Vestuvės

Pasirenkant rankšluostį vestuvių kepalui

Pasirenkant rankšluostį vestuvių kepalui

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Tradicijos kilmė
  2. Kas yra rankšluostis?
  3. Tradiciniai modeliai
  4. Taisyklės ir ženklai

Vestuvės yra svarbus įvykis dviejų mėgėjų gyvenime, kurie nusprendė sujungti savo gyvenimus tarpusavyje. Kad atostogos būtų sėkmingos, daugelis vis dar stengiasi stebėti prieš šimtmečius atsiradusias tradicijas. Jei taip pat tikite į pirmagimis ir gerbiate protėvių nurodymus, turėtumėte atkreipti dėmesį į viską, įskaitant kai kuriuos atributus. Ir tokie svarbūs komponentai kaip vestuvių kepalas ir su juo susidedantis plaktukas, ir visiškai neįmanoma praleisti ir pamiršti.

Tradicijos kilmė

Dauguma liaudies tradicijų, su kuriomis labai sunku mokytis folkloristų ir etnografų, nes visa tai buvo perduota iš žmogaus į asmenį ir retai užfiksuota iki XVIII a. Daugelis tradicijų buvo vadinamosios nerašytos taisyklės, ir tai reiškė, kad jie turėjo būti atlikti, ir nebuvo būtina žinoti originalios reikšmės. Todėl daugelis tokių tradicijų yra apaugusios spekuliacija ir fantazija.

Tarp slavų duona buvo siejama su derlingumu ir gyvybinėmis jėgomis. Tai buvo pagrindinis maistas kartu su grūdais, daržovėmis ir mėsa, buvo pasakojimų apie duoną (pavyzdžiui, „Duona - į visą galvą“). Taigi nenuostabu, kad toks svarbus įvykis, kaip vestuvės, negalėtų padaryti be šio atributo. Tuo pačiu metu saulės dievas buvo labai garbingas slavų, todėl šventinė duona gavo apvalią formą.

Kas yra rankšluostis?

Stalinis plaktukas („rankinis stabdys“) taip pat priklauso bendroms slavų, senovinėms ir didelėms tradicijoms. Tai ilgas, siauras rankšluostis, skirtas plauti rankas ir veidą. Iš pradžių ji skyrėsi nuo „rankšluosčio“, kuris buvo didelis audinys, bet dabar skirtumai liko tik ukrainiečių ir baltarusių kalbomis. Jie taip pat išgyveno daugeliu aspektų, nes šios tautos vis dar stebi tradicijas, susijusias su rankšluosčiu.

Senovės slavai sudaro rushnika tvirtai susietus su keliutodėl jis tapo kelio ir ryšio simboliu. Vaikų pasakose ir dabar galite paminėti, kaip pagrindinis veikėjas gauna rankšluostį kaip dovaną, kuri tada virsta keliu ar upe.

Kitas šventas rankšluosčio tikslas yra susieti nuotaka ir jaunikį su santuoka. Ten buvo paprotys, kai piršlys, perduodamas kepalą, sujungė rankas su kepurėle ir taip parodė obligacijų tęstinumą.

Tradiciniai modeliai

Šis atributas yra ne tik vestuvės. Rushnikas dažniausiai naudojamas beveik visose švenčių dienose, ir kiekvienu atveju yra specialios naudojimo taisyklės, taip pat tam tikri modeliai. Pati nuotaka turėjo juos siuvinėti, o taip pat patalynę ir daug daugiau - tai buvo dowry dalis.

Kepalas, tarnaujantis jaunikiui ir jaunikiui, visada yra griežtai rankšluosčio viduryje. Todėl centrinė drobės dalis lieka tuščia ir nėra išsiuvinėta. Tačiau svetingo rankšluosčio kraštai yra papuošti visais pompais - visų vestuvių rankšluosčių, kurie turėtų būti elegantiškiausi.

Kadangi vestuvių kepalas yra susijęs su saulės dievu, siuvinėjimas vaizdavo saulės modelius, paukščius, gėles ir lapus. Visa tai buvo susijusi su pavasariu ir gyvenimo pradžia. Paprotys susietos ne tik su šeimos kūrimu, bet ir su vienerių metų ciklu - švedų vestuvėmis, kurios tradiciškai patyrė rudenį po auginimo sezono. Ir visi apeigos buvo skirtos išgyventi žiemą ir pagreitinti pavasario atvykimą.

Stendo ilgis ir plotis turi būti padalinti iš septynių, ir siuvinėjimas, užimantis pusę viso ilgio, nusėdęs prie kraštų. Centrinė drobės dalis išlieka visiškai balta - manoma, kad ji yra susijusi su dangišku ir dievišku, susiejant jauniklius su jais.

Pagrindiniai rankšluosčių modeliai dažniausiai yra paukščiai.Neįmanoma siuvinėti kakavos ir naktinių gėrimų - tai vienišų žmonių simboliai. Ir visi kiti paukščiai turi būti pavaizduoti poromis, sparnais žemyn ir pažvelgti vienas į kitą. Jei jie yra nukreipti skirtingomis kryptimis, jis žada nesutarimą šeimoje ir iškeltus sparnus - kovinės pozicijos ženklą, kuris bus ne vietoje, kur atėjo laikas parodyti nuolankumą ir priimti likimą.

Dažniausiai siuvinėjimui pasirinkite šiuos paukščius:

  • rooster - gerovės ir klestėjimo simboliai;
  • Kregždės ir povai - žada šeimos laimę;
  • balandžiai - simbolizuoja lojalumą ir harmoniją.

Ąžuolas dažnai pavaizduotas kaip išminties simbolis, lapų lapai, apyniai ar vynuogės - kaip jaunimo, vaisingumo ir gerovės simbolis. Taip pat populiarus yra modelis, kuriame Viburnum susilieja su giliomis ūglėmis - santuokinės ištikimybės ir stiprios šeimos ženklu.

Kitas moterų ir vyrų derinio simbolis yra saulės ir aštuonių smailių žvaigždžių derinys. Saulė, kaip aukščiausia dievybė, senovės slavams atrodė vyriškos galios, mėnulio ir žvaigždžių - moteriškumo - personifikacija. Paprastai šią kompoziciją papildo spiralai, bangos ar gyvatės, vaizduojančios vandenį. Šis elementas, pasak legendos, yra ryšys tarp vyro ir moters.

Taisyklės ir ženklai

Pasirenkant paruoštą rankšluostį arba įsitraukdami į savarankišką gamybą, verta prisiminti keletą taisyklių, kurios yra vestuvių ritualo dalis. Pirmoji ir pagrindinė taisyklė - stendo ilgis ir plotis turėtų būti padalinti iš septynių. Tai yra šventas numeris visiems krikščionims.

Jokiu būdu nelaikykite rankšluosčio, kuris jau buvo naudojamas vestuvėse. Tai laikoma labai blogu ženklu, todėl geriau rūpintis savo pačių naujais drobėmis. Be to, nebūtina samdyti vestuvių atributus. Taip pat svarbu, kad drobė būtų tvirta ir ne siuvama iš skirtingų dalių, kitaip jaunikio santykis su nuotaka bus silpnas ir greitai susiskaldys.

Jei nenorite praleisti laiko smulkmenoms ir nuspręsite įsigyti pirkimo variantą, įsitikinkite, kad rankšluostis kvapo ne kaip dažai ar kiti tekstilės pramonės produktai. Geriausia tai padaryti iš lino arba medvilnės audinio. Kartais pirmenybė teikiama šilkui, tačiau tai yra nukrypimas nuo tradicijos.

Labai priimtina, kad modeliai buvo atspausdinti, siuvinėti siūlais (tai yra tradicinė versija) arba su karoliukais. Baltarusijoje ir Ukrainoje yra daug meistrų, kurie gali būti išsiuvinėti pagal užsakymą. Tačiau geriau susisiekti su jais iš anksto, ypač vestuvių sezono metu, nes procesas nėra greitas ir gali būti daug užsakymų.

Geriausias variantas yra tai padaryti patys., nes seniai tai buvo nuotaka, kuri siuvinėjo rankšluostį, o kartais giminaičiai ją padėjo. Atminkite, kad jūs galite tik siuvinėti vestuvių rankšluostį gera nuotaika - tai jums suteikia teigiamą energiją. Negalima sėdėti su savo nugarą į langą - blogą omeną, kad uždarytumėte save ir produktą iš pasaulio.

Apie tai, kas vyksta vestuvėse, žiūrėkite žemiau esantį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti.Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys