Indai

„Green Frog Service“: istorija ir aprašymas

„Green Frog Service“: istorija ir aprašymas

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Neįprasta tvarka
  2. Kas yra klientas?
  3. Keramikos meno šedevras
  4. Varlių tarnybos istorija

Kiekviena Ermitažo ekspozicija yra tikras šedevras ir turi savo, dažnai neįprasta, istoriją. Žalioji varlė turi ne tik intriguojančią vardą, bet ir yra unikalus artefaktas, jungiantis dviejų šalių istoriją: Rusiją ir Angliją.

Neįprasta tvarka

Garsusis anglų fajanso gamintojas Josiah Wedgwood, kurio rinkiniai buvo išdidžiai vadinami „karališkomis prekėmis“, 1773 m. Gavo sudėtingą ir labai atsakingą tvarką. Jo unikalumas slypi tuo, kad buvo reikalinga didelė ceremoninė paslauga 52 žmonėms, kurių tapyba su topografiniu tikslumu atkurtų Anglijos, Škotijos ir Velso vaizdus. Būtina parašyti daugiau nei 1220 kraštovaizdžių, ir nė vienas iš jų nebuvo kartojamas. Paslauga buvo tikrai didžiulė: apie 950 daiktų (tikslus skaičius nežinomas, nes šaltiniai nurodo kitą skaičių).

Paslaugos kaina taip pat buvo daugiau nei įspūdinga. Sąskaitose yra 14600 rublių 43 kapeikų. Šių laikų suma neįsivaizduojama. Net Tauridės rūmų architektas Starovas savo darbui gavo daug mažiau: 9 600 rublių. Tarnybos emblema turėjo būti žalios varlės ant herbo. Vėliau jis buvo pavadintas: „Paslauga su žaliu varliuku“.

Kas yra klientas?

Didžiulė atsakomybė kelia kliento tapatybę. Ji buvo Rusijos imperatorė Catherine II. Dėl Wedgwood, puikus darbų atlikimas buvo garbės klausimas, buvo labai sunku gauti tokį užsakymą, be to, jo kūryba turėjo konkuruoti su prūsų karaliaus Frederiko imperatoriui atsiųstą paslaugą.

Numatoma gotikinės pilies statybos paslauga. Plotas, kuriame jis buvo pastatytas, vadinamas Kikeriki, kuris išverstas iš suomių - „varlės pelkė“. Todėl įprasta žalios varlės tapo paslaugos emblema.

Pilis buvo sukurta švęsti reikšmingus įvykius, pramogas ir imperatoriaus poilsį ir buvo pastatyta ant po Šiaurės karo Rusijai nustojusių žemių. 1812 m. Karo didvyriai buvo apdovanoti šitoje pilies rūmų salėje: Kutuzovas, Suvorovas. Čia Catherine II susitiko su George Knights.

Pilis buvo pastatyta 1774 m. Iki 1777 m. Kompleksas buvo pastatytas. Jis buvo pastatytas neogotikiniu stiliumi, kuris atvyko į Rusiją iš Anglijos. Tai praktiškai pirmasis neogotikinis architektūros ansamblis netoli Sankt Peterburgo. Didžiąją kunigaikštystę sužavėjo anglų architektūra ir kraštovaizdžio kultūra., kaip pranešta laiške Voltaire 1772 m. vasarą.

Viduramžių gotikos pilys, bažnyčios, koplyčios vienoje ar kitoje formoje buvo neatsiejama klasikinio anglų kraštovaizdžio dalis. Tai gali būti ir originalūs gotikinių pastatų griuvėsiai, ir nauji pastatai, pastatyti pagal gotikos kanonus. Rusų architektūros tradicijos labai skyrėsi nuo anglų kalbos, todėl XVIII a. Rusijos neogotikos stilius yra gana priklausomas nuo rusų klasicizmo. Tai atsispindi ir Kekerekeksinensky rūmų komplekso stiliuje.

Anglų kalba buvo papuošta ir iškilminga rūmų tarnyba. „Wedgwood“ verslo partneris Thomas Bentley surašė imperatoriaus katalogą, kurio pavadinimai buvo įvairūs, tarp jų - miesto ir kaimo kraštovaizdžiai, gamtos peizažai, pilys, vienuolynai, dvarai ir kaimo namai. Todėl paslauga turi ne tik meninę, bet ir istorinę vertę.Ji atkuria unikalią ir didingą XVIII a. JK panoramą, kuri dabar labai pasikeitė.

Ir daugybė architektūros ir kraštovaizdžio kultūros paminklų yra visiškai prarasti.

Keramikos meno šedevras

Daroma prielaida, kad visi kraštovaizdžiai, puošiantys paslaugą, bus gaminami iš gamtos. Tačiau paaiškėjo, kad tai užtruks daug laiko kaip šaltiniai pradėjo naudoti spaudinius, piešinius ir akvareles. Šiuo tikslu dvarų savininkams ir dvarams buvo išsiųsti laiškai, kuriuose prašoma siųsti turimus graviūrus ir paveikslus su jų nuosavybės vaizdais. Laiškuose nurodyta, kad katalogas su savininkų pavadinimais bus pateiktas Rusijos imperatoriui. Savininkų reikšmė nesvarbi, atsižvelgiant į tai, kaip gražus kraštovaizdis, ir jo atitikimą produkto koncepcijai.

Masters, kurie dažo paslaugos objektus, dažniausiai atgamino originalą su fotografijos tikslumu, tačiau kai kuriais atvejais menininko vaizduotė apsupo tikrąją istorinę struktūrą su išgalvotu kraštovaizdžiu, kuris buvo klasicizmo tradicijose. „Wedgwood“ tobulino tradicinę anglų fajanso grietinėlės spalvą. Nauja kompozicija buvo pavadinta „Karalienės fajansa“, skirta garbei Wedgwood Queen Charlotte.

Iš šios medžiagos pagamintas žalias varlių rinkinys.

Sudarė ir sudegino gaminius Stafordšyro gamykloje „Etruria“, o tapyba buvo sukurta Chelsea tapybos dirbtuvėje. Paslaugą nudažė daugiau kaip 30 meistrų, kurių kiekvienas atliko savo darbą. Pavyzdžiui, žalioji varlė visuose dalykuose buvo parašyta vieno meistro.

Paslaugų elementų forma buvo pagrįsta „karališku pavidalu“., taip pavadintas, nes pagal šį modelį Wedgwood sukūrė paslaugą George'ui III. Ši forma buvo pakeista ir vėliau gavo pavadinimą „Catherine“. Išryškino savo griežtus, elegantiškus kontūrus. Varlių tarnyba skirta tiek pietums, tiek desertui.

Valgomuosius indus rėminė ąžuolo šakų siena ir desertas - nuo gebenės šakų.

Komplektą sudarė įvairių dydžių plokštės, žaidimų, vaisių ir daržovių patiekalai, salotų dubenys, liežuvėliai, keptuvės, ledų dubenys, dubenys ir daug daugiau. Kai kurie produktai buvo gana sudėtingi, įskaitant keletą dalių. Pavyzdžiui, ledų gamintojai sudarė ledo skyrių su dangčiu, ledų formą ir trimatį korpusą su storu viršutiniu dangčiu.

Dažyti indai šiltomis alyvuogių rudomis spalvomis ant minkštos „kreminės“ fonoVienintelis ryškus taškas ant kiekvieno objekto yra simbolinė maža žalia varlė. Kiekvienas ornamentas yra trikampis skydas su savo atvaizdu.

Rūpestingai parašyti kraštovaizdžiai stebina malonę ir aristokratiją.

Varlių tarnybos istorija

Net ir kuriant paslaugos objektus buvo eksponuojami specialiai šiam namui nuomojami „Portland House“ Londone, kad britai galėtų jį grožėtis prieš išsiunčiant į Rusiją. Paroda buvo tokia populiari, kad truko ilgiau, nei buvo paskirta. Tai suteikė papildomą šlovę Wedgwood & Sons. Manufaktūros apyvarta gerokai padidėjo, atidaryta „Ekaterinos“ paslaugų linija.

Catherine padėkojo Wedgwood ir gamintojams per ambasadorių Londone. Rusijoje paslauga buvo naudojama iškilmingiausiais priėmimais. Pvz., Jiems buvo įteiktas stalas, kuriame buvo paminėta pergalės dešimtmetis Egėjo jūros Chesme įlankoje. Gerbiant tai, Kekerekeksky rūmai tapo žinomi kaip Česme. Romos imperatorius Juozapas II dalyvavo inkognito šiuose priėmimuose, pavadintuose grafo Falkenšteino vardu.

Žalioji varlė taip pat papuošė šventinę vakarienę, kuri buvo skirta garbei, kur buvo pašventinta vieta pagal Jono Krikštytojo bažnyčią, kur Švedijos karalius Gustavas III buvo pavadintas grafu Gotlandu. XIX a. Buvo prarasta Česme rūmų užsakyta imperinė tarnyba, kuri buvo laikoma neatšaukiama. Anglų tyrinėtojas Uliyamssonas primygtinai reikalavo kruopščiai ieškoti, o XX a. Pradžioje anglų kalbos rūmų rūsiuose Peterhofe buvo rastas dėžių paketas.

1912 m. Wedgwood produktas buvo eksponuojamas Menų akademijoje Wedgwood gamyklos jubiliejinėje parodoje, o po to iškilmingai buvo perkeltas į Ermitažą. Iki šiol išsaugota 700 daiktų iš žalios varlės. Be Ermitažo, kai kurie iš jų yra atstovaujami Peterhofo ir Kotedžo kolekcijose ir dažnai rodomi įvairiose parodose.

Apžvelgiama paslauga su žaliu „Wedgwood“ varlės pavyzdžiu.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys