priežiūros taisyklės, svarbiausia juos reguliariai sekti.

 • Neišdžiovinkite šių batų ant atviros ugnies (pavyzdžiui, ant ugnies), taip pat po degančiais saulės spinduliais. Natūralus džiovinimas apie 20 laipsnių Celsijaus ir 65% drėgnumo (naudojant laikraštį, ventiliatorių, ant stovo) bus optimalus. Nepamirškite ištraukti vidpadžių.
 • Apdorokite alpinizmo batus su specialia priemone bent kartą per metus, o prieš pat žygį naudokite impregnavimą, kad atkurtumėte batų vandenį.
 • Jei jūsų modelis vaikščioja, po vaikščiojimo aplink miestą nuvalykite batus, kad atsikratytumėte apledėjimo medžiagų.
 • Batai su membrana turi būti tepami specializuotais šio tipo batų gaminiais.

Vaizdai

Kalnų batai turi aukštą veleną, pagamintą iš patvarių tekstilės gaminių, kurie patikimai apsaugo nuo patekimo į sniegą. Padas įrengtas specialiais įrankiais, padedančiais pakilti į sniego kalną. Be to, batai turi stilingą dizainą - kontrastingos spalvos harmoningai suderinamos su švarku, šalmu ir kuprine.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys