Skyrybos

Dažniausios santuokos nutraukimo priežastys

Dažniausios santuokos nutraukimo priežastys

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kokioms šeimoms gresia pavojus?
 2. Statistika Rusijoje
 3. Pagrindinės priežastys
 4. Pasekmės
 5. Psichologų nuomonė apie santuokos nutraukimą

Šiuolaikiniame pasaulyje požiūriai į santuoką tapo laisvesni. Sudaryta sąjunga gali būti nutraukta šalių sutarimu arba vieno iš sutuoktinių iniciatyva. Kai kuriais atvejais panašus rezultatas sukelia naują, laimingesnį gyvenimą. Kartais pertrauka sukelia skausmą ir gilų depresiją. Kokios priežastys verčia žmones, kurie sudarė santuoką, skyrybas?

Kokioms šeimoms gresia pavojus?

Labai sudėtingas bandymas naujai suformuotai porai yra pirmi trys santuokos metai. Ypač sunku priprasti prie gyvenimo pasidalijimo su tais, kurie neturėjo galimybės kartu gyventi per ikimokyklinius santykius. Statistiniai tyrimai parodė, kad pirmaisiais šeimos gyvenimo metais maždaug 40% porų skiriasi.

Dažniau sprendimą dėl santuokos nutraukimo priima jauna pora. Žmonės iki 30 metų dar nėra visiškai suformavę tikslų, yra linkę į impulsyvumą. Poros gali nuspręsti pradėti šeimą, o po to per trumpą laiką susituokti, pasiduoti emocijoms.

Tačiau tie, kurie vedė santuoką po 30 metų, ne visada gali jį išlaikyti. Šiame amžiuje žmonės dažnai išsiskiria dėl to, kad jiems sunkiau patekti į naujus socialinius vaidmenis ir priimti asmens, su kuriuo dabar dalijamasi gyvenimu, individualumą. Būdamas subrendęs žmogus, ne visada įmanoma pakeisti savo neigiamus charakterio aspektus, įpročius, kurie gali pakenkti partneriui.

Vaiko išvaizda daugeliu atvejų sunaikina poros santykius. Taip atsitinka, kai partneriai nebuvo pasirengę reikšmingiems gyvenimo ir gyvenimo būdo pokyčiams.

Statistika Rusijoje

Kalbant apie mūsų šalį, pagrindinės santuokos nutraukimo priežastys, remiantis tyrimais, šiuo metu yra nepasiruošę gyventi kartu, alkoholizmas, svetimavimas.

 • Socialinis netobulumas, pobūdžio nesuderinamumas, pernelyg ankstyva santuoka. Trumpai tariant, nepasirengimas šeimos gyvenimui. Tai yra priežastis, dėl kurios daugiau nei 40% santuokos suskirstymo Rusijoje. Ši problema išreiškiama netvarkingu gyvenimu, tarpusavio įžeidimais, pažeminimu, konfliktais. Visa tai gana trumpą laiką paskatina partnerius nutraukti santykius.
 • Labai rimta problema yra alkoholizmo ar kito sutuoktinio priklausomybė. Alkoholizmas patiria didelį skausmą savo artimiesiems. Dažnai tokio asmens elgesys yra nepakankamas ir agresyvus. Jei žmogus neranda jėgų susidoroti su tuo, gyvenimas su juo tampa beveik nepakeliamas.
 • Trečioje vietoje yra tarp skyrybų priežasčių vienas iš sutuoktinių.

Pagrindinės priežastys

Pagrindinė priežastis, dėl kurios pora išsisklaidė, yra personažų ir interesų skirtumai. Ypač dažnai ši problema susidaro greitai santuokose. Nežinodami vieni kitų, bet pasidavę jausmams ir įspūdžiams, partneriai skubėjo į registrą. Ir, pradėjęs bendrą gyvenimą, neišvengiamai pradėjo nusivylti vienas kitu.

Labai skirtingi požiūriai, moralinės vertybės ir įsitikinimai rimtai svetimi žmonės. Dėl bendrų interesų stokos neįmanoma pasimėgauti bendru laisvalaikiu arba jis laikomas atskirai: žmona yra teatre, vyras - futbole. Bet kuris iš sutuoktinių nuolat aukoja savo norus ir polinkius.

Įvairovės skirtumai lemia rimtus nesutarimus kasdieniniuose klausimuose. Dažniausios šeimos ginčų ir skandalų priežastys yra susijusios su bendro gyvenimo ir ekonomikos palaikymu.Be to, nesuderinamos gyvenimo pozicijos neišvengiamai susidurs su sutuoktiniais su jų vadovais vaikų auginimo klausimu.

Santuoka gali suskaidyti dėl to, kad partneriai yra labai skirtingi. Esant dideliam metų ir patirties skirtumui, tikimasi, kad abipusis supratimas ir bendrų interesų buvimas poroje yra beveik neįmanomi. Jaunesnis partneris vis dar yra pilnas energijos ir nori įdomaus, turtingo gyvenimo. Vyras, turintis amžių, linkęs gyventi ramiai ir nuolat.

Dėl santuokos kelio gali būti karjeros vyras arba žmona. Ši santuokos nutraukimo priežastis yra labai paplitusi Europoje ir Jungtinėse Valstijose. Mūsų šalyje darbo sąlygos yra tokios, kad moteriai dažnai trūksta asmeninio laiko. Tokiomis aplinkybėmis kalbėti apie atsakingą ir rimtą vaiko auklėjimą nebūtina. Todėl, rizikuodama prarasti gerą poziciją, moteris dažnai dvejoja, kad suteiktų vaikų sutuoktiniui, kuris savo ruožtu gali žymiai atvėsti jausmus ir stumti žmogų lūžti.

Vaiko nenorą vieno iš sutuoktinių atžvilgiu galima nustatyti atskirai. Tai gali būti nesusijusi su karjeros ar finansine padėtimi. Dažnai jauni vyrai neskuba turėti vaikų, nes mato, kad tai yra našta šeimai.

Labai tragiškesnė santuokos nutraukimo priežastis yra lėtinis vieno iš partnerių nevaisingumas. Tačiau ne tik vaiko nebuvimas šeimoje, bet jų išvaizda kai kuriais atvejais gali sunaikinti santuoką.

Vyrai dažnai skausmingai reaguoja į vaiko išvaizdą. Ypač jei kūdikis nebuvo suplanuotas. Daugelis vyrų yra visiškai nepasiruošę tėvo vaidmeniui. Arba jie erzina tai, kad vaikai per daug sutraukia sutuoktinio dėmesį. Pakankamai didelis šeimų skaičius suskaidomas, atsiradus pirmam vaikui.

Jei norite nutraukti santuoką, pora gali stumti finansinių problemų. Šiuo atžvilgiu situacija gali turėti keletą galimybių.

 • Vyras neužsidirba pakankamai, o šeima yra nepatikima finansinė padėtis. Šiuo atveju žmona negali rasti tinkamo darbo arba yra motinystės atostogų.
 • Sutuoktinis turi dideles pajamas, o žmona neveikia, bet už savo asmenines išlaidas užima daug pinigų. Tokia situacija gali trukdyti šeimos šeimos nariui. Bus pareikalauta parazitą atkurti iš jo pašalpos.
 • Žmona uždirba daug daugiau nei jos vyras. Nors šiuolaikinėje visuomenėje vyrų pirmenybė nebėra tokia būtina, tačiau daugelis lyties atstovų tvirtai laikosi senų požiūrių. Atsižvelgiant į tai, kad šeimą turėtų suteikti jo galva, kai kurie vyrai negali susitaikyti su žmonos finansine sėkme. Tai pažeidžia jų išdidumą ir tuštumą.
 • Vyras neveikia ir žmona turi šeimą. Kartais žmogus negali rasti jam patinkamo darbo, jis dažnai išeina. Alkoholizmas ar sveikatos problemos taip pat gali sukelti padoraus darbo ieškojimą. Tokioje situacijoje moteris yra priversta pasikliauti tik savimi. Žmonos slaugytojai dažnai nusprendžia nutraukti santuoką ir remti tik vaikus.
 • Nesugebėjimas konfidencialiai kalbėti su sutuoktiniu, neigiamų emocijų kaupimasis. Taip atsitinka, kad žmona ir jos vyras jau daugelį metų sukaupė neatsakytus teiginius ir nusikaltimus. Tačiau tai negarantuoja „taikos ir ramybės“ santykiuose. Neigiamų sukaupimų rezultatas - pyktis ir suskirstymas per smulkmenas. Tada vyras, nepatenkintas visiškai kitokiu, sušvelnins savo žmoną dėl tam tikrų smulkmenų, tokių kaip nepakankamai sūdyta sriuba arba blogai sulankstytas marškinėliai. Tuo pačiu metu jis išmeta visą savo pasipiktinimą, taikydamas įžeidimus ir prisiekimą.
 • Tas pats pasakytina ir apie moteris. Kartais sutuoktinis nesupranta, kodėl žmona yra likviduota ir mano, kad jis yra kaltas. Ir iš tikrųjų šeimoje nėra pasitikėjimo ir normalios komunikacijos. Pretenzijos nutildomos ir kaupiamos nervų įtampos ir abipusio dirginimo pavidalu. Taigi, ginčai ir skandalai vyksta dažniau. Tokia šeimos atmosfera galiausiai verčia sutuoktinius priimti sprendimą dėl santuokos nutraukimo.
 • Sutuoktinių trūkumai, melas ir abipusis nepasitikėjimas - tai labai gera priežastis nutraukti santykius.Anksčiau ar vėliau atskleidžiama bet kokia apgaulė, sukeldama skausmą jam, kuris buvo apgautas. Abipusio nepasitikėjimo atmosferoje labai sunku gyventi. Žmona turi nuolat stebėtis, ar vyras tikrai liko darbe, ar nuėjo į tėvus. Vyras taip pat pradeda tikrinti sutuoktinį dėl įvairių priežasčių.

Gulėti gali sukelti įvairių priežasčių. Tačiau tokiuose artimuose santykiuose, kaip santuoka, vis dar geriau laikytis tiesos, kad žodis sako: „Geresnė karta tiesa nei saldus melas“.

  • Psichologinė priespauda, ​​moralinis spaudimas, aiškus noras dominuoti partneryje viskas. Dažniausiai tai linkę vyrai. Kai kurie vyrai mano, kad yra normalu, kad su žmona būtų grubus, bet kokių priežasčių pasakyti jai skausmingus žodžius. Nuoseklumo jausmas verčia sutuoktinį apriboti savo draugo laisvę. Dažnai netgi kontaktai su senais draugais gali būti draudžiami žmonai. Šiuo atveju santuokinis gyvenimas tampa kaip tikra ląstelė. Šiuolaikinė moteris greičiausiai sugebės rasti jėgų pabėgti iš jos.
  • Sutuoktinių santykiuose gali įsikišti kai kurių jų tėvai. Taip atsitinka, kad mama ir tėtis iš pradžių nepritaria savo vaiko pasirinkimui. Kad įrodytų savo atvejį ir nurodytų „teisingu keliu“, tėvai savo vaiką įkūrė prieš savo pasirinktą ar pasirinktą.

  Dažniausiai motinos pavydi savo sūnus mergaitėms ir žmonoms. Savo įsikišimu jie padidina šeimos rūpesčius ir ginčus. Tokie veiksmai dažnai sukelia rimtų konfliktų ir nesusipratimų pora viduje ir laikui bėgant į plyšimą.

   • Jei šeimoje smurtaujama, tokia sąjunga negali būti vadinama laimingu. Agresoriaus elgesį labai sunku keisti įtikinant ir prašant. Dažnai žmonės, linkę į nuotaikas ir fizinę agresiją, o ne visiškai kontroliuoti save. Šiuo atveju gali padėti tik specialistai, net ir tada, jei pats asmuo žino savo problemą ir savanoriškai nori dirbti su juo.
   • Nusikaltimas daugeliui yra neteisėtas nusikaltimas. Dauguma negali sutikti su tuo, kad partneris tai padarė. Jei išdavystė kartojama daug kartų, tai neabejotinai verta tai nelaimingo atsitikimo ar praeities klaidos. Kartais sutuoktinis arba sutuoktinis antrą pusmetį siekia keršto grąžindami tą patį. Tai tik pablogina padėtį ir dažniausiai neišvengiamai veda į skyrybas.
   • Su lytiniu gyvenimu susijusios problemos rimtai veikia santykius. Deja, daugelis žmonių nėra pasirengę tinkamai ir atvirai kalbėti su partneriu apie intymų gyvenimą. Todėl ši santykių su sutuoktiniais erdvė dažnai būna niekada ir net miegoti skirtingose ​​lovose. Jei seksas vyksta, jis nesuteikia pasitenkinimo.

   Esant tokiai situacijai, jums reikia kalbėti tarpusavyje apie jūsų pageidavimus, taip pat taktiškai skųstis savo partneriui. Jei nesate pasiruošę tokiam pokalbiui, kreipkitės pagalbos į šeimos seksologo konsultantą.

    • Poros, kurios jau daugelį metų buvo kartu, dažnai turi aušinimo laikotarpį. Jis taip pat susijęs su tuo, kad ilgą laiką gyvenimas buvo pernelyg nusistovėjęs ir gyvenimas kartu tapo rutina. Konstansas nėra blogas, bet vienintelė gyvenimo monotonija, stebima kiekvieną dieną, yra labai bloga bendrai emocinei būsenai. Jausmas, kad gyvenimas nėra pripildytas nieko įdomaus, žmonės dažnai turi visiškai natūralų norą jį pakeisti. Bet jei tas, su kuriuo susietas šis gyvenimas, nepalaiko jo, niekas lieka tik ieškoti pokyčių už esamos šeimos ribų.
    • Prastos būsto sąlygos gali labai pabloginti šeimos padėtį. Kartais daugiau nei viena karta yra priversta gyventi nedidelėje gyvenamojoje erdvėje (pavyzdžiui, sutuoktiniai, jų vaikai ir vyresnio amžiaus tėvai). Tokiomis aplinkybėmis sunku nustatyti normalų gyvenimą. Nuolatinis daugelio žmonių, net ir artimųjų, buvimas taip pat yra labai slegiantis. Kiekvienas žmogus turi akimirkų, kai nori būti vienišas su savimi, tai yra natūralus psichologinis išsiskyrimas.Ypač sunku tokiomis sąlygomis tiems, kurie yra linkę į introversiją.

    Pasekmės

    Verta pasakyti, kad santuokos nutraukimas ne visada yra skandalas, skausmas ir bet kokio santykio su buvusiu vyru ar žmona plyšimas. Yra situacijų, kai sutuoktiniai sprendimus priima tarpusavyje ir net išlieka draugais. Poroms ir bendriems vaikams tai neabejotinai yra geriausias variantas. Tačiau daugeliu atvejų atotrūkio iniciatorius yra vienas iš sutuoktinių. Ir tada visas procesas yra skausmingai sudėtingas, ypač tas, kuris liko.

    Be to, kiekvienas asmuo reaguoja į savo santuokos nutraukimą labai individualiai. Kažkas greitai susiduria su skausmu ir pasipiktinimu, pradeda gyventi visiškai ir pradeda naują santykį. Kažkas, priešingai, patenka į gilų ir ilgą depresiją. Šią sąlygą lydi nervų išsekimas, stresas, dažnai tokioje situacijoje vyras ar moteris tampa alkoholiu, taip sunaikindamas jo sveikatą.

     Kai santuokos nutraukimas yra labai svarbus, galvoti apie jo pasekmes vaikams. Motinos ar tėvo šeimos palikimas jiems nėra lengvas testas. Nemanykite, kad dėl savo amžiaus jie supras ir jaustis mažai. Kartais tokiais atvejais vaikai gauna rimtą psichologinę traumą. Labai svarbu, kad jūsų santykiai po pertraukos būtų minimaliai atspindėti. Aptarkite su savo sutuoktiniu ar sutuoktiniu, kaip jį pristatote vaikams. Pabandykite paaiškinti, kas vyksta, atsižvelgiant į jų amžių.

     Kartais motina ar tėvas bando manipuliuoti vaiku, kad būtų išspręsta santuokos nutraukimas. Tokios taktikos yra labai savanaudiškos ir nepriimtinos. Vaikai taps lombais suaugusiųjų žaidime ir vargu ar galėsite atleisti už savo patirtį.

     Psichologų nuomonė apie santuokos nutraukimą

     Atsižvelgiant į konkrečią situaciją, santuokos nutraukimas gali būti ir palaiminimas, ir žala. Abipusiai suderintas sprendimas dėl santuokos nutraukimo dažnai yra naudingas. Buvusiems sutuoktiniams tai yra galimybė pradėti naują gyvenimą, rasti tinkamą partnerį.

     Bet kokiu atveju situacijoje, kai gyventi kartu akivaizdžiai nėra laimingas, ir bandymai ją nustatyti yra nesėkmingi, santuoka iš tikrųjų yra vienintelis išeitis. Nėra prasmės priversti save susivienyti iki dienų pabaigos su tuo, kas jums nepatinka, kuris įžeidžia, skauda ar nuolat keičiasi. Tai taikoma ir vyrams, ir moterims.

     Kita santuokos nutraukimo pusė yra susijusi su vieno iš sutuoktinių impulsyvumu. Pasiekdamas impulsą ir emocijas jis paskelbia savo sprendimą. Šiuo atveju antrasis partneris tiesiog žlugdo gyvenimą. Jis turi greitai atkurti su antrąja puse susijusius planus ir svajones, kad priimtų tai, kas nebus tokia, kaip anksčiau. Daugeliui tai labai sunku.

     Jei patiriate santykių pertrauką, pirmiausia nelaikykite savo jausmų ir emocijų. Pasikalbėkite su mylimu žmogumi, kuriuo pasitikite. Nenustokite bendrauti su draugais, neuždarykite savęs.

     Nors skyryba yra sudėtingas laikotarpis, tai nėra viso gyvenimo pabaiga. Viena iš išminties sako: „Kai viena duris užsidaro priešais jus, kitoje duryje iš karto atsidaro platus.“ Po skyrybų pabandykite neužstrigti praeityje, bet atkurti savo gyvenimą, surasti naujų veiklų.

     Jei jūs pats buvote santuokos nutraukimo iniciatorius, o jūsų partneris jį sunku, neprieštarauti sau. Jūs turite teisę kontroliuoti savo gyvenimą. Jei šis sprendimas buvo pasvertas ir jūs esate įsitikinęs, niekas neturėtų jus palaikyti.

     Nepriklausomai nuo atotrūkio priežasties, bet kurio iš jų pagrindas yra supratimo stoka, nesugebėjimas bendrauti ir priimti vienas kitą, moralinės pagalbos ir tolerancijos stoka. Šios savybės yra svarbios bet kurioje gyvenimo srityje ir būtinos tik santuokoje.

     Todėl pirmieji žingsniai siekiant užkirsti kelią spragai bet kuriuo atveju yra konfidencialūs pokalbiai, parama ir partnerio supratimas, rūpestingumo išraiška ir nuoširdi meilė jam.

     Parašykite komentarą
     Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

     Mada

     Grožis

     Ryšys