Indai

Stiklai kokteiliams: kas yra ir kaip juos pasirinkti?

Stiklai kokteiliams: kas yra ir kaip juos pasirinkti?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Akinių tipai
  2. Kokteilių akiniai

Barų ir restoranų meniu rasite įvairius alkoholinius ir nealkoholinius kokteilius kiekvienam skoniui. Kokteilis - tai daugelio ingredientų gėrimas, jungiantis keletą skirtingų skonių. Teikti tokį populiarią delikatesą naudojami specialūs patiekalai, kurie skiriasi išvaizda ir dydžiu. Straipsnyje aptarsime kokteilių akinius ir įvairių tipų akinius.

Akinių tipai

Nepaprastų formų stikliniai indai yra stebina įvairovė. Atminkite, kad kiekvienas gėrimas turi tam tikrą tekstūrą, temperatūrą ir kitas savybes. Kai kurie kokteiliai yra sluoksniuoti, kiti ruošiami plakant ir sumaišant. Stiklai, skirti duoti, sukurti atsižvelgiant į pirmiau minėtas gėrimo savybes.

Martini

Šio gėrimo stiklas taip pat vadinamas kokteilių stiklu. Tokio tipo pakuotė yra žavinga ir elegantiška. Dubenys pagamintas iš kūgio formos (trikampis) ir dedamas ant plonos ir ilgos kojos. Stiklo tūris gali svyruoti nuo 100 iki 250 ml.

Verta paminėti, kad šios formos patiekalai naudojami ne tik Martinai, bet ir kitiems vermutiniams gėrimams.

Uraganas

Manoma, kad šio stiklo forma buvo sukurta atsitiktinai, kai viena iš krosnių sprogdavo liejykloje. Išlydytas stiklas, sugriuvęs nuo stiprių vėjų, buvo netaisyklingos formos. Iš anglų kalbos išverstas gėrimo pavadinimas yra „uraganas“.

Pagrindinė stiklo savybė yra plati kaklo dalis ir formos, panašios į kriaušę (apvalinta apačioje).

Apatinėje pusėje yra maža ir stabili kojelė. Reikalingiausias tūris yra 440 ml, tačiau parduodant rasite kitų dydžių modelius. Patiekalų gamintojai pradėjo gaminti stiklus Hurricane ant ilgų ir lenktų kojų. Šio tipo akiniai taip pat naudojami egzotiškiems ir tropiniams kokteiliams.

Margarita

Šio tipo virtuvės reikmenys negali būti painiojami su kitais dėl nestandartinės formos. Ilgą ir lygią koją sudarantis dubuo susideda iš dviejų dalių: gilinimo ir plataus kaklo. Stiklas buvo specialiai sukurtas šiam gėrimui. Konteinerio kraštai padengti druskos arba cukraus kraštu. Manoma, kad laivas buvo sukurtas Meksikoje.

Poko grande

Geriamojo gėrimo talpa, vertinama kaip „mažai milžinas“, laikoma universalia. Indai aktyviai naudojami ne tik restoranuose ir kitose panašiose įstaigose, bet ir namuose. Stiklas su apvaliu kaklu ir apvalinamas žemyn stovi ant plokščio vidutinio ilgio kotelio.

Šie akiniai puikiai tinka mišriems gėrimams ir vaisių kokteiliams. Retais atvejais jie naudojami karštam vynui ir net alui.

Airijos kavos puodelis

Airiško stiliaus kavos puodelis atrodo kaip dubuo ant kompaktiškos ir stabilios pėdos, kurios aukštis neviršija dviejų centimetrų. Šone yra maža švirkštimo priemonė. Kuriant formą, specialistai ieško praktinio ir patogaus stiklo. Airijos kava yra karštas gėrimas, kuris gali būti sudegintas, kai jis suvartojamas.

Kavos dydis gali skirtis, priklausomai nuo gėrimo tipo ir komponentų. Airijos kavos stiklai puikiai tinka šiems gėrimams:

  • latte;
  • karšto štampavimo;
  • kava su alkoholiu (viskis, brendis, romas ir kiti gėrimai).

Yra informacijos, kad visame pasaulyje populiarus gėrimas buvo išrastas XIX a. Pirmoje pusėje. Jo autorius buvo vietinis barmenas Tomas Sheriranas. Po to, kai buvo išrastas specialus stiklas, kuriame buvo patogu aptarnauti ir gerti.

Kokteilių akiniai

Jei ankstesni akiniai buvo naudojami tik tam tikro tipo gėrimams, dabar yra daug rūšių alkoholiniams ir nealkoholiniams kokteiliams ruošti.

Perjungti jungiklį

Pirmajam stiklo tipui, kuriame mes gyvename, būdingos žemos sienos ir sutirštėjęs dugnas. Iš pradžių jis buvo skirtas išbandyti įvairių rūšių alkoholinius gėrimus.

Dėl išgaubtos dugno formos jo negalima uždėti ant stalo. Degustatoriai, laikydami savo turinį, nuolat laikė stiklą rankose. Dėl šios priežasties gėrimo aromatas buvo atskleistas nauja jėga. Šiuo metu šios rūšies pakuotė labai išplėtė savo paskirtį.

Ovalo formos indas puikiai tinka nealkoholiniams kokteiliams ir sultims.

Collinsas

Pavadinkite kitą gautų patiekalų tipą „Tom Collins“ kokteilis. Tai aukštas cilindrinis indas. Tūris svyruoja nuo 280 iki 410 ml. Baruose tokie akiniai dažnai naudojami svečiams gydyti vaisių sultimis arba sodu. Šis praktiškas patiekalas puikiai tinka ilgoms treniruotėms (dideliems kokteilių kiekiams).

Sena mada

Šio tvaraus ir praktiško stiklo pavadinimas reiškia „senamadiškas“. Šis pavadinimas yra susijęs su klasikiniu ir plačiai paplitusiu „Old Fashioned“ alkoholiniu gėrimu. Tai bourbon, viskio ir cukranendrių cukraus mišinys. Toks laivas apibūdina storą dugną ir nedidelį sienų aukštį. Dydis gali skirtis. Dažnai stiklo dangos sienos yra tekstūruotos.

Highball

Šio tipo kūgio formos ir tūrio dydis gali siekti nuo 240 iki 350 ml. Dažniausiai toks laivas yra pasirinktas gėrimų ir kokteilių tiekimui be alkoholio. Alkoholiniams preparatams jis taip pat naudojamas, bet tik tiems kokteilių tipams, kuriuose komponentai yra sumaišyti.

Stiklą pavadino vienodo pavadinimo kokteilis, kuris pirmą kartą buvo patiekiamas aukštu stiklu, pastoviai apačioje.

Latte stiklas

Populiarus latte kavos gėrimas susideda iš kelių sluoksnių. Karštam ir aromatiniam delikatesui sukurtas specialus „Latte Glass“ stiklas.

Dažnai stiklas yra poroje su nedideliu lėkštele, kuris naudojamas desertui.

Stiklo forma gali būti kitokia, tačiau tam tikros funkcijos vis dar egzistuoja. Tūris - nuo 100 iki 300 mm. Akiniai yra pagaminti iš skaidrios medžiagos, kad būtų matomas jo turinys. Siauras apačioje yra viršus. Siekiant didesnio praktiškumo, daug kopijų papildo rašiklis.

Plastikiniai puodeliai

Pradėjus karštą sezoną, labai padidėja kokteilių su ledais ir pienu populiarumas. Šis skanus delikatesas gali mėgautis ne tik kavinėse ir restoranuose. Jis dažnai parduodamas nešiojamose palapinėse parkuose ir miesto aikštėse. Esant tokioms sąlygoms, yra nepatogu naudoti indus, pagamintus iš stiklo ir kitų sulaužomų medžiagų.

Šiuo metu daugelis vienkartinių indų gamintojų gamina stiklinius miltelius iš plastiko.

Tai pigi ir praktiška medžiaga. Kad gėrimas būtų patogus vežti ir naudoti, pieno ir vaisių kokteiliai parduodami permatomuose stikluose su dangčiu ir šiaudais. Dangtelio viršuje yra specialus skylė mažam šaukštui ar vamzdeliui. Šie stiklai yra standartinės formos, šiek tiek plečiantys į viršų. Sienų storis gali skirtis.

Popieriniai puodeliai

Kitas vienkartinių indų, skirtų gaiviesiems gėrimams ir pieno kokteiliams, tipas yra stiklo, pagaminto iš storo popieriaus. Medžiaga apdorojama taip, kad popierius nesugręžtų kontaktuodamas su skysčiu. Paprastai rinkinyje yra plonas plastikinis dangtelis.

Kitame vaizdo įraše sužinosite, kurie stiklai naudojami bare ir restorane.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys