Vestuvės

Čečėnijos vestuvių tradicijos ir papročiai

Čečėnijos vestuvių tradicijos ir papročiai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Pažintis
 2. Derinimas
 3. Nuotakos kaina
 4. Kaip šventė?
 5. Vestuvių ceremonijos

Vestuvės Čečėnijoje išsiskiria savo nacionalinėmis spalvomis. Tai gana gražus įvykis, susidedantis iš daugybės ritualų, kurie jau keletą šimtmečių išliko nepakitę.

Pažintis

Ypatingas Čečėnijos vestuvių ritualų bruožas yra tai, kad jie stebimi labai tiksliai, kad nepraleistų nė vieno iš muitinės. Pažymėtina, kad šiuolaikinės santuokos Čečėnijoje yra gana demokratiškos. Priešingai nei visuotinis įsitikinimas, niekas neišsišakoja merginų, nes tai prieštarauja religiniams kanonams. Be to, čečėnai yra labai pagarbūs ir subtilūs savo tautybės mergaitėms, neatsižvelgiant į tai, ar tai yra jų dukra, sesuo, žmona, ar tik svetimas.

Senovės tradicijos reikalauja, kad vyrai gerbtų moters pasirinkimą, rūpintųsi juo ir gerbtų ją kaip žmoną ir motiną.

Santuoka Čečėnijoje yra įmanoma tik su abiejų šalių tėvų leidimu.kitos vestuvių tradicijos tiesiog nesuteikia. Prieš rungtynes ​​jaunikių atstovai atidžiai išnagrinėja savo mylimojo biografiją, taip pat visų savo šeimos narių biografiją mažiausiai trims ar keturioms kartoms: svarbu visiškai panaikinti incesto tikimybę.

Nuotakos merginą dažniausiai vertina keletas parametrų: sveikatos būklė, tėvų turtas ir jos iš pažįstamų žmonių ir kaimynų nuomonė.

Paprastai jaunų žmonių pažinimas vyksta dviem būdais.

 • Giminaičių vestuvėse: pagal tradiciją Čečėnijos vestuvės surenka daug svečių, o tarp jų visada yra nesusituokusių mergaičių. Paprastai, laukiant šventės, jie daro siuvinėjimą ant nosinės ir turi juos paimti. Šventinių renginių metu jauni čečėnai laiko šias mergaites, o jei vienas iš jų pritraukia kažką, jis per savo draugą ar gimines jam perduoda saldainį ar kitą gydymą. Jei Čečėnijos moteris ketina atsakyti už šio žmogaus pasipriešinimą, ji atsiunčia savo siuvinėjamą nosinę ir pažįstamas laikomas tobulu.
 • Jei jaunas žmogus mėgsta mergaitę, tačiau artimiausioje ateityje vestuvės nėra tikėtinos, jis gali pabandyti ją paskambinti. Šiuo atveju jis siunčia savo kvietimą per savo draugą ar seserį arba per vaikus. Kai jie susitinka keletą kartų, žmogus gali sau leisti kalbėti apie santuoką.

Kai mėgėjai nusprendžia susieti mazgą, jaunikis privalo informuoti savo planus apie savo šeimos moterį: motiną, močiutę ir seserį. Jei jie suvokia tokias naujienas neigiamai, dažniausiai žmogus keičia savo mintis. Jei moterys duos savo palaiminimus, šeima siunčia pirštus į nuotaką. Šimtmečius Čečėnijoje buvo įprasta pavogti nuotaką, tačiau dabartinis respublikos vadovas Ramzanas Kadyrovas uždraudė tokius veiksmus, teigdamas, kad santuoka turėtų būti grindžiama meilės ir abipusės pagarbos abiem pusėmis, ir tiems, kurie nusprendžia pavogti savo mylimąjį senais būdais, rimtas nusikaltėlis bausmė.

Derinimas

Paskutinis žodis, priimant sprendimą dėl jaunų vestuvių galimybės, visada lieka mergaitės tėvui. Pagal tradicijas vestuvės gali vykti tik tuo atveju, jei abiejų šeimų atstovai suteikia leidimą. „Matchmaking“ yra nedidelė šventė, kurioje dalyvauja vyrų ir mergaičių tėvai.Šiuo metu svečiai praneša apie savo vizito tikslą, o numatomos nuotakos tėvas žada apsvarstyti pasiūlymą.

Paprastai pirmuosius žaidėjus ateina du ar net tris kartus, kol jie gauna galutinį atsakymą.

Nuotakos kaina

Jei tėvas atsakė savo sutikimu, jaunikis išpirkia savo mylimąjį. Susitikimo dieną jaunikis ateina į merginos namus, taip pat artimiausius giminaičius ir, žinoma, mullah. Pradedantiesiems mullah domisi nuotakos tėvo sutikimu santuokai, tada pati mergaitė ir dvi susituokusios čečėnų moterys turi dalyvauti. Po to mulas turi specialią ceremoniją atskiroje patalpoje, pirmiausia su nuotaka, o vėliau su jaunikiu, tada jauni yra laikomi vyru ir žmona, ir kaip įrodymas jiems suteikiamas santuokos liudijimas.

Išpirkos dydį, kurį vyro šeima prieš vestuves turi sumokėti už jauną, nustato mulla. Pagal tradicijas Čečėnijos sužadėtinis moka dar daugiau išpirkimo, nei nustatys mullah - taip jis demonstruoja savo geriausius ketinimus, pabrėžia jo dėkingumą mergaitės šeimai už švietimą ir įgūdžius. Čečėnijoje rungtynių ir išpirkimo procedūra traktuojama labai kruopščiai: jaunikis supranta, kad jo mylimasis yra daugiau nei tik graži mergaitė, daugiau nei pinigai ir turtas. Ji yra visų pirma jo būsimų vaikų motina.

Kalbant apie turtą, Čečėnijoje jis nepriimamas.

Vienintelis dalykas, kurį su juo sieja jaunas sutuoktinis, yra asmeniniai dalykai, tikintis, kad jie truks ne mažiau kaip metus.

Kaip šventė?

Čečėnijos žmonių vestuvių ceremonijos turi daugybę įdomių ceremonijų ir gražių ceremonijų gestų. Nuo pat ankstyvo ryto nuotaka eina per keletą ritualų, kurių pirmasis yra maudymasis. Jaunas kambarys yra fumiguotas įvairiais smilkalais, pripildytas vonios vandeniu ir į jį įpilama žolelių užpilai.

Po kruopščiai nuplaunamos mergaitės taiko specialias ritualines linijas prie nuvalytos nugaros ir rankų odos.

Tada mergaitė užsideda suknelę. Būtina, kad jis būtų tvirtas prie grindų, gerai uždarytų pečių, rankų, nugaros ir dekoleto zonos, o ant galvos susietas šventinis kepurys. Aštrioji adata paprastai yra pritvirtinta prie apatinės dalies, o maža nosinė su juosta ir maža sidabrinė moneta yra įdėta į jaunos rankos rankas. Šios dovanos, kurias mergaitė tada rūpinsis likusia savo gyvenimu: manoma, kad jos yra jos amuletas, apsaugantis nuo blogų jėgų, skurdo ir skurdo. Net vakare mergaitė renka savo daiktus, kur giminaičiai slaptai įdėti abrikosų sėklų ar pupelių: todėl jie nori jaunų vaisingumo ir ankstyvo gimdymo.

Tuo tarpu pasiruošimas šventei prasideda jaunikio namuose. Būtent čia ateina motociklas, kurį sudaro daug brangių ir gražių automobilių, o geriausi automobiliai skirti mergaitei. Šis motociklas eina į nuotaką, kur mulas, kartu su jaunais žmonėmis, mano, kad iš Šventojo Korano yra ypatingų sūrų. Tada geriausias žmogus veda mergaitę tris kartus aplink židinį, o po to simboliškai sulaužo virvę - taip jis suplėšė jaunąją mergaitę nuo tėvų namų. Mergina sėdi automobilyje ir eina į savo būsimo vyro namus.

Paprastai merginos giminaičiai visais atžvilgiais trukdo konvojui išvykti. Jie traukia lyną arba įneša įvairių kliūčių, kad gautų sumokėtą sumą. Tada visi pinigai, surinkti per šį ritualą, yra perduodami nuotaka, taip pabrėžiant, kad ji tampa šeimos šeimininke. Žmogaus namuose mulas baigia vestuvių ceremoniją, ir nuo to momento pora jau susituokė. Kai žmogus ateina į vyro namus, mergaitė laukia dar vieno patikrinimo: mažas kilimas ir šluota laukia jos kelyje į savo motinos namą.

Nuotaką tikrai reikia paimti, tai parodo jos taupumą.

Muitinės teigimu, vyrų giminaičiai mergaitę turėtų prausti pinigais ir saldainiais, o tada šaukštu sumaišyti medaus ir sviesto mišinį ir pirmiausia duoti jai gėrimą, o paskui jauniausią. Šiuo metu dažniausiai girdimi šūviai, skirti išgąsdinti blogas dvasias. Tai gali būti tik fiktyvus ginklas, nes Čečėnijoje šaunamieji ginklai yra oficialiai uždrausti. Tradiciškai Čečėnijos vestuvės vyksta restorane, todėl geriausias žmogus paima mergaitę iš savo vyro namo ir veda į šventinį renginį, kuriame pagal tradiciją jai tenka vieta.

Banketai

Reikia pasakyti, kad merginos santuokos šventimo ceremonija yra gana sudėtinga: nepaisant to, kad kiekvienas gali atvykti į vestuves, pats jaunas žmogus privalo būti tolimame kampe, o jam draudžiama gerti, valgyti ar net perkelti. Kartais draugas ar giminaitis gali kreiptis į ją, tačiau prie stalo gali sėdėti tik motina ar sesuo, o tada pačioje ceremonijos pabaigoje, po to, kai iš jos pašalinama šydas.

Tačiau jaunasis sutuoktinis apskritai nesupranta vestuvių svečių: jis švenčiasi atskiroje patalpoje su artimiausiais draugais. Visi kiti svečiai yra įsikūrę didelėje salėje. Paprastai renginį vykdo imal-tamala, kuri vadovauja procesui, taip pat skelbia šokio pradžią. Paprastai šokių aikštelė yra suskirstyta į dvi zonas: vienoje iš jų - moterys, kitos - vyrai. Bendrai šokiai čia neleidžiami.

Stalo metu vyrai taip pat sėdi atskirai nuo moterų, o jie yra suskirstyti pagal darbo stažą. Maži vaikai neturi vietos - jie praleidžia laiką prie stalo. Nuotakos šeima paprastai nedalyvauja šiame renginyje, todėl jiems tokia šventė yra gana liūdna.

Dovanos

Pasibaigus šventei Čečėnijos vestuvėse, įprasta duoti dovanų. Paprastai jie atrenkami pagal jaunojo sutuoktinio statusą: kuo didesnis jis yra, tuo brangesnė dovana. Ankstesniais metais dažniausiai buvo pateikti buitiniai prietaisai, kilimai ir gyvuliai. Šiandien vis labiau pirmenybė teikiama pinigams, kad pora galėtų disponuoti lėšomis ir gauti tai, ko jiems reikia.

Dar viena įdomi tradicija yra susijusi su dovanomis, senovėmis. Buvo toks paprotys: jei brolis susituokė, jo sesuo pirmą kartą atidarė savo žmonos lagaminą, pažvelgė į daiktus ir paėmė tai, kas jai patiko. Akivaizdu, kad mergaitės tikrai nenorėjo dalyvauti brangiuose daiktuose, todėl jie pradėjo ruošti dovaną savo seseriai: paprastai tai yra žiedas ar kiti papuošalai, kuriuos jie ištiesė ant lagaminų. Taigi, vyro vyro sesuo supranta, kad ši dovana jai skirta, ir nebeturi nieko.

Ši tradicija išsaugota iki šios dienos.

Vestuvių ceremonijos

Po vestuvių sutuoktiniai turi eiti per keletą įdomesnių ritualų. Čečėnijos santuokos papročiai yra labai sudėtingi ir kartais reikalauja ištvermės, jėgos ir proto buvimo. Tačiau visi jie siekia parodyti abipusę pagarbą ir išskirtinį dosnumą. Be to, tokia ilga ir rimta ceremonija simbolizuoja atsakingą požiūrį į šeimos kūrimą.

Kalbos atskleidimas

Ši ceremonija skirta mergaičiai pirmosios vestuvių dienos pabaigoje. Tėvas ir kiti sutuoktinio giminaičiai ateina į namus jauniems. Jaunuoliai pradeda linksmintis savo žmoną taip, kad jaudintųsi, bet ji tikrai turėtų apsiriboti visais įmanomais būdais: ne juoktis ir nekalbėkite. Po to, dalyvaujantys vyrai pakaitomis paprašo jos išgerti, atsakydami, mergaitė turėtų atnešti dubenį ir ištiesti ją į seniausią ir labiausiai gerbiamą jų žodį „gerti“. Atsakydamas į tai, jis privalo jai kažką duoti, kitaip naujai sukurtas sutuoktinis turi teisę visiškai nustoti bendrauti su juo. Vyras taip pat stengiasi kalbėti su savo sutuoktiniu, bet ji turi atsispirti, kol jis gauna dovaną iš jo.Visa pinigų, gautų per šią linksmą ceremoniją, paprastai suteikia savo motinai.

Įėjimas į šeimą

Tai labai svarbus ritualas, užbaigiantis vestuvių ceremonijas. Vestuvių dieną adata yra pritvirtinta prie nuotakos krašto, o tos pačios dienos vakare ji turi kepti pyragą su šia pačia adata. Jaunoji žmona su juo elgiasi taip pat, kaip ir ąsotis, kartu su draugais ir draugais į artimiausią tvenkinį. Įprasta, kad pyragas įmetamas į vandenį ir ugnį užkimškite pistoletu, po kurio jaunuolis turėtų išgerti vandenį į ąsotį ir paimti jį į savo naują namą.

Atvykę į testą

Praėjus mėnesiui po vedybų ceremonijos, žmogus turi aplankyti savo sutuoktinio tėvų namus. Su juo jis paprastai gauna brangių dovanų, o mergaitės giminaičiai apima atostogų stalą. Pirmiausia, jaunuolio tėvai sėdi prie stalo, susitinka vienas su kitu, bet tada jie išeina, o jaunuolis sugrįžta: jis susiduria su kitu rimtu bandymu. Jis turėtų stengtis įeiti į namus, bet taip, kad nebūtų įžeisti jų naujų giminaičių. Draugai jam padeda.

Pavyzdžiui, jaunas vyras gali apsimesti nusiimti savo batus, o draugai šiuo metu stumti jį į kambarius.

Po to vyrai ir gimtosios mergaitės draugai sėdi valgio metu, kad merginos šeima būtų viena, o berniuko draugai -. Tuo pačiu metu pats žmogus turi stovėti tolimoje vietoje, jo galva pakliuvė subnelyg. Būtent tokioje padėtyje jis turi stovėti visą laiką, kol vyksta šventė, ir jei vaikai artėja prie jo, jie tikrai turėtų būti gydomi. Po kelių valandų moterys paėmė vyrą į kitą kambarį ir jau siūlo jam gydyti.

  Pasibaigus ceremonijai, sutuoktinis turi išleisti pinigus ant patiekalo, o jo žmonos sesuo jam atsako į auksinį žiedą. Tam žmogus pristato mergaitę su auksine apyranke, o ceremonija vyksta. Naujai susituokęs sutuoktinis eina į svečius ir vėl užima savo buvusią vietą, kur jis stovės iki pat atostogų pabaigos. Paprastai mergaitė-žmona taip pat atneša savo šeimą netoli vakaro pabaigos. Taip atsitinka, kad ji netgi praleidžia naktį savo gimtojoje sienoje, o ryte jos vyras.

  Ką dar reikia žinoti apie vestuvių čečėnų papročius, žiūrėkite žemiau esantį vaizdo įrašą.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys