Vestuvės

Azerbaidžano vestuvių tradicijos ir papročiai

Azerbaidžano vestuvių tradicijos ir papročiai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Nuotakos pasirinkimo ypatybės
 2. Kaip yra draugystė?
 3. Vestuvių ceremonijos tradicijos
 4. Apranga
 5. Kas yra aptarnaujami šventiniame stalelyje?
 6. Kas suteikia šventę?

Visos šalys ištikimai gerbia savo protėvių tradicijas ir papročius daugelyje gyvenimo sričių. Šiuo atžvilgiu ypač įdomu yra vestuvių ceremonija, kurios kiekvienoje šalyje turi savų savybių. Azerbaidžanas, kur požiūris į šeimos kūrimą yra labai atsakingas, nėra išimtis. Azerbaidžano vestuvėms prieš prasideda didelis pasirengimas, įskaitant daugybę ceremonijų.

7 nuotrauka

Nuotakos pasirinkimo ypatybės

Vestuvių ceremonija Azerbaidžane susideda iš daugelio iškilmingų ritualų, senovinių ritualų, kurie vyksta prieš ir po vestuvių. Vestuvės mastu šioje šalyje būdingas platus ir pompas. Kaip ir kitur, Azerbaidžano modernumas kelia savybes papročiams, kurie tapo laisvesni.

Tačiau tradicijos reikalauja, kad jaunoji Azerbaidžano moteris pasižymėtų savo kuklumu. Merginos dažnai bendrauja tik su draugais, vengdamos jaunų žmonių.

Pirmenybė ateities nuotakos pasirinkimui priklauso žmogui. Tačiau tėvų nuomonė yra griežtai atsižvelgta, būsimas jaunikis turėtų sutikti su sąjunga su pasirinkta mergina. Jauni žmonės seka savo tėvų nuomonę ir niekada neprižiūri jų. Tėvų nepritarimas dažnai keičia vaikino planus.

Mergaitės išvaizda ir patrauklumas visada vaidina svarbų vaidmenį. Jaunas vyras parodo mergaitę savo tėvams, po to jo šeima klausia apie mergaitę ir jos šeimą. Jei berniuko tėvai ras kažką, kas jiems netinka, jie nedelsdami jį paskelbia. Jei mergaitė yra patenkinta savo tėvais, tuomet vienas iš giminaičių prašoma surinkti jau išsamesnę informaciją. Vyresnysis jaunikis, jo teta, močiutė gali veikti kaip kostiumas.

Informacijos rinkimas, pagelbėtojas daug dėmesio skiria merginos šeimos materialinei būklei., išsiaiškinti, ar būsimas vyras galės suteikti savo žmonai tinkamas šeimos gyvenimo sąlygas. Taip pat svarbu socialinė padėtis savo šeimos visuomenėje, nesvarbu, ar ji turi pagarbą ir autoritetą. Nuotakos sąskaita ir asmeninės savybės. Tradicinis Azerbaidžano auklėjimas reikalauja, kad mergaitė gerbtų tėvus ir visus giminaičius, rūpindamasi jaunesniais šeimos nariais.

Aiškios šios ateities nuotakos savybės:

 • kuklumas ir elgesys visuomenėje;
 • ekonominiai gebėjimai;
 • kulinarijos įgūdžiai;
 • jos sveikatos būklę;
 • švietimo lygmeniu.

Mergaitės amžius nėra ypatingas. Azerbaidžano tradicijos leidžia merginai susituokti po 14 metų amžiaus.

Yra keletas ribojančių taškų:

 • musulmonų moteris negali susituokti su nekrikščioniu, o musulmonas gali ištekėti ir krikščionį, ir žydą;
 • Santuokos su krauju tiesiais giminaičiais yra kategoriškai nepriimtinos.

Stebėjus visas akimirkas ir tėvus, patvirtinančius šeimą, mergaitės siunčia vieną giminaitį, kad sužinotų savo tėvų nuomonę. Šią sąjungą turi patvirtinti jos tėvas. Gavęs tėvo patvirtinimą, pereikite prie varžybų ceremonijos.

Kaip yra draugystė?

