Plokštės

Sriubos: kokie dydžiai yra ir kaip juos pasirinkti?

Sriubos: kokie dydžiai yra ir kaip juos pasirinkti?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Medžiagos
 3. Dydžiai ir formos
 4. Gamintojų įvertinimas
 5. Atrankos taisyklės

Sunku įsivaizduoti virtuvę ar maitinimo įstaigą be gilių sriubos plokštelių. Jų pagrindinis tikslas - tarnauti karštoms ir šaltoms sriuboms, pieno patiekalams, sultiniams, skystiems patiekalams. Nepaisant gana gerai pažįstamos išvaizdos, sriubos plokštės skiriasi nuo gamybos formos, kiekio ir medžiagos.

Savybės

Giluminės plokštės neturėtų turėti rankenų (tai jau yra kepurė arba puokštė). Ant stalo jie dedami ant stalo, ant dešiniojo stalo yra šaukštas. Prieš sriubos dubenėlį paprastai gausite grietinės ir padažų.

Pagal etiketo taisykles sriuba patiekiama ant stalo įprasta ture, o jau iš jos yra išdalinta svečių plokštelėse. Tuo pačiu metu plokščių šonai turi likti visiškai švarūs.

Medžiagos

Maitinimo plokštės gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų. Neįmanoma nustatyti tų, kurie yra geresni ar blogesni. Svarbiausia suprasti, kokiomis sąlygomis ir kokiems patiekalams planuojama įsigyti patiekalų. Jau šie kriterijai gali būti panaikinti pasirinkdami produkto medžiagą. Apsvarstykite labiausiai paplitusias parinktis.

Keramika

Keraminiai indai yra natūralaus molio produktas, kuris gali atlaikyti aukštą temperatūrą. Ant patiekalų dengta glazūra, o gatavoje formoje gali būti natūralūs terakotos atspalviai ir dažyti bet kokia kita spalva. Taip pat galima pritaikyti freskomis ir piešiniais ant keraminių plokščių. Tokie produktai yra gana stori ir sunkūs, tačiau, nepaisant to, trapūs: jie gali įtrūkti nuo smūgio, staigaus temperatūros pokyčio.

Tačiau pačios plokštės yra gerai prižiūrimos temperatūros - karštas sultinys jose ilgą laiką išliks karštas, o vėsus okroshka nešildys. Išoriškai tokie patiekalai atrodo trumpai ir net šiek tiek grubūs.

Tai optimaliai tilps į virtuvės interjerą šalies ar retro stiliaus. Dauguma produktų negali būti plaunami „indaplovėje“.

Fajansas

Fajansas - tai ta pati keramika, tačiau jai taikomas vienas skrudinimas ir rafinuotas. Viršutinis sluoksnis - glazūra. Fajansinės plokštės yra gana sunkios, bet akytos. Paskutinis turtas yra priežastis, dėl kurios moliniai indai yra trapūs.

Tačiau, pakankamai atsargiai, plokštės bus pakankamai ilgos. Dėl to, kaip ir prieinamumas, šie modeliai yra labai populiarūs. Verta pažymėti, kad laikui bėgant, gedimai ir grioveliai susidaro virš fajanso. Viršutinio sluoksnio sugadinimo vietoje su tamsiu susidarymu.

Porcelianas

Porcelianas yra molio pagrindas, tačiau jis kartojamas. Dėl to produktas pasirodo šviesus, tačiau ant jo paviršiaus nėra porų. Dėl to porceliano plokštės yra atsparios rūgštims, šarmams ir aukštai temperatūrai. Maistas porceliano plokštelėse ilgą laiką išlieka karštas.. Patvariausi ir brangiausi modeliai yra pagaminti iš kieto porceliano. Jau seniai buvo klasikinis baltos spalvos modelis su auksu. Minimalizmo gerbėjai turėtų atsižvelgti į baltų plokščių pasirinkimą be modelių ir reljefų.

Dėl savo išskirtinės išvaizdos Porcelianas visada atrodo šventinis, toks rinkinys yra puiki galimybė iškilmingoms šventėms. Nedėkite porceliano indų į indaplovę ar mikrobangų krosnelę.

Draudžiama virti porcelianą arba plauti jį pernelyg karštu vandeniu, todėl produktų priežiūrai geriau įsigyti specialų ploviklį.

Karščiui atsparus stiklas

Šios medžiagos patiekalai gali būti skaidrūs, tamsūs ir spalvoti, su nuotraukomis.Jis yra optimalus naudoti mikrobangų krosnelėje. Plokštės skiriasi pagal priimtiną kainą ir ilgaamžiškumą, Svarbiausia yra išvengti staigių temperatūros pokyčių, naudojant juos.

Jie atrodo ypač įspūdingi skaidriuose ir tamsiuose patiekaluose su daugeliu elementų. Stiklo keramikos kolonėlės turi tam tikrus panašumus su stiklo plokštėmis. Tačiau jie yra patvaresni (jie nebijo švelnių smūgių), jie yra mažiau jautrūs temperatūros poveikiui.

Luminarc

Crystal

Išoriškai tokios plokštės priminti stiklo, bet jie yra sunkesni. Jei žiūrite per krištolo plokštes, galite pamatyti, kaip šviesos spinduliai žengia ir pertrauka. Krištolas retai naudojamas sriubos plokštelėms gaminti, nes Jis gali būti naudojamas tik po šaltų patiekalų. Jei pažeidėte šią taisyklę, medžiaga gali patamsėti ir sulūžti.

Metalas

Metalinės plokštės - Tai paprastai yra aliuminio ir plieno (nerūdijančio plieno) gaminiai. Visų pirma, jie yra patvarūs, todėl laikomi pėsčiųjų pasirinkimu. Tačiau tokie modeliai greitai pašildykite, todėl juos naudojant galima lengvai sudeginti.

Jūs negalite naudoti mikrobangų krosnelės metalo įrankių, tačiau galite įdėti ant grotelių ar dujinės viryklės (naudokite skirstytuvą).

Plastikiniai

Produktai, netinkami dažnai naudoti. Jie turi būti įvykdyti iš maisto plastiko, pirmenybė turėtų būti teikiama produktams iš polistireno arba polipropileno. Prieš naudodami įsitikinkite, kad šis plastiko tipas tinka karštiems patiekalams. Kitas plastikinių plokščių trūkumas - jose esantys maisto produktai greitai atvėsta, jie patys įkaito ir lengvai deformuojasi.

Medis

Medinės plokštės - tai visų pirma ekologiškumas ir autentiškumas. Tačiau šiandien jie paprastai naudojami kaip dekoratyvinis elementas. Taip yra todėl, kad tokių patiekalų priežiūra yra gana sudėtinga, be to, mediena sugeria kvapus.

Corian

Moderni medžiaga, gauta atliekant cheminius bandymus. Atstovauja dirbtinis akmuo Iš jo pagaminti produktai iš išorės pasirodo gana stiprūs, patrauklūs ir kilnūs.

Dydžiai ir formos

Standartiniai gilių plokščių dydžiai svyruoja nuo 0,25 iki 0,5 ml. Indų skersmuo taip pat skiriasi ir gali būti lygus 20-40 cm. Mažiau talpios plokštės paprastai yra tinkamos (skersmuo 23-24 cm, galbūt iki 27 cm) vaikams ir pagyvenusiems žmonėms, taip pat tiems, kurie atidžiai kontroliuoja suvalgytų kalorijų kiekį. Pusė litro gilūs patiekalai yra optimalūs vyrams ir tiems, kurie neriboja maisto. Taigi, gramų vienam patiekalui skaičius priklauso nuo jo tūrio. Standartinis produktas paprastai turi 250 ml sriubos.

Tradiciškai vakarienės plokštės turi gilią formą, jų apačia yra mažesnė nei viršutinės dalies skersmuo. Dėl lenktų briaunų, sultiniai ir sriubos neišplauna iš patiekalų, be to, ratlankiai pašalina perteklių nuo šaukšto. Plokštelių kraštai gali būti lygūs arba įspausti, jie dažnai dekoruojami.

Šoninės pusės gali būti platesnės, kartais netgi gali tarnauti padažu. Kartais nėra lengva supilti sriubą į platų kraštų plokštes, nepažeidžiant šonų. Be to, aptarnaujant, šios plokštės užima daug vietos ant stalo. Kuo platesnė plokštė, tuo greičiau atvėsta sriuba, gilesnėse patiekalose maistas bus ilgesnis. Šiuolaikiniai gamintojai taip pat gamina kvadratinius ir net trikampius trūkumus. Kvadratiniai gaminiai atrodo stilingi, užima mažai vietos ant stalo ir yra ergonomiški sandėliuose.

Atskirai reikia paskirti plokšteles vaikams. Paprastai jie yra gilesni, gali būti aprūpinti mažomis rankenomis. Tačiau rekomenduojama mokyti vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus ir moksleivį valgyti iš „suaugusiųjų“ patiekalų, tai yra klasikinės sriubos.

Skirtingas vaikų plokštelių bruožas gali būti vadinamas dizainu - jis visada yra ryškus ir spalvingas, kartoja scenos ir paveikslus iš animacinių filmų, knygų.

Gamintojų įvertinimas

Apsvarstykite populiariausius prekės ženklus, produktų linijose, kuriose yra gilios plokštės.

 • Premium prekės ženklas Colombo (Kinija) gamina patiekalus, taip pat porceliano arbatos rinkinius. Naujas dizaino vykdymo rinkinys reguliariai atleidžiamas. Sujungia visas gėlių ornamento kolekcijas, kurios vyksta ant sniego baltų patiekalų. Sunku pirkti produktus iš šio gamintojo Rusijoje, nes nėra oficialių parduotuvių. Tačiau oficialius platintojus galite rasti internete.
 • Kitas aukščiausios kokybės prekės ženklas yra Vokietijos bendrovė Continental. Jis porceliano gaminius priskiria patiekalams įstaigoms, nes turi aukštus stiprumo rodiklius. Šiam produktui yra aliuminio oksidas ir papildomai sustiprinti patiekalų kraštai. Dėl to jis yra inertiškas dėl kraštutinių temperatūrų, rūgščių, smūgių. Ant indų taip pat yra 5 metų garantija nuo pirkimo datos.
 • Restoranas gamina ir bendrovė „Helfer“ (Austrija). Tai yra klasikinio dizaino porceliano gaminiai. Aiškus pranašumas - padidėjęs atsparumas smūgiams, stilingas elegantiškas dizainas.
 • Amerikos prekės ženklas Corelle Jis taip pat suteikia garantiją dėl savo patiekalų (nors ir trejus metus), kuriuos jis gamina iš trijų sluoksnių karščiui atsparaus stiklo. Produktai neturi dangos arba ant jų dengiama glazūra, taip užtikrinant porceliano paviršiaus imitaciją. Virtuvės įranga tinka patiekti ir naudoti mikrobangų krosnelėje, nepriima kvapų, ilgą laiką išlaiko šilumą. Paveikslas „dekalas“ (reljefiniai modeliai, kurie yra graviruojami arba perforuojami) dėka patiekalai yra ypač gražūs, o modelis yra palaikomas iki 10 metų, kasdien naudojant indus.
 • Jei jums patinka aukštos kokybės dvigubas degimas ir glazūruota keramika, atkreipkite dėmesį Patiekalai Costa Nova. Be aukštos kokybės ir ilgaamžiškumo verta paminėti patiekalų patrauklumą. Pagrindiniai dizaino motyvai yra etniniai, gėlių.
 • Tarp vidaus gamintojų taip pat yra vertingų prekių ženklų, pavyzdžiui, Domenik. Produktai gaminami iš 3 versijų - nuo stiklo, keramikos ir porceliano. Akivaizdu, kad stiklo plokštės yra tinkamos naudoti mikrobangų krosnelėje, tačiau šis gamintojas leidžia panašiai naudoti porceliano kolektorius, nes tai yra ypatinga gamybos technologija. Kalbant apie dizainą, tai yra įvairių klasikinių krypčių pasirinkimas. Taip pat yra vaikų patiekalų linija.
 • Galbūt viena iš nuostabiausių kompanijų gali būti vadinama Leander. Jie gamina plokštes ir kitus porceliano patiekalus. Stebina tai, kad produktai yra dažomi rankomis, tačiau tuo pačiu metu jų kaina pirkėjui yra gana prieinama.
 • Stiklo dirbinių mėgėjai taip pat gali rekomenduoti Luminarc (Prancūzija) ir Pasabahce (Turkija) ženklus. Didelio stiprumo karščiui atsparaus stiklo naudojimas leidžia išvengti porų atsiradimo ant paviršiaus ir tokiu būdu padaryti plokšteles stiprią, inertišką su rūgštimis, abrazyvais, aukšta temperatūra. Tokius produktus galima įdėti į mikrobangų krosnelę ir indaplovę. Luminarc plokštės yra klasikinio veikimo ir praktiškumo derinys.
 • Posud de Luxe patiks neįprastų formų ir dizaino mėgėjams. Produktų linija suskirstyta į 2 grupes - keramikos ir porceliano patiekalus.
 • Jei ieškote drąsių spalvų ir dizaino sprendimų, atkreipkite dėmesį į „GreenGate“ produktus. Raudona plokštelė, juoda su baltais raštais - tai ne visi galimi variantai.
Kolombas
Posud de luxe
Corelle

Atrankos taisyklės

Pirmasis kriterijus parenkant sriubos plokštes yra gamybos medžiaga. Dėl iškilmingų progų, taip pat, jei finansai leidžia, pirmenybė gali būti teikiama porcelianui.Jei maistas dažnai šildomas mikrobangų krosnelėje, tuomet turėtumėte pasirinkti stiklinius indus. Tie, kurie nerimauja dėl ekologiškų patiekalų, galime rekomenduoti keramiką. Universali ir demokratinė versija - fajansas.

Renkantis porcelianą, lengvai užsukite į ranką. Porcelianas turėtų skambėti garsiai, o garsas palaipsniui išnyks. Jei išgirsite nuobodų garsą, brangesnės porceliano yra keramikos. Žinoma reikia patikrinti kokybės sertifikatus - tai vienintelis būdas užtikrinti, kad patiekalai atitiktų esamus standartus ir būtų ekologiški. Patogiausia forma pripažinta turas.

Šventėms galite nusipirkti neįprastus kvadratinius kolegas, tačiau kiekvieną dieną iš tokios talpyklos yra nepatogu.

Klasikinė spalva yra balta ir jos atspalviai. Tokie patiekalai organiškai atrodo bet kurioje virtuvėje, kartu su įvairiomis patiekalų ir tekstilės gaminių galimybėmis. Ryškios plokštės su gėlių raštais gali būti laikomos universaliais, jos padės sukurti šviesią ir atsipalaiduojančią atmosferą. Psichologai teigia, kad ryškios patiekalų spalvos skatina apetitą.

Jei nebijote per daug valgyti, ryškūs spalvoti patiekalai padės akcentams stalviršyje. Jei jaučiatės nuovargis, rekomenduojama naudoti žaliųjų, šviesiai žalių atspalvių patiekalus. Gausios geltonos ir raudonos spalvos plokštės skatina apetitą. Tačiau šalta mėlyna ir giliai mėlyna spalva padės ją kontroliuoti.

Pagalbiniai produktai gali atrodyti patrauklesni, tačiau tokio produkto priežiūra bus sudėtingesnė. Maisto dalelės gali užsikimšti grioveliuose ir grioveliuose, todėl atsiranda geltonos arba tamsios dėmės.

Kitame vaizdo įraše rasite sultinio dubenį „Luminarc Feston“.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys