Skyrybos

Kaip išgelbėti šeimą, kuri yra skyrybų riboje?

Kaip išgelbėti šeimą, kuri yra skyrybų riboje?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Ar verta išsaugoti santuoką?
 2. Kaip pagerinti santykius?
 3. Kaip išlaikyti taiką šeimoje?

Neseniai išėjo vestuvės, praėjo medaus mėnuo, kur jūs ir jūsų vyras buvo meilėje ir laimingi. Ir dabar, po tam tikro laiko, buvo vienas kitam nesusipratimas, ir jūs esate pasirengę nutraukti santykius. Negalima skubėti priimti radikalių sprendimų. Emocijų karštyje galite sunaikinti tai, kas brangi. Įkvėpkite, iškvėpkite, įdėkite savo mintis ir pasverkite privalumus ir trūkumus.

Ar verta išsaugoti santuoką?

Mes nesvarstysime ekstremalių situacijų, kai kyla pavojus jūsų gyvenimui ar santuokai. Saugumo poreikis yra pagrindinis, todėl neįmanoma visiškai gyventi tokiuose santykiuose. Jei priežastys yra skirtingos - nėra jokio supratimo apie gyvenimo, tėvystės, finansinių, ideologinių žinių ir pan. Trūkumą, tada galbūt turėtumėte išlaikyti šeimą santuokos nutraukimo riboje.

Patarimai, kuriuos išgirsite iš bet kokio, gali būti vertingi, bet sprendimas jums vis tiek priklauso, nes tik jūsų vidinė prasmė padės jums rasti teisingą atsakymą.

 • Pirmiausia turite nuspręsti, iš kurių iš sutuoktinių atvyksta sutuoktiniai. Jei tai yra iš jūsų, tuomet jūs galite atidžiai apgalvoti ir ištaisyti situaciją. Jei siūlomas sutuoktinis išsklaidys, turite žinoti priežastį. Kai priežastis yra aiški ir ji yra kategorinė, opozicija tik sustiprins jūsų abipusį priešiškumą. Taip atsitinka, kad priežastis negali būti iš karto išsiaiškinta - palaukite šiek tiek, kad nutrauktumėte santykius ir paaiškintumėte situaciją lėtai.
 • Įsivaizduokite savo gyvenimą be sutuoktinio. Kaip išgyventi atsiskyrimą? Jei manote, kad jūs negalite be jo padaryti, kad pertrauka jus dar labiau pablogins, tada turėtumėte pagalvoti, ar šis atskyrimas yra būtinas.
 • Klausykitės savęs: kokie jausmai vis dar egzistuoja jūsų ir jūsų partnerio? Ar jie padės išsaugoti jūsų santykius? Jei abu jūsų manote, kad jie vienija jus, svarbu užkirsti kelią atskyrimui.
 • Pagalvokite, kokių bendrų interesų jūs vis dar turite, pvz., Gyvenamoji erdvė, bendras verslas. Šis klausimas kyla beveik visose porose. Išgelbėję santuoką tik dėl jos, patirsite vieną dirginimą, kuris galiausiai taip pat gali sukelti atskyrimą.
 • Dažnai kyla klausimas, ar verta vaikus išsaugoti šeimą. Tėvams vaikai yra gyvenimo prasmė. Vaikams šeima yra tėvas ir motina, o jų santuokos nutraukimas yra nesuprantamas, beprasmis ir skausmingas reiškinys. Nepaisant to, visos pastangos išsaugoti santuoką, nepamirškite, kad sutuoktinių piktnaudžiavimo ar abipusio priešiškumo atmosferoje vaikai negali būti geriau. Be to, vaikas gali imti neigiamą tėvų elgesį kaip pavyzdį ir pristatyti jį savo šeimai ateityje.

Kaip pagerinti santykius?

Sunkiau kurti nei sunaikinti, o sugadintų santykių atkūrimas nėra lengva užduotis. Bet jei turite kažką išgelbėti, tada šis darbas yra verta pastangų, ir jūs galite atgrasyti savo draugą nuo skyrybų. Pagrindinis dalykas, kurį reikia padaryti, yra užmegzti ryšius ir vykdyti dialogą. Tai įgūdis, kurį galima ir reikia išmokti, padės atkurti bet kokius ne tik šeimos santykius.

Dažnai konfliktai kyla būtent dėl ​​to, kad sutuoktiniai neklauso vienas kito ir nežino, kaip perduoti savo poziciją.

Tarkime, kad vyras yra nepatenkintas savo žmonos virimu, ir ji verčiasi nuo ryto iki vakaro, kaip pradėta: ji ruošia maistą vakare, įskaitant kitą dieną, ryte vaikai bus mokykloje, ji ims mokyklą dirbti, po darbo, po to, kai vaikai išvyks, naujai paimtas virėjas ir visi.Tačiau sutuoktinių pokalbyje paaiškėja, kad jos vyrui yra svarbiau, kad ji karštus pusryčius ruošė ir pusryčius su juo, ir tai nėra būtina susitikti su jais kaip vakarienė, nes pats gali pašildyti maistą. Kaip rezultatas, vyras gavo tai, ko jis norėjo, ir žmona džiaugėsi, kad vakare buvo laikas atsipalaiduoti ir kalbėtis su šeima.

Pasikalbėkite su savo draugu širdimi. Norėdami tai padaryti, nuraminkite ir pasirinkite tinkamą momentą. Nes jei jūs bendraujate emocijose ar skubėti, jūs vargu ar suprasite vienas kitą, ir jūs galite pasakyti partnerio problemoms ir gauti dar daugiau pikto. Būtina ne tik jį įtikinti, bet ir išsiaiškinti konflikto priežastis ir būdus, kaip ją išspręsti.

Norėdami gauti produktyvų ryšį, jūs vis tiek turite galėti klausytis ir išgirsti pašnekovą. Suteikite jam galimybę kalbėti, paaiškinti savo požiūrį. Būkite kantrūs, nepertraukite.

Abi yra atsakingos už santykių pablogėjimą. Kai partneris mato, kad jis yra klausomas ir suprantamas ar bando suprasti, jis labiau linkęs klausytis jūsų požiūrio. Tada bus lengviau jį įtikinti ne skyrybomis.

Ramioje ir geranoriškoje tonoje paaiškinkite savo poziciją. Pabandykite pareikšti tai, kas jums nepatinka be skundų ir įžeidimų. Sklandus pokalbio fonas padės geriau suprasti situaciją, nei susijaudinimas su įžeidžiančiais žodžiais.

Sprendimas neturėtų būti leidžiamas dėl svarbaus trečiųjų šalių klausimo.

Net ir artimiausi žmonės suplanuos savo įsitikinimus į jūsų situaciją, ir jūs galite priimti sprendimą, kuris nesutinka su jūsų nuomone.

Aptariant skausmingus klausimus ir priimant svarbius sprendimus, susitarkite dėl jų įgyvendinimo (netgi galite juos įrašyti raštu, sudarant sutartį ar bendrą veiksmų planą). Taigi jūs abu žinosite, kokia jūsų santykių dalis yra jūsų atsakomybė, ir šis susitarimas garantuos jūsų ramybę šioje konkrečioje srityje. Grįžtant prie maisto ruošimo pavyzdžio: žmona, dabar žinodama savo vyro poreikius ir atsižvelgdama į savo pačių (galbūt ji yra „žievė“, o jai lengviau ruošti viską ryte ir geriau atsipalaiduoti vakare), žada virti ryte ir poilsio vakare. Sutuoktinis privalo pirkti maistą kelyje nuo darbo vietoj jo, kad jo tikintieji galėtų laisvai praleisti vakarą.

Jei jausmai atvėsta

Beveik visos šeimos eina per laikotarpį, kai pirmieji stiprūs jausmai vienas kitam atvėsta ir sutuoktiniai pradeda pastebėti ne tik privalumus, bet ir trūkumus. Jūs abu turite žinoti, kad šis procesas yra beveik neišvengiamas (nebent jūs kreipiatės į santuoką „vėsioje galvoje“ ar skaičiavimu) ir būkite pasirengę šiam įvykių posūkiui. Na, jei vieni kitus pasitikite taip, kad galite ramiai aptarti tokias situacijas, tai padės jums išlaikyti savo sutuoktinį. Jei ne, tuomet reikia išmokti nuoširdaus bendravimo ir pasitikėjimo.

Bet tai vis dar atsitiko, ir jūsų vyras, kuris vakar dar skubėjo nuo darbo su savo mylimojo pyragu, šiandien ateina į televizoriaus kėdę ir net nežudo tavęs. Arba žmona, kuri jus lydėjo rytais ir pūtė nuo jūsų kostiumo dulkių dalelių, dabar užsiima tik savimi ir vaikais.

Jau žinome, kad bet kokiais šeimos sunkumais svarbu neprarasti kontaktų su sutuoktiniu, o ne pasitraukti į save. Prisiminkite, kodėl sukūrėte šeimą, apie ką svajojote, kaip norėjote praleisti laiką.

Tikrai savo svajonėse jūs buvote kartu. Būti kartu, padedant, palaikydami vieni kitus - tai šeimos prasmė.

Grįžkite į savo diskusiją ar protiškai (jei tai jums dar lengviau), kol jis buvo romantiškas. Kas nuo to laiko pasikeitė tavo gyvenime? Dažnai pokyčiai santykiuose atsiranda, kai gimsta vaikai. Moteris per šį laikotarpį yra beveik visiškai suteikta motinos jausmui. Kai vyras taip pat yra apgaubtas savo tėvų jausmais, jie abu įsilieja į džiaugsmingą vaiko priežiūrą. Ir kai žmogus viduje dar nėra brandintas tėvystei, tada jis suvoks skausmingą savigarbos mažinimą ir netgi gali pavydėti savo žmoną už kūdikį.

Sutuoktinių užduotis šiuo atveju yra jautri viena kitai.

Net jei esate labai pavargęs, neduok savo vyro (žmonos) dėmesį. Ir šis dėmesys nebūtinai turi būti susietas su fizine priežiūra.

Suteikite vieni kitiems šilumą su dalyvavimu, pasirūpindami palydovo proto būsena: „Kaip nuotaika?“, „Kas naujo?“.

Taip atsitinka, kai jausmus atvėsta, paaiškėja, kad partneriai neturi bendrų interesų. Tuomet verta apsvarstyti, kas jus domina jūsų gyvenimas ir ar turite juos.

Jei paaiškėja, kad jus vienija aistra, o ne kažkas giliau, pradėkite ieškoti giliau. Dalyvaukite kūrybinėse parodose, muziejuose, kine, spektakliuose, pradėkite tyrinėti besivystančią literatūrą, žiūrėti įdomius vaizdo įrašus. Sąmoningai sukurkite savo bendrą laisvalaikio produktyvumą. Ir galbūt ne tik laisvalaikis - ką daryti, jei jūsų interesai auga į hobį ir pagrindinę veiklą?

Svarbiausia yra sumažinti savo jausmų intensyvumą, kad suprastumėte vienas kitą ir būkite atidūs jūsų partnerio poreikiams. Galbūt jūsų gerai pasirengusi išvaizda jam yra svarbi, o gal jis turi būti naudingas, būti vienintelis arba tiesiog būti dėkingas ir dėkingas.

Po išdavystės

Sunku atleisti ir pamiršti mylimojo išdavystę ir išdavystės skausmą. Emocijos yra sprogusios, ir aš noriu jas išmesti, bet mintis vis dar veikia ir jūs suprantate - vyras nesitraukė į kitą, tai reiškia, kad jūs ir šeima jam yra svarbesnės.

Pauzė, perkelkite kvėpavimą. Dabar jūs galite galvoti ir galvoti apie tai, kaip gyventi.

Jei jūsų vyras liko šeimoje, greičiausiai „ten“ jis nebuvo rimtas. Tada sąžiningai atsakykite į klausimą: ar esate pasiruošęs atleisti ir toliau gyventi?

Jei atsakymas yra „taip“, aptarsime tolesnius veiksmus.

 • Pakalbėkite su juo, leiskite jam paaiškinti.
 • Dažniausiai moteris nori susitvarkyti: „Jis sukrėtė, ir aš vis tiek su juo!“ Išvykimas į emocijas, žinoma, yra būtinas, tačiau svarbu ne pernelyg didinti.
 • Apklausos scenos neturėtų būti kartojamos - jie pavargsta ir palieka. Pakanka šaukti savo jausmus vieną kartą. Ir ateityje tiesiog ramiai aptarkite situaciją.
 • Kartu ieškokite savo santykių dėl neištikimybės priežasties. Jie gali būti tavo sutuoktinio pavydas ar aplaidumas, kasdienybė, pasitikėjimo stoka.
 • Apsvarstykite jo pagrįstas priežastis ir, jei tai yra jūsų klaida, pabandykite ne kartoti.
 • Pažymėkite savo poziciją ir, įsitikinę, kad suprantate, sutikite keisti tai, kas jums netinka jūsų santykiuose.
 • Šis pokalbis turėtų būti susijęs tik su jumis dviem, jei nenorite, kad kiti ateityje jums nepagrįstai pakenktų.
 • Atminkite, kad patikimų santykių pagrindas yra tik prestižas, neįmanoma priversti ką nors daryti tai, ko norite. Todėl kantrybė yra pagrindinė jūsų šeimos židinio atkūrimo priemonė.

Kaip išlaikyti taiką šeimoje?

Šeimos židinio kūrimas yra procesas, ir, kaip jau minėta, tai nėra lengva. Bet kai jūs manote apie tai, kaip jį išsaugoti, tai reiškia, kad esate pasiruošę dalyvauti šiame procese ir tapti savo likimo kūrėju.

Žemiau pateikiami psichologo patarimai, kaip išlaikyti šeimą.

 • Kai įvyksta bėdų, pabandykite ne ilgą laiką patekti į save, bet aptarti problemą su savo sutuoktiniu. Kartais yra būtinas vienišas, tačiau ilgai panardinant į save nesupraskite supratimo. Psichiškai iškeliant situaciją lentynose, pasidalinkite savo mintimis ir jausmais su tikintiesiais. Intymių pokalbių akimirkos padidins jūsų šeimos pasitikėjimą ir padės apsaugoti jus nuo nesutarimų.
 • Pažymėkite savo trūkumus ir juos išnaikinkite. Pavyzdžiui, tai gali būti nesveika pavydas, pasididžiavimas, arba, atvirkščiai, nesaugumas. Visi mes vienaip ar kitaip esame tokie jausmai, o santuokoje jie tampa labiau pastebimi. Gydykite tai kaip proga pažinti save ir pasikeisti.
 • Rūpinkitės savimi, savo išvaizda.Sveikas dėmesys jūsų išvaizdai ir gerai išvaizdai, įskaitant namus, padės išvengti jūsų sutuoktinio pagundos palyginti jus su kitomis, labiau rūpinamomis moterimis. Jei jus domina, būsite įdomūs ir partneriai.
 • Pažvelkite į save įvairialypiame pomėgių ir interesų pasaulyje. Tai gali būti maisto ruošimas, rankų darbo ir namų projektavimas, mokslinės medžiagos studijavimas įvairiose srityse, taip pat ir psichologijos srityje. Didžiosios plėtros galimybės dabar suteikia internetą, su sąlyga, kad ji bus naudojama kaip numatyta.
 • Ieškoti bendrų tikslų, siekiant bendrų tikslų, vertybių, interesų, pomėgių padės išvengti skirtumų. Jie gali būti: vaikų auginimas, kelionė, bendros priežasties kūrimas, namų statyba, socialinė veikla ir kt.
 • Nepamirškite, kad vienas iš šeimos tikslų yra rūpintis vieni kitais. Ir tokias vertybes kaip pinigų uždirbimas ar tik materialių tikslų pasiekimas, gali prarasti pačią šeimos prasmę. Frazė „šeimos židinys“ reiškia galimybę šeimos nariams pasilikti bent jau tam tikrą laiką ir būti kartu: kas nors bendrai, kažkas kalbėdamas ar kalbėdamasis su vaikais, pokalbis, dalintis savo rūpesčiais ar tiesiog sėdėdamas tyloje.
 • Rūpindamiesi savo šeima, reikia prisiminti apie save, apie savo norus, poreikius. Jums reikia jausti save kaip visą asmenį, o ne kaip vaikų ir vyro troškimų mišinį. Tai taip pat būtina jūsų šeimai. Žmona ir motina, kas žino, ko nori, o tai reiškia, kad myli ir rūpinasi savimi - rami ir džiaugsminga motina, tokia motina gali duoti šilumą ir meilę ir nori būti su ja.

Išsaugokite šeimą dėl santuokos nutraukimo ribos. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turite įsitikinti, kad būtina išlaikyti ir kad jūsų sprendimas yra tvirtas. Po to galite kurti santykius per dialogo ir klausymo įgūdžius. Aptardami situaciją, nepamirškite susitarti dėl naujų taisyklių, taikomų jūsų šeimai, kad pakeitimai įsigaliotų. Ir dabar sureguliuokite į nenuilstamą darbą su savimi ir savo santykiais, o taika ir supratimas tikrai taps jūsų šeimoje.

Kaip išlaikyti laimingą šeimą, žr. Kitą vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys