Vestuvės

Vestuvinės duonos: tradicijos, ženklai ir patarimai jaunimui

Vestuvinės duonos: tradicijos, ženklai ir patarimai jaunimui

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Tradicijos ir ženklai
 2. Kaip tarnauti?
 3. Ką pakeisti?
 4. Ką daryti su kepalu po vestuvių?
 5. Gražūs dizaino variantai

Vestuvinis kepalas yra vienintelė tradicija, kuri išliko iki šios dienos ir patyrė labai mažus pokyčius. Tai ne tik pyragas, bet ir tikras meilės, šilumos ir švelnumo simbolis. Pagal papročius vyresnioji karta suteikia šias išmokas jaunajai šeimai.

Tradicijos ir ženklai

Bet kokia tradicija, taip pat bet kuri kita, turi savo nuostabią istoriją. Pavyzdžiui, vestuvių kepalas. Tiesą sakant, tikrasis šios apeigos pavadinimas yra „duona ir druska“. Pyragas buvo paruoštas ne tik vestuvių šventės proga, namuose keptos prekės buvo pakviestos pakviestiems svečiams. Namų kūdikio kepta duona reiškė turtus. Druskos kratytuvas buvo talismanas iš blogų dvasių. Toks arsenalas sakė, kad priimančioji šalis prašo Dievo gailestingumo savo svečiams.

Senovėje vestuvėms kepta duona buvo naujos šeimos palaiminimo simbolis. Susitikime jaunojo sutuoktinio giminaičiai pristatė jauniklius ypatingu pyragu, todėl paaiškėjo, kad jie paims nuotaką į savo namus ir elgsis kaip su dukra. Nedaug žmonių atkreipė dėmesį, bet pyrago forma buvo ne tik suvokta. Apvali kepimas simbolizuoja dangaus kūną - saulę. Tai suteikia derlių augalams ir atitinkamai žmonėms. Toks malonumas yra kepalų širdyje, o šiuos gerus norus vyresnioji karta perduoda jaunajai šeimai.

Rusijoje net vestuvių kepurės paruošimas vyko pagal papročius. Dantų tešlos ir kepimo duona turėjo teisę į savo santuoką laimingą moterį ir įgijo kelis sveikus sveikatą turinčius vaikus. Manoma, kad energija ir teigiamas požiūris, su kuriuo virėja yra apdovanotas, perduodamas nuotaka ir jaunikis. Be to, ypatingas dėmesys buvo skiriamas tortų dekoravimui, kur kiekvienas dekoro vaizdas, pagamintas iš tešlos, turėjo savo pavadinimą. Kepalas gali būti padengtas po kepimo pagrindu arba nuo pat pradžių:

 • vieningi žiedai kalba apie santuoką;
 • spikelė lyginama su turtu;
 • paukščių įvaizdis kalba apie abipusį pasitikėjimą;
 • rožės yra grožio simbolis;
 • Viburnum simbolizuoja tvirtą aljansą.

Per pastaruosius šimtmečius vestuvės buvo kepamos vienoje kepykloje, su kuria susitiko jauni sutuoktiniai. Visi pakviestieji turėjo gauti atostogų duonos gabalėlį. Tačiau šiandien nuomonė šiuo klausimu labai pasikeitė. Vienas kepalas bus nepakankamas, todėl paprotys leidžia kepti du pyragus. Tai ypač pasakytina apie vestuves. Pažymėtina, kad senovėje žmonės visada atkreipė dėmesį į omenus. Net kepimo virimo procesas buvo traktuojamas kaip kažkas švento:

 • vanduo ir miltai, skirti virimui, turėjo būti paimti iš septynių skirtingų konteinerių;
 • šventinį pyragą nuėmus į krosnį išsiuntė vedęs vyras;
 • plyšęs kepalas buvo laikomas blogu ženklu;
 • baigtas kepimas turėtų būti paslėptas nuo smalsių akių;
 • tortų atskyrimo procesas buvo patalpintas ant jaunavedžių krikščionių pečių;
 • Kiekvienas svečias turėtų pabandyti vestuvių kepalą.

Kaip tarnauti?

Pirmiausia reikia paaiškinti, kad atostogų tortas turi būti didelis. Jo dydis ir papuošalų įvairovė žada jaunavedžiams laimingą ir šviesią ateitį. Mūsų laikais, žinoma, jūs negalite švaistyti laiko kepdami savo rankas, paprasčiausias būdas yra užsakyti kepyklą. Tačiau tokiu atveju laimės ir gerovės simbolika, perduota jaunajai šeimai iš senesnės kartos, neteks prasmės.

Jaunavedžių susitikimas su kepalu yra senovės rusų ritualas. Svečiai atvyko į puslankį, palikdami jaunikį ir nuotaką didelę erdvę praeiti. Norėdami perduoti jauną kepalę, remiasi jaunikio motina. Tėvas, savo ruožtu, yra šalia savo motinos ir savo rankose laikosi Mergelės ar Gelbėtojo piktogramos. Tikimasi, kad prieš jaunavedžių susitikimą šventinei pyragaičiai šmeižkite ypatingus žodžius, tokiu būdu palinkant jaunai taikos ir gerumo šeimai.

Retais atvejais jaunikio tėvai negali dalyvauti šventėje, todėl jų pareigos perkeliamos į krikščionių ar vyresnių giminaičių gimines.

Kepalas ant padėklo yra griežtai draudžiamas. Pagal Rusijos papročius, neturėtų būti stendų. Kepta duona dedama ant suolelio, o ant jo dedama druska. Svarbu žinoti, kad rankšluostis, t. Y. Rankšluostis, turi būti ilgas, bet neturi kontakto su žemės paviršiaus. Susitikimo metu jauni tėvai, vežantys tortą, palaimina mėgėjus, sakydami specialiai paruoštą sveikinimo kalbą. Ne visada poetiška forma, kol jaučiamas nuoširdumas.

Gerų žodžių pabaigoje reikalinga frazė „patarimai ir meilė“, kuri yra būtina sąlyga. Kai tėvai įvykdė savo vaidmenis, tai yra nuotaka ir jaunikis. Padėkos ir pagarbos ženklas, jaunavedžiai lanko priimančiąją šalį, o svečiai pasveikina. Ir jau po to, kai jie skonio vestuvių kepurę pagal tradicijas, be rankų pagalbos.

Ką pakeisti?

Šiuolaikinėse vestuvėse nedaug žmonių naudojasi senuoju slavų kalbos scenarijumi. Iš esmės viskas vyksta modernaus stiliaus, naudojant senovės Rusijos tradicijas. Štai kodėl manoma, kad jaunavedžių susitikimas gali būti surengtas prie įėjimo į restoraną, o vietoj jaunikio kūdikio mamos bus laikomas padėklas su ypatingu desertu. Iš tiesų tradicinis šventinis pyragas pakeičiamas kūrybiniu žingsniu. Tik nuspręsti, kuris patiekalas tinka šiam procesui.

 • Bagetas su raudonais ikrais. Ir supjaustykite. Caviar yra pastatytas centre. Pasirinktinis reikalauja, kad jūs nuspręstumėte, kas bus namo šeimininkas. Dėl to nuotaka ir jaunikis turi užkasti kepalą, kiekvienas iš savo pusės, turintis šiek tiek daugiau įkandimo, jis turi pagrindinį žodį namuose.
 • Uogos su grietine. Šiuolaikiniai nuotakos labiausiai nepamirštamoje jų gyvenimo dieną nenori atvykti į svečius su dideliu duonos gabalu savo burnoje. Todėl, norint susitikti su jaunaisiais, dažniausiai naudojamas specialus dubenėlis vaisių. Plakta grietinėlė dedama į mažą dubenį. Nuotaka ir jaunikis gydo vieni kitas uogas saldžiu padažu.
 • Šokoladas Labai neįprastas pasirinkimas keisti kepalą. Bet atrodo labai originalus. Priešingai, nuotaka elgiasi su vyru tamsiomis plytelėmis, o jaunikis pasirenka baltą gabalą.
 • Ledai Geras būdas pakeisti, ypač vasarą. Svarbiausia yra puošti gražiai ir greitai, kad grožis nesilydytų saulėje.
 • Bageliai su medumi. Desertas surinko senąją Rusiją. Puiki galimybė pakeisti kepalą. Tačiau svarbu, kad ji nebūtų pernelyg su medumi.
 • „Fortune Cookies“. Beje, nebūtinai tik slapukai. Tai gali būti puodeliai arba raguoliai. Jaunavedžiai kviečiami uždaryti savo akis ir pasirinkti, ar paliesti mėgstamus pyragus. Numatytasis prognozavimas turi būti garsiai perskaitytas visiems svečiams.
 • Arbūzas Tik vasaros vestuvėms. Ir vėlyvą vasarą kitaip šventinis renginys gali sukelti nepatogumų dėl bendrosios valstybės.
 • Kava Šis būdas pakeisti kepalą iš Anglijos. Ant dėklo yra dvi puodeliai kavos puodelio ir laukia progos herojų.
 • Tekila su kalkėmis ir druska. Šį derinį retai pasirenka nuotaka ir jaunikis. Vienintelis pliusas yra tai, kad druska gali būti nužudyta iš jūsų sielos draugo rankų.
 • Pica Itališką patiekalą dažniausiai pasirenka jaunos poros.Ypač jei Italija tapo vestuvių šventės tema.
 • Vaisiai ant slydimo. Labai skanus ir elegantiškas, ypač jei užpilate uogas šokolado fontane.
 • Hamburgeris Kas būtų manęs, bet kepalas su pjaustytuvu ir daržovėmis gali pakeisti neįprastą vestuvių kepalą.
 • Pienas su pyragu. Gana malonus produktų derinys, ypač vaikams prieš miegą. Tačiau su šiuo desertu kai kurios poros pakeičia šventinę pyragą.

Ką daryti su kepalu po vestuvių?

Šiandien niekas negali pasakyti, ką jie padarė su kepalu po vestuvių senais laikais. Kai kurie sako vieną dalyką, kiti sako kitą. Iš bendrų nuomonių yra penkių variantų, kuriuos galima padaryti su vestuvėmis.

 • Pasipuošė jaunavedžių duona, gabenama į savo namus. Kepalas turėjo baigti žmogų. Kaip sakoma, tuo daugiau jaunų vyrų valgo vestuvių duoną, tuo greičiau pasirodys pirmagimis.
 • Likusią duoną paima jaunavedžiai, džiovinti iki krekerių būklės. Ligos ar juodosios juostos gyvenime laikotarpiu pakanka valgyti tik vieną vienetą. Sveikata akimirksniu atkurta ir viskas pakils į kalną.
 • Kepalas yra padalintas į visus svečius, ir kiekvienas turėtų valgyti savo gabalėlį.
 • Pagal krikščionišką papročius, įkandęs pyragas turėtų būti atneštas į bažnyčią kaip donorystė.
 • Kompleksiniai trijų sluoksnių kepalai buvo dalijami ypatingu būdu. Viršutinė dalis skirta progos didvyriams. Antrasis sluoksnis yra padalintas į visus giminaičius. Trečiasis svečiams skirtas lygis.

Remiantis pateikta informacija, galima daryti išvadą, kad kepalas gali būti naudojamas tarp visų vestuvėse esančių žmonių be pėdsakų. Arba palikite duoną jaunikiui su nuotaka. Bet kokiu atveju, pasirinkti tinkamiausią variantą būsimiems sutuoktiniams.

Gražūs dizaino variantai

Vestuvių kepalas yra ne tik šventinė ceremonija, bet ir visas meno kūrinys. Kiekviena moteris gali kepti tokį grožį, tačiau nedaugelis gali padaryti neįprastas dekoracijas. Vestuvių duona yra klasikinė apvali forma, simbolizuojanti saulę ir šilumą. Išilgai tortų kraštų puošia sodrus gėrimas. Ant paviršiaus yra gulbių ir žiedų vaizdai. Patogios ir miniatiūrinės rožės prisideda prie tam tikro skonio.

Šiuolaikinių vestuvių tortų projektavimui naudojami įvairūs spalvoti apdailos metodai ir ypatingas metodas. Šiuo atveju kepalas yra dekoruotas vynuogių šepečių vaizdais. Išilgai įvairių spalvų stilistikos kraštų naudojamos dirbtinės kiaulienos šakelės. Didelėms vestuvėms kepalų dydis turėtų būti tinkamas, ypač atsižvelgiant į tai, kad kiekvienas sluoksnis turi savo specialią paskirtį. Šio torto puošimas atliekamas senajame rusų stiliuje. Dažniausiai yra laukinių augalų ir augalų vaizdai. Rožės viršutiniame kepalės sluoksnyje simbolizuoja grynumą ir meilę, kuri tik tinka vestuvių šventei.

Norėdami sužinoti, kaip padaryti rankomis kepalus vestuvėms, žr. Kitą vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys