Indai

Arbatos: geriausi modeliai ir pasirinkimas

Arbatos: geriausi modeliai ir pasirinkimas

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Aprašymas ir paskirtis
 2. Gamybos medžiagos
 3. Formos ir apimtis
 4. Populiariausi prekės ženklai
 5. Kaip pasirinkti?

Daugelis žmonių negali įsivaizduoti savo gyvenimo be arbatos gėrimo, kurio esminis bruožas yra toks namų ūkio vienetas kaip arbatinukas. Šiuolaikinėje rinkoje namų ir patiekalų prietaisai yra atstovaujami turtingoje veislėje, todėl dažnai sunku rinktis tiek paprastus arbatos mėgėjus, tiek tiems, kurie rimtai mėgsta arbatos ceremonijas. Todėl, prieš perkant arbatinį puodą, svarbu atkreipti dėmesį į tokias detales kaip gaminio medžiaga, jos dizaino ypatybės ir gamintojas. Visi šie niuansai bus išsamiai pateikti šiame straipsnyje.

Aprašymas ir paskirtis

Arbata yra specialus patiekalas, naudojamas arbatos, arbatos ir vaistažolių gėrimui. Šių gėrimų pagrindas yra džiovintos žaliavos, kurios yra arbatos lapai, žolės, gėlės ir kiti komponentai. Ši kompozicija pridedama prie virdulio ir užpilamas verdančiu vandeniu, panašaus šilumos poveikio procese, sausieji ingredientai iština ir prisotina verdantį vandenį ypatingu skoniu ir aromatu. Alaus daryklos daugeliu atvejų yra mažos talpyklos, susidedančios iš vieno skyriaus. Jie taip pat turi dangtelius, paprastai pagamintus iš medžiagos, panašios į kūną, ir kūno purkštukus arba įdubas, per kuriuos gatavas gėrimas pilamas į puodelius.

Naudoti arbatinius puodelius vietoj arbatos maišelių yra galimybė naudoti natūralias naudingas žaliavas namų arbatos ceremonijoms.

Su šiuo prietaisu gaminami gėrimai turi turtingesnį skonį ir aromatą., ir stipri arbata, kuri yra pagaminta panašiu būdu, yra pakankama šeimos susirinkimams ir daugybei kompanijai. Kai kurie sako, kad šių produktų naudojimo trūkumai yra poreikis juos nuplauti, taip pat daugiau laiko reikalaujančio arbatos ruošimo. Tačiau tikriems šio gėrimo mėgėjams šie niuansai nėra kritiški.

Gamybos medžiagos

Pagrindinis kriterijus, kuriuo arbatiniai puodeliai skiriami vienas nuo kito, yra medžiagos, iš kurių jie gaminami.

Kiekviena žaliavos rūšis pasižymi ypatingomis savybėmis, leidžiančiomis nustatyti pagrindinius arbatos gaminimo laivo bruožus.

Kiekviena jų medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų, taip pat skirta tam tikrų rūšių arbatos kompozicijoms.

Stiklas

Stiklo indai, skirti gaminti, atrodo labai estetiški dėl savo permatomo kūno, per kurį galima stebėti verdančio arbatos spalvos vandens ir metamorfozės, vykstančios su džiovintais lapais, pirkimo procesą. Tačiau tokių modelių pusė yra jų nesugebėjimas ilgai išlikti šiltas, o tai savaime prieštarauja teisingai arbatos gaminimo procedūrai. Norėdami kompensuoti šį trūkumą, šiuolaikiniai gamintojai modernizavo stiklo modelius, suteikdami jiems tokius papildomus elementus kaip indukcinė apačia ir žvakė. Be to, kaip pagrindinė žaliava buvo naudojamas borosilikatinis stiklas, kuris gerai toleruoja papildomą indo kaitinimą ant krosnies.

Atskirai verta paminėti tokius stiklo modelius, kurie turi specialų skyrių, panašų į termomugą.

Šios parinktys yra vadinamosios arbatžolės su dvigubomis sienomis. Papildomas skyrius yra panašus į stiklinę dvigubą sienelę, kurioje yra sietas. Arbatos lapai yra patalpinti viduje.Kartais šis elementas yra pagamintas iš kitos medžiagos, pavyzdžiui, iš porceliano.

Porcelianas

Populiarioji arbatinių puodelių medžiaga yra porcelianas, kuris priklauso elitinių medžiagų kategorijai patiekalų gamybai. Aukštos kokybės porceliano modeliai atrodo labai estetiškai, tačiau dėl plonų sienų jie išlaiko šilumą. Porceliano analogai su tankesnėmis korpuso sienomis gali išlaikyti aukštą temperatūrą mažiausiai ketvirtadalį valandos.

Tokie produktai yra laikomi ypatingai naudingais tamsioms arbatoms gaminti.

Verta pažymėti, kad porceliano priežiūra gali būti šiek tiek sudėtinga, kadangi nerekomenduojama plauti naudojant valymo priemones, leidžiama plauti tik tekančiu vandeniu. Taip pat galima naudoti nuodugnesnį valymą, po to rekomenduojama pirmiausia nuplauti arbatinį puodelį šiltu ir šaltu vandeniu. Kai kurie tokie porceliano modeliai naudojami tik ypatingoms progoms, stengdamiesi pratęsti jų gyvenimą.

Fajansas

Medžiaga, kuri dažnai išduodama porcelianui dėl išorinių panašumų, yra fajansas. Tai pigesnė už elitinę medžiagą, tačiau ji gali būti dekoruota kaip porcelianas ir parduodama daug brangiau nei jo kaina. Fajansas gali išlaikyti karšto skysčio temperatūrą, ilgą laiką įpilantį į jį, tačiau jo trūkumas yra trapumas ir smulkinimo bei kitų defektų rizika eksploatacijos metu. Rūpinimasis fajanso arbatinukais turi būti toks pat kaip ir porcelianui.

Molis

Šviesesnių arbatų gerbėjai mėgsta gaminti alaus, pagaminto iš molio, kuris išgyveno tris kartus. Kiti modeliai yra labiau dekoratyvūs nei tinka nuolatiniam naudojimui. Ši medžiaga yra gana trapi, tačiau dėl savo poringumo ji gali ne tik įsisavinti arbatos garus ir kvapus, bet ir suteikti jiems vėlesnį gėrimo ruošimo procesą, dar prisotinant.

Ši savybė yra molio produktų pranašumas, tik jei naudojate juos vienai arbatos rūšiai gaminti.

Priešingu atveju, kitos rūšies arbatos kvapas, kuris prieš tai buvo gaminamas arbatiniame puode, gali iš dalies įsiskverbti į vieną alaus gamybos rūšį, o molio medžiagos poringumą paversti nepalankia padėtimi. Jei norite keisti stiprios aromatizuotos arbatos gėrimus, geriau gyventi ant kitos medžiagos.

Metalas

Metalas yra arbatinių puodelių medžiaga, kuri pasižymi ypatingu atsparumu ir atsparumu mechaniniam įtempimui. Daugelis modelių turi gana estetinę išvaizdą ir lengvai pritaikomi virtuvės interjerui, dekoruotam šiuolaikiniais stiliais. Šie produktai išlaiko savo temperatūrą, tačiau kai kurie arbatos gėrimo suktukai pastebi, kad metalo virduliuose gaminamas gėrimas gauna būdingą skonį.

Manoma, kad šie modeliai yra tinkami paprastų veislių alaus gamybai.

Ketaus

Nepaisant to, kad ketaus modeliai nėra tokie pat paprasti, kaip ir iš kitų medžiagų pagaminti gaminiai, ketaus virdulys virimui yra laikomas vienu iš patogiausių. Jis yra šilumos išsaugojimo laiko lyderis. Lyginant su metalu, panašūs modeliai iš vidaus yra padengti specialia glazūra, kuri neleidžia gėrimui prisotinti skonio priemaišomis alaus gamybos procese.

Tokios medžiagos vienetai turi patogią rankeną virš kūno viršaus.

Pagrindinis ketaus arbatinukų trūkumas yra kaina, kuri yra didesnė už arbatinių puodelių, pagamintų iš kitų rūšių žaliavų, kainą.

Plastikiniai

Tarp modernesnių žaliavų taip pat randama plastikinė medžiaga, kuri daugeliui arbatos gėrimų nelabai vertinama. Jis naudojamas ne tik kūno gamybai, bet ir atskirų alaus konstrukcijos elementų kūrimui.

Taigi, atsižvelgiant į jūsų požiūrį į arbatos ceremoniją, arbatos veisles, kurios jums patinka, ir net savo virtuvės interjero savybes, galite pasirinkti puikią medžiagą jūsų arbatiniam puodui. Dauguma jų randami dideliame asortimente, yra dažytos skirtingomis spalvomis ir turi savo kūno elementus, tinkančius jūsų virtuvės atmosferai.

Formos ir apimtis

Kartu su medžiaga jūs taip pat turite atkreipti ypatingą dėmesį į tokias savybes, kaip arbatinuko forma ir dydis. Tokį ženklą, kaip dydį, lemia žmonių, kuriems planuojama gaminti gėrimą, skaičius. Jei įrenginį naudoja 3-4 žmonės, tuomet tikslinga pasirinkti produktą, kurio tūris yra 1 arba 1,5 litrų. Vienam asmeniui pakanka naudoti nedidelį virdulį, kurio tūris yra ne didesnis kaip 0,5 litrų.

Didelėms įmonėms didelės apimties arbatos puodeliai, kurių talpa 2–3 l, bus būtini.

Jei nenorite pirkti tokio didelio produkto, galite naudoti kelis mažesnius modelius, pavyzdžiui, nuo 2 iki 1,5 litrų. Taip pat būtina atsižvelgti į individualius arbatos mėgėjų pageidavimus, nes jie tiesiogiai įtakoja suvartoto komponento vartojimą. Stiprios arbatos ventiliatoriai greičiau ištuštins virdulį, o tiems, kurie mėgsta dar labiau atskiesti gėrimą verdančiu vandeniu, bus pakankamai mažesnio arbatinuko.

Tradicinė suvirinimo arbatos virimo forma yra apvali. Manoma, kad jame šilumos pasiskirstymas puikiai vyksta, o šie „puodų“ modeliai labiausiai atskleidžia gėrimo aromatą. Tačiau dabar šie patiekalai neapsiriboja šiomis formomis, nes įvairios medžiagos taip pat yra sukurtos neįprastos ovalios ir kvadratinės prekės, kai kurios iš jų yra dekoratyvios ir sukurtos specialiai šiam tikslui.

Cilindrinė forma būdinga šiam arbatinuko, kaip prancūzų spaudos, modeliui, kurį sudaro karščiui atsparus stiklas ir metalas.

Įrenginio viduje yra stūmoklis su presavimo plokšte, turintis skyles. Arbatos procese užpiltas verdančiu vandeniu pilamas arbatos lapas, kuris išspaudžia skonį ir kvapą iš jų, todėl gėrimas prisotinamas. Šis modelis labai tinka stipriems arbatos mėgėjams, kurie nesilaiko visų klasikinės ceremonijos niuansų.

Verta paminėti tokį modelį kaip termoso virdulį, kuris yra pailgos formos, panašus į kiaušinį. Plastikinėje dėžutėje yra stiklas, taip pat filtras, kuris tarnauja kaip filtras, kuris neleidžia arbatos lapams patekti į gėrimą alaus proceso metu. Išleiskite vandenį per patogų snapelį, esantį korpuso viršuje.

Dangtelis su pasukamuoju mechanizmu yra uždarytas, todėl gėrimas ilgą laiką gali išlaikyti karštą temperatūrą.

Įdomus dizainas yra alaus įrenginys su išleidimo mygtuku, kurį sudaro dvi kolbos. Didelės kolbos - pagrindinio korpuso - viduje yra mažesnė kolba, ir būtent užpilamos alaus gamybos žaliavos ir pilamas vanduo. Kai verdantis vanduo įgyja visas reikalingas arbatos savybes, tiesiog reikia paspausti mygtuką, kad atidarytumėte liejimo vožtuvą - vanduo sujungs į apatinę kolbą, o arbatos lapai išliks viršuje. Taigi arbatinio puodelio formą lemia jo mechanizmo bruožai, o dydis yra proporcingas arbatos dydžiui.

Formos taip pat veikia kaip estetinis komponentas, nes jų linijos puikiai suderinamos su kambario interjeru.

Populiariausi prekės ženklai

Prieš perkant arbatos gaminimo mašiną, turėtumėte atkreipti dėmesį į daugelį gamintojų, kurie jau seniai įsitvirtino rinkoje ir yra paklausūs vartotojams.

 • Mayer & boch Jis garsėja savo miniatiūriniais produktais, kurie skirti apvalios ir ovalo formos arbatos gaminimui. Šis produktas yra pagamintas iš ketaus, stiklo, metalo ir neviršija 1 litrų tūrio.Daugelyje modelių yra filtrai, filtrai ir paklotai, labai palengvinantys arbatos gamybos procesą. Tarp stiklo konstrukcijų yra ir didesni modeliai - iki 1,5 litrų. Juose yra plastikiniai elementai dangteliu ir rankena.
 • Vokietijos produktai iš prekės ženklo Gipfel pateikiami mažų keraminių arbatinių puodelių pavidalu, dažyti skirtingomis spalvomis ir kurių tūris yra iki 1 litro. Taip pat yra cilindriniai miniatiūriniai stiklo gaminiai ir nerūdijančio plieno gaminiai iki 2 litrų. Viduje apvalios formos stiklo modelių yra nerūdijančio plieno filtras. Pastarosios medžiagos produktų kaina yra didesnė už likusią kainą.
 • Tarp arbatinukų tvirtesnis dominuoja modeliai su stiklo dėklu ir rankena bei metaliniu dangčiu. Arbatos puodeliai yra apvalūs arba šiek tiek pailgi, o tūris svyruoja nuo 700 iki 1000 ml. Visi dizainai yra su filtru. Tokių arbatinukų kaina iš šio gamintojo svyruoja nuo 1000 iki 2000 rublių, priklausomai nuo modelio.
 • „Bodum“ bendrovė įdomus jo virduliams su spauda, ​​pagamintas labai elegantišku ir neįprastu dizainu. Šie modeliai yra 0,3 l arba 1 litrų, tačiau jie yra brangūs - nuo 2500 iki 5900 rublių. Netgi iš šio prekės ženklo pagaminti apvalūs arbatinukai yra su spauda, ​​kuri yra stiklo dėkle. Ši Danijos kompanija yra tikras profesionalas gaminant įvairias alaus konstrukcijas, pagamintas pagal klasikinio prancūzų spaudos modelį.
 • Japonų porceliano arbatinukai iš Nulis 0,5 litro tūrio yra puikus, nes, be apvalios formos, jie taip pat pateikiami kvadratinėmis ir ovaliomis interpretacijomis. Šie gaminiai yra dažyti vientisomis spalvomis ir su metaliniu dangteliu. Tokie minimalistiniai arbatiniai puodai atrodo labai estetiškai.
 • Keraminiai arbatinukai iš Kinijos prekės ženklas Jia-gui luo Jie atrodo labai estetiškai, jie taip pat pateikiami įvairiuose kūno dizainuose. Produktas, kurio tūris yra apie 1 litras, dažomas įvairiais modeliais su nacionaline kinų tema ir ne tik. Tai leis jums pasirinkti ne tik patogų, bet ir gražią arbatos gėrimo gamyklą.

Kaip pasirinkti?

Net ir susipažinę su visais prekių ženklais, daugeliui sunku pasirinkti arbatinį. Į šį įrenginį buvo ne tik gražūs, bet ir funkcionaliausi, klausydamiesi šių produktų pasirinkimo rekomendacijų:

 • atkreipkite dėmesį į gaminio dangtį - joje turi būti skylė, kad būtų išvengta perkaitimo gėrimui, taip pat bent vienas tvirtinamasis kotas, kad jis nenukristų nuo kūno, įpilant arbatos į puodelius;
 • taip pat svarbi rankenos vieta ir dydis - tai patogiausia, jei ji yra statinio viršuje, tačiau kai kuriuose modeliuose tai neįmanoma, todėl, renkantis, kaip patogiai laikykite virdulį rankena skirtingais kampais; rašiklio dydis turi atitikti jūsų šepečio dydį;
 • taip, kad arbata neišsipylusi alaus ir išsiliejimo metu, atkreipkite dėmesį į snapelio konstrukciją - jos galas turi būti lygus su virdulio dangčiu arba net virš jo; kūno atžvilgiu nuolydžio kampas turi būti nuo 30 iki 35 laipsnių;
 • atkreipkite dėmesį į tai, kas yra sietas virdulio konstrukcijoje - kai kuriuose modeliuose jis yra pateikiamas kaip skylės iš snapelio pagrindo, šių skylių dydis neturi būti per didelis arba mažas; taip pat pageidautina, kad nerūdijantis plienas būtų naudojamas kaip medžiaga filtrui gaminti;
 • Pasirinkę dovanų puodelius, atminkite, kad jų kaina gali būti gana didelė, nes visų pirma tokie produktai yra originalūs ir net išskirtiniai; Kai kurie stilingi arbatinių puodelių variantai, kurie, be funkcinių, sujungia įvairių medžiagų ansamblį ir priklauso šeimos prekės ženklui, taip pat bus brangūs, todėl iš anksto galėsite susipažinti su galimybėmis planuoti biudžetą;
 • darant prielaidą, kad skirtingoms arbatos rūšims pirmenybė teikiama skirtingoms medžiagoms, vadovaukitės juodos, baltos, žalios ar raudonos arbatos pasirinkimo kriterijumi, pasirinkus produktą;
 • Nepamirškite tokių kriterijų kaip papildomos arbatos puodelių funkcijos, nes kai kurie modeliai tinka ne tik arbatos, bet ir kavos gaminimui.

Apžvalga apie arbatinuką su mygtuku, žr. Žemiau.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys