Batai

Elnių batai

Elnių batai

prisijungti prie diskusijos

 

Batai, pagaminti iš elnių odos, yra daugelio Šiaurės šalių tautiniai batai. Šie batai yra tautinio kostiumo dalis ir atspindi visas klimato ir oro sąlygas. Batų ypatumus taip pat lemia žmonių gyvenimo būdas ir pagrindinė veiklos rūšis.

Pavadinimų veislės

Batų pavadinimas gali skirtis priklausomai nuo paskirstymo vietos, tradicinio naudojimo ir modelių skirtumo.

Aukšti kailiniai batai yra „Evenki“ bato pavadinimas (dažniausiai šie modeliai turi batus su kailiais į išorę). Ši trumpa avalynė su kailiu, pagaminta iš kojų odos. Aukšti kailiniai batai taip pat gali būti aukšti ir netgi ilgi. Ypatingas CNT bruožas yra jų aukštos šiluminės funkcijos.

„Torbasas“ - aukšti batai, tokie kaip aukštos kailio batai, vietoj kailių naudojami tik vilna, o vietoj vištų naudojama avių oda. Torbaso batus vadina Sibiro ir Tolimųjų Šiaurės tautos.

Pima - aukšti kailiniai batai su velenu virš kelio, naudojami hantų ir mansių tautoms.

Pima dėvėti su specialiu įdaru ar sausu žolės vidpadžiu. Moterų modeliai vyrams skiriasi tik tam tikromis detalėmis ir dekoracijomis. Pima taip pat naudojasi Zauralye, Sibiro ir Nenetų tautose.

Kitties - apkarpyti minkšti batai iki 20-30 cm su audiniu ir oda. Naudoja Dolgans.

Savybės

Kiekvienais metais avalynė, pagaminta iš elnių kailių, vis labiau populiarėja ne tik Sibiro ir Šiaurės, bet ir viso pasaulio gyventojų.

Batai yra patogūs ilgam vaikščioti ir apsaugoti nuo sniego ir šalčio ne blogiau nei rusiškai jaučiami batai. Batai ilgą laiką gali būti šilti ir patogūs dėvėti.

Paprastai batai turi spyną šone arba priekyje. Modeliai gali būti gausiai dekoruoti arba, atvirkščiai, neturi stilizuotų papuošalų.

Batų spalva skiriasi priklausomai nuo vilnos tipo, iš kurio gaminami batai. Dažnai jis yra juodas, rudas, pieniškas, rausvas atspalvis. Batai gali būti ilgi ir trumpi.

Moteriški batai, pagaminti iš elnių, dabar yra mados viršuje ir yra populiarūs visame pasaulyje. Daugelis pasaulio mados namų sėkmingai gamina įvairius batų modelius, kurie batų aukštyje skiriasi nuo vilnos ilgio.

Dabar daugelis gamintojų supjaustė vilnos batus, suteikdami tvarkingą žiemos avalynę. Tiesa, šiuo atveju batai praranda dalį savo šilto vandens funkcijų, tačiau toks modelis atrodo labai stilingas ir gražus.

Be to, mados dizaineriai sujungia vieną modelio batus ir ilgą vilną, apipjaustytus - ši parinktis atrodo gana originali, tačiau batai lieka šilti ir apsaugo nuo nepalankių oro sąlygų.

Vyriški batų modeliai paprastai gaminami be visų rūšių papuošalų ir papildomų įdėklų. Čia pagrindinė funkcija yra šalčio apsauga ir vidinis komfortas. Vyriškų batų veislės gali būti didelės ir trumpos.

Vaikiškų batų, pagamintų iš briedžių, modeliai yra pagaminti naudojant specialią technologiją, kuri suteikia jiems lengvą svorį ir dėvėjimą. Batai ar aukštos kailiniai batai, ne blogesni nei tradiciniai batai, apsaugo vaikų pėdas nuo šalčio.

Yra modeliai tiek berniukams, tiek mergaitėms, taip pat modeliai abiem lytims.

Batų privalumai

 • Tarp daugelio žiemos avalynės šaltų ir blizzių batų batų, pagamintų iš elnių, pasižymi ypatingu šiluminiu laidumu - labai sunku juos užšaldyti net ir esant sunkiausiai temperatūrai. Be to, batai yra gerai apsaugoti nuo sniego ir vėjo.
 • Nepaisant gana „lanksčios“ batų išvaizdos, jie išlaiko savo pradinę išvaizdą, nepraranda savo formos ir daugelį metų nenusidėvėja - tai nėra nieko, kad tokie batai buvo pagrindinė avalynės rūšis šiaurėje, kur oras nelaikomas žmonių.
 • Be to, minkšti batai, pagaminti iš elnių, yra labai stilingi ir madingi kartu su tinkamais drabužiais. Tokia avalynė yra šviesus originalus priedas žiemos sezonui.
 • Be to, batai yra dalis kai kurių Sibiro tautų tautinių kostiumų, ir šis batų pasirinkimas tampa beveik patriotiniu.

Kaip atskirti realius batus nuo padirbtų?

Elnių batai dažnai pakeičiami mažiau patvariais karvės odos batus. Kaip atskirti realius batus nuo padirbtų?

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į krūvą. Elnių vilna skiriasi nuo karvės odos, nes ji yra labiau grubi ir šiurkšta. Karvės vilna yra minkšta - jausmas gali būti lyginamas su šunimi.

Be to, nesąžiningi gamintojai dažnai gamina karvės vilną, kad ją perduotų kaip elnias. Kad sugautų sukčiavimą, pakanka tik šiek tiek patrinti plaukus tarp pirštų - pirštai turi likti švarūs, be jokių dažų ženklų.

Kaip pasirinkti tinkamus batus?

Prieš perkant, turėtumėte įsitikinti, kad vilna ant batų nėra dažoma, nes esant dideliam drėgmei šie batai gali „nutekėti“ ir prarasti savo pradinę spalvą.

Taip pat turėtumėte patikrinti polių ant bato paviršiaus. Kailiai turi būti lygūs ir lygūs, be ašarų ir nuplikimų. Jūs galite laikyti krūvelę su delnu ir patikrinti: jei rankose nėra kailių, tada galite saugiai nusipirkti tokius batus.

Nesijaudinkite, jei viena pora batų skirsis spalva - natūralus elnių odos atspalvis negali būti vienodas visur.

Nepakeičiama batų pasirinkimo taisyklė - tai kaina ir kokybė. Šie briedis negali būti pigūs, bet per brangus pora yra ne geriau pasirinkti. Geriau vadovautis vidutine kaina - tai priklauso nuo regiono, kuriame batai parduodami, ir nuo gamintojo. Užsienio gamintojai, kaip taisyklė, per dideli mokesčiai, tačiau tai nereiškia aukštesnės kokybės produkto.

Ką dėvėti?

Batus, pagamintus iš elnių, sunku skambinti universaliais batais, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą derinį su drabužiais. Taigi šie elementai puikiai derinami su klasikiniais batus:

 • avikailių paltai;
 • kailinių avių kailiai arba liemenės;
 • kai kurių rūšių kailių paltai (geriau derinti kailio spalvą su bato spalva);
 • retai sujungiami su pripūstais švarkais ir klasikiniais apatiniais švarkais;
 • antblauzdžiai arba pėdkelnės su krūva;
 • liesos džinsai ar kelnės, kad kojos galėtų būti valdomos batų viduje;
 • vidutinio ilgio sijonai ir suknelės be ryškių detalių ir dekoracijų.

Geriau, jei viršutinių drabužių ar aksesuarų (kepurės, šalikas, kumštinės pirštinės) dizaino kailiai yra bet kokie.

Kaip rūpintis batus?

Druskos, kuri yra pabarstyta miestų gatvėmis, gali sugadinti batų medžiagą. Todėl kiekvieną kartą, kai grįšite namo, turite nuvalyti batus minkštu, šiek tiek drėgnu skudurėliu. Po to reikia palikti batus ir išdžiūti.

Jei ant batų paviršiaus patektų nešvarumai, pirmiausia turite išdžiovinti batus, nes bus lengviau pašalinti nešvarumus nuo sausų kailių. Po to būtina išvalyti nešvarumus šepečiu.

Jūs turite išlaikyti aukštus batus šiltoje, sausoje vietoje, ir jūs visada turite įdėti kojinę ar audinio gabalėlį, taip pat kartoną po batų aukščiu, kad batai nesulūžtų ir neliktų jų formos.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys