Indai

Stiklo arbatinukai: pasirinkimas, privalumai ir trūkumai

Stiklo arbatinukai: pasirinkimas, privalumai ir trūkumai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Medžiagos privalumai ir trūkumai
 2. Manekeno veislės
 3. Top modeliai
 4. Kaip pasirinkti?
 5. Veikimas ir priežiūra

Šiandien sunku įsivaizduoti arbatos gėrimą be arbatinio puodelio. Tai svarbus virtuvės įrankių elementas. Ir daugelis namų šeimininkių ypatingą dėmesį skiria šiam elementui, stengdamiesi pasirinkti gražią ir patikimą virdulį, kuris gerai veiktų versle ir taps virtuvės apdaila.

Medžiagos privalumai ir trūkumai

Tokie patiekalai gaminami iš keramikos, stiklo, ketaus ir porceliano. Estetikos ventiliatoriai renkasi stiklo arbatinukus. Juose galite stebėti arbatos atspalvių perpildymą - nuo šviesiai geltonos iki turtingo medaus, nuo šiek tiek žalsvos iki gilesnės žalios spalvos.

Alaus indai gaminami iš karščiui atsparaus stiklo. Stiklo arbatiniai puodeliai nepriima kvapų ir neišskiria kenksmingų medžiagų. Kepant skirtingas arbatos veisles, negalite bijoti, kad gėrimas praras savo savybes, skonį ir aromatą.

Skaidrus išvaizda pritraukia dėmesį.

Skaidrumo dėka galite reguliuoti arbatos alaus gamybą. Be to, alaus arbata bus įdomus procesas. Stebėti gėrimą palaipsniui įgauna auksinę arba tamsią medinę spalvą.

Kitas stiklo arbatinių puodelių privalumas yra jų paprasta išvaizda. Stiklas tinka bet kokiam interjerui ir taps stilingu glaustu virtuvės atributu. Lengvai plaunami stikliniai indai, jie neužteršia taršos, ir ant sienų nėra pėdsakų arbatos. Be to, šie virduliai gali būti plaunami indaplovėje.

Nepaisant daugumos teigiamų rezultatų, stiklo arbatinukas turi keletą trūkumų. Vienas iš jų yra vėsinimo, kurį turi stiklas, nuosavybė. Arbata stiklo induose greitai atvėsina. Be to, stiklo modeliai netinka ilgoms arbatos ceremonijoms, nes aušinimo arbata linkusi išnykti, prarandama grynumo ir skaidrumo. Kitas trūkumas: netoleravimas temperatūros pokyčiams.

Manekeno veislės

Karščiui atsparaus stiklo arbatinukai yra labai įvairūs.

Karščiui atsparus stiklas yra atsparus ne tik verdančio vandens temperatūrai, bet ir karščiui daugiau nei 300 laipsnių.

Todėl arbatinukas naudojamas ir verdančiam vandeniui. Standartinė modelių apimtis - 0,5-1 litrai. Norėdami pasirinkti stiklinį arbatinį puodą, reikia žinoti, kokia arbata yra skirta ir kaip vyks alaus gamybos procesas.

Rūšių produktų ir savybių pavyzdžiai pateikti žemiau esančiame sąraše.

Skaidrus arbatinukas su filtravimo kolba

Tai paprasčiausias variantas, kaip gaminti palaidą arbatą. Kolba gėrimas filtruojamas iš mažų arbatos lapų ir lapų. Filtruota arbata yra aiški ir turi turtingą aromatą.. Geriamiems gėrimo patiekalams tinkami patiekalai su filtru. Siurblio formos filtras yra ant virdulio viršaus, todėl alaus procesas yra patrauklus, o gėrimas tampa skaidrus be arbatos lapų dalelių. Tokiu būdu alaus darymas atskleidžia visą aromatinį puokštę ir arbatos turtingumą.

Prancūzų spauda

Patogus ir praktiškas naudoti. Modelio dizainas rodo, kad kolboje yra spaustuvė, kurioje laikomi arbatos lapai ir neleidžia jiems patekti į gėrimą. Prancūzijos spauda taip pat tinka kavai gaminti. Stiprus ir patvarus modelis pagamintas iš karščiui atsparaus stiklo ir nerūdijančio plieno. Minus: stiklinėje kolboje gėrimas greitai atvės.

Virtuvė „gongfu“ gaminti

Sudėtinga struktūra pasižymi funkcionalumu ir praktiškumu. Į modelį įeina skardos tinklelis, arbatinukas ir blynai. Alaus procesas yra labai įdomus. Galima gaminti arbatą bet kokiomis sąlygomis ir be elektros. Kai virdulys virsta virduliu, gėrimas palaipsniui gaminamas ir įgyja norimą tvirtovės atspalvį. Tam, kad arbatos lapai nuskustų į apačią, turite naudoti mygtuką.

Yra ir arbatinių puodelių modeliai. su dvigubomis sienomis. Tokio prietaiso dėka arbata ilgą laiką išlaiko temperatūrą ir aromatą, įgyja turtingą skonį.

Paprasti ir patogūs modeliai su filtru ant medinio dangčio. Mažas filtras yra pritvirtintas dangtelio viduje, kaip raktų fobas. Raktų pakabukas yra pagamintas iš plieno arba silikono, priklausomai nuo virdulio tipo.

Pateikiamas dar vienas įdomus stiklo arbatinuko modelis produktas su stovu. Stovas tarnauja, kad pašildytų indus nuo žvakės liepsnos. Žvakė šildo virdulį ir tuo pačiu sukuria romantišką atmosferą.

Yra stiklo modeliai su nerūdijančio plieno filtru ir rankena bei porceliano dangteliu. Dangtelį ir rašiklį galima puošti rankomis dažytomis spalvomis, kurios suteikia stiliaus ir estetikos išvaizdą. Tokie modeliai tinka šventiniam stalo nustatymui ir pakilimui.

Stilingas arbatinuko modelis su medinėmis kojomis taps esminiu arbatos ceremonijos požymiu. Virduliui nereikia stovėti, nes medinės kojos apsaugo stalo paviršių nuo sąlyčio su karštu stiklu.

Tiems, kurie mėgsta prabangą, gamintojai gamina stiklo modeliai su metaliniais intarpais, dekoruoti aukso spalva. Yra stovas, skirtas apsaugoti stalą nuo karščio ir lašelių.

Paprastai stiklo arbatinukai turi sferinę formą. Toks atvejis teisingai atveria arbatos puokštę ir suteikia gėrimui turtingą aromatą ir skonį. Kvadratinės arba kubinės formos turėtų būti didelės, kad arbatos lapai būtų daugiau vietos.

Pasirenkant virdulio formą reikia atsižvelgti į tai, kad sudėtingus modelius nėra lengva valyti nuo suvirinimo.

Sunkiai pasiekiamos patiekalų vietos turi būti švarios ir be arbatos lapų dalelių. Todėl, jei indai nedelsiant nuplaunami, turite nusipirkti modelius, kuriuos galima plauti indaplovėje.

Daug lengviau valdyti cilindrinius karščiui atsparius medžiagos stiklus. Modeliuose yra mažas snapelis. Nosis nėra ilgas, todėl jį lengva valyti iš arbatos lapų liekanų ir žydėjimo. Tokie produktai puikiai atrodo kartu su stiklo puodeliais.

Top modeliai

Stiklo arbatinių puodelių įvairovė yra didelė, tačiau yra keletas, kurie jau įrodė save vartotojų rinkoje iš geriausių pusių.

 • Vienas populiariausių suvirinimo stiklo arbatinių puodelių gamintojų yra vokiečių kompanija. Gipfel. Įmonės asortimentas pateikia įvairius modelius įvairiose kainų kategorijose. Taigi, „Gipfel“ stalo įrankių kolekcijoje yra „Glacier“ serijos modeliai su stūmokliu arba presu, kurio tūris yra 350 ml ir daugiau. Produktai yra pagaminti iš karščiui atsparios medžiagos ir atsparūs aukštai temperatūrai. Stilingas stiklo ir metalo derinys puikiai tinka bet kurios virtuvės interjerui. Estetikos specialistams yra „Claris“ virduliai su spauda, ​​pateikiami „rožinio aukso“ spalva.
 • Virtuviniai indai su filtru Brilianai yra didelė paklausa, nes šios serijos arbatinukai yra patogūs ir lengvai naudojami. Karščiui atsparus stiklas yra atsparus verdančio vandens temperatūrai, o smulkios akies filtras nepraleidžia vienos arbatos. Tokie modeliai gali būti plaunami indaplovėje.
 • Įmonė Aukščiau taip pat dalyvavo serijos stiklinių virdulių išleidimui alaus gamybai. „Gregory“ seriją reprezentuoja įvairių spalvų ir prancūziški presai. Filtruoti modeliai gaminami pagal „Dunlyr“ seriją. Jie turi apvalią formą ir filtrą, pagamintą iš nerūdijančio plieno. Produktų kiekis 350, 600 ir 800 ml.
 • Kita stiklo įmonė Mayer & boch. Vokietijos gamintojas gamina stilingus produktus iš aukštos kokybės medžiagos. Visi modeliai pagaminti iš karščiui atsparaus stiklo ir nerūdijančio plieno. Patiekalų linijoje yra paprasti produktai, produktai su filtru ir kolba, su snapeliu ir daugeliu kitų. Verta paminėti karščiui atsparaus plastiko ir karščiui atsparaus stiklo modelį. Produktų spalvos pasižymi ryškiomis spalvomis ir įdomiomis spalvomis, kurios tikrai pakels nuotaiką arbatos gėrimo metu.
 • Vokietijos bendrovė Becker gamina iš stiklo ir plastiko pagamintų arbatinių puodelių, atsparių aukštai temperatūrai. Komplektą sudaro originalūs įvairių spalvų ir formų modeliai. Klasikinės apvalios formos modelis atrodo kaip produktas, kurio kolba yra skirta gaminti, ir mažas snapelis, skirtas geriamam gėrimui.
Gipfel
Aukščiau
Mayer & boch
Becker

Kaip pasirinkti?

Pasirenkant stiklo dirbinius pirmiausia turite suprasti stiklo tipus ir jų savybes. Karščiui atsparios medžiagos virduliai puikiai atsparūs temperatūros pokyčiams. Karščiui atsparus stiklas taip pat naudojamas arbatos ir indų gamybai.

Tačiau tai, kad iš tokios medžiagos nėra arbatinuko Jis nėra skirtas įvairių tipų krosnims ir orkaitėms. Stiklo gaminių gamybai naudojamos ugniai atsparios medžiagos. Tokie modeliai naudojami ant atviros ugnies, tačiau jie gali būti deformuoti arba įtrūkti, smarkiai sumažėjus temperatūrai.

Karščiui atsparios medžiagos naudojamos tiek virduliams, tiek keptuvėms gaminti įvairiems virimo paviršiams ir orkaitėms. Stiklas yra atsparus karščiui ir atvirai ugniai. Dažniausiai gaminiams, pagamintiems iš karščiui atsparios medžiagos, naudokite stiklą, kurio sudėtyje yra boro oksido (borosilikatinio stiklo).

Brangiausia medžiaga yra kvarco stiklas. Jis pagamintas iš silicio oksido. Indai nebijo ugnies, temperatūros svyravimų ir krosnių.

Stiklo arbatinukai taip pat dažomi įvairiais papuošalais, piešiniais ir gražiais piešiniais. Todėl Galite pasirinkti virdulį kasdieniniam naudojimui ir arbatos gėrimui, taip pat arbatos ceremonijoms ir dovanoms.

Pasirinkus virdulį, reikia atidžiai kreiptis. Taip pat verta apsvarstyti detales, būtent rankenos kokybę ir medžiagą, virdulio snapelio vietą, dangčio ir sieto savybes.

Per alaus gamybos procesą gaminio rankena pakyla, todėl, įpilant gėrimo į puodelius, atsiranda nemažai nepatogumų. Kad išvengtumėte nemalonių pojūčių, reikia nusipirkti produktą, kurio alaus kolba yra metalinio puodelio laikiklyje, kaip prancūzų spauda.

Negalima įsigyti modelių, kuriuose yra plastiko. Susilietus su verdančiu vandeniu, plastikas išskiria kenksmingus junginius. Mažiausios tokių medžiagų dozės sugadina gėrimo skonį ir aromatą ir gali pakenkti sveikatai.

Rankenos virduliai gaminami skirtingomis versijomis. Stiklo rankenos dažnai atrodo kaip kilpa. Plastikinės rankenos yra pailgos laikiklio formos. Renkantis virdulį su rankena, pagrindinis dalykas yra patogumas ir praktiškumas.

Puikus virdulys turi būti lygus gaminio kaklui. Snapelio kampas į kūną neturi viršyti 35 laipsnių. Kita vieta, snapelis negalės sustabdyti skysčio po išsiliejimo, nuleisdamas likusią gėrimą lašų pavidalu ant stalo paviršiaus.

Dangteliai pagaminti iš stiklo, plastiko ir metalo. Pigiuose modeliuose naudokite plastiką. Plastikiniai dangteliai yra pagaminti iš karščiui atsparių medžiagų, tačiau dizainas taip pat apima įdėklo filtrą, pagamintą iš plieno. Plastikiniai dangteliai turi dėžutės mygtuką. Tokia mechanizmo sistema yra derinama su rankena. Metalinės ir stiklinės rankenos turi klasikinį išvaizdą su laikikliu ant viršaus, kaip ir įprastuose virduliuose.

Filtras yra pagrindinis stiklo arbatos puodelio atributas. Stiklo modeliuose, naudojant metalo tinklelį, kuris priklauso nuo virdulio kaklo.Filtras padeda filtruoti gėrimą ir tampa skaidrus bei skanus. Kai kurie produktai turi žiedo pavidalo grandinės filtrą.

Renkantis, turėtumėte atsižvelgti į medžiagos kokybę: kokybišką produktą, pagamintą iš nerūdijančio plieno.

Taip pat yra produktų su kolba. Filtravimo kolba atrodo kaip paprastas puodelis, tačiau jis turi daugiau privalumų nei paprastas filtras:

 • alaus lapai kolboje gali laisvai judėti, o tai prisideda prie gėrimo skonio cirkuliacijos ir visiško atskleidimo;
 • kai gėrimas pasiekia pageidaujamą stiprumo lygį, stiklas gali būti iš karto ištrauktas, o gryna, prisotinta arbata išliks talpykloje;
 • Filtravimo kolba tinka bet kokiai arbatai: nuo smulkių ir granuliuotų iki didelių lapų veislių, uogų arbatų ir žolelių užpilų.

Toks filtras yra pagamintas iš keramikos, stiklo ar metalo.

Keramika ir balta porcelianas suteikia virdulio estetikai ir rafinuotumui. Tačiau renkantis keraminius ar porceliano įdėklus reikia nepamiršti, kad kolbos skylės yra didesnės nei nerūdijančio plieno puodeliuose. Tokios angos gali praeiti mažas arbatos lapų daleles.

Perkant stiklinį arbatinį puodą, taip pat turėtumėte apžiūrėti produktą, skirtą žetonams, įtrūkimams ir įvairiems defektams.

Veikimas ir priežiūra

Tinkamas naudojimas ir priežiūra gali pratęsti stiklo arbatinio puodelio tarnavimo laiką.

Norint tinkamai naudoti virdulį, būtina atsižvelgti į kai kurias operacijos detales.

 1. Su kiekvienu alaus darymu reikia atkreipti dėmesį į patiekalų švarumą. Ji turėtų būti be apnašų ir arbatos lapų liekanų.
 2. Virdulys turi būti vidutiniškai šildomas.
 3. Vanduo turėtų būti naudojamas minkštas, išvalytas nuo priemaišų. Alaus darymas turi būti užpilamas, išpilstant arbatos lapus.
 4. Būtina supilti arbatą keliais etapais: užpilkite vandenį per pusę, leiskite jam užvirti, po kurio laiko pripilkite vandens, paliekant tarpą tarp dangčio ir gėrimo.
 5. Po alaus, uždarykite snapelį ir dangtelį servetėlėmis. Tai išsaugos arbatos aromatą ir neleis jam išeiti.
 6. Po naudojimo nedelsiant nuplaukite virdulį. Nepalikite likusio gėrimo iki ryto.
 7. Laikykite stiklinius indus tamsoje, sausoje vietoje. Nepalikite gaminio šalia stipriai kvepiančių produktų ir daiktų.
 8. Valant virdulį, nerekomenduojama stipriai patrinti vidinio paviršiaus. Norint išvalyti virdulį, pakanka skalauti indus vandeniu nenaudojant jokių ploviklių ir abrazyvinių medžiagų.

Kitame vaizdo įraše sužinosite apie arbatos virimo procedūrą, naudodami stiklinį arbatinuką su mygtuku (TeaPot).

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys