Pavydas

Pavydas: kas tai yra, priežastys, požymiai ir išlaisvinimo būdai

Pavydas: kas tai yra, priežastys, požymiai ir išlaisvinimo būdai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai?
 2. Kas atsitiks?
 3. Geras ar blogas?
 4. Psichologinės pavydo priežastys
 5. Ženklai
 6. Kas veda prie?
 7. Koks skirtumas tarp pavydo ir nuosavybės?
 8. Kaip tai atsikratyti?

Pareiškimas, kad pavydus žmogus būtinai myli, ne visada yra teisingas, nes pavydas yra kitoks, jį sukelia skirtingos emocijos ir jausmai, turi skirtingus motyvus. Suprasti pavydo mechanizmus, žinoti jo tipus ir pasekmes ne tik tiksliai nustatys patologinį pavydą, bet ir atsakys į klausimus apie tai, kaip susidoroti su šiuo nemaloniu jausmu.

Kas tai?

Pavydas yra fenomenališka žmogaus psichikos kokybė, apie kurią vis dar teigia mokslininkai. Psichologijoje yra nemažai šio jausmo apibrėžimų, bet ne vienas iš jų visiškai išreiškia tai, kas yra pavydus žmogus. Manoma, kad pavydas yra ryški emocija, išreiškianti būtinybę išsaugoti vienintelį turtą. Moterų romanų ir serijinių režisierių autoriai įprastai romantizuoja šį jausmą, bet iš tikrųjų nėra nieko didingiausio - tai yra iš tiesų, nuosavybės jausmas, apsunkintas dėl tam tikrų aplinkybių įtakos.

Pavydas žmogui daug davė. Dėl šio jausmo žmonės sudarė šeimos ir monogamos santuokos instituciją. Žmogaus aušros metu šis jausmas apsaugojo gentį nuo kraujo susimaišymo su kaimynine gentimi, - pasąmonės neturinčiais vyrais, neturinčiais jokių žinių iš psichologijos ir psichiatrijos srities, budriai saugomų moterų, kurias jie laikė savo pačių, nuo pašaliečių įsiveržimo. Gamta sukūrė tokį protinį mechanizmą, kad išsaugotų unikalias genties, jos DNR, savybes.

Remiantis tuo, pavydas, susijęs su emocijų spektru, yra labai panašus į tai, ką žmonės apgaudinėja. Moteris yra pavydi žmogui, jaučiantis grėsmę prarasti „išteklių šaltinį“ sau ir savo palikuonims.

Gyvūnų pasaulyje, rūšys, kuriose vyrams dalyvauja veisimas, moterys taip pat yra linkusios į gana agresyvų pavydą. Jei vyrai nedalyvauja vaikų auklėjime, tuomet moterys gyvūnai nepatiria pavydo.

Vyrų pavydas paprastai yra panašus ir visada eina kartu su savęs pažeidimo ir nepilnavertiškumo jausmais. Žmogaus prigimčiai suteikiama tam tikra troškimas dominuoti, paklusti, užkariauti. Todėl jis pradeda būti pavydus, kai jis jaučia, kad gali prarasti, prarasti kontrolę ir galią.

Galų gale išsklaidykime mitą apie pavydo romantiką ir suskaidykite jį į komponentų emocijas. Ką mūsų pavydas sudaro:

 • baimė (prarasti kažką reikšmingo, būti vieninteliu, prarasti);
 • pyktis, pyktis (į save, partnerį, galimą priešininką ar varžovą);
 • nusikaltimas (sau, partneriui);
 • gaila;
 • nerimas

Kaip matote, šiame sąraše nėra nieko romantiško ir malonaus. Nėra meilės, meilės, švelnumo, seksualinio patrauklumo. Pavydas ne visada būna mylintis žmogus, o mylintis žmogus ne visada patiria šį jausmą. Taigi, pavydas gali būti priskirtas senovės, o labiau destruktyviems jausmams. Nėra nieko konstruktyvaus.

Tam tikru mastu ir forma kiekvienas turi pavydą. Net maži vaikai demonstruoja kažką panašaus į šį jausmą, kai kyla pavojus nuolatiniams santykiams su motina (pvz., Gimęs antrasis kūdikis).Ši psichologinė reakcija netaikoma įgimtajam, bet yra laikoma genetiškai nustatoma, ir ji būdinga visiems žmonijos nariams.

Jei jis yra tinkamas, normalus, vidutinio sunkumo, tai nepažeidžia nei pavydus, nei jo partneris, nei jo sveikata. Destruktyvios pavydo formos gali ne tik sugadinti asmens santykius su kitais ir pasauliu, bet taip pat gali sukelti rimtų psichinių ir kitų ligų. Psichosomatika laikoma ligos vystymosi pagal pavydą pagrindu.

Ekspertai ligų psichologijos srityje yra įsitikinę, kad pavydas dažnai yra vėžio, širdies ir kraujagyslių, inkstų ligų ir daugelio reprodukcinės sveikatos sutrikimų priežastis: nuo uždegiminių ligų iki idiopatinės psichogeninės sterilumo.

Pernelyg didelis ir patologinis pavydas užima vieną iš pirmaujančių vietų tarp šeimos konfliktų, skyrybų, moterų nužudymo ir žmogžudystės priežasčių.

Kas atsitiks?

Pavydas pavydas - nesantaika. Psichologai išskiria keletą šio jausmo tipų, visų tipų savybės, pavojaus laipsnis ir patogeniškumas.

Nuo mažo savigarbos

Tai yra labiausiai paplitęs tipas. Kiekvienas antrasis žmogus kenčia dėl tokio ar tokio mažo savigarbos lygio. Nesaugumas taip pat būdingas beveik visiems. Kai kurių pastangų sąskaita žmogus sukuria savigarbą, bet yra labai trapus, pažeidžiamas. Jo vyras bando apsaugoti visą savo gyvenimą. Natūralu, kad potencialiai pavojingos situacijos, kai savigarba gali visiškai žlugti, atveju jis reaguoja pavydžiai.

Jam svarbu, kad netgi jis neturėtų ar nesupranta partnerio jausmų - bet kuriuo atveju svarbu neleisti situacijai, kurioje jis atrodys juokingas kitų akyse. Toks pavydas dažnai pasitaiko be meilės, nors pavydus žmogus nuoširdžiai tiki teiginiu „pavydi reiškia mylėti“.

Toks pavydas būdingas žmonėms, išgyvenusiems sunkią vaikystę, tiems, kurie patyrė bausmę, pažeminimą, negalėjo sukurti įprastų konstruktyvių santykių su bendraamžiais. Suaugusieji su tokia praeitimi paprastai yra labai pažeidžiami, jautrūs, jautrūs.

Toks pavydas pasireiškia verbaliniais išpuoliais, įžeidimais, panieka ir panieka. Labai pavydi žmonės tokiu būdu gali lengvai pakeisti kitą pusę, bet nemato nieko blogo savo veiksmais, nes pergalė „pusėje“ tik prisideda prie jų asmeninio trapumo ir ne visai aukšto lygio savigarbos stiprinimo.

Patentuotas jausmas

Tai taip pat gana dažnas santykių scenarijus. Emociniu pavydo spektro spektru vyrauja baimė dėl turto praradimo. Jam žmona yra nuosavybė, kaip katė ar šuo. Motinos dažnai yra pavydi: jei požiūris į sūnų yra patentuotas, tuomet motinos pavydas nukreipiamas į dukterį, o kartais ir į auginamo vaiko draugus, kurie nebegali būti tik jos nuosavybė. Ji nori priklausyti kitiems.

Jei žmogus suvokia kitą kaip turtą, jis juos vertina, nes reflekso lygmenyje sukurti mechanizmai malonių emocijų generavimui. Bet kiekvienas, kuris gali jį paimti, įsibrovęs į jį, automatiškai sukelia didžiulį pyktį ir net agresiją nuo pavydaus žmogaus. Dažnai toks pavydas patiriamas kaip stipriausias įžeidimas, kurio objektai yra pavydi ir tie, kurie išdrįsta atimti nuosavybę.

Meilė yra toks pavydas, bet materialus, racionalus. Labai dažnai toks pavydus žmogus gali kreiptis dėl keršto, bjaurių ir netgi niekančių veiksmų, taip pat linkęs fiziškai nubausti nusikaltėlį ir jo „garbinimo ir laikymo objektą“. Vyrai, turintys tokį pavydą, gali būti gana žiaurūs.

Apleista kūdikio būklė

Tai labai subtilus pavydas. Paprastai, atsižvelgiant į psichoanalitikus, jis yra glaudžiai susijęs su vaiko dėmesio trūkumu.Jei visa ar didžioji dalis meilės suteikiama broliui, seselei, patėviui ar pamotėnei, vaikas gali augti su didžiule baime prarasti mylimąjį. Tai yra baimė, kuri yra jo pavydo pagrindas. Tačiau toks pavydas nuo ankstesnės rūšies (nuosavybės) skiriasi nuo santykio su asmeniu stokos, apie ką tik jo asmenį. Asmuo tiesiog bijo prarasti mylimąjį.

Tai parodo epizodai, o kai pavydus žmogus gauna savo meilės ir dėmesio dalį, jis ramiai ramina, nustoja kankinti save su įtarimais. Būtent tokie pavydi žmonės, kurie geriau nei kiti gali atleisti svetimavimo faktus, jei jie iš tikrųjų įvyksta. Jie yra pasirengę susitarti su kito asmens buvimu savo partnerio gyvenime, jei tik jie jų nepaliktų, jie pasiliktų su jais. Jie nerimauja, nenusprendžia, niekada nenusprendžia išardyti su užpuolimu, tik retkarčiais bus priminta apie pavydą su silpnais ir tyliais paniekinimais.

Moralizacija

Tokio pavydo nepasiduoda meilės lašas. Pavydus žmogus nėra net pavydus, nes jis nežino, ką jis iš tikrųjų jaučiasi apie savo partnerį. Akivaizdu, kad vienas dalykas yra tas, kad partneris jam netinka, ir yra didžiulis poreikis jį pakeisti, kad jis galėtų jį paveikti. Tačiau tai neįmanoma padaryti tiesiogiai, todėl žmogus patenka į pavydą, kuris yra jo sumaišytų ir neišspręstų jausmų ir problemų projekcija.

Keista, kad pavydus moralizatorius visiškai nenori atsikratyti savo pavydo. Ji "paguoda" savo egoizmą, jai jai reikia, ji yra jo charakterio dalis.

Sadizmas

Tai yra patologinis pavydas, kuris labai dažnai lydi tam tikrų psichikos sutrikimų, taip pat nevaldomas alkoholio ar narkotikų troškimas. Jis turi daug paranojiškų. Tai liga, o ne meilė. Pavydus žmogus yra tik vienas - visiškai nuslopinti kitą asmenį, jį pavergti.

Labai dažnai toks pavydas yra nepagrįstas, pavydus nesugeba atsižvelgti į pavydus jo nekaltumo įrodymus, jis pavydus, nes jo partnerio pažeminimas jam suteikia sadistinį malonumą. Palaipsniui vystosi. Iš pradžių toks elgesys yra netgi patvirtintas visuomenės. Jis paverčia tik savęs teisingumo jausmą pavydingame. Kaip gali pasibaigti pavydas-paranoija, yra sunku pasakyti. Ji savaime nepraeina, nesumažėja.

Ši santykių forma gali būti tokia pati, kaip aprašyta aukščiau, „apleistas vaikas“, kuris netgi panašus į tai, kad jis, būdamas nuolankus, lieka arti savo paties asmens.

Crazy

Tai yra tipiškas patologinis pavydas - įvairiausių pavojingiausių sąlygų, kurios dažnai tampa nužudymo ir savižudybės priežastimis. Aklas, manijos pavydas gali išsivystyti iš bet kurio iš pirmiau išvardytų tipų, tačiau tik tuo atveju, jei asmuo turi tam tikrų protinių prielaidų. Pavydus žmogus nereikalauja įrodymų ir sveiko proto, ji yra įsitikinusi, kad yra neištikimybė ir išdavystė. Jis nenori išgirsti ir neklausyti jokių argumentų.

Iš pradžių pavydus žmogus turi savo įtarimų. Jie suteikia jam masochistinį malonumą. Nėra jokio skirtumo, ar egzistuoja išdavystės faktas - bet kuriuo atveju pavydus žmogus išlieka patenkintas savimi (jei nėra išdavystės, jis kvėpuoja ir palengvina save už savo budrumą, ir jei yra, jis giria save už savo sumanumą ir aštrų protą). Tada įtarimai tampa nedideli, jie nustoja prašyti, reikia padidinti patirties „dozavimą“ - taip atsiranda išradimų, nerealių priežasčių.

Tada asmuo nustoja klausytis bet kokių argumentų ir pradeda įtarti, kad partneris, kurį jis užrašo prieš jį, nori jį nuodinti.

Patologinis pavydas labai pasireiškia: nuo stebėjimo ir šnipinėjimo iki smurtinių scenų „nuo nulio“, nuo šantažo iki partnerio laisvės apribojimo (uždarant jį bute, visiškas draudimas bendrauti su žmogumi), užpuolimas, smurtas, seksualinis smurtas žiaurumas.Patologiniai pavydi žmonės turi kvalifikuotą psichiatrinį gydymą, o jei jie atsisako, jie turi būti laikomi toli nuo jų, kad būtų išsaugota jų psichika, sveikata ir gyvenimas.

Geras ar blogas?

Pavydus žmogus nėra geriausias bruožas. Mažai tikėtina, kad kažkas sąmoningai pradės santykius su partneriu, žinodamas, kad jis yra didelis pavydus žmogus. Tačiau pradiniame santykių etape paprastai yra labai sunku atskirti normalų, būdingą visam laikui, pavydą nuo patologinio jausmo, nenugalimo. Uolus požiūris yra gana žalingas. Tai neigiamai veikia tą, kuris yra pavydus, ir tas, kuris atsiduria aukos padėtyje. Tuo pačiu metu nėra didelio skirtumo, koks jausmas yra - pasekmės gali būti neigiamos.

Pavydas gali sulaužyti net stiprius santykius. Tai gali būti manipuliacija, kai pavydus žmogus nori kažką pasiekti, o nemalonios scenos gali sugriebti netgi netoleruotiną asmenį. Neigiamų emocijų, atsirandančių abiejuose proceso dalyviuose, kaupimasis gali palaipsniui paskatinti psichosomatinių ligų vystymąsi. Gyvenimas esant stresui yra gana sudėtingas. Tai reiškia gyvenimą su dideliais apribojimais. Prarastas pasitikėjimas, pagarba vieni kitiems ir pradinė emocinė lygybė, svarbi normaliems santykiams.

Kai kurie pataria naudoti pavydą dėl gėrio, ty kartais manipuliuojant jais, kad atgaivintų jausmus, kurie prasidėjo išnykti, užsidegti dominančią kibirkštį partnerio akyse. Kartais šis jausmas iš tikrųjų turi tokį poveikį - po susitaikymo, jausmai plečiasi ir santykiai pora „ateina į gyvenimą“. Tačiau šis poveikis yra laikinas. Kiekvieną kartą porai reikės vis daugiau emocinių virpesių, mažas pavydas taps mažas, ir tai bus patologinės būklės, kuri yra pavojinga abiem, pradžia.

Teiginiai, kad pavydas gali padėti atpažinti tikrąją meilę, paprastai yra absurdiški, ypač todėl, kad jau žinome, kad šios sąvokos beveik nėra tarpusavyje susijusios. Vienintelis privalumas, kuris gali būti svarstomas šiame psichologiniame procese, yra kai kurių pavydžių žmonių tendencija paversti energiją sau.

Būdami pavydūs, jie pradeda didinti savo vertę savo partnerio akyse: jie perka gėles, praranda svorį, nustoja gerti ir pradeda rodyti dėmesio. Bet tai atsitinka, deja, retai.

Psichologinės pavydo priežastys

Pavydas gali turėti įvairių priežasčių. Kartais žmogus net nesuvokia, tai yra, jie egzistuoja tik pasąmonės lygiu. Pažiūrėkime, iš kur kyla pavydas.

 • Asmenybės sutrikimai (ypač - narsistinis ir nerimą keliantis). Pirmuoju atveju asmuo yra įsitikinęs, kad jis yra gražus, jis nėra lygus, jis neleidžia situacijų, kuriose gali nukentėti jo valdžia. Antrajame, priešingai, yra netikrumas, baimė dėl nesėkmės, ateities.
 • Žemas savigarba. Tai gali būti nuo vaikystės arba gali pasireikšti tam tikrų neigiamų įvykių, nesėkmių ir nesėkmių įtakoje, po kurio žmogus susiduria su skausmingu savo asmenybės suvokimu, nepasitikėjimu savo sugebėjimais ir dorybėmis, nepasitikėjimu žmonėmis.
 • Neurotiniai sutrikimai (galvos traumos, kai kurie kiti centrinės nervų sistemos sutrikimai).
 • Fizinis sutrikimas ir sumažėjusi lytinė funkcija (pavydas mažas savigarba).
 • Apsauginis nusikaltimas (pavydas yra manipuliacija, kurios užduotis yra nukreipti partnerio dėmesį nuo savo neištikimybių, nukreipti dėmesį į konfliktą, kad jis būtų pateisinamas)
 • Didelis amžiaus skirtumas. Patologinis jausmas atsiranda, kai tarp partnerių kyla nesusipratimų.
 • Patyrusi išdavystės, išdavystės patirtis. Kuo traumingesnis ir sudėtingesnis, atkūrimo laikotarpis buvo po šoko, tuo labiau tikėtina, kad žmogus savo neigiamą patirtį perduos bet kokiems tolesniems santykiams ir bus atsargūs naujam partneriui.
 • Sunku vaikystei (meilės trūkumas iš tėvų).

Pavydo vystymasis prisideda prie asmeninio egoizmo, aukšto savigarbos, priklausomybės nuo alkoholinių gėrimų ir narkotinių medžiagų. Net jei žmogus mesti gerti ar vartoti narkotikus, jis buvo gydomas, jis turi didesnę riziką, kad ateityje bus sutrikdytas realybės suvokimas. Yra buvę daug patologinių pavydžių žmonių buvusių alkoholikų.

Ženklai

Deja, iš karto sunku atpažinti patologinį pavydą. Tai gali būti labai žavingas, protingas, gerai skaitomas, išsilavinęs žmogus arba baisus ir drovus, aistringai įsimylėjęs. Elgesio galimybės prieš netinkamų reakcijų pradžią - šimtai ir tūkstančiai. Tačiau yra vienas bruožas, kuriuo galima, nors ir netiesiogiai, bet bandyti atspėti didesnę tendenciją į pavydą. Tai ryški vaizduotė, seksualinės fantazijos, taip pat tam tikra tendencija dažnai sugrįžti prie tos pačios minties, jos manija. Tai tik toks rinkinys, kuris gana dažnai pradeda žmogaus psichikos išdavystės situacijų modeliavimą, nepriklausomai nuo to, kaip tai buvo gera priežastis (ir ar ji visai buvo).

Labai lengva atpažinti pavydų partnerį:

 • Jis kaltina nepagrįstą. Bet koks dėmesio ženklas, net ir toli nuo intymių, yra suvokiamas aplinkinių lytinių santykių pusėje, kaip užuominą apie galimybę su seksu su savo antrąja puse pusėje: kolega vairavo namo, vadinamas senas pažįstamas, pasiklydęs prie prieangio, kalbėdamas su kaimynu - kalbėjo su kaimynu - viskas tampa priežastis, dėl kurios buvo kaltinama. Ir jei partneris pasiliko darbe arba neatvyko į telefoną po to, kai pradėjo jį skambinti, tai yra priežastis rūšiuoti.
 • Bandymai kontroliuoti. Šios funkcijos pasireiškimas gali būti skirtingas: nuo klausimų apie tai, kas skambino ir kodėl, kodėl taip vėlai, kur partneris eina, ir su kuo šitai šnipinėjimui tikrinant telefoną, susirašinėjimą socialiniuose tinkluose, verslo ir verslo kontaktų kūrimą, draugų ir pažįstamų darbą. Svarbu nepamiršti momento, kai pavydus žmogus bando ne tik patikrinti, bet ir nustatyti savo taisykles, manipuliuoti - uždrausti eiti ar eiti kažkur, uždrausti bendrauti su senais pažįstamais ar kolegomis už darbo proceso ribų.
 • Skandalai ir scenos. Čia gali būti daugybė simptomų. Kai kurie truputį kruopščiai kasti, kiti - garsiai, o kiti paprastai renkasi viešąjį pavydo sceną prieš kaimynus, artimus ar pažįstamus. Yra tie, kurie tyli ir pasitraukia į save, ilgai ir įžeidžiamai įžeidžia, riboja bendravimą ir seksualinį kontaktą.

Santykiuose su pavydu svarbu žinoti, kad jo pagrindinis tikslas yra sukelti jums kaltę. Net jei jūs neturite nieko prisipažinti, nebuvo svetimavimo, tada, pavydo nuomone, jūs turite nuoširdžiai atgailauti, kad suteikėte jam pagrindo abejoti ir kentėti. Negalima žaisti kartu su juo. Paaiškinkite ramiai ir rimtai, kad nėra jokios priežasties nerimauti. Jei to nepakanka, nebijokite, neprieštarauju.

Gali būti, kad pavydus žmogus jau peržengė normos kraštą, ir dabar jam nereikia jokio pažeminimo, o kvalifikuoto psichiatrinio gydymo.

Kas veda prie?

Jei pavydas nėra lengvas vaidmenų žaidimas, kurį sutuoktiniai sutiko abipusiu sutarimu gauti daugiau jaudulio, tada nėra prasmės kalbėti apie tam tikrą naudą. Pavydas visada naikina žmonių santykius ir asmenybes. Tie, kurie patiria šį neigiamą emocijų rinkinį, trukdo save, užmigsta, negali tinkamai įvertinti tikrovės.

Stebėjimas, šnipinėjimas, įtarimas užima tiek daug laiko ir pastangų, kad asmuo pamirštų, kodėl ir kodėl šie santykiai prasidėjo nuo pat pradžių ir buvo manoma.

Gyvenimas po tuo pačiu stogu, pavydus skausmingas ir antros pusės. Štai kodėl pavargęs partneris padavė santuoką. Suaugę suaugusieji jokiu būdu negali būti teigiamu pavyzdžiu vaikams, jei jie yra šeimoje. Scenos ir skandalai traumuoja vaiko psichiką, taip pat yra didelė tikimybė, kad vaikas remsis vieno iš tėvų elgesio modeliu. Jei pavydus žmogus taps pavyzdžiu, tuomet jo šeimoje toks vaikas praktikuos įtarimus ir įžeidimus, o jei auka taps pavyzdžiu, tada suaugęs vaikas gali išvengti bet kokių santykių ir pradėti šeimą, nenorėdamas tapti auka.

Fiziologiniu lygiu (jei psichologiniu aspektu sakoma, kad tai neįtikina), pastebime, kad:

 • stipraus pavydo metu žmogus patiria emocijas, didinančias hormono vasopresino lygį kraujyje (jo užduotis yra pagerinti ir padidinti kraujo tekėjimą į raumenis treniruotės metu);
 • pavydus žmogus gamina daugiau adrenalino ir endorfino;
 • šių hormonų perteklius padidina insulto, širdies priepuolio tikimybę;
 • pailgėjęs pavydas, nerimas didėja;
 • streso hormono gamyba tampa pastovi;
 • svorio padidėjimas;
 • yra seksualinių funkcijų sutrikimai, nevaisingumas (streso hormonai iš dalies slopina moterų ir vyrų lytinių hormonų gamybą).

Koks skirtumas tarp pavydo ir nuosavybės?

Kai jūsų nuosavybė (kas, jūsų nuomone, yra jūsų), gali būti sulaikyta kito, nėra laiko analizuoti situaciją. Ieškokite skirtumų, kad suprastumėte, kad šis nuosavybės jausmas ar pavydas, niekas. Gamta suteikia tik dvi veiksmų galimybes: suteikti ar kovoti už savo paskutinį kvapą. Todėl pageidautina žinoti skirtumus, net ne pavydingiausius, bet tą, kuris tapo pavydo objektu.

Nuoseklumo jausmas, kuris sako pavydus žmogus, paprastai neatmeta meilės sampratos, bet tai ypač meilė: partneris net nemano, kad suteiktų jums pasirinkimo laisvę. Jei partneris nusprendžia viską už jus ir tik prieš jus, tai greičiausiai yra nuosavybės jausmas. Partneris, kuriam vadovauja baimė prarasti savo, o ne meilę, išsiskiria padidėjusiu dirglumu, kai turto objektas tampa nepatogus (ar ką nors sako, kad jam nereikia pasakyti ar pasakyti).

Mylintis asmuo niekada neatima iš partnerio:

 • teisę pasirinkti;
 • balsavimo teisės;
 • savigarba ir orumas.

Visa kita yra negailestinga kova už teisę turėti.

Kaip tai atsikratyti?

Jei esate pavydus ir jau padarėte išvadą, kad atėjo laikas atsikratyti pavydo, esate pusiaukelėje į sėkmę. Priimti šį faktą yra sunkiausia. Arba, prisiimti atsakomybę už pavydėtą patirtį - sukūrėte juos sau.

Pažvelkite į save, savo veiksmais ir žodžiais, kaltinimais ir užpuolimais iš išorės. Įdėkite save į partnerio vietą.

Paprastai neigiamų minčių ir vaizdų pakeitimo su teigiamais metodais gana gerai: pavyzdžiui, kiekvieną kartą, kai nekaltas ir niekingas mintis apie partnerį šliaužia, prisiminkite vieną gerą renginį iš savo gyvenimo kartu, vieną laimingą, anksčiau gyvenusią dieną. Tai padės išstumti baimę ir pasipiktinimą, pakeisti juos dėkingumu, džiaugsmu ir pripažinimu partneriui.

Jei pavydas įgijo patologinių požymių, o pavydus žmogus nenori ir negali su juo nieko daryti, antrojoje pusėje yra tik dvi galimybės: arba kasdien, ir valandą, arba palikti savo gyvenimą. Gyvenimas su asmeniu gali būti tęsiamas tik esant vienai sąlygai: jis sutinka apsilankyti psichiatre, paskirdamas gydymą, nes tokį pavydą ekspertai kvalifikuoja ne kaip užgaidos ar charakterio bruožas, bet kaip „paranojiškas deluzijos asmenybės sutrikimas“.Yra daug profesionalių metodų: nuo narkotikų iki hipnoterapijos, kuri gali palengvinti būklę ir sumažinti neigiamas pavydo pavydas. Negalima elgtis su juo - valstybė progresuoja.

Norint nugalėti pavydą savyje, kol ji tapo psichine liga, reikia laikytis psichologų patarimų.

 • Sustabdyti bet kokius veiksmus, kurie neprisideda prie jūsų meilės interesų (atšaukti stebėjimą, verta stengtis sustabdyti pranešimų ir partnerių socialinių tinklų skaitymą).
 • Dirbkite su baimėmis. Jei yra baimė būti vienišais, didinti savigarbą, susirasti naujų draugų, gauti šunį, surasti įdomų hobį. Jei yra baimė būti palikta be konkretaus asmens kaip bet kokios naudos šaltinio, sužinokite, kaip sau gauti šias išmokas (eikite į darbą, tobulinkite įgūdžius, nustatykite ambicingus tikslus).
 • Nustokite lyginti save su kitais. Palyginimai tik sustiprina nepilnavertiškumo jausmą. Jūs esate unikalus asmuo. Partneris pasirinko jus.
 • Imtis aktyvių veiksmų gerinant santykius (venkite konfliktų, kartu praleiskite savaitgalį, normalizuokite intymų gyvenimą, naudinga turėti bendrą hobį).
 • Būkite sąžiningi su savo partneriu. Tiesiog ramiai ir kruopščiai pasikalbėkite su pasitikėjimu ir pagarba vieni kitiems. Negalima skubėti daryti kvailų dalykų, suteikti savo partneriui galimybę.
 • Išmokite atleisti. Tiek sau, tiek savo partneriui. Tai padeda daug susidoroti su neigiamomis emocijomis. Net jei jūsų įtarimai bus patvirtinti anksčiau ar vėliau, gebėjimas atleisti bus labai naudingas ir padės susidoroti su nusivylimu.

Kaip įveikti pavydą, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys