Viršutinių drabužių priežiūra

Kaip plauti striukę?

Kaip plauti striukę?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Užpildo tipai
 2. Produkto paruošimas
 3. Rankų plovimas
 4. Mašina plaunama
 5. Džiovinimas
 6. Dekoratyvinės perdangos

Šaltuoju metų laiku, kai reikia šiltai apsirengti, daugelis žmonių mėgsta plunksnines striukes arba apatines švarkas. Tai labai patogūs, stilingi ir, svarbiausia, labai šilti viršutiniai drabužiai. Yra tik viena problema, kad visi, kurie nešioja apatinę striukę, turės susidurti. Ši problema yra ta, kad po neišvengiamo valymo skalbimo proceso, siekiant išsaugoti išvaizdą ir kokybę.

Užpildo tipai

Produktus, kurių pagrindas yra pūkas arba plunksnos, galima gaminti iš įvairių šios medžiagos rūšių. Kartais apatiniai švarkai yra įdaryti ir dirbtiniai užpildai. Striukėse gali būti šių rūšių:

 • Striukės ant gulbės. Lengviausias, bet labai šiltas. Reikalingas ypač subtilus tvarkymas ir priežiūra.
 • Striukės su ančių žemyn. Paprastai daugiau apimties. Taip pat turi didelį šilumos išlaikymo greitį.
 • Striukės pagal apatinį plunksną. Kartais gamintojas prie gaminio prideda paukščių plunksną. Tai yra tankesnė medžiaga, kuri prisideda prie produkto atmosferos poveikio. Mišrios striukės yra ne taip geidulingos, kaip plunksnos.
 • Apatinės striukės ant dirbtinio holofiberio. „Holofiber“ yra natūralių žemynų arba plunksnų pakaitalas. Jis dažnai naudojamas užpildyti šiltus viršutinius drabužius arba sportines izoliacijas. Ši medžiaga yra labai lengva, puikiai šildo šaltu oru. Nuleidžiant apvalkalą iš holofiberio, nereikia laikytis konkrečių taisyklių.

Tokia apatinė striukė gali būti plaunama automatine mašina švelniu plovimo būdu esant žemai vandens temperatūrai.

Produkto paruošimas

Prieš nuspręsdami, ar nuplauti striukę, atidžiai išnagrinėkite užterštumą. Jei tik nedideli produkto plotai yra nudažyti, pvz., Lankas ant lanko ar rankogalių, tai geriau atlaisvinti šias dėmes. Norėdami tai padaryti, reikia nuplauti kempinę arba minkštą šepetėlį, užpilkite skalbimo muilu arba dėmių valikliu ir patrinti užterštą plunksnų apvalkalo plotą ir po valymo nuplaukite trinamas vietas vandeniu.

Faktas yra tai, kad vandenį atstumianti kompozicija dengiama ant apatinių striukių audinio paviršiaus, o dažni ir nepagrįsti plovimai tiesiog nuplaunami nuo viršutinio sluoksnio, o švarko audinys praranda vandenį atstumiančias savybes.

Visas produktas turi būti plaunamas tik tada, kai tai tikrai būtina.

Jei vis dar negalėsite skalbti, prieš pradėdami skalbti skalbimo mašinoje ar rankomis, Būtina paruošti produktą:

 • Atlaisvinkite išorinius dekoratyvinius apatinius ir kailio dangčius. Jų valymo ypatybės bus aprašytos žemiau. Geriau atlaisvinti gaminio gaubtą.
 • Atlaisvinkite apatinės striukės kišenes, užfiksuokite visus mygtukus, mygtukus ir mygtukus, įskaitant kišenes.
 • Apverskite striukę į vidų, išklokite vidų.

Paruošę gaminį, galite pereiti prie pasirinkto skalbimo metodo.

Rankų plovimas

Švelnesnė, bet ir daugiau laiko reikalaujanti galimybė yra nuplauti apvalkalą rankiniu būdu:

 • Supilkite į baseiną ar vandens vonią, kurios temperatūra yra 30-35 laipsnių. Svarbu nešilti šalto ar karšto vandens. Šaltas vanduo „suspaus“ produktą, ir jis negali gerai ištempti ir nuplauti. Karštas vanduo gali pažeisti natūralų užpildą.
 • Į vandenį įpilkite ploviklio. Svarbu nepamiršti, kad natūralių apatinių ar plunksnų produktai niekada neturėtų būti plaunami paprastu skalbimo priemone.Atlikus tokią klaidą, ilgai atsikratysite baltų dėmių ant nuplautos striukės. Faktas yra tai, kad miltelių putos yra stipriai ir labai ir labai sunku išplauti likučius iš užpildo sluoksnio. Kartais netgi daugybė skalbinių skalbimo mašinoje nepadeda.

Plunksna arba apatinė striukė gali būti plaunama tik su specialiais skystais produktais. Šie įrankiai yra prieinami bet kurioje buitinėje chemijos parduotuvėje. Jie yra pažymėti, kad jie yra specialiai skirti nuplauktiems produktams plauti.

 • Įmirkykite produktą vandenyje ir palikite 10-15 minučių. Jei striukė turėjo stiprią purvą, geriau juos užrakinti prieš mirkant šepečiu ir skalbimo muilu.
 • Po mirkymo išleiskite vandenį. Nuspaudus apvalkalą, kruopščiai nuplaukite, kol vanduo po skalavimo tampa skaidrus ir jame nėra putų. Jūs galite naudoti skalavimo režimą skalbimo mašinoje.

Mašina plaunama

Paruošiamasis etapas skalbimui automatinėje mašinoje nesiskiria nuo pasirengimo plauti rankomis. Mašinos plovimas turi būti atliekamas tik skystu plovikliu, o ne skalbimo plovikliu. Nuplaukite kitų daiktų kartu su apatiniu švarku. Tai gali perkrauti būgną arba perpylimo metu pernelyg išpilti pūkas.

Taigi, kad paleidimo po skalbimo išvaizda nebūtų sugadinta, o užpildas viduje yra gerai įtrūkęs, galite skalbti į skalbimo būgną 2-3 kamuoliukus.

Jie gali būti pakeisti teniso kamuoliukais, įsitikinkite, kad jie nespalvoja gaminio.

Apatinę striukę būtina nuplauti švelniu, švelniu programa. Toks režimas gali būti vadinamas „švelniu“, „atsargiu“, „šilku“, „rankiniu plovimu“ ir pan.

Vandens temperatūra turi būti ne didesnė kaip 30 laipsnių. Taip pat reikės įdėti papildomą skalavimo ciklą, kad produktas gerai išplautų iš putų. Sukimo režimui reikia nustatyti nedidelį apsisukimų skaičių. Paprastai skalbimo mašinose mažiausias būgno greitis yra 400 apsisukimųBūtent šis greitis turėtų būti pasirenkamas verpimui žemyn.

Džiovinimas

Galbūt sunkiausias ir svarbiausias procesas, kai nuplaunama striukė, yra tinkamas džiovinimas. Tai priklausys nuo to, ar produktas grįš į originalią gražią išvaizdą, ar išliks sutrūkęs dėl netolygiai paskirstyto ir nukritusio pūkų. Apatinių arba plunksnų produktų džiovinimas turėtų būti atliekamas laikantis šių taisyklių:

 • Džiovinimas atliekamas tik horizontaliai. Jokiu būdu gaminys negali būti pakabintas vertikaliai ant pakabos, kitaip kartu su tekančiu vandeniu, žemyn ir plunksna pereis prie apatinio striukės dugno, ir beveik neįmanoma paskirstyti užpildo tolygiai visame gaminyje.
 • Po plovimo (jei jis buvo atliktas rankiniu būdu), uždėkite apatinę striukę ant vonios horizontalioje padėtyje ir palaukite, kol išsilieja vanduo. Jei plovimas buvo atliktas rašomoje mašinoje, o gręžimo režimas buvo naudojamas mažu greičiu, gaminyje nebūtų perteklinio vandens.
 • Kai produktas yra be perteklinio vandens, būtina iš naujo uždėti apatinę striukę ant sausos antklodės arba rankšluosčio. Periodiškai reikės pakeisti drėgną rankšluostį, kad jis išdžiūtų, ir pasukite apvalkalą.
 • Kai gaminys tampa tik šlapias, o ne drėgnas, galite jį šiek tiek pakratyti arba užkimšti visą ranką. Šiai procedūrai tinkamas kilimų kilimėlis. Drebulys arba plunksninis apvalkalas daromas siekiant geriau ir tolygiau paskirstyti žemyn viduje.
 • Jokiu būdu nelaikykite šlapios arba drėgnos apatinės striukės ant akumuliatoriaus, ne pakabinkite prie radiatoriaus ar šildytuvo. Intensyviai džiovinant, biologinis pūkas praranda tūrį ir praktiškai klijuoja. Vietoj oro striukės jūs baigsite trumpą striukę.
 • Apatinę striukę galite pakabinti vertikaliai tik po to, kai jis visiškai išdžiūvo.
 • Jei jūsų skalbimo mašina turi džiovinimo režimą, džiovinimo striukės procesas yra labai supaprastintas. Būtina sukurti atsargią džiovinimo programą žemoje temperatūroje. Paprastai mažas apatinis švarkas šiuo režimu džiovinamas 3-4 valandas. Tačiau tai pašalina galimybę, kad natūrali jūsų striukė užpildytų.

Jei „holofiber“ buvo susietas gaminio viduje, jį lengva pataisyti. Jūs taip pat turėtumėte įdėti šlapias prekes horizontaliai ir periodiškai jį užmušti rankomis arba kilimėliais.

„Hollofiber“ nebijo šilto džiovinimo, todėl procesą galima pagreitinti pučiant šiltą orą iš plaukų džiovintuvo arba ventiliatoriaus šildytuvo su apatiniu striukiu.

Dekoratyvinės perdangos

Ypač daug dėmesio reikia skirti dekoratyvinio kailio išorinio apvalkalo valymui. Paprastai jie dedami ant gaminio rankovių, apykaklės ar gaubto. Dažnai šie pamušalai yra nuimami, patogiau, nes kailių ir plunksnų dekoratyvinių elementų plovimas vandenyje yra nepriimtinas. Taigi, jei jūsų apatinio striukės modelyje yra nuimamos pagalvėlės, jas reikia nuimti nuo gaminio.

Kaip jau minėta, kailių dekoratyvinius elementus nuplauti ar valyti vandeniu negalima. Jis sugadins jų išvaizdą amžinai.

Šiems drabužiams valyti naudojamas krakmolas.. Krakmolas sugeria priemaišas ir tepalus iš kailio ir dekoratyvinio elemento, nepažeis produkto spalvos ir oro.

 • Kailio arba plunksnų pagalvėlės turi būti ištiesintos ir išdėstytos ant horizontalaus paviršiaus.
 • Visas ilgis pripildykite kailį krakmolu.
 • Atsargiai patrinkite krakmolą per visą poliaus ilgį nuo apačios iki galo.
 • Naudojant sausą šepetėlį, iš produkto nuvalykite sausą krakmolą, švelniai judant nuo pagrindo iki galų. Geriau kratykite pagalvėlę, kad būtų užtikrintas geresnis krakmolo valymas.

Rag striukė su dekoratyvine žemyn, kuri negali būti atlaisvinta, šiek tiek sunkiau valoma.

Atsižvelgiant į tai, kad neįmanoma palengvinti dekoratyvinių pūkų kontakto su vandeniu, pats apvalkalas valomas tik naudojant atskiras sekcijas.

Jei žemyn yra ant gaminio gaubto arba apykaklės, galite švelniai mirkyti striukę, paliekant sausas vietoves, kuriose žemyn yra. Ypatingai atsargiai reikia skalauti. Striukė be užpildo nereikalauja horizontalaus džiovinimo ir gali būti džiovinama įprastu būdu vertikalioje padėtyje. Jei striukė yra apatinė striukė su įdaru ir plunksnu, džiovinimas turi būti atliekamas taip, kaip aprašyta aukščiau, horizontalioje padėtyje.

Jei norite sužinoti, kaip nuplauti švarką iš pūkų, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys