Gelio lako manikiūras

Alergija gelio lakui: priežastys, simptomai ir gydymo metodai

Alergija gelio lakui: priežastys, simptomai ir gydymo metodai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Priežastys
 2. Simptomai
 3. Kokie gelio poliravimo būdai sukelia alergiją?
 4. Ką ir kaip elgtis?
 5. Kaip išvengti alerginės reakcijos?
 6. Hipoalerginės priemonės

Šiuolaikiškų grožio salonų paslaugomis šiandien tapo ryškių ir madingų nagų dangos nagų panaudojimas, naudojant atsparų polimerinį gelį. Šios padidėjusios moterų paklausos priežastis yra tiesiog paaiškinta - gelio poliravimas yra viena iš atspariausių ir praktiškiausių nagų plokštės greitai džiūvančių dangų. Taikant nagų gelį, lenkas išlaiko blizgesį, spalvą ir ilgaamžiškumą bent 3-4 savaites. Nepaisant daugelio teigiamų gelio poliravimo veiksnių, šis gaminys tinka manikiūrui atlikti ne visiems. Kartais gali atsitikti, kad po atsparios polimero dangos atsiranda alerginė reakcija, o jos išvaizda ir pasireiškimo simptomai yra labai įvairūs.

Priežastys

Gelio lako taikymo nagų paviršiuje technologija priklauso nuo to, kokie komponentai yra gaminys. Yra vieno komponento, dviejų komponentų ir trijų komponentų gelio poliravimo priemonės. Apskritai, visa gelio poliravimo procedūra yra ta, kad pagrindo sluoksnis yra taikomas nagui, tada spalvų sudėtis ir galutinis sluoksnis, kuris nustato visus ankstesnius, sujungiant juos į vieną.

Vienas komponentas
Du komponentai
Trijų komponentų

Galutiniame viršelyje gali būti lipnus sluoksnis, kurį reikia pašalinti, tačiau yra lakų, kuriuose trūksta.

Jei gelio poliravimo kompozicijas vertiname jų alergiškumo požiūriu, manoma, kad kuo daugiau komponentų yra gaminio sudėtyje, tuo didesnė tikimybė, kad bus alergija vienam ar daugiau šių ingredientų. Atliekant manikiūrą naudojant polimerus, reikia suprasti, kad alergijos gali atsirasti bet kuriame gelio sluoksnio sluoksnyje.ir komponentų poveikis gali būti ne tik nagų plokštelėje, bet ir ant odos.

Gelio laką sudaro plėvelės formavimo agentas, fotoiniciatorius, pigmentai, skiedikliai ir kiti papildomi ingredientai, tokie kaip diaketono alkoholis, butilo acetatas, fosforo rūgštis, fenilketonas, toluenas, formaldehido dervos, polimerai, nitroceliuliozė ir kt. Kiekvienas iš išvardytų ingredientų turi cheminę kilmę ir yra gana stiprus potencialus alergenas.

Beveik neįmanoma iš anksto nustatyti alergeno, kuriam jūsų kūnas reaguoja, deja, bet viskas tampa aišku išbandymu ir klaidomis.

Kartais alerginė kūno reakcija gali pasireikšti ne dėl gelio lenkų komponentų, o nuo jo laikymo ar naudojimo technologijos pažeidimo. Pavyzdžiui, jei medžiaga yra veikiama ultravioletinių saulės spindulių, tada jų veikloje esantys polimerai pradės polimerizacijos procesą, kuris neturėtų vykti lako buteliuke, bet kai naudojamas ant nagų plokštės.

Žinoma, jau neįmanoma naudoti tokio produkto, nes nėra žinoma, kaip jis elgsis, kai bus taikomas nagams.

Dažnai alerginis dirginimas atsiranda, kai polimero medžiaga teka iš nagų plokštelės į nagų volelių odą, todėl, naudojant bet kurį gelio produkto komponentą, reikia labai atidžiai stebėti judesius.

Iš tiesų, alergijos gelio polirui rizika nėra tokia didelė, ir nors ji yra, organizmo imuninė reakcija į kokybišką produktą pasireiškia labai retai.

Simptomai

Alerginė reakcija pasireiškia, paprastai, lokaliai, o jos simptomai sumažėja iki odos dirginimo. Tokie pasireiškimai vadinami kontakto alergijomis, kai jie liečia pirštus, kai jie liečiasi su komponentais, sudarančiais gelio laką. Alerginė reakcija atrodo tokia: ant odos atsiranda pleiskanojimo pleistrai su nedideliu punktyriniu bėrimu, kartais išbėrimas bangu, kurio viduje yra skystis. Tokius procesus paprastai lydi stiprus niežulys arba odos deginimas.

Kartais procesas yra difuzinis gamtoje ir nuo pirštų jis pakyla, tuo pačiu metu visiškai ištraukdamas visą ranką.

Alerginė kūno reakcija gali pasireikšti ir nulupti odą, taip pat nagų plokštelės pleiskanojimas iki viso nago nuėmimo nuo nagų dugno. Retais atvejais alergija gelio polirui gali sukelti bronchinės astmos simptomus, turinčius ilgą, skausmingą kosulį ir sunku iškvėpti. Tačiau tokie atvejai yra labai reti, nors jie neturėtų būti pašalinti iš galimo sąrašo.

Alerginės reakcijos pasireiškimo pagrindas yra individualus kūno bruožas, kurį sudaro tam tikrų produkto komponentų netoleravimas.

Tačiau alergijos yra ne tik jautrios klientams, kurių gelio nagų lakas uždedamas ant nagų plokštės. Meistrai, kurie kasdien atlieka vieną po kito vykstančių polimerinių kompozicijų taikymo savo klientų nagams, yra priversti įkvėpti cheminių medžiagų garus ir netiesiogiai susisiekti su jais. Saugumo meistrų nesilaikymas ir asmeninių apsaugos priemonių nesilaikymas gali sukelti alerginę reakciją ir nenaudojant nagų lako gelio.

Gelio poliravimo cheminių sudedamųjų dalių garų įkvėpimas sukelia alerginį rinitą, kosulį, akių ir veido patinimą, ryškią laktaciją.

Dažnai kartojasi čiaudulys, nosies užgulimas, lūpų patinimas ir net liežuvis, gerklės pojūtis ir kvėpavimas. Tokie simptomai gali pasirodyti kaip manikiūrininkas ir jo klientas. Gydytojai mano, kad kvėpavimo takų alergijos simptomų pasireiškimas yra daug blogesnis už odos simptomus., kaip ir kvėpavimo pažeidimo atveju yra tiesioginė grėsmė žmogaus gyvybei. Labiausiai baisus šioje situacijoje, angioedema, sparčiai vystantis ir dėl to pertrūkimas per kelias minutes - be visapusiškos medicininės priežiūros, ši sąlyga dažniausiai baigiasi mirties.

Jei nereaguojate į alerginę reakciją į gelio lako komponentus ir nepašalinate alergijos šaltinio, situacija gali pablogėti, o imuninio atsako simptomai didės, o tai sukels rimtų pasekmių sveikatai. Šiuolaikinė medicina jau žino tokius atvejus, kai naudojant alerginį gelio laką ir ignoruojant alergijos pasireiškimo simptomus, atsirado ne tik rankose, bet ir visame kūne.

Kokie gelio poliravimo būdai sukelia alergiją?

Gelio lakų, turinčių didelį alergiškumą, gamintojai iš Kinijos kilusių produktų įgijo liūdną šlovę. Taip yra dėl to, kad konkuruodami ir siekdami nebrangios gatavo produkto kainos gamintojai naudoja žemos kokybės ir agresyvius cheminius komponentus kaip gelio lakų dalį.

Be Kinijos gamintojų, kitų šalių gamintojai taip pat turi alergiškus gelio lakus.

Remiantis praktiniais stebėjimais, nusimanantys manikiūro meistrai skiria lakų grupę, kuri turi didžiausią tikimybę, kad organizmas alergiškai reaguos į jų naudojimą:

 • „BlueSky“, „Kiwi“, „Cristina“, „Canni“ spalvos ir kiti pigūs produktai;
 • Rusijos prekių ženklai „Severina“, „Formula Profi“;
 • JAV pagaminti „Kodi Professional“ prekės ženklo Ukrainos geliniai lakai;
 • Rusijos produktas Masura Lady, naudojamas medicininiam manikiūrui, naudojant japonų technologijas.

Pažymėtina, kad alergijos atsiradimas šiems produktams gali būti ne visi, o kartais nulupimo ir odos edemos priežastis nėra alerginis poveikis, bet cheminis nudegimas, kuris taip pat vyksta netinkamo patvaraus polimerų naudojimo metu.

„Canni“ spalvos
Formulė profi
Kodi Professional

Profesionalių manikiūro meistrų nuomone, dažniausiai alerginių apraiškų forma atsiranda problemų dėl produktų, kurių kaina yra mažesnė nei 500–700 rublių.

Hipoalergiški gelio blizginimo ženklai paprastai gaminami iš aukštos kokybės komponentų ir yra privalomi prieš bandant hipoalergiškumą. Kruopšti gelio poliravimo gamintojai visada skelbia visą savo gaminio komponentų sudėtį.o pigių gelio analogų kūrėjai bando paslėpti dekoratyvinio polimero dangos sudėtį. Paprastai lakai, turintys didelį alergiškumą, neturi gaminio gamybos metu priskirto partijos numerio. Be to, žemos kokybės produktai turi stiprų cheminį kvapą.

Ką ir kaip elgtis?

Alerginiai pasireiškimai, atsirandantys naudojant gelio laką, yra panašūs į odos grybelines ligas ar kitokios genezės epidermio ligas. Norint atsikratyti alerginių simptomų, būtina nustatyti jų atsiradimo priežastį atliekant diagnostinius tyrimus. Jei kontaktiniai alergijos simptomai pasirodė iškart po manikiūro atlikimo naudojant gelio laką, galite juos kovoti tik pašalindami alergijos šaltinį. Todėl pirmiausia turite pašalinti gelio manikiūrą iš nagų ir po to nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad tinkamai diagnozuotumėte ligą ir ją išgydytumėte.

Po alergijos testų jums bus paskirtas tinkamas gydymas. Paprastai terapija yra tam tikrų rūšių narkotikų vartojimas.

 • Antihistamininiai vaistai. Jų paskirtis leidžia pašalinti autoimuninę kūno reakciją į alergeną, kartu mažinant audinių patinimą ir degimo pojūtį. Antihistamininių vaistų vaistai yra vaistai loratadinas, klaritinas, diazolinas, suprastinas, peritolis, trexilas ir kitos panašios priemonės. Siekiant sėkmingai gydyti alergijas, viena iš šių lėšų turėtų būti skiriama pagal gydytojo nurodymus mažiausiai 10 dienų. Bet ne savarankiškai gydykite, o pasikonsultuokite su gydytoju.
 • Lauko įrenginiai. Siekiant palengvinti sąlytį alergijos atveju, būtina atlikti lokalią paveiktos odos gydymą. Šiems tikslams yra veiksminga naudoti tepalą, gelį arba grietinėlę su kortikosteroidų hormonais. Gydytojų ir pacientų apžvalgos rodo, kad antihistamininių ir išorinių tepalų derinys suteikia greitą ir ilgalaikį gydomąjį poveikį. Jūs galite reguliariai ištepti pažeistą odą tokiais vaistais kaip hidrokortizonas, celestodermas, lorindenas, elokomas, mezodermas, flucinaras, pranašumas ir kiti analogai. Taip pat yra tepalai, kuriuos reikia naudoti skubios pagalbos siekiant sumažinti alergijos simptomus. Tarp tokių būdų yra dažniausias fenilas, nonulinas.
 • Vitaminų preparatai. Jie skiriami kartu su antihistamininiais vaistais ir išoriniais tepalais. Vitaminų naudojimas padeda stiprinti imuninę sistemą ir paspartinti odos atsigavimą po alerginių pasireiškimų.

Gydymo metu alergologas gali paskirti hipoalerginį mitybą ir rekomenduoti tam tikrą laiką išvengti kontakto su vandeniu.

Po regeneravimo neturėtumėte pakartotinai naudoti patvarių polimerinių gelio blizginimo priemonių, nes toks manikiūras gali sukelti pakartotinę kūno alerginę reakciją, tačiau jo vystymasis yra daug stipresnis nei jo ankstesnės apraiškos. Ekspertai pataria nenaudoti tam tikrą laiką net įprastą nagų laką. Tai būtina, kad jūsų nagai ir oda galėtų visiškai atkurti ir sustiprinti terapinį poveikį.

Kaip išvengti alerginės reakcijos?

Nereikėtų pamiršti alergijos gelio poliravimui galimybės ir imtis visų būtinų priemonių, kad būtų išvengta jos. Norėdami tai padaryti, turite laikytis kai kurių taisyklių:

 • įsigyti gelio poliravimo reikia tik iš patikimų tiekėjų, baimės dėl klastojimo, ir pasirinkti gerai žinomus aukštos kokybės hipoalerginius ženklus iš bona fide gamintojų;
 • polimerinių medžiagų naudojimas turi būti atliekamas labai atsargiai, vengiant cheminių produktų patekimo ant odos, svarbu ne savo nuožiūra sutrikdyti ar keisti technologinę technologiją;
 • Prieš naudodamiesi gelio laku, stenkitės patikrinti ne tik jo sudėtį, bet ir produkto tinkamumo laiką;
 • jei neturite savarankiško gelio lako įgūdžių, bandykite atlikti procedūrą su profesionalu, turintį sertifikatą dirbti su panašiais produktais;
 • Pastebėta, kad pernelyg intensyvaus nervų reakcijos metu alerginės reakcijos į gelio poliravimą atsiranda daug dažniau, todėl, esant tokiai būsenai, atsisakyti atlikti procedūrą, o jei tai neįmanoma, gelio laką tikslingiau pakeisti įprastu nagų laku.
 • siekiant pašalinti alergijas ir cheminius nudegimus, naudojant lako laką būtina laikytis visų priemonių, kad produkto komponentai būtų padengti vienas po kito, nedarant poveikio odai.

Tai prisideda prie tinkamo darbo vietos paruošimo, kur turėtų būti švarumas ir svetimkūnių nebuvimas.

Geriausiu atveju darbas su gelio lakštais turėtų būti atliekamas prie stalo, ant kurio yra įrengta išmetamųjų dujų sistema - tokiu būdu ir pats magistras, ir jo klientas bus apsaugoti nuo cheminių garų. Jei alerginė reakcija pradeda staiga atsirasti, prieš atvykstant gydytojui visada turėtumėte turėti pirmosios pagalbos įrangą.

Hipoalerginės priemonės

Siekiant sumažinti alerginės reakcijos į gelio nagų lako naudojimo riziką, geriausia pasirinkti medžiagas, kurių sudėtyje yra mažiausias agresyvių cheminių komponentų kiekis. Šiuo atveju alternatyva skiriama hipoalerginiams vaistams.

Hipoalerginių vaistų sąrašas gali būti toks:

 • originalūs Amerikos markės CND priemokos produktai;
 • Amerikos prekės ženklas „GelColor“ prekės ženklas OPI Islandija;
 • Vokietijos markės „Grattol“ vidutinio kainų intervalas;
 • Kanados kompanijos „Akzentz“ lako lako želė linija;
 • gelio lakai iš Rusijos kompanijos „Option“ gaminamų organinių serijų;
 • Marmuro linija kašmyro gelio poliravimo iš Kinijos prekės ženklo UNO;
 • „American Nail Boutique“ amerikietiški gelio lakai.

Šie produktai pasirodė esą manikiūro paslaugų teikimo rinkoje, naudodami gelio lakus.

Sunku pasakyti, kad šie lakai bus absoliuti garantija nuo alerginės reakcijos atsiradimo, nes kiekvienas žmogaus kūnas yra unikalus ir individualus. Tačiau šių gamintojų pagrindai ir viršuje yra minimalus agresyvių komponentų rinkinys, išlaikant didelį nagų lako manikiūro atsparumą.

Jei individualiai netoleruojate gelio poliravimo džiovinimo lempos ultravioletinių spindulių, šiuo atveju galima rasti alternatyvą. Yra produktų, kurie gali polimerizuotis be ultravioletinės šviesos:

 • gelio lako linija iš Amerikos kompanijos CND, kuri yra tokių produktų kūrimo pradininkė;
 • gelio lako sistema iš Prancūzijos įmonės „Sophin“ profesionaliam manikiūrui atlikti.

Tokių lakų sudėtis ir priemonės viršutinei dangai apima specialų oligomerą, be to, viršutinėje dalyje yra fotoiniciatorius, jungiantis dangos sluoksnius.

Specialios formulės dėka polimerizacijos procesai vyksta savarankiškai ir jiems nereikia aktyvuoti ultravioletinių spindulių spektro. Tačiau, atsižvelgiant į vartotojų atsiliepimus, tokių lakų stiprumas yra mažesnis nei tradicinių analogų, sukietintų naudojant lempą. Toks lakas išdžiūsta nuo 30 iki 60 minučių, o jo atsparumą deklaruoja 14 dienų., bet iš tikrųjų, po 3-5 dienų galite pamatyti mažą smulkmeną ant manikiūro. Didelis tokių gelio poliravimo privalumas yra tas, kad dekoratyvinės dangos pašalinimui nereikia ilgai išplauti nagų acetone arba lakuoti iš nagų plokštelės - šis gelio lakas gali būti pašalintas kaip reguliarus manikiūras.

  Apibendrinant alerginių reakcijų į gelio laką klausimą, reikia pažymėti, kad, nepaisant bet kokių pavojų, tokių produktų naudojimas tampa vis dažnesnis. Dėl atsparių polimerinių medžiagų naudojimo patogumo ir praktiškumo yra tinkama nagų atsparių dekoratyvinių dangų mada. Nustačiusios organizmo alerginę reakciją į gelio laką, neturėtumėte manyti, kad gerai prižiūrimi nagai nebėra prieinami - galų gale yra įprastas nagų lakas, kuris gali būti naudojamas net kasdien, pasirenkant spalvų paletę, atitinkančią jūsų nuotaiką. Vis dėlto mokslas neegzistuoja, o gelio lakas yra vienas iš ryškiausių mados pramonės laimėjimų, kuriuos daugelis iš mūsų naudos.

  Kaip atsikratyti gelio lenkų alergijos, žr. Žemiau.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys