Batai

Pima - kas tai, mados tendencijos

Pima - kas tai, mados tendencijos

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kiek istorijos
 2. Savybės
 3. Modeliai
 4. Spalvos ir dekoras
 5. Gamintojai
 6. Kiek kainuoja?
 7. Kaip pasirinkti?
 8. Priežiūros patarimai
 9. Ką dėvėti?

Šiandien, mados pramonėje, yra labai aiški tendencija imituoti gerai pamirštą seną, modernizuoti klasiką ir stilių pagal nacionalinę temą. Viena iš naujausių naujovių buvo tradicinių šiaurinių tautų avalynės atgimimas ir pritaikymas šiuolaikinei madai.

Kiek istorijos

Tolimųjų Šiaurės gyventojų liaudies žiemos batai turi kelis tipus ir, atitinkamai, pavadinimus. Analizuojame dažniausiai pasitaikančius:

 • KISS (pabrėžiant paskutinį skiemenį) - šiaurinių elnių ir žvejų batai, pagaminti iš elnių (odos su elnių kojomis). Kai kuriais šaltiniais pažymima, kad šie batai daugiausia buvo naudojami šaltame pavasarį ir vėlyvą rudenį. Tokios kailio avalynės yra būdingos nenetams, medžioklei ir vyrams.
 • „TORBASA“ („Torbaza“) yra daugiausia „Jakut“ tipo batų, siuvinėtų kailiais į išorę. Batai yra pagaminti iš natūralios odos ir audinio su izoliacija - vilnos pamušalu.
 • PYMA (žodžio pabaiga taip pat yra šokas) yra dar vienas, labiausiai paplitęs ir populiariausias Šiaurės šalių žiemos avalynės tipas. Iki šiol pagrindinės teritorijos, kuriose klesti tokios rūšies kailių batų paklausa ir pasiūla, yra Archangelsko regionas, Permės teritorija ir Komi Respublika.

Kas tai, šie paslaptingi šiauriniai batai? Jie gaminami rankomis iš elnių odos, paimtos iš kojų apačios. Jie visada siuvinėja pima su kailiais, kad saulė būtų nukreipta žemyn. Ši funkcija leidžia apsaugoti pėdą nuo šlapimo. Šių batų viršūnių aukštis šiandien prasideda nuo 40 centimetrų ir pasiekia 70-75 cm, o Ingoda yra aukščiausias griovelio plotas.

Šiaurėje yra du labiausiai atpažįstami tipai: Nenetai ir Izma. Iš esmės jie yra panašūs vienas į kitą, tačiau yra ir nedideli skirtumai.

Nenets Pima:

 • plati galva;
 • Vyriški batai, puošti ornamentais;
 • moterų pima nėra skirtingos formos nei vyriškos pimos;
 • moteriški modeliai beveik niekada neturi padų ir, jei jie buvo pagaminti, bus pagaminti iš elnių šepečių. Vyriški batai visada yra pagaminti iš pado, pagaminto iš elnių kaktos odos;
 • Pima moterims transportuojama ant atskiro rogės.

Izhemsky fur pima:

 • siaura galva, sandariai prigludusi prie kojų;
 • vyrų batų papuošalai - tiesios ir zigzaginės linijos;
 • identiškas pjaustymas vyrams ir moterims;
 • abiejų lyčių atstovų batų padas yra pagamintas iš elnių kojų odos;
 • Abu modeliai gali būti transportuojami tuo pačiu rogėmis.

Yra dar vienas sibirų apibrėžimas, tačiau jie yra tradicinių rusų žiemos batų - veltinio batų. Nes jie yra pagaminti iš veltinio vilnos. Tačiau vis dėlto neturėtų būti supainioti Sibiro pima batai su suomių-ugrių kailių batus.

Savybės

Pagrindinis skirtumas tarp batų ir veltinių batų yra tas, kad batai iš Camus išlaiko beveik originalų žaliavos išvaizdą ir aktyviai „naudoja“ savo geriausias savybes. Nematymo metu avių vilna yra šiek tiek pakeista. Vis dėlto Pima daug lengviau batai.

Labai dažnai, Nenets batai yra supainioti su batus - dar vienas gerai žinomas šiaurinis batų tipas. Tačiau jie labai skiriasi vienas nuo kito:

 • Pima gali būti gaminama tik iš elnių kojų odos, o aukštos kailio batai gali būti pagaminti iš briedžių, elnių, arklių ir net plombų kailio.
 • „Pima“ visada gaminama iš kailių, aukšti kailiniai batai gali būti siuvami viduje.

Pagrindinis PIM bruožas yra tai, kad jie yra labai šilti (jie gali atlaikyti iki -50 laipsnių temperatūrą). Elnių oda (Camus) leidžia kojoms „kvėpuoti“. Be to, jis turi termosą. Deerskin villiuose atsiranda akytųjų vamzdžių, pripildytų oru. Todėl žmogaus kojų šiluma yra ne tik išsaugota šunyse, bet ir padidėja.

Ši šiaurinė avalynė yra labai patvari, atspari dėvėjimui ir iš jo - patvari. Kokybiškos natūralios pima gali būti dėvimos ilgiau nei 10 sezonų, jei reikia, pakeičiant tik dugną.

Apskritai, bet kokie batai, kurie ateina į šiuolaikinių mados moterų drabužių spinta iš Šiaurės regionų, tampa pagrindiniu kokybės, šilumos ir praktiškumo pagrindu. Be to, ją papildo netradiciniai papuošalai (juostelės, rhinestones, karoliukai), jis tampa originaliu ir unikaliu šeimininko pasididžiavimo objektu.

Modeliai

Tolimųjų Šiaurės šalių amatininkai labai sumaniai ir sumaniai stebi liaudies tradicijas, siuvant skirtingus plunksnų modelius. Kailinių elnių batai skirstomi į trijų tipų modelius:

Vyrai Šių laiškų gamybai skiriamas didžiausias dėmesys. Dėl siuvimo vyriški batai sunaudoja nuo 10 iki 13 kamusų. Nuo viršūnių aukščio priklausys nuo jų tvirtinimo būdo. Aukštos pimos yra siejamos su diržu su specialiomis odos nėrinėmis, o žemesnės yra susietos su austi vilnos juostomis po keliu. Tikras vyriškas ornamentas, naudojamas dekoravimui, yra kuklus, bet iškalbingas, geriausiose šiaurinių tautų tradicijose.

Moterų kailiniai batai daugiausia keliauja, todėl jų gamybai skirtų odų skaičius yra ribotas 7-8 vnt. Moterų pima visada siejama su juosta. Jų modelis yra daug mažesnis nei vyrų.

Vaikų spuogai skiriasi nuo suaugusiųjų dydžio ir modelių, skirtų vaikams

Spalvos ir dekoras

Dažniausia spuogų spalva - natūrali elnių spalva - ruda (yra atspalvių nuo šviesios iki tamsos) arba juoda su „pilka“. Iki šiol rinka siūlo platų spalvų, tokių kaip batai, asortimentą, tačiau čia jūs turite būti labai atsargūs ir dėmesingi. Prastos spalvos PIM gali sumažinti batų tarnavimo laiką beveik du kartus.

Baltas Pima atrodo labai elegantiškas ir elegantiškas. Tuo pačiu metu jie gali būti dekoruoti nieko daugiau, bet sukelti malonumą ir baimę. Šio spalvų skalės modeliai parduodami labai retai, todėl jų kaina yra didesnė.

Tradiciniai šio avalynės papuošalai laikomi tradiciniais vieno ar kito žmonių ornamentais. Tuo pačiu metu kiekvienas modelis pasižymi savo apdaila.

Taigi, pavyzdžiui, moteriškos spalvos skiltelės yra papuoštos raštais su neįprastais pavadinimais: „mažos galvos“, „veršelių ragai“. Atskiras laivas, suteikiantis moteriškiems modeliams unikalią savybę, buvo laikomas grandinėmis, taikymu ir dažymu. Iš įvairiausių kailio juostelių ir audinio šonuose yra išskirtinis modelis, skirtas gražioms moterims, kurios tarnauja ne tik kaip trivialus apdaila, bet ir kaip taisyklių ir įsakymų rinkinys: ne nužudyti, ne pavogti, o ne prisiekti, o ne įžeisti silpnąsias.

Vyriški batai yra pagaminti naudojant horizontalius kailio įdėklus priekyje, tarp kurių mėlynos, raudonos ir žalios spalvos audinio juostelės puikiai tinka. Vyrų ornamentų pavadinimas skamba kaip „vyrų galvos“ ir „lokys ausis“.

Gamintojai

Kadangi Pima yra nacionalinis produktas, juos daugiausia gamina liaudies amatininkai. Rankų darbo kailio elnių batai yra labai vertinami, nes jie visuomet skiriasi, nepaisant jų pritaikymo metodo ir technologijos, tikrinami pagal metus ir perduodami iš kartos į kartą.

PIM gamybai yra gamyklos, dirbtuvės ir dirbtuvės. Pavyzdžiui, plačiai žinomas, tarp šiaurinių daiktų gerbėjų, prekybos ir gamybos bendrovė „Dary of the North“ (R. Komi, Syktyvkar) gamina platų raidžių asortimentą, kurį galima užsisakyti nepaliekant namų.Oficialiajame bendrovės tinklalapyje galite lengvai susipažinti su informacija apie tai, kaip tai padaryti, ir kokie batų modeliai iš kamuso gali būti siuvami.

Čia įsikūrusi UAB „Camus“ siūlo klasikinius modelius su tradiciniais kailio modeliais.

UAB „Olenevod service“ - dirbtuvė, skirta siuvinėti įvairius produktus iš elnių kailių ir odos. Jis įsikūręs Sizyabsko kaime, Komos Respublikos Izhmos rajone. Čia ne daugiau kaip dešimtis žmonių užsiima rankų darbais.

Aikhal kamus uhal gamykla, įsikūrusi kitame šaltame Rusijos mieste Irkutske, siūlo originalias „Pima“ su Tolimųjų Šiaurės tautinių motyvų ir modelių.

Taip pat yra keletas pramonės šakų, veikiančių toli nuo šalčio sąlygų. Visi šie meistrai ir meistrai - žmonės iš labiausiai šiaurinių Rusijos regionų - su dideliu malonumu dalijasi savo darbais su likusiais mūsų didžiulės tėvynės gyventojais.

Kiek kainuoja?

Kailinių elnių batų kainų ženklas skiriasi priklausomai nuo jų dydžio, viršūnių aukščio ir dekoracijų. Prekių perkėlimo į klientą būdas taip pat labai prisideda prie kainų nustatymo.

Pavyzdžiui, žemo batai, pagaminti iš elnių kailių, užsakyti tiesiai iš Tolimųjų Šiaurės teritorijų, pirkėjui kainuos 20-22 tūkst. Rublių. Pristatymas iš Centrinės Rusijos gali sumažinti šį skaičių 3-4 tūkst.

Moterų ir vyrų visaverčių dantų kaina svyruoja apie dvidešimt trisdešimt tūkstančių porų, taip pat priklausomai nuo komponentų skaičiaus ir pristatymo būdo.

Rinkose galite rasti batų, kurie kainuos mažiau nei 10 000 rublių, tačiau jos kokybė išliks abejotina. Galų gale, natūralūs elniai, originalūs nenetų papuošalai ir amatai visada turi aukštą kainą ir puikią kokybę.

Kaip pasirinkti?

Kokybiškų natūralių skiltelių gamintojai pateikia kelis pagrindinius kriterijus, pagal kuriuos galite lengvai nustatyti „tinkamus“ batus:

 • Laikykite ranką „prieš vilną“. Šis triukas leis jums pamatyti, kaip gaminamos aukštos kokybės medžiagos. Tuo pačiu metu krūva turi būti elastinga, neužkepti, nesulaužyti ir lengvai grįžti į pradinę padėtį.
 • Spalva Jūs turite atidžiai pažvelgti į spalvas. Natūralus kamuzas turi sklandų atspalvių perėjimą, neturėtų būti spalvų „mirksi“.
 • Išspauskite įkrovos ranką. Kompresijos procese neturėtumėte girdėti jokių krekingo ar krekingo. Priešingu atveju, prieš pradedant siuvinėti šį batų užtaisą, buvo padaryta neteisinga padažas. Pyma gali tiesiog sprogti kojinių procese.
 • Kvapas. Kailiniai batai turi būti be pašalinio kvapo. Ruošiant odos pimoms, kumelė labai kruopščiai išvaloma iš elnių riebalų.
 • Vilnos kokybė yra siena, jungianti kailį ir vienintelį tarp jų. Jis pagamintas iš kietos odos, ne didesnės kaip 2,5 mm pločio. Sriegiai, siūbuojantys vyną, turėtų būti nuskendo į skylę. Jei vienintelėje vietoje galėsite matyti temas, tada netrukus turėsite jį pakeisti.
 • Padas susideda iš kelių veltinio vilnos sluoksnių arba iš vilnos ir gumos derinio. Antrasis, žinoma, tarnaus jums daug daugiau nei pirmasis, tačiau jis yra mažiau atsparus šalčiui.

Priežiūros patarimai

Nepaisant to, kad šiaurinių elnių kailiai pasižymi puikia vandens, purvo ir dulkių atsparumu, jis taip pat turi būti valomas. PIM priežiūros ir valymo metu turėtų būti laikomasi šių paprastų taisyklių:

 • - jie gali būti išdžiovinami užpildant juos laikraščiais ir paverčiant juos aukštyn kojomis nuo padų nuo šildymo prietaisų;
 • - pašalinkite batus tik rankomis, kad būtų išvengta kailio ištrynimo;
 • - dėvėti pima tik sausu šaltu oru;
 • - geriausiai nuvalykite juos minkštu sausu audiniu;
 • - jei kailis yra šlapias, jokiu būdu nešukuokite ir nepjaukite, kitaip jis sutriks;
 • - laikykite pima į drobę, zomšinį ar natūralų tekstilinį maišelį, taip pat galite pamerkti juos geru kandžių ištaisymu, stumti popierių į vidų ir įdėti kartoną, kad išlaikytumėte formą
 • - elnių batai laikomi tamsioje vėdinamoje vietoje ne aukštesnėje kaip 23 laipsnių kambario temperatūroje, o drėgnumas - šiek tiek daugiau nei 65%.

Ką dėvėti?

Šiuolaikiniame gyvenime labai lengva sujungti bet kokius batus su drabužiais. Tačiau, jei turite klausimų apie tai, ką Pima dėvi, čia yra keletas vaizdų vaizdų.

Dėl tokių mielų kailių batų, kurie tinka bet kokioms storoms kelnėms, suklijuotoms Pim: džinsai, antblauzdžiai ir netgi odinės kelnės.

Baltos spalvos pima su nėrinių įdėklais bus puikus priedas mini sijonams ir net suknelėms.

Atrodo, kad šiurkščiai rudi batai gali būti derinami tik su kelnėmis, bet vilnoniai pilka mini suknelė labai harmoningai susilieja su šiuolaikine išvaizda, o kailių viršutinis sluoksnis sukurs mergaičių malonę.

Vyrų pimy batai labai patogiai ir harmoningai tinka atsitiktiniam savininko įvaizdžiui.

Siauros vyriškos kelnės, įdėtos į batus su „elnių“ drabužiais, atrodo labai stilingos, sąžiningos ir praktiškos.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys