Aukšti kailiniai batai

Juta iš Jakutijos

Juta iš Jakutijos

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Įvairių tautų aukštos kailio batų pavadinimai ir aprašymai
 2. Batų struktūros ypatybės
 3. Jakutiniai batai
 4. Kainos
 5. Apžvalgos

Įvairių tautų aukštos kailio batų pavadinimai ir aprašymai

 • Untami vadino Tolimųjų Šiaurės ir Sibiro tautų žieminius batus, pagamintus iš natūralių kailių. Neseniai dideli kailiniai batai tapo gana populiarūs ir atsirado daugelio dizainerių mados kolekcijose. Batų pavadinimas buvo susijęs su rytinės Sibiro dalies tautomis ir yra išverstas į „įkrovą“.
 • Sibiro Evenko vienuoliai buvo prisiūti iš elnių kamų, kurie atspindi gyvūno kojų odą. Kitų gyvūnų kamusai - lapės ar kiškiai naudojami kaip dekoracijos. Moterų ir vyrų kailiniai batai gali būti papuošti siuvinėjimu iš karoliukų, taip pat su įvairių spalvų audiniu.

Batų viduje yra kailio pamušalas ir nugarinės elnių odos vidpadis. Buvo Evenko ir arklių pėdsakų pavyzdys.

 • Tarp nenetų tautybių, vienuolių, vadinamų pima arba torbas. Tokie batai gali būti gana aukšti ir gali apimti visą koją. Siuvimui pimovas galėtų naudoti ne tik kamusy, bet ir odą iš elnių priekio.
 • Tarp hantų ir mansių tautų buvo vadinami kačiukai. Tačiau „untami-kisami“ taip pat vadino demi sezono batus, kuriuose dalyvavo komi gyventojai, kurie užsiėmė šiaurės elnių auginimu. Tokie batai turėjo mažą audinio arba odos pirštą. Taip pat pradėjo skambinti ir namų batus batų pavidalu, kurie buvo ir vyrai, ir moterys.

Batų struktūros ypatybės

Šiandien, norint pritaikyti tokį neįprastą žiemos avalynės tipą, naudojamos šiaurės gyventojų technologijos prieš šimtmečius. Šiuo metu, be elnių, naudojamas lapių kailis, lapės ir vilkų kailiai.

Vis dėlto originalūs aukštos kailių batų modeliai yra pagaminti iš aviečių, nes jie ilgą laiką nuvalomi. Dėl tokių batų elnių savybių galite vaikščioti su sunkiausiais šalčiais. Tikri aukštos kailio batai gaminami rankomis, todėl puikiai tinka ant kojų.

Batų pamušalas - tai šinutės audinys, kuris leidžia jums išlaikyti šilumą. Aukštos kailio batų fonas yra pagamintas iš odos ir yra gana sunkus. Ši funkcija apsaugo batus nuo ankstyvos deformacijos. Norėdami sujungti aukšto batų padą ir pagrindinę žiemos batų dalį, naudojama speciali odos juostelė, vadinama vata.

Veltinis naudojamas kaip batai, stipriai prispaudžiami. Tokia technologija papildomai padeda išlaikyti šilumą. Kaip aukštų kailių batų apdaila tarnauja siuvinėjimas su karoliukais, vadinamais tulžimi. Skausmingas ir labai gražus rankų darbas daro kiekvieną porą unikalią. Be to, yra batai su kailio modeliais.

Jakutiniai batai

Šiandien daugelis gamyklų gamina aukštos kokybės kailinius batus, bet tikroji prasme šioje sudėtingoje užduotyje naudojant senąsias technologijas yra Šachos Respublikos meistrai. Yakutijoje šiandien jie gamina kai kuriuos aukščiausios kokybės aukštos kailio batus, kurie šiltu bet kokiu šalčiu.

"Sardaana"

Dailės amatų gamykla, vadinama „Sardaana“, gaminanti aukštus kailinius batus iš Jakutijos pusę amžiaus, yra tikras Yakut žmonių pasididžiavimas. Darbas gamykloje vykdomas pagal geriausias tradicijas ir yra skirtas išsaugoti Sakha žmonių meno ir kultūros tradicijas. Uts Sardaanos gamykla atspindi visą šios žmonių gyvenimo būdo esmę.

"Elley"

„Ylay Yunts“ žurnalas „Elley“ padeda įmonei platinti Novosibirsko gamyklos gaminius ir parduoda produktus visoje Rusijoje.Parduotuvėje „Elley“ iš „Jakut“ gamyklų galima rasti ne tik batus su šiaurinių elnių, bet ir iš arklių, taip pat batus su kitomis kailėmis. Būtent ši parduotuvė visuomenei perteikia tai, kas yra tokios neįprastos šiaurinių tautų kailio avalynės, kuri atkreipia dėmesį į Jakutijos tautų istoriją ir kultūrą.

Kainos

Užduodami klausimą, kiek unta yra, turėtumėte atkreipti dėmesį į kelis veiksnius. Visų pirma, naudojamos medžiagos kokybė turi įtakos sąnaudoms, kaip gerai atliekamas darbas. Jos vaidmenį atlieka tas, kurio oda buvo naudojama. Šiandien labai populiarūs batai iš arklių košuko. Jie laikomi idealiu kainos ir kokybės deriniu ir kainuoja ne daugiau kaip 15 tūkst. Rublių. Deerskin batai yra daug brangesni.

Be to, batų kaina priklauso nuo dekoro. Jei tai yra rankų darbo granulės, tokie batai bus brangūs. Tačiau brangiausių kailių batų brangiausi modeliai bus tie, kurie yra visiškai pritaikyti pagal atskiras priemones ir iš brangiausių kailių.

Aukšti kailiniai batai, prisiūti ant konvejerių ir pagaminti dideliais kiekiais kai kuriose gamyklose, kainuos daug mažiau. Tačiau, greičiausiai, tokių batų kokybė nebus tokia didelė, jie greitai taps nenaudojami, todėl priėmus sprendimą įsigyti aukštos kailio batus, neturėtumėte sutaupyti pinigų ir ieškoti pigių variantų.

Apžvalgos

 • „Sardaana“ fabriko „Jakut“ batų savininkai dažniausiai dalijasi teigiamais atsiliepimais apie produktus. Daugelis žmonių pastebi, kad žiemą jų kojos neužšąla net tada, kai ilgą laiką jie turi stovėti šaltame. Be to, miesto gyventojams skirti patobulinti modeliai su guminiu padu apačioje. Guma padeda veltinio dalims nešlapti.
 • Lengva priežiūra taip pat teigiamai vertina klientai. Jiems nereikia plauti ir įsigyti specialaus kremo, kaip antai odos ar zomšinių batų. Vienintelis dalykas, kurio nereikėtų padaryti, yra džiovinti batus netoli šildymo elementų.
 • Neigiami aspektai yra papuošalų monotonija, kurią sako kai kurie pirkėjai. Labiausiai tikėtina, kad tai yra dėl to, kad gamykloje gaminami dideli kailiniai batai pagal tam tikras technologijas.
 • Kiti kalba apie netinkamą padažų kokybę, kuri taip pat gali būti siejama su didele produkcijos apimtimi ir didėjančiu kailių žiemos batų populiarumu.
Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys