Skyrybos

Skyrybos: kas yra priežastys ir statistika

Skyrybos: kas yra priežastys ir statistika

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai?
 2. Geras ar blogas?
 3. Statistika
 4. Pagrindinės priežastys
 5. Ar turėčiau bijoti?
 6. Ką daryti, jei santuoka yra neišvengiama?
 7. Kaip elgtis po?

Šiuo metu Rusijoje išsiskyrimų skaičius yra rekordinis - beveik kiekvieną antrąją santuoką baigia nutraukimas. Ir tai negali, bet tik paskatinti mus galvoti: viena vertus, valstybė bando daryti viską, kad išlaikytų šeimos įvaizdį, ir, kita vertus, šeimos dėl kokios nors priežasties nepasitvirtina. Kaip santuokos nutraukimas sukelia santuokos nutraukimą, kaip tai yra neišvengiama ir kaip išgyventi šį įvykį, bus aptarta šioje medžiagoje.

Kas tai?

Skyryba yra sutuoktinių dabartinės santuokos nutraukimas. Kadangi pastaruoju metu civilinės santuokos buvo pripažintos tam tikru mastu pagal įstatymą, tai gali būti laikoma santuokos nutraukimu ir paso gyvenusių be pasų atskyrimu.

Istorijoje

Kartą Rusijoje gauti santuokos nutraukimą buvo beveik neįmanoma. Priežastys, dėl kurių jos galėjo išspręsti santuokos nutraukimą, buvo gana svarbios, jas reikėjo įrodyti dvasiniam asmeniui, kad būtų gautas vadinamasis skyrybų laiškas, taip pat buvo reikalingi liudytojai, o žodžiai nepakankami. Praskiestą porą galima būtų įrodyti tokiomis aplinkybėmis:

 • santuokos neištikimybė;
 • bigamy arba dvigubumas;
 • vyro ar moters, buvusio prieš santuoką ir kuri trukdo vykdyti santuokinę pareigą, gimdymą, santuoką, liga;
 • vyro ar žmonos išnykimas be pėdsakų (prieš 5 metus ar ilgiau);
 • nuteisdamas vyrą ar žmoną už rimtą ir ypač rimtą nusikaltimą prieš įstatymą;
 • vyro ar žmonos vienuoliškumas (tik tada, kai nebuvo mažų vaikų).

Svarbu: po to, kai įvyko nutraukimas, kaltininkas paprastai buvo atimtas iš teisės kreiptis į naujus santuokinius santykius.

Tomis dienomis skyrybos buvo didelės retenybės: 1899 m. Buvo tik viena išsiskyrusi moteris tūkstantį vyrų, o dvi moterys tūkstantį moterų buvo išsiskyrusios.

Tai pasikeitė 1917 m. Po revoliucijos požiūris į skyrybas sušvelnėjo. Jie pradėjo veisti registro biuruose ir iškart po to, kai vienas iš sutuoktinių pateikė tokį prašymą. Juozapas Stalinas šiek tiek sugriežtino santuokos nutraukimo procedūrą, o jo pasekėjas Nikita Chruščiovas vėl supaprastino. Taigi iki 2008 m. 60% santuokų baigėsi santuokos nutraukimu.

Techniškai šiandien santuokos nutraukimas nėra ypač sudėtinga procedūra. Jei vyras ir žmona neturi vaikų, byla gali būti išspręsta nutraukus santuoką registro skyriuje, vieną ar abu partnerius raštu pareikšdama vieną mėnesį po atitinkamos paraiškos pateikimo. Registrų tarnyba taip pat nutraukia sutuoktinius su vaikais, tačiau tik su sąlyga, kad vienas iš jų yra teisiškai pripažintas dingusiu, neveiksniu arba nuteistas daugiau kaip trejus metus kalėjime. Kitais atvejais išsiskyrė per teismą.

Religijoje

Šiuo metu stačiatikių tikėjimas leidžia skyrybas ne tik dėl svetimavimo, bet ir keliais kitais atvejais:

 • partnerio išvykimas iš stačiatikių tikėjimo;
 • venerinė liga;
 • nevaisingumas;
 • ilgas nebuvimas arba trūksta;
 • įkalinimas;
 • fizinis bandymas žmonos ar vaikų gyvenimui;
 • psichikos ligos, kurios nėra gydomos;
 • AIDS;
 • narkotikų ir alkoholio vartojimas;
 • abortą, jei sutuoktinis nesuteikė leidimo tokiems veiksmams savo žmonai.

Skyrybų katalikų bažnyčia nepripažįsta: santuokai ar santuokai su dvasininko palaiminimu galima tik pirmojo sutuoktinio mirties atveju. Tačiau yra tam tikrų sąlygų, leidžiančių pripažinti nutrauktą santuoką, bet tik formaliu lygiu.Antroji santuoka po šios bažnyčios laikoma neteisėta. Santuokos tarp katalikų ir kito tikėjimo atstovo bažnyčios požiūriu nelaikomos teisėtomis, todėl tokie santuokos nutraukimai nėra pasmerkti.

Protestantai leidžia santuoką nutraukti tik dėl svetimavimo, išsiskyrusiems žmonėms draudžiama kurti naujus šeimos santykius. Judaizmas neskatina skyrybų, tačiau kai kuriais atvejais tai leidžia. Tačiau, jei sutuoktinis atsisako duoti savo žmonai sutikimą nutraukti santuoką, moters padėtis bus labai neišvengiama - ji negalės sudaryti naujų santykių, kol jo buvęs sutuoktinis mirs.

Santuokos nutraukimą islame priima šariato teisėjas vyro ar žmonos prašymu. Skyrybų priežastys gali būti gana daug. Kiekvienas atvejis yra nagrinėjamas atskirai.

Psichologijoje

Skyrybos yra ne tik teisinis ir faktinis veiksmas, bet visada yra puiki psichologinė trauma, kuri visų pirma paveikia vaikus - dėl jų amžiaus ir gyvenimo patirties stokos kūdikiai ne visada gali suprasti ir priimti tėvų sprendimus be rimtų pasekmių. Psichologijoje valstybė po skyrybų laikoma identiška valstybei po to, kai prarado mylimą žmogų, jo mirtį. Kuo skausmingesnis yra santuokos nutraukimo procesas, tuo labiau tikėtina, kad pasekmės vaiko psichikai vis dar bus: nerimo susikaupimas, apsaugos trūkumo jausmas, pažįstamo pasaulio žlugimas ir suaugusiųjų amžius, tokie žmonės gali būti atsargūs santykiams su priešinga lytimi, nes baimė kartoti vaikišką scenarijų gali būti pernelyg stipri.

Deja, vis dažniau buvę sutuoktiniai kreipiasi į teismą ir vaikus. Kai kurie žmogaus teisių gynėjai ir klinikinių vaikų psichologijos srities specialistai siūlo tokius tėvų veiksmus apibūdinti kaip „žiaurų vaikų elgesį“ ir už tai atsakingai.

Geras ar blogas?

Kai mėgėjai susituokia, jie retai mano, kad santuokos nutraukimas iš esmės yra galimas. Tuo pat metu santuokos nutraukimas neturėtų būti vertinamas kaip kažkas blogo ar kažko gero. Jis yra neutralus. Viskas priklauso nuo aplinkybių, kuriomis šeima sugenda, taip pat nuo dalyvių požiūrio į tai. Yra situacijų, kai santuokos nutraukimas iš tikrųjų yra tragedija: jūs buvote apleistas, esate nėščia, esate pakeistas, turite mažų vaikų, kurie vienodai mėgsta savo motiną ir tėvą. Šiuo atveju santuokos nutraukimas suvokiamas ir patiriamas skausmingai.

Tačiau yra situacijų, kai santuokos nutraukimas tinka visiems. Tai visų pirma apima situacijas, kurios vystosi destruktyviose šeimose.

Jei vienas sutuoktinis piktnaudžiauja alkoholiu, narkotikais, smurtu prieš partnerį, vaikus, verčiasi, tada santuokos nutraukimas yra ne tik teisinis atsisakymas prisiimti atsakomybę už santuoką, bet ir realus savo ir vaikų gyvenimo išsaugojimas.

Gyvendami kartu nuo santuokos iki santuokos nutraukimo, partneriai parodo ir parodo ne tik savo geriausias savybes. Labai dažnai, pirmaisiais gyvenimo metais atsiranda neigiamų asmenybės bruožų, tačiau tol, kol jie paprastai sutampa su kito sutuoktinio pasaulėžiūra, jei jis nemano, kad jie yra baisūs, jie gali būti normali ir stipri šeima. Viskas pasikeičia, jei likusieji šeimos nariai pradeda kentėti dėl atsiradusių neigiamų savybių: nuo pinigų trūkumo, jei sutuoktinis nenori dirbti, gėrimai, nuo mušimų, jei jis yra namų tironas, nuo baimės dėl jo gyvenimo.

Skyrybos tampa palaima ir išgelbėjimu, jei sutampa trys svarbūs veiksniai:

 • sutuoktinių santykiai yra sudėtingi ir painūs, o tai trukdo jiems tinkamai bendrauti svarbiuose įvykiuose (bendras vaikų ugdymas, jiems suteikiant viską, ko jiems reikia);
 • sutuoktiniai negali rasti kontakto, prieštaravimai pastebimi beveik visose gyvenimo srityse;
 • neišspręstos svarbios problemos savo ruožtu sukelia sunkų emocinį stresą, neleidžiančią vesti dialogo.

Taigi ratas užsidaro. Nėra išeities, tik skyrybų.Galima išgelbėti šeimą, tačiau tik su sąlyga, kad bus pakeistas bent vienas iš trijų pirmiau aprašytų veiksnių.

Sprendimas dėl santuokos nutraukimo, net jei visi kriterijai atitinka, gali būti labai sunku. Pasirodo, gana netoleruotina situacija, kai vienintelė išeitis yra užblokuota. Psichologai tai vadina patogenine santuokos nutraukimo situacija - pora jau iš tikrųjų yra ne pora, neišsprendžia nieko kartu, nėra meilės ir pagarbos, supratimo ir bendrų tikslų, sukaupta daugybė skundų, sutuoktiniai nesiekia susitaikymo ir nesusipratimų sprendimo, tačiau jie ir toliau yra vedę, gyventi kartu Tiesą sakant, abu yra bejėgiai - jie negali atlikti vieno produktyvaus veiksmo nei taikos, nei santuokos nutraukimo link.

Sunkiausia patogeninių šeimų vaikams. Iš pradžių jie bando veikti kaip taikdariai ir tarpininkai, bet tada jie supranta, kad jie nieko negauna, praranda tikėjimą ne tik patys, bet ir suaugusieji. Funkcijos ir vaidmenys tokiose šeimose yra šališki, iškreipti. Visi, įskaitant vaikus, patiria didžiulį stresą. Jei viskas liktų tokia, kokia yra, gali būti, kad problemos ieškos išeities, bet per vaikų elgesį per somatines ir psichines ligas kūdikiams ir suaugusiems.

Svarbu: patogeninėse šeimose meilė dažnai pakeičiama priklausomybe.

Patogeninėse šeimose vienintelis protingas ir drąsus sprendimas yra santuokos nutraukimas. Santuoka išsisklaidys, tačiau kiekvienos šeimos nario gyvenimas ir sveikata gali būti išgelbėti.

Statistika

Šiandien Rusijoje išsiskyrė iki 53 proc. Teisėtai vedančių porų. Tokius statistinius duomenis reguliariai tvarko registro tarnybos ir kartą per metus pateikia duomenis apie santuokų ir skyrybų procentinę dalį. Tačiau ši statistika yra nepaprastai svarbi ne tik išsiskyrusių rusų skaičiui, bet ir tam tikriems niuansams, kurie leidžia geriau suprasti, kas yra išsiskyręs mūsų šalyje ir kaip.

Remiantis naujausiais duomenimis, poros, kurios susituokė nuo 5 iki 9 metų, dažniau išsiskyrė. Tarp tokių šeimų, beveik kiekvienas trečiasis visuomenės vienetas (28,5%) skyla. Sutuoktiniai, kurie buvo susituokę iki vienerių metų, išsiskiria rečiau nei kiti - 3% viso skyrybų skaičiaus. Tačiau tie, kurie kartu gyveno 1-2 metus, jau elgiasi kitaip: beveik 16% santuokų suskaidoma. Šiek tiek daugiau (18%) porų išsiskyrė po 3-4 gyvenimo metų kartu. Kiekviena penktoji šeima suskirstoma tarp santuokų su patirtimi nuo 10 iki 19 metų. Tarp tų, kurie kartu gyveno daugiau nei 20 metų, skyrybų procentas nėra toks didelis - apie 11%.

Labiausiai „konfliktas“ yra sutuoktiniai, kurių amžius yra nuo 20 iki 30 metų. Tačiau tuo pačiu metu santuokos, sudarytos šiame amžiuje, yra stipresnės ir daug rečiau nei santuokos, kurias sutuoktiniai sudarė po jų trisdešimties metų. Tai galima paaiškinti santykiniu emocijų ir psichikos judėjimu iki 30 metų amžiaus, po šio etapo žmonėms daug sunkiau „perrašyti“ savo nuomonę ir įpročius, kuriuos šeima reikalauja iš jų.

Teismai vis dar naudoja „mąstymo laiko“ praktiką, suteikdami sutuoktiniams galimybę permąstyti savo sprendimą.

Šiuo atveju pretenzijas pretenzijoms priima tik 7% porų. Likusieji išlieka teisingi savo pradiniam sprendimui ir toliau reikalauja nutraukti savo veiklą.

Pagal statistiką santuokos nutraukimo iniciatoriai dažniausiai yra moterys - iki 68% atvejų. Jei pora yra „patyrusi“ ir sutuoktiniai yra vyresni nei 50 metų, iniciatoriai dažniau yra vyrai.

Po skyrybų, statistikos duomenimis, apie 60% moterų vėl išteka, tačiau tik pusė jų pripažįsta, kad pagaliau rado laimę. Iki 85% išsiskyrusių vyrų pakartotinai susituokia ir mano, kad nauji santykiai yra sėkmingesni nei pirmieji (apie 70% jų).

Pagrindinės priežastys

Anksčiau priežastis, kodėl sutuoktinis reikalavo santuokos nutraukimo, buvo būtina nurodyti pareiškime, kad ginčytumėte teisme. Šiandien vyras ir žmona turi visas teises saugoti savo paslaptį, jei nenori išreikšti priežasčių, jos jas išsiskirs, neskelbdamos šios informacijos. Tačiau sociologai ir psichologai, užsiimantys santuokinių santykių subtilybių tyrimu, toliau tiria priežastis, kodėl šeimos vis dar suskaidomos.

 • Sprendimas dėl santuokos buvo bėrimas (kaip galimybė - santuoka buvo fiktyvi). Tai yra dažniausia santuokos nutraukimo priežastis. Dėl to, kad vestuvės buvo skubotai žaidžiamos, nepripažindamos vieni kitų, nebuvo parengtos psichologiškai ir moraliai, iki 42% porų išsiskyrė. Tokių sutuoktinių santykiai paprastai būna labai grubūs, neapgalvoti, jie kenkia vieni kitiems, atsisako vienas kitam padėti kasdieniame gyvenime, auginant vaikus. Palaipsniui vis daugiau ir daugiau minčių atrodo, kad ši santuoka buvo neteisinga ir turėtų būti sustabdyta.
 • Blogi įpročiai. Antrojoje vietoje pagal skyrybų skaičių yra tokia priežastis, kaip vyras (mažiau dažnai - žmonos) alkoholizmas ar narkomanija. Alkoholio ar narkomanas negali būti pilnateisiais partneriais, kuriems galite pasitikėti, kam galite pasitikėti. Dažnai tokiose šeimose klesti ne tik ginčai, bet ir smurtas bei fizinis smurtas. 31% moterų bylos dėl santuokos nutraukimo, ginčydamos savo sprendimą alkoholizmo sutuoktiniu. Tą patį argumentą nurodo 22% vyrų, kurie nusprendžia nutraukti savo žmonas, kurie geria ar naudoja neteisėtus narkotikus.
 • Išdavystė. Šeimyninė neištikimybė yra garbinga trečioji vieta tarp skyrybų priežasčių Rusijoje. Iki 15% moterų, kurios kreipiasi dėl santuokos nutraukimo, sako, kad nusprendė sugriauti šeimą dėl vyro neištikimybės. Pažymėtina, kad iki 11% išsiskyrusių vyrų skelbia moterų neištikimybę.
 • Įvairūs simboliai. 9 proc. Vyrų ir 8 proc. Moterų nurodo tai jau klasikinę atskyrimo priežastį. Tai reiškia skirtingą pasaulio suvokimą ir taip skirtingą, kad sutuoktiniai nerado bendro pagrindo realiame gyvenime. Jie turi skirtingą požiūrį į vaiko auginimą, pinigų uždirbimą ir naudojimą, santykius su giminaičiais (su motina, kūdikiu ir pan.).
 • Namų ūkio sutrikimai. Jie išsiskyrė dėl savo pačių būsto stokos, gana dažnai susiduria su materialinėmis problemomis, tačiau dažniausiai ši priežastis pasireiškia kartu su kitu, pagrindiniu. Tik apie vidaus nesaugumą, kaip pagrindinę atsiskyrimo priežastį, sako tik apie 3% porų.
 • Patologinis pavydas. Nepagrįsti kaltinimai išdavimu, taip pat priežiūra ir nuolatiniai skandalai, dėl kurių nėra jokios priežasties, 1,5% atvejų sukelia skyrybas.
 • Nepatenkinimas lytiniu gyvenimu. Bet kurie sutuoktiniai yra nepatogūs, nurodydami tokią priežastį, arba gėda pripažinti šį faktą, bet nuoširdžiai, kad lytinis gyvenimas nėra „išjungtas“, tik 0,8 proc.

Toks yra oficialus „skyrybų“ vaizdas. Psichologai atskiria savo santuokos nutraukimo priežastis:

 • „personažų šlifavimo“ pažeidimai, kiekvieno sutuoktinio asmeninės savybės, nenoras į kompromisą;
 • nesugebėjimas prisiimti atsakomybės už save, vieno iš sutuoktinių netobulumo arba abu sutuoktiniai;
 • apgaudinėjo viltis (pasipiktinimas, kad žmogus šeimos gyvenime visiškai nebuvo toks, koks jis buvo pažinimo ir santykių pradžioje);
 • ilgesnis „priešpaskyros“ laikotarpis, kai nė viena šalis negali žengti viena į kitą, nei žingsnis link teismo ar registro tarnybos.

Ar turėčiau bijoti?

Jei klausimas dėl galimybės nutraukti santuoką kelis kartus atsistojo priešais asmenį, atėjo laikas pasverti visus privalumus ir trūkumus, nes tai yra rimtas sprendimas, jis turi būti pagrįstas. Skyrybos visada yra gana nemalonus ir kartais skausmingas procesas. Jis gali būti lyginamas su amputacijos poreikiu. Komplikacijos gali atsirasti tiek operacijos metu, tiek po jos, reabilitacijos laikotarpiu.

Jei norite pradėti santuokos nutraukimą, tačiau iki šiol ši perspektyva jums bijo, pabandykite sąžiningai atsakyti į šiuos klausimus.

 • Kas būtų naudinga skyryboms?
 • Ką jūs prarandate skyrybų metu?
 • Kokius naujus planus ir tikslus turėsite po santuokos nutraukimo? Ar tai bus naujo, intensyvesnio ir įdomesnio gyvenimo pradžia?
 • Kokios problemos gali kilti po skyrybų su partneriu?
 • Kam, išskyrus mane, šis santuokos nutraukimas bus naudingas? Kieno gyvenimas bus geresnis?
 • Kas sužeis mano skyrybas?

Šis požiūris padės suprasti, kas bus daugiau santuokos nutraukimo atveju. Jei santuokos nutraukimas naudingas jums ir kitiems, jei jūs gaunate daugiau, nei jūs dabar, neleiskite sau galimybės pradėti naują gyvenimą, nes santuokos nutraukimas nėra gyvenimo pabaiga, bet jos pradžia. Jei, atlikus paprastą analizę, jūs suprantate, kad jūsų skundai nebetinkamai mato tikrovę, ir skyrybos sukels daugiau nuostolių, tuomet tikslinga imtis visų priemonių, kad išgelbėtų šeimą.

Moterys dažnai bijo dėl plačiai paplitusio įsitikinimo, kad vėliau jam (ir vaikui) bus labai sunku organizuoti savo asmeninį gyvenimą. Išlaikyti patologinę santuoką tik iš vienatvės baimės yra kelias į niekur.

Taip pat yra situacijų, kai analizė praktiškai nereikalinga, būtina nutraukti santuoką: būtent partnerio nenoras būti gydomas nuo alkoholio ar narkomanijos ir užpuolimo.

Toks elgesys yra linkęs tik progresuoti, net jei alkoholio partneris žada „tobulėti, bet kažkaip vėliau“, drąsiai pateikti santuokos nutraukimo bylą.

Visoms kitoms situacijoms reikia atlikti psichologinį išankstinį tyrimą. Nesvarbu, ar skyrybos bus palaiminimas, niekas nesakys iš anksto. Bet jūs galite išbandyti kelis metodus, kurie naudojami psichologijoje priimant sprendimus.

 • Ateities projekcija. Uždarykite akis, atsipalaiduokite, kvėpuokite tolygiai ir giliai. Įsivaizduokite save, bet tik po 10 metų. Atidžiai apžiūrėkite, kur esate, kokioje aplinkoje, kas yra šalia jūsų, ką tu darai, ar atrodote kaip laimingas žmogus.
 • Šiandienos įvertinimas. Kad išvengtumėte skyrybų dėl jūsų idealizuotų idėjų apie šeimą, pernelyg dideli ir nerealūs reikalavimai, atlikite nešališką vertinimą, ką turite. Paklauskite savęs, koks turėtų būti jūsų idealus partneris, kaip jis turėtų atrodyti, kaip jis turėtų veikti, kam dirbti, kaip bendrauti šeimoje. Įsivaizduokite tai kuo išsamiau ir sujunkite su dabartinio partnerio įvaizdžiu. Jei radote bent 2-3 rungtynes, neskubėkite skyrybų. Idealus neįvyksta. Norėdami tai įsitikinti, pabandykite surasti savo atmintyje bent vieną asmenį, kurį iš tikrųjų žinote, kuris visiškai ar ne mažiau kaip du trečdalius atitiktų jūsų lūkesčius.

Jei abejojate, galite prisiminti, kodėl įsimylėjote savo partnerį, kodėl nusprendėte būti kartu. Paklauskite tų pačių klausimų. Jei abu sutuoktiniai vis dar prisimena gera ir atidžiai saugo šią praeitį savo širdyse, santuoka gali būti išgelbėta.

Jei jūsų partneris pradėjo galvoti apie santuokos nutraukimą, o skyrybos nėra įtrauktos į jūsų planus, situacija yra sudėtingesnė. Būtina palikti asmenį atskirai ir suteikti jam galimybę priimti subalansuotą ir apgalvotą sprendimą. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, yra parodyti savo partneriui pirmiau minėtus klausimus ir metodus, kad jo sprendimas būtų apgalvotas ir subalansuotas.

Patarimai gali atrodyti keista, tačiau nereikia bijoti tokio skyrybų. Vietoj sutuoktinio „pjaustymo“, bandydamas išsiaiškinti, kodėl jis nori gauti skyrybų, pasirūpinti bjaurus scenomis, geriau rūpintis savimi ir tapti laimingu dabar. Visada yra lengviau išeiti iš nelaimingo, nusiaubto, ašaraus, sutramdyto, pažeminto ir įžeidžiančio asmens, nei laimingo, savarankiško, sąmoningo, turinčio pomėgius ir pomėgius, patenkintus sau ir savo gyvenimu.

Nors partneris galvoja apie santuokos nutraukimą ar ne, pabandykite traukti save ir tapti tikru asmeniu. Net jei santuoka negali būti išgelbėta, bus daug lengviau ir paprasčiau išgyventi santuokos nutraukimą ir būti savarankiška.

Ką daryti, jei santuoka yra neišvengiama?

Jei santuokos nutraukimas yra neišvengiamas ir tai yra akivaizdu jums, atėjo laikas pasiruošti. Jei santuokos nutraukimo iniciatorius yra jūsų, aptarkite savo sprendimą su savo partneriu. Laikykitės ramybės, nešaukite, nešaukite, nepriimkite savo sutuoktinio dėl šeimos žlugimo.Tai jūsų sprendimas. Taigi kalbėkite apie save. Pabandykite viską įdėti taip, kad nebūtų įžeistas partneris, nesukurtumėte jam mažesnio lygio kompleksų. Nereikia pasakyti savo vyrui ar žmonai, kad jie jums netinka lovoje. Atminkite, kad po santuokos nutraukimo žmogus turės kažkaip sukurti naujus santykius, o sužeistas pasididžiavimas bus labai sudėtingas.

Atminkite, kad sunkiau skyrybų visada patiria tas, kuris nėra iniciatorius. Apsaugokite savo beveik buvusį partnerį nuo sunkios depresijos, palengvinkite jam - nežeminkite jo, jei tik dėl jūsų geros gerovės.

Jei nenorite nutraukti santuokos, bet jau suprantate, kad tai yra neišvengiama jūsų sutuoktinio iniciatyva, pabandykite pasiruošti psichiškai - ištirti psichologinių reakcijų etapus ir formas, kad išvengtumėte streso. Jūs turite sureguliuoti tai, kad tai nebus lengva, bet teisingas elgesys padės jums įveikti sudėtingą etapą su garbe ir orumu. Nebebus galima nedelsiant suderinti, bet niekas to neprašo. Jei partneris nori gauti santuokos nutraukimą, nebėra jokio skirtumo, kiek ilgai gyvenote kartu ir kada šis sprendimas pasirodė - pirmaisiais santuokos metais arba po šešių mėnesių po vestuvių. Suteikite savo partneriui laisvę, nederinkite ir nedeminkite. Tai nebus taip lengva priimti ir atleisti, bet tai turi būti padaryta.

Kaip elgtis po?

Na, tai viskas, santuoka įvyko. Buvo nuspręsta, kas bus su vaikais, kurie mokės alimentus. Tačiau klausimas lieka, kaip dabar kurti savo gyvenimą. Jis nepateikia atsakymo teisme ar registro skyriuje. Prasideda atkūrimo laikotarpis. Tai bus skirtingi etapai: nuo pykčio ant pirmosios iki noro grąžinti viską atgal, nuo depresijos iki realybės priėmimo ir naujo gyvenimo planavimo pradžios. Suaugusieji galės susidoroti su viskuo. Tačiau vaikui sunku. Jis vis dar daug nesupranta, negali paaiškinti. Vaikai patiria viską kelis kartus stipresnius ir gilesnius.

Todėl pirmas dalykas, kurį reikia nustatyti sau sutuoktiniams, kurie nusprendė nutraukti santuoką, nes vaikas toliau bendrauja su mama ir tėvu. Nustatykite susitikimų tvarką, dažnumą, aptarkite detales. Neleiskite vaikui bendrauti su pirmuoju, net jei santuokos nutraukimas įvyko vyro iniciatyva, po išdavystės, po išdavystės. Savo skunduose jūs suprasite palaipsniui, vaikas nėra kaltinamas. Vienintelė priežastis, kodėl jums reikia apsaugoti vaiką nuo tėvo ar motinos - narkotikų ir alkoholio, agresijos. Jei bendravimas su tėvu (motina) nekelia grėsmės vaiko gyvenimui, neatimkite vaiko.

Antras dalykas, kurį reikia atkreipti dėmesį po santuokos nutraukimo, yra antrojo tėvo įvaizdžio formavimas. Jei vaikas gyvena su jumis, niekada su vienu žodžiu nespalvokite savo buvusios žmonos ar buvusio vyro įvaizdžio.

Jei santuokos nutraukimo priežastys buvo specifinės (alkoholizmas, svetimavimas), neduok jiems vaiko. Neleiskite tai seneliams.

   Susitaikykite su emocine audra sieloje po santuokos nutraukimo padės išsiaiškinti savo verslo planavimą ir laiką. Kasdien užsirašykite, ką ir kiek jūs darysite. Apsvarstykite kiekvieną valandą, kad visada būčiau užimtas - taigi mažiau galvos nemalonių minčių.

   Negalima slopinti savo skausmo su alkoholiu, nebandykite keršto buvusio, nesistenkite jo. Palikite visiems teisę į naują gyvenimą. Įkvėpkite viską, ką jau seniai svajojote - nusipirkite sau tai, ko norėjote, eikite į kelionę, neuždarykite savęs, neapribokite savo socialinio rato, būkite atviri naujiems pažįstams. Jei sunku susidoroti su savimi, nedvejodami kreipkitės į savo psichologą, kad gautumėte pagalbos iš savo draugų.

   10 požymių, kad laikas jums dalyvauti, yra aprašyti kitame vaizdo įraše.

   Parašykite komentarą
   Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

   Mada

   Grožis

   Ryšys