Azerbaidžane „matchmaking“ taip pat turi savo specifiką: ją sudaro du etapai: „matchmaking“ yra maža ir didelė. Nedidelis susitikimas prasideda nuo jaunuolio tėvo pokalbio su visa šeima. Visi išreiškia savo nuomonę, į kurią jie klausosi. Ir tik po to, kai piršlys bus išsiųstas į nuotakos šeimą.

Paprastai motina ir trys jaunikio giminaičiai (suaugusieji seserys, tėvai, močiutė) dalyvauja mažame susitikime. Priėmus bendrą abiejų šeimų moterų sprendimą, šeimų tėvai susitinka tęsti rungtynes. Trys vyrai turėtų lydėti jaunuolio tėvą: giminaičius ar visus, kuriuos gerbia visi. Tėvas išreiškia jaunos mergaitės tėvą savo sūnaus sutuoktine.

Po tradicijos, nuotakos tėvas iš pradžių atsisako, remdamasis tuo, kad svarbu žinoti pačios dukros nuomonę. Sutinku, mergina tylėjo. Šiuo nedideliu pasimatymų metu, ir piršlybos nugalėtojai atsisveikina.

Antrasis žingsnis - puikus susitikimas - prasideda vestuvės šeimos vestuvėmis su Azerbaidžano vestuvėmis. Moterys iš jaunikio šeimos aplanko mergaitę, kad sužinotų savo norus dėl ateities vestuvių. Po to paskiriama pasimatymų su draugais data.

Pakartotinis susitikimas yra iškilmingas ir šventinis svečiams. Atlikėjai yra dedami į garbingiausią vietą ir gausiai gydomi įvairiais Azerbaidžano virtuvės patiekalais.

Neįmanoma, kad nuotaka galėtų dalyvauti didelėje rungtynėse, ji šiuo metu yra su savo motina, kuri ją perima į savo draugus. Mergina grįžusi motina tylėdama tylėjo, taip išreiškdama savo susirūpinimą dėl jos dukters ateities.

Mergaitės giminaičiai yra neskubūs pokalbiai su pirštais. Ceremonija vyksta šilta atmosfera ir pirmiausia aptariama pašalinės temos: miesto ar kaimo renginiai, naujienos, orai. Ir tik po to pagrindinis klausimas bus užduotas dėl sutikimo vestuvėms. Azerbaidžano tėvas palaimina jaunus žmones, o viena iš seserų skuba pasakyti gerą žinią nuotaka, kuri gali grįžti namo tik po to, kai išvyksta rungtynes.

Tėvai pasveikina dukrą, kuris pagal papročius turėtų verkti, o tai reiškia, kad jis yra laimingas šeimos gyvenimas.

Tada vadovaukitės ritualu ir du kartus. Nuotakos namuose atliekamas nedidelis įsikūnijimas. Patikimas sužadėtinis iškelia žiedą ant nuotakos piršto ir skara ant galvos. Po to, kai jis valgė pusę jam siūlomų saldžių patiekalų, likusi dalis priklauso jaunikiui.

Pasitraukus nuotakos pasiuntiniams, nuotaka suteikiama bachelorette vakarėliui: jie stalo su visais saldžiaisiais patiekalais, simbolizuojančiais laimingą gyvenimą ir šeimos gerovę.

Po tam tikro laiko jis praeina antrą kartą. Tai plačiai švenčiama ne tik giminaičių, bet ir draugų, kaimynų kvietimu. Jaunikis giminaičiai pristato dovanas nuotaka. Tada abi šeimos aptaria išpirkos sumą ir sutarties sąlygas, kurios nustato piniginės kompensacijos už galimą santuokos nutraukimą sumą.

Šiuolaikinis gyvenimas šiek tiek pakeitė šeimos kūrimo taisyklių reikalavimus. Šiuo metu Rusijoje tarptautinės santuokų sąjungos, įskaitant Azerbaidžaną ir Rusiją, tapo bendra realybe. Tokia santuoka yra įmanoma, jei jaunikio giminaičiai neprieštarauja Rusijos ir Azerbaidžano vestuvėms.

Jei po vestuvių tokia šeima persikels į savo vyrą, Rusijos žmona turės priprasti ir priimti visas Azerbaidžano tradicijas.

Vestuvių ceremonijos tradicijos

Nuo pasirodymo iki vestuvių paprastai pasiruošimas trunka kelis mėnesius. Šiuo metu egzistuoja papročiai ir kitos vienodai įdomios ceremonijos. Ilgai prieš vestuves dviejų šeimų vyrai nustatė vestuvių šventės datą ir nustatė tokius svarbius momentus kaip meniu, muzika ir svečių skaičius.

Ruošdamiesi vestuvėms jaunikio šeima suteikia nuotakai įvairias dovanas: gražus audinys, dekoratyviai dekoruotos suknelės, įvairių spalvų kaklaskarės, papuošimai.

Šventės išvakarėse į jaunikio namus vežama karvė. Tai daro vyrų giminaitis (brolis, dėdė), kurį jaunikio motina būtinai pristato kaip dovaną.

Azerbaidžano vestuvių pradžia vyksta nuotakos namuose. Garsia muzika skelbia atostogų pradžią.Palaipsniui namas yra pripildytas svečių, davusių dovanų, ir prieš sėdėdami prie stalo, kad padėtų sau, kiekvienas svečias turi sumokėti, lašindamas pinigus į katilą.

Nacionalinės vestuvių dainos ir muzika groja visą dieną. Tik jaunikis giminaičių šoka su nuotaka. Šventė trunka ilgai, o vakare jauniklių šeima namo ruošiasi šventei savo namuose.

Jaunikis eina už nuotaką. Atvykus jaunikiui, vyks nuotakos ceremonija. Tėvai, mainais už dovaną, pateikia raktą į kambarį, kuriame yra nuotaka. Palaimindama savo dukterį, jos tėvai užsidengia galvą su kailiu, jie susieja raudoną juostą aplink ją ir paima ją iš namų.

Prie namo jau užsidegė ugnis, aplink kurią nuotakos apjuosiamos 3 kartus, kad šviesa ir šiluma visada lydėtų savo vyrą namuose. Taip pat atliekami kiti ritualiniai aktai:

 • taip, kad jos namuose būtų patikimos sienos, po jos akmenys mesti;
 • kad jaunuoliai nebūtų nugalėti liūdesiu ir ilgesiu, jie pila vandenį po savo kojomis;
 • kad sūnus būtų pirmagimis šeimoje, mergaitė turi laikyti berniuką į rankas;
 • paskerstos ėrienos kraujas užtepamas ant suknelės ir užtepamas ant kaktos, kad ji galėtų lengviau patekti į naują šeimą ir užmegzti gerus santykius;

 • taip, kad gyvenimas būtų turtingas, ryžiai, saldumynai, maži saldumynai yra suteptas ant nuotakos galvos.

Po šių ceremonijų jaunikis nuveda į jaunikį eiti į savo namus, o merginos ir svečiai trukdo išpirkti.

Artėjant vestuvių procesijai į jaunikio namus, nuotaka užima savo batų. Taigi ji įspėja apie savo atvykimą. Dėl jaunikio namo slenksčio ji sulaužo ten esančią plokštę.

Šeimoje gyvenanti motina turi nukreipti savo kūdikį ant galvos, kad jie susitartų. Šventė tęsiasi su jaunikiu namuose.

Apranga

Kiekviena jauna pora nori vestuvių dieną atrodyti gražiausiai. Todėl jie daug dėmesio skiria savo drabužiams, kurie yra ilgai ir kruopščiai parinkti.

Jaunikis

Senais laikais pasirenkant, ką dėvėti vestuvėms, problema nebuvo prieš jaunikį. Jis visada buvo nacionalinis vestuvių apranga. Šiuo metu jaunimas renkasi europietišką aprangą - paprastai trijų dalių kostiumą.

Kostiumas gali būti tradiciškai juodos ir šviesios spalvos.

Daugiau iškilmingo žvilgsnio suteikia „drugelis“ vietoj kaklaraiščio ir boutonniere jo užpakalinėje angoje. Kartais jaunikis ant kaukolės.

Nuotaka

Azerbaidžano nuotakos ir dabar gali dėvėti nacionalinį ryškiai raudoną aprangą arba pasirinkti kitos spalvos suknelę. Suknelė turėtų atrodyti kukli, bet graži ir prabangi. Siuvami brangūs ir išskirtiniai audiniai, papuošti siuvinėjimu, nėriniais ir kitais dekoratyviniais elementais.

Renkantis suknelę yra daugybė funkcijų:

 • jis turėtų būti šiek tiek supjaustytas, turėti ilgas rankoves ir uždarą krūtinę;

 • vestuvių apranga turi būti kažkas raudonos spalvos.

Nuotakos vestuvių puošybai būdingas suknelės ir makiažo ryškumas, jos plaukų spindesys. Privalomas elementas yra nėrinių šydas, dažnai nuotakos dėvi karūną, auskarus, karolį, pakabučius kaip ornamentą.

Šiuo metu Azerbaidžano moterys vis labiau renkasi šiuolaikines baltas vestuves. Jis puoštas akmenimis, auksiniais siūlais. Gerbiant tradiciją, baltos spalvos suknelė, be abejo, yra apsupta raudona juosta ar juosta.

Prieš vestuves, nuotakos rankos puošia sudėtingi henna modeliai.

Svečiai

Kadangi vestuvėse yra artimi ir tolimi dviejų šeimų giminaičiai, visi stengiasi atrodyti kuo geresni ir elegantiškesni. Vyresni vyrai dažniausiai laikosi griežtų kostiumų. Jauni žmonės gali sau leisti demokratiškesnį ir laisvesnį stilių.

Moterys stengiasi sumaniai ir šventiškai apsirengti, o merginos renkasi ryškius drabužius. Bet kiekvienas privalo laikytis pagrindinės taisyklės: neįmanoma viršyti nuotakos aprangos savo drabužiu.

Kas yra aptarnaujami šventiniame stalelyje?

Azerbaidžano vestuvės švenčiamos dideliu mastu, o šventiniai stalai yra pilnas skanėstų, kurie yra ne tik skanūs, bet ir estetiškai dekoruoti.

Meniu išsiskiria įvairūs mėsos patiekalai, pagaminti iš jautienos, įvairių naminių paukščių, tačiau pirmenybė teikiama ėriukui: kufta-bozbash, dolma, lula-kebab, shawarma ir, žinoma, kebabams.

Privalomas tradicinis patiekalas yra plov, virimo būdai, kurie egzistuoja labai daug.

Kiekvieno patiekalo sudedamoji dalis yra sultingi ir kvapni žali, dideliais kiekiais.

Įvairių daržovių ir marinuotų daržovių pjaustymas ne tik sukelia apetitą, bet ir yra stalo dekoro rūšis.

Ant stalų yra daug vaisių ir nacionalinių saldžiųjų patiekalų: baklava, kurabie, sheker-borax.

Daugybė gaiviųjų gėrimų - šerbetas, doshabas, pirmenybė teikiama kaukazo vynams, brendžiui ir nacionaliniam gėrimui - mulberry brandy.

Kas suteikia šventę?

Įprasta duoti dovanų Azerbaidžano nuotaka nuo rungtynių pradžios.

Dažniausiai tai drabužiai, papuošalai, audiniai, namų tobulinimo reikmenys.

Vestuvių šventėje jauni žmonės nusprendė duoti pinigų. Prieš atvykdami į namus ar kambarį, kuriame vyksta vestuvės, specialiai papuoštas dėžutė ar dėžutė yra patalpinta ten, kur svečiai sumažina pinigų sumą. Tai gali būti kitokia, tačiau nepriimama mažiau kaip 50 manatų. Be pinigų, jaunikio šeima suteikia jaunų papuošalų rinkinį.

Be to, jie gali paaukoti namų apyvokos daiktus namų tobulinimui ir dekoravimui.

Didelės dovanos dedamos į skrynią, kurios yra susietos su raudonomis juostelėmis, o mažos - ant dekoratyvinių padėklų.

Sužinokite daugiau apie Azerbaidžano vestuvių tradicijas ir papročius, žiūrėdami šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys